Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

babulik22
28. aug 2008

sirinka: mala ma 9mesiacov.od 6:00 je hore takze jej davam UM mliecko a okolo 9:00 jogurt alebo presnidavku.myslis,ze namiesto toho jogurtika alebo presnidavky mozem dat rohlicek alebo chlebik?nieje to site pred obedikom?od kolkateho mesiaca si to davala?lebo ta moja nieje moc velky papkac 😖

ciska
28. aug 2008

ahoj maminky,
chcem sa opytat za taky tyzden zacneme zeleninkovat a chcem sa opytat ci deturencom varite z dojcenskou vodou alebo normalnou. a sedeli uz vasi drobci ked ste zacali s prikrmami alebo kde ste im davali papat ( stolicka, autosedacka?
dakujem

junovka
28. aug 2008

babulik, pred jedlom by som dala nieco lahsie, ako napriklad ovocie.Aspon my sme to tak praktizovali .A jogurt, alebo chlieb by som davala skor na olovrant. 😉

junovka
28. aug 2008

ciska, ja som varila v klasickej vode.Ci prevaris dojcensku, alebo obyc.vodu, tak to asi pride na jedno 😉 Moja uz v podstate vydrzala pekne sediet v stolicke...mozes aj v autosedacke ju polohovat pri jedeni 😉

babulik22
28. aug 2008

aj som si myslela,lebo som rada ked mi obedik spapa cely a ked nezie vela chlebika na olovrant,tak to dobehne vecernou kasou 🙂

ciska
28. aug 2008

Junovka: dakujem tiez mam pocit ze je jedno aku vodu prevarim. na cajik davam lucku alebo tomu neperlivu. no ja som myslela ze ju dam do stolicky a podlozim ju troska vankusom . celkom sa taha na sedenie a aj chvilku vydrzi no je taky maly spunt a je v tej stolicke dost stratena🙂)

babulik22
28. aug 2008

a ciska ja som toto tiez riesila,ale v dojcenskej vode,to by som sa nedoplatila 🙂
malej davam papat dodnes den v lehatku.hlavne,ze stolicku mame od piateho mesiaca,ale uz ju budem musiet ucit v stolicke.ved uz je velka baba 😵

ciska
28. aug 2008

babulik22: a kolko ma? a ako znasala prve prikmi? ja sa na to strasne tesim ked zacneme prikrmovat no aj som zvedava ci jej bude chutit🙂

babulik22
28. aug 2008

teraz ma 9mesiacov.tiez som zacala davat prikrmi od 5mesiaca.krasne papala akurat posledny mesiac strajkuje so zeleninkou.ale uz sa to lepsi,tak uvidime 🙂 ale zistujem,ze mozno to bolo zo zubkov,lebo konecne sa jej tlacia prve dva naraz.uz by bolo nacase 😀

ciska
28. aug 2008

hm no som strasne zvedava ako nam to pojde. prave som nasla dobru stranku o prikrmoch tak studujem🙂))

babulik22
28. aug 2008

🙂

sirinka
28. aug 2008

babulik, ja som malu rano oklo siestej kojila, okolo osmej, pol deviatej ma ranajky, chlebik, vacsinou spapa tak stvrt krajca, ovocie ponukam doobedu priebezne, cca o pol jednej obed... doobedu este kojenie - uspavanie...
deticky by mali spapat viac toho doobeda aby im stihlo vytravit, nie je dobre na noc aby mali plne brusko vselicoho, potom mozu mat nekludny spanok.

nie je vhodne a zdrave davat dietatko do jedalenskej stolicky, pokial tam nedokaze sediet samo. ak babatko nevie sediet samo a zacinate s prikrmamy, skuste v autosedacke-vajicku, pripadne tych lehatkach, pripadne iba dat do polosedu.

ja som malej do 11 mesiacov varila jedlo vylucne z dojcenskej vody, ale u nas je velmi nekvalitna vodovodna 😒 , nemyslim, ze by ma to zrovna zruinovalo, to kupovat UM je urcite nakladnejsie 😉
do teraz dokonca pila tiez iba dojcensku vodu, teraz prejdeme pomaly na artezsku...

