Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

nelinka79
31. mar 2009

ahojte .. ja som dnes kupila kalerab ale napadlo ma az po ceste domov ze ci jej ho mozem dat? ci nebude patrit do tej skupiny kde je vela dusicnanov?

claudinka
31. mar 2009

ja som malemu kalerabik davala a chutil mu 😉

nelinka79
31. mar 2009

claudi ja len ze sa hovori ze v prvej takéto zelenine je vela dusicnanov co moze byt pre male deti nebezpecne tak teraz neviem ci mam dat alebo nie.

3558
31. mar 2009

ja osobne som este kalerab nedala. iba kvaku. ak to poznate. je to taky druh zemiaku a je nasladly ako kalerab. teda aspon mne ho pripomina.
osobne ja ked si dam kalerab, tak sa mi z neho tazko a dlho grga. tak preto som este nedavala. 🙂

beruska2x
31. mar 2009

ja ho dala popeve holky asi pred tydnem, mozna dyl a moc mu chutnal, s masem a bamborem, zase se nedava tak casto a tolik, jen ta horni sladka cast tak se toho tak nebojim... 😉

saska.t
31. mar 2009

ja davam kalerab bezne, co je dnes 100%, do nicoho nevidis tak sa tym tak nezatazujem 😉

3558
31. mar 2009

len ja som ho u nas este v hypermarkete nevidela. ☹

a ako davate stvrtkky ovocia? ja som mu kupila taku sietku a do toho sa da stvrtka jablcka napriklad a to si cucka a vyteka mu stava odtial. no bavilo ho to dva dni a potom si to uz ani nevsimol. tak som skusila mu to jablko napichnut na vidlicku /ako mi radili/ ale sa pichol 😢

nelinka79
31. mar 2009

takze zajtra budeme mat kalerabik a uvidim ako bude tvarit 🙂 dnes bol znova spenat s cuketou a celkom sa kajke pozdaval aj dnes.

masko mam zacat pridavat tak za 3-4 týždne? ale skor?

3558
31. mar 2009

staci po mesiaci ako zavedies zeleninku. 😉
napis aky bol ten kalerab a poobhliadam sa po nom v obchode. 😉

ja budem zajtra varit brokolicu s pohankou a k tomu masko. a asi tam supnem par zrniecok kukurice. 🙂

patricia1971
31. mar 2009

aj my sme mali dnes cuketu...a už bola 2x plná plienka 😀 ....kalerab sme mali len 2x a chutnal nám 🙂

3558
31. mar 2009

moj maly mal cuketu vcera aj dnes a este nic. stale cakam... 😀 😀

saska.t
31. mar 2009

zuzi ja davam väcsi kus ovocia rovno malej do ruky a bohovsky sa jej to paci akurat je cela upatlana 😀 a tymi 2 zubkami uz co to orajbe 😀
juj cuketa s nami tiez robi divy

3558
31. mar 2009

moj si kus ovocia nevie chytit. sa mu smyka. len sa jeduje. ☹

mukky
31. mar 2009

ahojte,my sme dnes mali prvy krat kukuricne cestoviny bez lepku a vajicka 🙂 ,karfiol a cuketu.Chutilo velmi,az som mu viac nedala lebo sa mi zdalo ze spapal az az...boli to fliacky,popucila som ich,ale aj tak sa mi zdali vacsie kusky,ale pekne si to kuskal s dvoma zubami a dasienkami,lazo plazo 😀 Kalerab davam od zaciatku,bolo to po mrkve druhe papanie,aj ja som ho u babky jedavala s chlebom a maslom a tak na kruzka nakrajny bol,pamatam si na to,malemu chuti lebo j nasladly.Maly kaka zvacsa 2 krat denne,este jeden krat cakam 😀

3558
31. mar 2009

no moj dnes nekadil ani raz. 😠

mukky
31. mar 2009

to nic,ja malemu davam kazdy den nastruhane jablcko,alebo jablcko a hrusku,a to je vela vlakniny,kojis ci um?

3558
31. mar 2009

ved aj ja mu davamam kazdy den jablko, alebo hrusku. a dnes nic. ☹
nie ja som kojila iba dva mesaice lebo maly mal silny reflux. este aj teraz niekedy vsetko vyvratil 😢

beruska2x
31. mar 2009

ale zuzi vzdyt nemusi kadit kazdy den ne? my s tim teda problem nemame, dneska obzvlast, mel cuketu 😀 ale neresila bych to..

3558
31. mar 2009

ani ja to neriesim. len hovorim, ze dnes nekadil. ☹
inak mne kakava aj viac krat denne. a to ma fakt stale cerstve ovocie, a presnidavky, a aj obediky mu striedam. raz ryza,a potom spenat aby nemal s kakanim problem.inak koliky maval iba ked som kojila a odkedy sme na UM a na zeleninke, tak nemame ziadny problem 🙂 🙂 klop klop

cessy
31. mar 2009

a cuketu aku kupujete...ja mrazenu nemozem zohnat, neviem ci take nieco aj byva a sviezu neviem ci mam kupit...zas tie dusicnany 😕 .

beruska2x
31. mar 2009

tu ja kupuju cerstvou cessy... mzazena by byla sama voda, to se neda, z jedne cukety za cas se neotravi 😉

saska.t
31. mar 2009

no mrazenu som ani nikdy nevidela tiez davam cerstvu ... to by museli len dusicnany jest aby im z toho nieco bolo tak nestresujte 😉

nelinka79
31. mar 2009

zuzana29 .. nasa kaja ma tiez problem s grckanim , mliecko mame AR tak sa to hodne polepsilo ale ked pije vodu tak to casto ide von ☹ nemas nato nejaku fintu?

ja davam tiez cerstvu cuketu lebo raz som dala aj mrazit a ked som ju vybrala a pridala do varenia tak som ju potom z toho vyhadzovala lebo bola jak guma brr ..

takze teraz mam tak mesiac davat len cistu roznu zeleninu?

beruska2x
31. mar 2009

neli jojo to staci mesic, zeleninu a prilohy a pak masicko - kureci, krutu, kralika 😉

nelinka79
31. mar 2009

beruska asi som blba ale aké príllohy ?

cessy
31. mar 2009

neli zeniacik,ryza, pseno 😉

nelinka79
31. mar 2009

aha 😅 este ze vam mam 😀 to pseno kde kupim a ako sa upravuje?

petulak
31. mar 2009

Krásný dobrý večer holky

zítra začínám dávat masíko do zeleniny tak držte palce.Neva když to dám do špenátu s bramborou??? 😀 😀

mukky
31. mar 2009

zuzana ak si davala ryzu castejsie,moze nekakat aj z nej,ked deti maju hnacky,zvacsa sa im varia ryzove odvary,my sme nekakali akurat raz z karfiolu,nas zapiekol,a dnes som mu dala po mesiaci,tak uvidim zajtra ako...

cessy
31. mar 2009

neli pseno som kupovala v bio predajni, ale videla som ho aj v bille