Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

luckaprima
27. máj 2012

@mirka00 tak mu vymen jednu vyzivu za polievocku, ved obed moze mat aj o jedenastej, pripadne o tretej.. nemusi t byt o dvanastej, aj my cez obed spinkame, papkame hocikedy ako sa nam paci.. teda nejaky pevny rezim nehrozi, ale ak si rezimovy typ... tak si urcite obed bud pred spankom alebo po. 🙂

mirka00
27. máj 2012

@luckaprima ďakujem a nie som režimový typ,to určite nie🙂riadim sa malým,nie tým ako by som ja chcela 😉 preto mám v tom trošku chaos🙂

tortelinka
27. máj 2012

@luckaprima ma 6 mesiacov a tyzden, solit sa nechystam vobec, ma problem s oblickou, takze nehrozi, ani pribinacik

luckaprima
27. máj 2012

@tortelinka no moooj drobcek, tak len skusajte, priprav mu svele papanicko z toho co moze, ved zeleninka, ovocicko, masko, obilninky a jogurtiky poskytuju kopec uzasnych chuti, tak prajem vsetko dobre a vela fantazie pri vareni a radosti s papania 🙂

luckaprima
27. máj 2012

@mirka00 to je v poriadku, aj my mame chaos, vzdy to ale zariadim tak aby mala malicka kazdy den, ovocicko, zeleninku, obilninu a jogurtik, vacsinou tiez rano mame mliecko, potom ked sa vyhaja okolo 9 - 10,00 jogurtik s varenym ovocim a piskotkou a potom uz ako to vyda so spankom, zeleninovy obedik niekedy stihneme este pred obedom a niekedy az po tretej.. a podvecer este potom co je po ruke, bud jogurtik, alebo domacu vyzivku ci pribinaka, na veceru stale papame kasu z flase nech sa riadne napapa a potom uz hajuskat 🙂 takze sa netrap ze je to rozhadzane, to mame asi /takmer/ vsetci.. poznam aj "poriadnu" maminku ktora dava papanicka vzdy o tom istom case, dokonca naucila drobca spat pekne v rovnakom case, len ce obed a vecer o siedmej uz buva a pekne do rana.. ale to nam asi nehrozi.. hlavne nie za tu cenu ze drobec je nervozny lebo chce vecer o piatej buvat a nemoze lebo "musi vydrzat" uz do vecera. My zabuvame aj o osmej v kociku a nemam s tym problelm, tak pojde vecer neskor, aj tak ju odpise do hodinky potom.. ale to uz je mimo temy...tak paa

mirka00
27. máj 2012

@luckaprima ďakujem🙂ale napíšem ti ešte IP 😉

kormelia11
27. máj 2012

chcem sa spytat malu plne dojcim a asi taky tyzden som ju zacala prikrmovat zemiakom a mrkvou...mala som zacat prkrmovat az od 6 mesiacov ked je dojcena ci to je jedno??
varite zeleninu v dojcenskej vode???

dada28
27. máj 2012

Ahojte, práve som sa zaregistrovala. Chcem sa spýtať, že odkedy ste začali prikrmovať.

careamell
27. máj 2012

@kormelia11 Pokiaľ plne dojčíš, tak je zbytočne začínať skôr, len si sama prirábaš robotu, keď ešte nemusíš riešiť čo uvariť 🙂 Ale tak v tých prvých dňoch ani tak nejde o jedenie ako o ochutnávanie, takže tragédia to iste nie je, ale zase načo bábo zaťažovať, keď ešte nemusíš. 🙂 Dojči stále koľko sa dá a s príkrmami pomaly 🙂

careamell
27. máj 2012

@dada28 My asi od 7. mesiaca, malý je dojčený, chcela som začať od 6. mesiaca, ale ochorel, tak som to posunula 🙂

dada28
27. máj 2012

@careamell

Ďakujeem.

ibajeho
28. máj 2012

@dada28 my jak sme dovrsili 4.mesiac 🙂

samanka_alice
28. máj 2012

Tady jsou recepty na první příkrmy http://www.varilamysicka.cz/articles/jednodruho...

monika853
30. máj 2012

Ahojte, chcem sa opýtať, či niekto nepoznáte recept na jahôdkovú výživu. Nerada by som to nejako extra sladila, veď aj načo. My síce ešte papáme mliečko, ale rada by som si urobila zásoby do budúcnosti. A kedy ste začali prikrmovať. Malý má skoro 3,5mesiaca a už teraz je strašný hladoš. Papáme Nutrilon extra 🙂 Takže sem sa s radami 🙂

lilla83
30. máj 2012

Ahojte maminy, co davate svojim polrocnym babatkam ako veceru?

