Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuzkat1
11. jan 2011

@piacere ved patril len som nieco chcela este opravit a vidim ze ten tvoj medzitym zmizol🙂

piacere
11. jan 2011

@zuzkat1 jasné... skúsim... ale slivka bude prvýkrát, tak budem opatrná a asi povarím.... ozaj, od špenátu môže bolieť bruško? Malý ho mal pred necelými dvoma týždňami prvýkrát a poobede mi dosť plakal (ale len 10 min. asi) a popritom dosť prdkal... ale bol to taký bolestivý plač 😔 normálne nemám odvahu znovu na špenát....

piacere
11. jan 2011

@zuzkat1 ja som reagovala na ten tvoj príspevok "patatine" ako keby bol pre mňa 😀

zuzkat1
11. jan 2011

@piacere tak to fakt netusim... nepocula som zeby spenat nafukoval,ale neviem ... ako som pisala moja s tym chvalabohu nema problem...

zuzkat1
11. jan 2011

@piacere jaj tak to bolo pre nu🙂

piacere
11. jan 2011

@zuzkat1 ☹ a ako často môžem dávať špenát? možno to nebolo z toho.. a možno ani nešlo o nafukovanie, skôr si myslím, že ho bolelo bruško... a dala som to za vinu špenátu, lebo ho v ten den jedol prvýkrát a pred obedom mal len mliečko 😒

alexanotbad
11. jan 2011

@oksu : mas pravdu, je to vec kazdej mamicky. ale podla WHO je najidealnejsie, ak je dieta len kojene do 6 mesiacov, take su fakty. a WHO je institucia, ktora vie co hovori, a preco to hovori. takze tak. Samozrejme su zdravotne aspekty, ktore sa musia zohladnit. A nie kazda maminka moze kojit, aj keby chcela. A niektore maminky kojit nechcu, aj keby mohli.

cicus13: my mame malo zeleza a sme aj na prikrmoch 😉 ☹

zuzkat1
11. jan 2011

@piacere neviem ako casto.. ja sa snazim davat vselico... casto nove nieco... a na zaciatku som vseliako kombinovala tu zeleninu a vtedy mala vsetko castejsie aj spenat🙂

alexanotbad
11. jan 2011

zuzkat1, katkabb1 vdaka

pandrholka
11. jan 2011

@zuzkat1 no nám viac menej tipujú náš vek, len každý, že aký je drobný v tom zmysle, že je chudý..no ja som rada, že mám štíhle dieťa a nie nejakú bacuľku...stačí, že mamina teraz vyzerá ako hroch 😀 (ale už sa na tom pracuje)....som tak rozmýšľala nad tým vaším kojením...nemyslíš, že malá si pýta stále preto, že je už veľká a jej len čisto tvoje mliečko nepostačuje?!?! 😒 ...nehovorím, že ho máš málo, ale predsa bude mať rok a tak podľa môjho názoru by ti už mala papať omnoho viac ako ti papá...lebo si tuším kedysi písala, že vy sa aj v noci často kojíte?!?...nechcem byť múdra 😖 to ma len tak napadlo 😎
@piacere ja som taktiež ako zuzkat1 malému nikdy nedávla ani varené ani parené ovocie...od začiatku papkal surové...vlastne klamem raz som mu parilo jablko a raz hrušku bo som mu to dala na obed z ryžou a mäskom, ale absolútne mu táto sladká kombinácia nechutila...ale keď mu dávam ovocko cez deň tak vždy len čerstvé 😉 🙂

cicus13
11. jan 2011

Baby ten môj dneska som to vážila zblajzol 200 g zelenina+maso.....preto som sa pýtala, že koľko....či to nieje veľa.. 😕
Inak pred ním už nemôžem jesť, lebo tak na mňa uprene pozerá, že mám pocit, že ho provokujem, normálne sa prestane hrať a pozerá ako jem 😀 😀

zuzkat1
11. jan 2011

@pandrholka no ona sa stale tak budila nielen teraz🙂 no a papa malo ale ja jej predsa ponukam, co s nou ked nechce... a mliecka ma dost,ono sa kojime dost malo oproti minulosti, v lete papala kazdu pol hodku a ona este nepije nic ine len mm tak aj preto tak casto pyta mliecko, nechce vodu a ani caju moc neublizi...