kobylka23
29. aug 2008

🙂

babulik22
29. aug 2008

sirinka: musim vyskusat vsetky alternativy.pomenit jej jedalnicek a uvidim co bude pre nu najlepsie 🙂
do tej stolicky som ju nedavala prave preto,ze sedkat sama nevedela.ale dokina mi povedala,ze natu chvilu co papa moze,ale raz som to vyskusala a nepacilo sa jej.ale uz sa jej sedenie paci,tak pojdeme do stolicky.co sa tyka tej vody to sa mi zda trochu prehnane vnej varit,ale ked mate zlu to je ine.lebo ja malej prevaram uz obycajnu aj na mliecko a cajik asi od 8mesiaca.a kocky v okoly uz asi ked mali deturence 3mesiace nekupovali lucku.ale je to nakazdom ako sa rozhodne 😉

denisocka
29. aug 2008

zuzkaasi 2hodiny?možno kusok viac a nezadrhol sa ešte . naviac mu chuti s masielkom alebo melasou a ovsene vločky s bananom kaše velmi nechce,robím instantne no a zbožnuje kukurične chrumky

zuzka99
29. aug 2008

masielko dávaš obyčajné, či nejaké typu Rama, Flora a pod.? ja som mu skusila urobiť taku malu guličku z rožka do pusy, no on ju len prevaluje na jazyku a ani bohovi neprehltne ☹ dnes pojdem kupiť slatinské piškotky a ešte pozriem kukuričné chrumky ale všade maju len jemne solené

denisocka
29. aug 2008

kukurične su HAMI od RACIO - v bielom igelite maslo take kravske,v kocke - mám nejake z polska,ale ak miniem kupim obyčko v kocke .a rohlik dnes zjedol rekvapivo asi polovicu bez zadrhnutia-vyšklbnem stred rohlika a odlamujem mu do pusky.

zatial sa mi zadrhol obyčko piškotou -hral sa s nou,daval do pusy celu,olízal ,vybral -takto dookoa až ju vcucol a nemohol dychať,´takže ja mu už piškotu bdo ruky nedám,bože bol až modry 😔 .teraz ked mu dačo zabehne tak plače bo si asi somenie jak som ho ratovala

nikol_79
1. sep 2008

Baby skúšal niekto zamaskovať smectu do príkrmu? Malý má angínu a z čípkov mi hnačkuje aj z antibiotik, ale nechce mi piť čaj, iba čistú vodu na lyžičku. Napadlo ma zamaskovať ju do kaše, neskúšal to niekto? Myslím či to potom zaberie..

zrzulka
1. sep 2008

Mna zaujima ake susienky davate detom? Dnes som sa odhodlala ze by sme pomaly aj s nieim mohli zacat ale ked som pozrela zlozenie. vsetky detske susienky obsahuju sol aj cukor.

vinka
1. sep 2008

Dostat normálne sušienky pre bábätka v lekárni alebo v supermarketoch.Ale ja dávam kukuričné chrumky sú aj bez soli a cukru.A super sa rozpuštajú v puse.Sú aj také dlhšie,že sa dobre chytia do ručky 😉

nikol_79
1. sep 2008

Nikto tu ešte nemaskoval smectu do príkrmu? 😒 😔

lalupa
1. sep 2008

baby,kde sa daju kupit tie kukuricne chrumky nesolene? dik

sirinka
1. sep 2008

lalupa ja som kupovala v bille a jednote

kisska
5. sep 2008

Dievcata co davate detom ako prve zeleninky? My sme uz vyskusali mrkvicku (najoblubenejsia), zemiak (najmenej oblubeny), spenat (napocudovanie mnam), tekvicu, brokolicu, karfiol(zduva aj bez hlubikov)... a tym mi nejak dosla fantazia... este mozno zeleny hrasok, potom rozne kombinacie tohto vsetkeho... Davam to na radu doktorky po troske, skor aby si zvykal na chute nez aby sa najedol... a viem, ze vo vacsom mnozstve mu to nerobi velmi dobre ( aj ked zjedol by aj za vagon....)poradte co dalej?

nevesta
5. sep 2008

Kisska, sladky zemiak, cvikla, cukina...

junovka
5. sep 2008

kisska, zeleny hrasok by som ja nedavala.My sme so strukovinami zacali na 10 mesiacov. 😉

nevesta
5. sep 2008

Ja som dala hrasok v osmom mesiaci...

kisska
5. sep 2008

nevesta - sladky zemiak? tak to by som mala najprv vyskusat ja 😉 este som to nejedla:o)))
ten hrasok som citala, ze vraj amici nim zacinaju prve prikrmy, tiez som sa cudovala, ale ked myslia... 😎

sirinka
6. sep 2008

kisska kalerab a cukinu. s hraskom radsej este chvilku pockaj.

zuzka99
6. sep 2008

ešte kel, zelená fazulka. ja som kel ešte neskušala, chystám sa buduci týžden a zelená fazulka sa mi nepáči, lebo aj ked ju "odvlasím" tak mi tam malé fúzy ostávaju 🙂