Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

gabika7706
30. sep 2010

@mimiz moj Martin ma 10 mesiacov a az teraz sa nejako postupne dostavame na 3 jedla denne plus obcas vecer obilninova kasa...tiez sme v noci casto hore, cez den sa kojime kedy chce (uz nesledujem, ci kazdu hodinu, ale casto), neviem, kolko mate mesiacov, ale ked mesiac prikrmujete, tak 4 prikrmy su fakt vela. Je to velka zataz na organizmus, napriek tomu, ze on sa tvari pokojne. Do roka ma byt hlavnou zlozkou potravy mlieko, preto sa tie jedla aj volaju "prikrmy".

zuzkat1
30. sep 2010

byby kedy musim dat uz treti prikrm... mala 8mesiacov a necele 2 tyzdne..papa obed (zelenina maso a tak) a olovrant (ovocie popripade s dakym keksikom-sunarka a spol.) ona mi toho zje ako maly vrabcek...maximalne 60g🙂 a to nikdy nie ze z obidvoch ak zje na obed 60g na olovrant uz len max 5 lyziciek alebo naopak🙂 a su dni kedy oboje len rozbrble🙂 takze neviem ci uz mam dat aj desiatu a ze co dat na desiatu

katka888
30. sep 2010

ahojte,

mozte mi poradit? nevedela osm to najst, kedy sa smu uz davat dietatku ryby?

gabika7706
30. sep 2010

@zuzkat1 my sme s tretim zacali nedavno, zaviedla som ranajky, chlebik, rozok alebo obilninovu kasu s ovocim

gabika7706
30. sep 2010

@katka888 pri predispoziciu na alergie v rodine najskor od 1,5 roka, inak aj od roka, nase sladkovodne ryby

zuzkat1
30. sep 2010

@mimiz moja ma 8,5 mesiaca a papa od ukonceneho 6ho ..ma stale len 2 prikrmy...ked vy papate len mesiac tak je to naozaj velmi vela tie 4 denne... ved zaludok si musi zvyknut na inu stravu ako je mliecko...teraz moze by spokojny..len aby do buducna neboli ziadne problemy... inak ja kojim cez den aj kazdu hodinu a v noci sa zobudza aj 6x...ked kojis tak materske mlieko nijako to babo nezatazi ani v noci...

zuzkat1
30. sep 2010

@gabika7706 obilnova kasa... to kupujes instantnu alebo ako? a chlebik? sice ma moja uz 6 zubov a odkusnut si vie,ale nevie to pozut☹ a co davas na chlebik? a aky chlebik?

gabika7706
30. sep 2010

@zuzkat1 ano aj instantnu, lebo som leniva to varit, potom chladit, my to musime rychlo vsetko mat hotove 😔 Kupujem Alnaturu alebo Babylove Bio.
Chlebik si zvykneme robit doma, takze viem, co tam mam, ale aj ked nie, tak normalne z obchodu..aby som nemala bordel v kuchyni (ako aj dnes rano) zvyknem mu to nakrajat na kocky a tie si berie a papa sam. Zo zaciatku papal cisty chlebik, teraz mu uz davam klasicke maslo.

zuzkat1
30. sep 2010

@gabika7706 no ak ste vy zacali len nedavno tak este asi pockam tyzden dva🙂 a potom skusim teda ... a nema byt dalsi prikrm desiata?alebo to je jedno? totizto moja sa zobudi o 6:30 a vydri byt hore asi hodinu a potom ide zas spat.. a nemyslim ze by mala chut ranajkovat...ak sa rozhodnem pre desiatu tak co jej mam dat? ovocie papa na olovrant,lebo poobede mi pride rozumnejsie menej zatazit brusko

gabika7706
30. sep 2010

@zuzkat1 aha, no neviem, lebo my sme zacinali obedom, potom desiata ovocna, obcas vecer kasa a potom som pridala ranajky, olovrant som neriesila, to sme sa len kojili. Kojite sa, na jogurt casu dost, lebo to by bola alternativa na desiatu (na olovrant by som jogurt osobne nedavala), vsak aj ked bude mat ovocnu desiatu a ovocny olovrant, nic sa nedeje myslim 😉 mozes dat na desiatu napr. s vlockami, na olovrant ciste, alebo s burizonami, alebo s amarantom...aby to mala akoze ine

zuzkat1
30. sep 2010

@gabika7706 no aj ja som myslela no ovocie... ze mozno ked to bude mat na 2x tak zje aspon 100g🙂 co by uz bolo skoro cele jablko🙂 lebo takto dojedam vzdy ja ona zje len tolko co si ty z jablka bezne odhryznes na jedenkrat

