Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cherries
10. feb 2009

ale ja nehovorim dietatu ja som pisala ze ja na tom varim ale nie pre maleho , pre maleho na masle 🙂 a olivovi olej varenim straca svoje hodnoty olivovi olej sa ma pouzivat za studena 😉

beruska2x
10. feb 2009

ten olej se taky nevari, pridava se lzicka do hotoveho jidla

cherries
10. feb 2009

repkovy olej a spol blivajz 😝

cherries
10. feb 2009

aha a ja ze preco tolko deti ma problemy so zaludkom a nechutia im prikrmi uz chapem nic mi nemusite hovorit koncim ja som pisala len svoj nazor na oleje potvrdeni podotykam 😉

cherries
10. feb 2009

dat olej ktori ani neprevarite a uvarene maslo velky rozdiel to im musi byt ako zle na zaudku aj mne je teraz 😝

kisska
10. feb 2009

jaaaj cheresnicka, ved sa tolko nerozculuj. My si radi precitame tvoje nazory, len na nas, prosim, nekric 😉 Ja osobne striedam rastlinne a obyc. maslo malemu na chlebik, varim mu bez oleja a jedlo pokvapkam lisovanym za studena. Varit na masle je super, ale rychlejsie sa prepaluje ako olej(tak isto ako mast). Lisovany za studena naozaj varom straca to, preco ho lisuju za studena. 😉
Ale zase je dobre vybrat si nejaku alternativu a pridavat ju detickam do jedla (aj ked mozno nie hned odzaciatku), lebo dolezite vitaminy A, D, E su rozpustne v tukoch a ked uz deticky nezapijaju prikrm "mastnym" mlieckom, tak tieto vitaminy nevedia vyuzit ... tot moj nazor 😉

beruska2x
10. feb 2009

prosim te ten olej je na to urceny!! prevaret se nema a malej papa jak dabel 😉 maslo se pridava az starsim detem kdyz zacnes davat mlecne vyrobky - tj zhruba kolem 8 m

beruska2x
10. feb 2009

ahojky kiss 😉 tak v pul roce mame 8260g a 72cm!!! dobry ne... plet je o moc lepsi, tak vysetreni zatim nehrozi, papame hezky tak mame pokracovat a pri ockovani ani nepipnul.. jen prdnul sestricce na ruku 😀 😀 😀 😀

kisska
10. feb 2009

😀 😀 😀 😀 no aby vedela, ze tam bol, ked je taky skvely 😉 , gratulujem, ste sikulaci

beruska2x
10. feb 2009

dekujeme, jinak krutu nemeli tak bude mit kureci jen nevim jeste s cim....

daskak
10. feb 2009

Ahojte kocky, no tak my vobec alevobec nestihame ☹ ☹ ... ale polepsime sa.... boli sme na poradni a vazime 10120g a meriame 77,5 cm 😀 😀 .... maly sa s doktorkou vykecaaal...
uz sme papkali aj jogurt a taaaak nam chutil, tak sa vytesujem, ze uz mozeme papkat aj nieco na zmenu 🙂 lenneviem ci mozeme kazdy den, alebo nie

kiss: 🙂 my sme sa ti nesmiali 😉 😉 , praveza sa vytesujeme s Tebou...inak je naozaj pravda ze obdivujem maminky co maju deticky s taky malym vekovym rozdielom, my mame 7rokova je to fantazia 🙂 🙂 🙂 ... inak cviklu jaosobne velmi lubim s cestovinkou...mozno by to aj adamkovi chutilo 😉

berus 🙂 : ked tak citam aj ja by som sa dala kludnepozvat na obed 😉 😉 ...
hmmm riadna debatka o oleji 🙂 🙂 ... no ja som ho zacala tiez pridavat malemu do zeleninky par kvapiek a odvtedy nemame problem s kakanim a aj mu to chuti a rozpapkal sa poriadne... berus presne ako hovoris extra virgin je na to urceny

beruska2x
10. feb 2009

ahojky, my byli tak u Dr maly je po ockovani unaveny tak usnul 😅 ale neplakal, je zakricel kdyz mu ji pichla a hned klid... na obe se smal, jsou z nej paf jaky je pohodar spokojeny 😉

to jste taky poradny macci 😀 chlapy maji byt...

u toho oleje jde hlavne jak pise kiss o traveni tech vitaminu, jinak je uplne zbytecny je davat protoze je vycura.. proste jsou rozpustny v tucich a jinak je telo neumi zpracovat....

daskak
10. feb 2009

presne tak
pocuj Simonkoby mal dat nejake skolenie babatkam, ako sa maju tvarit pri ockovani...my sme ricali ako o zivot 😝 😝

my sme dnespapkali cukinu so zemiackom... ale co zajtra?

beruska2x
10. feb 2009

tak to taky nevim, koupila jsem kureci prsicko ale co s nim???? 😖 pro nam mam naverene do patku haba kuk a pak jedeme k babicce 😀

beruska2x
10. feb 2009

das a co ty fotky slo ti to?? a co album kdy bude???

daskak
10. feb 2009

no nieco som uz porobila, ale este nie vsetko, a album sa mi snad podari tento tyzden dokoncit 😒 😒 .. ja som tento tyzden zacala pracovat a k malemu mi chodi jedna kocka od 16,00 - 19,00 a ja doma pracujem... taakze nestihaam... ale posnazim sa

beruska2x
10. feb 2009

aaaaaa to jsi statecna... to te obdivuju, tak se drz 😉

holky mam dotaz, uz jsem tak zblbla z tech jogurtu ze uvazuju koupit jogurtovac a delat doma crstvy.. az bude samo cas na to ho dat.....delate to nekdo?? kde se sezene ta kultura atd? je to vubec realne??

