Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
19. aug 2010

@lucinenka001 nemusi mat samotny zemiak mozes ho dat aj spolu s mrkvickou aby ho osladil, mozes rozriedit s vodou v ktorej si zemiak urobila a konzistencia zalezi na tvojom malom ale na zac. sa odporuca redsie a zemiak sam o sebe je dost lepkavy... 😉

mona12071
19. aug 2010

ahojte maminky mozno si mna pamatate ja som tu asi 3 x pisala
tak sa vam chcem pochvalit krasne papkame prikrmy spapame uz aj celu davku 😀 mame doma jedlika no 🙂

lucinenka001
19. aug 2010

@saska.t krasne dakujem, idem sa pustit do prace 🙂. Idem dat varit zemiacik, som zvedava aky bude mat uspech zemiak, lebo mrkva nam vobec nechutila, tvarili sme sa hrozne kyslo. Kedy vedia drobce spapat nejaku aku taku vacsiu davku? Ked maju kolko cca mesiacov ? 🙂

mona12071
19. aug 2010

@lucinenka001 to je asi podla dietata mne maly chcel vela jest uz ako ochutnal ale bala som sa mu dat a behom 4 dnoch sme spapali celu porciu
hlavne nezabudni dat kvapku oleja 😉

lucinenka001
19. aug 2010

@mona12071 kvapku oleja? Uz davas, lebo par dni dozadu som tu nasla temu kde kočky rozoberali od ktoreho mesiaca je vhodne davat olej a aky. Ty uz davas? Kedy ste zacali presne s prikrami? Preto sa pytam, lebo vidim, ze ste o tyzden starsi. My dnes mame este len 4den. Chutila mu mrkvicka?
A k tomu oleju, v tej teme sa vacsinou pisalo, ze maminy davaju olivovy olej. ale zda sa mi ze skor odporucaju az od cca 7 mesiaca ci sa mylim? Rada si necham poradit a samozrejme, ze tam potom supnem olej.

lucinenka001
19. aug 2010

kočku ja som akurat rozmixovala ten zemiak na kašu, ale to je strasne lepkave. Co s tym prosim Vas? Pridat vody este viac? Dakujem 🙂

mona12071
19. aug 2010

@lucinenka001 olej musis davat hned aby sa uvolnili vitaminy co su klavne A, D, E, K
mozes si aj pozrieet zlozenie prikrmu v obchode vsade je slnecnicovy alebo olivovy olej 🙂
my davame presne od ukonceneho 4 mesiaca 😉

mona12071
19. aug 2010

@mona12071 mne to papa aj take lepkave ale ked chces mozes dat aj viacej vody ale mne to je bez toho len rozmixovane a moc mu to chuti

lucinenka001
19. aug 2010

tu som natrafila na takuto vetu, ale nas sa to este netyka:

ak zje viac ako 50 ml tohto príkrmu, do jedla tesne pred podávaním pridáme kávovú lyžičku rastlinného oleja (slnečnicový, repkový, olivový)

no my davame zatial len Vitamin D. Nic ine

mona12071
19. aug 2010

ja davam na 100g jednu lyzicku oleja citala som to v knihe

lucinenka001
19. aug 2010

kočky, polovicka my vravi, ze nemam davat malemu taky zemiak, co som mixovala v mizery, ze mam rozfuckat zemiak len lyzickou a dat pridavat vodu a urobit kasu. Tak ako teraz? Poradte prosim.

mona12071
19. aug 2010

@lucinenka001 ako chces ja som tak skusala sladky zemiak a maly mi to vypluval a nechcel nakolko su tam este kusky nerozmixujes to tak a jemu to vadilo

lucinenka001
19. aug 2010

@mona12071 ja mu davam klasicky zemiak, rozmixovala som to mixerom na kasu, ale ma to hrozne lepkave a to hroznu chut. Cize Ty si nakoniec mixovala?

mona12071
19. aug 2010

@lucinenka001 ja som najprv daval sladky ale nechcel mi to len roztlacene tak som mu to musela pomixovat a to same aj s normalnym zemiacikom skus a uvidis kazde dieta je ine ale 6 mesacne si vedia lepsie posunut jedlo ako nase

lucinenka001
19. aug 2010

@mona12071 a ked si to rozmixovala mala si to uplne riedke a lepkave ci ake? A sladky zemiak v supermarketoch? No moje nervy. Som len v strese z toho vsetkeho ? ☹

citroenka
19. aug 2010

Ahoj já malé dávám mrkvičku s bramborem a kousek másla nebo oleje,to tam musí být jinak mimišek jídlo nestráví.