gabika7706
30. sep 2010

@zuzkat1 ona sa rozpapa, moja Katka nebola velky jedak, zato Martin teraz...ten zje vsetko, co nezje jeho

zuzkat1
30. sep 2010

@gabika7706 tak chlap🙂 potrebuje nabrat silu🙂 no ja mam pocit ze ta moja potvorka stale len an ten prsnik caka... nechce hned po papani... to nikdy snad ani nechcela ale tak pol hodinke... zaujimave je ze obed jej musim dat hned ako sa zobudi,lebo inak nezje uz vobec nic ale prsnik nechce hned po zobudeni..

gabika7706
30. sep 2010

@zuzkat1 potrebuje veru, ma bez par gramov 11 kg... za kazdym jedlom sa este dokojime, niekedy aj z oboch prsnikov, niekedy hned, inokedy tak za pol hodinku, o noci radsej ani nehovorim 🙂 nema dno moj syn

zuzkat1
30. sep 2010

@gabika7706 co sa mlieka tyka ani moja nema dno... cez den nie,lebo ma milion inej roboty ale v noci kojim z oboch... a ma cca 7,5kg🙂 drobcek

cicimon
30. sep 2010

no ja som zvedava ako moja zacne piberat po zavedeni prikrmov, ked na konci 6m ma len 5780g

adamci
30. sep 2010

Ahoj maminky mám dotaz od kterého měsíce dáváte dětem žtoutek?

zuzkat1
30. sep 2010

@adamci moja papala asi 2 tyzdne zeleninu ked dostala zltok 6,5 mesiaca

zuzkat1
30. sep 2010

@cicimon moja mala vtedy asi 6,3kg🙂 takze za 2,5 mesiaca mi pribrala nieco vyse kila🙂

michalag
30. sep 2010

Ahojte
chcem sa spytat ked dnes idem dat malej prvykrat ovocny prikrm na olovrant, mam tak isto ako pri zeleninovo-masovych prikrmoch? najskor 2-3 lyzicky a dokrmit UM?

adamci
30. sep 2010

@zuzkat1 děkuji 🙂

saska.t
30. sep 2010

@michalag , nie nemusis normalne das cely ovocny prikrm ked bude chciet ak zje malo mozes podat potom mlieko 😉

michalag
30. sep 2010

@saska.t a na druhy den mam dat tiez to iste, ci uz mozem iny prikrm?

saska.t
30. sep 2010

@michalag 2 dni by som zopakovala to iste, v zasade by sa uz nemala vyhadzat ked mate zeleninku za sebou....

michalag
30. sep 2010

@saska.t dakujem 🙂

lena27
30. sep 2010

@michalag vždy bys měla dodržovat 3 denní odstupy, kdyby byla nějaká reakce.

michalag
30. sep 2010

@lena27 ja som davala malej zatial vzdy 2 dni jeden novy prikrm a budem aj teraz, myslim ze to staci

ketkous
30. sep 2010

@zuzkat1 ako citam tvoj prispevok tak moja Bibi je taka ista 😀 tiez papa napr.obed po zobudeni a zhruba o tu hodinku uz chce cicku 😀 Nas jedalnicek je teraz asi taky ze ranajky mlieko,ovocna desiata,obed masovo zeleninovy,olovrant mlieko,a teraz asi pred tyzdnom som jej dala uz na veceru kasu ryzovu,neochutenu Babylove 🙂 no a pred spanim ju samozrejme nakojim 😀 inac aj v noci fungujeme na kojenie,po polnoci skoro kazde 2 hodiny 😝 🙄 🙄

zuzkat1
30. sep 2010

@ketkous moja asi po troch mesiacoch vcera vstala az o polnoci prvykrat🙂 dnes som mala chut buchnut sampus🙂 inak vstava kazde dve hodiny tak som zvedava ako to bude dnes... my papame ako vy,len miesto desiaty ma olovrant a kasu este nie...ja dam najblizsie asi tu desiatu🙂

michalag
1. okt 2010

ked dam malej zhruba 125g mas.-zel. prikrmu (viac uz nespapa) a po cca. hodke je opat hladna tak jej mozem dat UM? Lebo mne dokyna vravela ze ona by uz nemala mat na obed vobec UM a mala by ho uz mat len na rano resp. ako prvu veceru lenze ja som malej zacala davat prikrmy az o 2tt ako nam kazala