careamell
31. máj 2012

@monika853 Ahoj, jahôdkovú výživu, spravíš normálne jablkovú a do toho dáš jahody. Alebo pozri receptíky na nete.
Prikrmovať začni od 4. mesiaca zeleninkou 🙂

@lilla83 Na večeru MM alebo UM. Zatiaľ stačí jeden príkrm denne a to obed. 🙂

katyxq
31. máj 2012

@lilla83 Kojení 🙂, kromě MM dávám jen v poledne pár lžiček ve vodě rozvařených vloček na zavedení lepku, za týden, dva začnu dávat zeleninu.

monika853
31. máj 2012

careamell ďakujem krásne a ešte mi poraď, že v akom pomere jabĺčka a v akom jahody.

careamell
31. máj 2012

@monika853 Ahoj, podľa toho, koľko toho chceš, si priprav jablká, tie sú základ každej výživky, ošúp, vykroj jadrovník a daj do vody dusiť, aby ti zmäkli, a tie jahody, tiež pridáš, koľko máš, tie sú príchuť tej výživky. Dáva sa aj cukor, my sme dali minimum a necháš podusiť ďalej. Neviem ti presne napísať koľko čoho, uvidíš. Inak ja som si jahody aj mrazila, tiež keď bolo obdobie nejakého ovocia, dala som zmraziť aj maliny, jahody, čučoriedky...Potom len pridávaš, buď do kaší, jogurtu, vločkám 🙂

zuzik1983
31. máj 2012

ahojte, prosim vas mozte mi poradit? robila som hribovu omacku. mozem jej ju dat bez tych hribikov?mala bude mat za mesiac 2 roky. dakujem

lucie777
31. máj 2012

@zuzik1983 Pokud si seš jistá, ze to sou hříbky,klidně bych dala i s nima! 🙂 Moje dcera si asi v roce a třičtvrtě dala i trochu smaženice..

jasminet
31. máj 2012

@zuzik1983 nasa mala jedla huby od cca 1,5roka - dubaky, sampiony, suchohriby... 😉

zusann
1. jún 2012

Ahojte chtěla jsem se zeptat co všechno mužu dávat 8měsíčnímu dítěti (neni nekde nejaká tabulka) ? V poledne dávam zeleninu,maso a odpoledne ovoce, někdy z jogurtem jinak ho jen kojim. Rada bych mu davala i snidani ale vubec me nenapadá jaké. Kaši mu nedávam-křičí u ni a plive ji. A jak připravujete ty vločky? děkuji

katyxq
1. jún 2012

@zusann Vločky trochu podrtím (na prkýnku válečkem na nudle), vsypu do studené vody a nechám tak hodinu namočené, pak uvedu do varu a za častého míchání vařím, až to zhoustne na kaši, toť vše 😉. jsou v tom trošku kousky, ale malé to nevadí, spíš mám pocit, že hladkou kaši by nechtěla.
Jestli máš čtecí náladu, tak o příkrmech mám v albu článek, ale nelekni se, nějak mi to v průběhu času nabobtnalo 😅. Jsou tam vypsané i vhodné potraviny, potraviny, které zavádět opatrněji, o potraviny, které nejlépe nedávat vůbec.

zuzik1983
1. jún 2012

@lucie777
@jasminet
dakujem kocky, dala som jej, no aj tak mi to nejedla. ja uz neviem, co jej uvarit, ona mi nic nechce jest. co lubia vase deti? nejaky tip

jasminet
1. jún 2012

@zuzik1983 paradajkova polievka, gulas, svieckova sem tam, kuracie pecene ked si moze chytit stehno do ruky, jahnacie kotletky - tiez s kostou... lososa na prirodno. nasa teda huby miluje, na vsetky sposoby 😀 ale mava obdobia ked okrem mlieka nic nezje...

zuzik1983
1. jún 2012

@jasminet tak z toho, co si napisala mi zje len paradajkovu polievku, maso nezje vobec. ja uz som z nej zufala, ona zije len na mlieku a jogurtoch a mliecnych vyrobkoch

jasminet
1. jún 2012

@zuzik1983 aj nasa mala take obdobie. este ma rada luskovu polievku na kyslo, tekvicovu polievku (z tej oranzovej tekvice) a knedlu s kapustou a par kuskov kacacieho masa k tomu.
ale uz to jej jedenie - nejedenie neriesim. ked je hladna tak sa naje, ked nie, tak nech necha tak... prosit ju nebudem aby jedla...

zuzik1983
1. jún 2012

@jasminet aj to som skusala, a nezje.teda okrem tej tekvicovej, tu som este nevarila.