mona12071
19. aug 2010

@lucinenka001 neviem ako sa vam da zohnat sladky zemiak ja zijem v anglii ale urco ho najdes je vinakajuci a maly ho zboznuje
ja to len rozmixujem nepridavam ani vodu ani umele mliecko jemu to chuti ake to je dam olej a papkame skus mu to tak jak si to pomixovala daj mu to a ked sa mu to bude horsie papat pridaj troska vody alebo mliecka uvis maly ti sam povie

mona12071
19. aug 2010

ked zozeniete ten sladky zemiak skuste to je to vazdne super aj ja ho milujem 😀

dadulka2000
19. aug 2010

@mona12071 aj na SR su v obchode sladke zemiaky, ja som ho malej v kauflande kupila 🙂

inak ahojte kocky,... ja mam problem ze mi mala uz 3 tyzden odmieta jest prikrmy (a to zacala celkom pekne) teraz ako ked utne, NIC,....a to vsetky odmieta - ovocne, sladke, zeleninove, kasove. jedine na co sa chyta je moja cicka. uz som na nervy z toho, a hlavne ked vsetky deticky papkaju vsetko a ona vymysla. take problemy som so starsou vobec nemala,.... 😉

mona12071
19. aug 2010

@dadulka2000 no ja som o nich nikdy nepocula az tu som sa ich naucila jest 😀
tak to mi je luto ale uz som niekde citala ze sa to casto krat stava len treba vydrzat a nenutit aby dieta nemalo odpor 😉

mona12071
19. aug 2010

aaaaaaaaaaaa dieta sa mi zobudilo zatiiiiim 🙂

aussiegirl
19. aug 2010

kocky poradte kde v ktorych supermarketoch zohnat na slovensku ten sladky zemiak. ja ked som rozmixovala klasicky zemiak tak z neho vznikla taka lepkava gebuzina a mala to nechcela. vlastne zemiak nechce vobec. vcera som jej skusala prvykrat zltok, kompletne sa mi povracala. najprv sa tvarila ze jej to chuti, ale potom to znej letelo rychlostou svetla. vase deturence si este po prikrme pytaju mliecko, resp. vy im ho este ponuknete? dikes za rady 🙂 prajem pekny den 🙂

tatiana1985
19. aug 2010

mozem sa vas opytat aj ja na ten zltok???
este som ho nedavala, ale myslim ze uz mozem... uvarit ho, cca 10min.? a s cim ho podavat??? dakujem pekne 🙂 🙂

dadulka2000
19. aug 2010

@aussiegirl v kauflande ich mali

@mona12071 Moni aj ja som ich zacala jest az v UK,... preto som ich hladala na SR trhu a nasla 🙂

aussiegirl
19. aug 2010

dadulka dakujem,pobezim dnes tym smerom. ozaj ak vasim deturencom neslape zemiak, cim im zahustujete obedik? lebo Deli som zvykla davat ryzovu kasu na zahustenie ale hrozne ju to zapekalo. este som skusila ovsene vlocky, lebo syn s nimi zejdol hocico,ale z toho bola zase velmi uprdkana 😅 ...

aussiegirl
19. aug 2010

@tatiana1985 vajicko som varila min. 10 minut. a potom som to rozmixovala so zeleninkou. skoda ze nam nesadol. ale skusim zase za par tyzdnov. moze sa nim nahradzat masko 1x do tyzdna. maly mi to papa v pohode,mala si asi vybera 🙂

lucinenka001
19. aug 2010

no a je po trapeni. som si spomenula, ze predcasom som sa docitala ze je to dobre aj cez sitko prepasirovat a je to pravda. Rozmixovany zemiak skoncil skocil v kosi kedze bol otrasny, hnusna chut a lepkavy. Tak som uvarila znova jeden zemiak roztlacila vidlickou a prepasirovala cez male sitko, samozrejme ze aj vodu a je to super a chuti to aj fajn a ked este kupit sladky zemiak tak to bude hadam malemu chutit, ale dnes uz dam obycajny. A kočky cize dat aj kvapku malinku olivoveho oleja? A dakujem aj ja za info kde dostat kupit sladky zemiak 🙂.

gabika7706
19. aug 2010

@tatiana1985 zltok so spenatom a zemiakom a mlieckom, s cuketou a zemiakom, so zeleninou...moznosti je. Nam najviac chuti so spenatom.
@aussiegirl co myslis tym zahustovanim? My mame vzdy tolko zeleniny, ze je to huste az az 🙂 Mozes skusit aj kukuricne cestoviny, ale citam ze uz asi papate lepok, ked ovsene vlocky, tak aj normalne bezvajecne....A ano, po prikrme sa este kojime. NIekedy hned, niekedy za pol hodku ale kojime. A to bude mat 9 mesiacov v pondelok a zje mi 300g na obed...

lucinenka001
19. aug 2010

Ahoj,

mne ten nas Adam, nechce papat nic ani mkrvu ani zemiak. ☹ Co robim zle prosim?
Ked mu davam tak da to do pusy, ale bud ho napne alebo sa uz potom zlosti a v sedacke uz nechce byt.
Co robim zle prosim?
Viem, ze dnes sme este len 4den co prikrmujeme, ale aj tak, ak spapal jednu malu lyzicku tak vela. ☹

mona12071
19. aug 2010

@lucinenka001 musis byt trpezliva nie vsetky deti hned papaju prikrm
musis pomalicky skusat ale hlavne mu to moc nenut aby si nevitvoril odpor
a este jedna rada skus mu dat troska mliecka do toho aspon bude poznat znamu chut 🙂