zuzkat1
11. jan 2011

@cicus13 ked mu chuti tak mu daj... su deti ktorym papanie chuti a spapaju tych 200g hned ako zacnu papat prikrmy... a ine sa rozbiehaju a rozbiehaju a furt su len na startovacej ciare ako napriklad moja 😝

kaja73
11. jan 2011

@cicus13 moj bol taky isty a aj je.Tiež v podstate v priebehu cca 10 dni od zavedenia prkrmov zbaštil 200g,dodnes spapa všetko čo mu dam a tiež pred nim nemožeme jest.To musi hned aj on, aj ked prave dojedol.Napr dnes zbaštil na olovrant jedno jablko,jeden banan,vypil 50ml čaju a ked nas videl jest,tak chcel aj on.Tak ešte dostal krajec chleba s natierkou a salatom.Zmizlo to ako nič. 🙂 jeho jedalniček je asi takyto v noci 100ml mlieka,rano 180 ml mlieka,na desiatu sinlac kaša s ovocnou vyživou 150ml,obed maso so zeleninou 200g,olovrant čerstve ovocie a niekedy plus pečivo s natierkou,prva večera pšenova alebo spaldova ,ryžova alebo ovsena kaša so zeleninou alebo ovocim 200g a pred spanim 200ml mlieka.okrem toho vypije 300ml čaju a samozrejme dake kukurične či ryžove chrumky.Prvy syn sa zas chcel len kojit a ani za svet nechcel prikrmy,takže si to teraz vychutnavam. 🙂

kaja73
11. jan 2011

Este som zabudla,že pred poobednajšim spanim vypije dalšich 200ml mlieka a to asi pol h po tom vydatnom obede.

cicimon
11. jan 2011

@pandrholka a kolko vazi tvoj maly?

@kaja73 nie je to vela dat 200ml mlieka po obede ked zje 200?

cicus13
11. jan 2011

@kaja73 tak super som sa bála či to nieje na neho veľa 😉
@zuzkat1 a to som sa na začiatku bála, že vôbec nebude chcieť jesť...a on takto 😉 a Hanke to asi takto vyhovuje 😵

kaja73
11. jan 2011

@cicimon davala som menej a on plakal a ukazoval na prazdnu flašku a pritom hovoril" da".tak som zarobila asi pred 2t 200ml ,ved vypije kolko chce a on zlupol všetko.inak teraz mi už napr mesiac nič nepribral.Ale je aj tak velky-86cm a 12500g.

zuzkat1
11. jan 2011

@cicus13 no ved asi ano, lebo sa tvari spokojne a kedze je spokojna tak asi nie je co riesit🙂 aj dr je zatial spokojna... 🙂 sice skonstatovala ze hani patri medzi drobne deti ale ze je to OK

zuzkat1
11. jan 2011

@kaja73 pani moji to mate pred mojou dobry naskok 😕 sice je to chlap ale aj tak🙂 rozdiel par dni a 4 kila a 10cm😀

kaja73
11. jan 2011

@zuzkat1 je fakt velky ako 2r dieta.Asi bude po svokrovi,ten mal vyše 2metrov. 😕

zuzkat1
11. jan 2011

@kaja73 fuuu tak to riadny chlap🙂 ja by som pri nom vyzerala asi ako trpaslik🙂 ja mam len 163cm ale manzel je vysoky sice len tak v norme, ale ma 184cm...hani bude asi niekde medzi nami ked vyrastie...

cicimon
11. jan 2011

@zuzkat1 ked pozeram miery tvojej malej, tak presne tolko ma kamoskina, len ona ma 7mes 🙂
som zvedava na moju, to je tiez taky krpec 🙂)

zuzkat1
11. jan 2011

@cicimon no mojej tiez tak tipuju okolo 7mesiacov🙂 a ked poviem ze ma rok tak su prekvapeni vsetci ze aka je malinka🙂

cicimon
11. jan 2011

@zuzkat1 no myslim ze nase su podobne "vahy" 🙂)

pandrholka
12. jan 2011

@zuzkat1 šak to je super, že sa stále kojíte a jasné keď nič iné nepije tak potrebuje to mliečko....to čom som ti písala boli len také moje myšlienkové pochody, keď som potrebovala trošku vypnúť od učenia 😀

@cicimon vyššie som písala 😉 , že malý mal pred tromi týždňami 7460g a 70,5cm (pôrodná váha 2800g a 45cm)

cicimon
12. jan 2011

@pandrholka pekne miery

zuzkat1
12. jan 2011

@cicimon 🙂 ale staci nie? ved dobreho aj malo staci...najma na navlacovanie😀

zuzkat1
12. jan 2011
cicimon
12. jan 2011

@zuzkat1 suhlas 🙂 ja som velmi zvedava, ci moja bude mat aspon 7kg 🙂