kisska
10. feb 2009

dasi - no uz som dnes na vas myslela, ci zijete a tak. Boooze porad pracu,ktora sa da robit doma. NIe zeby som sa nudila, ale uz potrebujem daco robit. Zatial mam v plane ucit sa francuzstinu, ale samej bez CDciek len z knih je to dost odveci 😒

berus - nad jogurtovacom aj ja rozmyslala, svokor ho ma doma a nepouziva, tak som si ho chcela pozicat. Kulturu vezmes normalne z hocijakeho jogurtu, ktory rozdelis po lyzicke do davok, zalejes mliekom a potom pouzivas to co vyrobis na dalsie varky. Ja som sa ale nedopatrala k tomu, ake mlieko. Ked chcem 10%ny smotanovy jogurt, tak take mlieko asi nekupim a kupovat smotanu na jogurt sa mi zda trochu drahe. U nas v dedine predavaju mlieko priamo od kravy, ale to sa zase bojim kvoli bakteriam, neviem, ci ho pasterizuju a pod. Ale ani take mlieko asi nema 10% tuku 😉 Tak mozno neskor, ked drobec zacne papat obyckove jogurty... Ale ked prides na to, ze ako vyrobit superskvely domaci jogurt, daj vediet 😉

beruska2x
10. feb 2009

u nasich je kravin a taky tam prodavaji mleko, bud surove primo od kravy a nebo kontrolovane uz v lahvi... zkusim se poptat ale melo by asi stacit plnotucne z kramu ne?? na jogurtovace jsem koukla a maji pekne, jeste to proberu a uvidime 😉 jestli se to vubec vyplati se s tim patlat 😀

beruska2x
10. feb 2009

kiss jak jsi vubec dopadla s Next?? ja budu mit balik v pondeli asi a uz mam vybrane dalsi hadriky na leto 😉 😀

daskak
10. feb 2009

dievcata no ja robim licenia: plesy, svadby, stuzkove... atd a robim to u seba doma, alebo u danej baby... to cez vikendy no a cez yzden sa staram o jedny stranky a obchod na nete 🙂 🙂 ... je to celkom fajn spestrenie dna... ako kisska povedala nieze by sa clovek nudil... aaale....
inak domaci jogurtovac je super vec, maju ho moji rodicia, a naozaj tie jogourty su fakt dobre... 🙂 🙂 🙂
kocky mozem s opytat a objednavali ste si niekde veci Next? ja mamtu znacku fakt rada, tak reagujem 😀 😀

kisska
10. feb 2009

berus - ja musim este chvilku pockat, nevychadzam tento mesiac (tento mesiac mame s drahym narodky a v rodine dalsie dvojo 😒 vyroci), ale nasla som babiznu, ktora to objednava zo Slovenska, takze ked mi to vyjde, tak mi to objedna a objednava 2x do mesiaca.
Dasi je to "maculko", ID 4076 na MMB 😉

kisska
10. feb 2009

No drahy prave prisiel s tym, co by som povedala na 6mesiacov v Parizi 😉 , takze asi musim tie knihy naozaj vytiahnut 😕

erika107
10. feb 2009

caute mamulky idem si vas percitat... inac dnes u nas nasnezilo veeeeeeeeeeeeeeeeela sneziku 🙂

beruska2x
10. feb 2009

u nas taky snezilo 😝 uz aby bylo jato 🙄

kisss a nechcete me vzit sebou?? dobre varim, kluka pohlidam, ... Pariz jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

beruska2x
10. feb 2009

tak varim brouckovi kralika s bramborem kukurici a jednu malou mrkvicku jsem tam mela....

stvura
10. feb 2009

Beruska, budes taka zlata a napises mi ako varit toho kralika? Ja som to v zivote nerobila a dedo kupil malemu kralika ked zacneme s maskom. Dakujem.
Mi sme dnes mali taku miesanu polievocku - mrkva, sladka tekvica, zemiak, malicky petrzlen. Malemu velmi chutilo, zjedol cely tanierik.
Kisska, som sa zlakla ze to ze kricim hovoris mne...ja som totizto Ceresnicka v realnom svete... 😀

erika107
10. feb 2009

ako tka citam tak tu bola zabava s olejom 🙂 xixixii ... ja ho vobec nepouivam do prikrmov lebo moj vajcacik si zmyslel ze on domacky urobene papat nebude len kupovane :( ... som z toho zufala a sklamana :( ... a kde si objednavate veci Next???

beruska2x
10. feb 2009

stvura jako jakekoliv jine masicko, pekne ho vykostim nebo spis orezu to nejpeknejsi, a dam po kouskach do marazaku a pak taham balicky, nakrajim na kosticky a vvarim ted s bramborem a kukurici a mrkvi, ale uz mel i s pohankou, s ryzi i s testovinkama to jde, zvdycky prihodis zeleninku podle vyberu a varim to dohromady a pa mixnu se lzickou olivoveho oleje 😉

a ten bytek maso co zbude ... k tomu koupim kus bucku a upecu s bobkovym listem a jalovcem manzovi 😀 😀 😀

eri.. to nemusis byt on na to prijde, nektery deti to takhle maji jeste se navaris neboj 😉
objednavam pres net u holciny co to dovazi... kisska psala nahore IP na MMB.... ta to objednava pro SK, jen si vyberes na eshopu, das ji kod s velikosti a penize na ucet a postou ti prijdou vedi a vyjde to asi o 60% levneji nez tady v obchodech 😎

erika107
10. feb 2009

kam ste vsetky utiekli?