Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

dajna11
26. apr 2011

@mona777 ja som dávala od 6m. ale také bez lepku...ryžové alebo kukuričné. až od 7-8m.som začala dávať s lepkom. takže kludne možeš....teda neviem čí si kojila či nie....ale musíš skusiť sama či mu budu chutiť a či mu budu vyhovovať. nie každemu su ťažké ....ja osobne dávam kašičku okolo 18.00 a po kupaní dávam ešte mliečko,takže nejeme kašičku uplne pred spaním.tak by ho už nemal ťažiť.

mona777
26. apr 2011

@cicimon tak radšej počkam - ovocie som davala len 10 dní - len jedna z tých kaší je viaczrnna - čiže lepok - chcela som vyskúšať - no ale však lepok zavádzam do obedíku formou krupice, ovsených vločiek - tak snad to bude stačiť - ešte dám rezance a už mi došla fantázia - neviem aký další lepok zaviezť okrem tej viaczrnnej kaše 😒

mona777
26. apr 2011

@dajna11 moj malý ma reflux - možno tie kaše budú vykúpenie - ale radšej počkam ešte aspon 2 týždne

sofia2008
26. apr 2011

@mona777 ahoj, ja som taku kasu davala od 5m, aby nebola tazka, dala som menej prasku, aby bola redsia a nie taka husta, bola to mliecna kasa psenicno-kukuricno-ryzova, teraz davam ochutenu bananom. Na obale bolo napisane od 4m. Nikdy s tym nebol problem, aby mala nemohla zaspat alebo co. Mne uz teraz odporucaju dat malej kusok zemle alebo rohlika..davala si uz?

dajna11
26. apr 2011

@mona777 aha,no ja som nezavádzala po mesiaci.....moj malý je papkáčik,tak som dala asi 2týžden po ovocí.

cicimon
26. apr 2011

@mona777 na lepok bohate stacia vlozky a bezvajecne cestoviny a ked chces aj kase

@sofia2008 nie je na rozok alebo zemlu trochu skoro? ale ked mas zavedeny lepok, skusit mozes..

sofia2008
26. apr 2011

@cicimon ved aj mne sa zda, tych infi okolo toho lepku je uz tolko, ze ja uz fakt neviem 😠 zatial som dala len tu kasu, myslis, ze stacia bezvajecne cestoviny? nejake gulicky alebo aky by mali mat tvar? ci ich zmixovat s masom a zeleninou? znama uz rohliky dava aj s maslom a ina, co ma 7 mesacnu chlieb s maslom a sunkou 😠 to co ja mam okolo seba za matky 😒

cicimon
26. apr 2011

@sofia2008 no maslo a sunka az po 10mes, s tym mate cas... a tie cestoviny - do roka bezvajecne a so zeleninou a pod... ak neje kusky tak mixni... su aj take male tvary ako hviezdicky a pod, to mozno ani velmi mixovat netreba... ja som pri lepku davala tie vlocky - mozes z nich spravit kasu s bananom (nechat par min povriet nech nabobtnaju, sced a mixni s bananom) alebo ich pomel a daj do vyzivy alebo primiesaj k obedu este pocas varenia
moja napr rozok nevedela jest kym nejedla riadne kusky, tak na to maju cas, teraz ho je v poho nakrajany na kocky

sofia2008
26. apr 2011

@cicimon jej dakujem za tipy 🙂

cicimon
26. apr 2011

@sofia2008 nz, a ten lepok staci tak 2-3x do tyzdna

sofia2008
26. apr 2011

@cicimon aha, no citas mi myslienky 😀 😀 😀

sofia2008
26. apr 2011

@cicimon tvoja dcerka sa vola tak ako ja 😵 😵 😵

cicimon
26. apr 2011

@sofia2008 🙂 pekne meno ;)

mona777
27. apr 2011

@sofia2008 este som sa neodvážila dať rohlík - dám až o mesiac - lepok síce zavádzam ale rohlík nedám - je tam vajce celé a aj droždie - to sa mi nepáči

sofia2008
27. apr 2011

@mona777 aha, jasne, tak dam aj ja neskor.dik

saska.t
27. apr 2011

@mona777 v rozkoch z obchodu vajcia? urcite nie 😉 a vela razy nebezali ani kvasnice okolo, len tak mimochodom tie su zdrave maju vit. skupiny B 😉

katkabb1
28. apr 2011

@mona777 v rožkoch, ani chlebe a slaných žemliach nie sú vajíčka. ( my po zjedení vajíčka zvraciame - ale pečivo jeme a nič nám nie je). V sladkých buchtách, ako napr. vianočka tam áno, aspoň väčšinou, ale pečivo slané môžeš kľudne dať

ivanka85
28. apr 2011

@mona777 v rozkoch nie su vajcia 😀

denisocka
29. apr 2011

ahojte,odkedy sa može davat detom jedlo - privarky - podbite kyslou smotanou ?

cicimon
29. apr 2011

@denisocka odkedy zaviedies jogurty, cca po 8mes

usiko
29. apr 2011

@denisocka hej, tiez myslim, ze ked uz moze kyslomliecne vyrobky...caca 8 mesiacov....

denisocka
29. apr 2011

@usiko super dik.maly je hlados, a my sme prívarkovy ... a 8m už mal

denisocka
29. apr 2011

@cicimon už papa sabi .... jogurty ... cucoriedkove

usiko
29. apr 2011

@sofia2008 ahoj, pozeram ze uz si dala lepok.....smiem sa opytat, ci uz je to bezpecne? mam nakupenu psenicu a ovsene vlocky ale este je to nedotknute.......nedojcime, takze sa bojim,aj ked mi poradkyna odporucila,ze uz lepok mozeme......ale stale vaham..... ☹

cicimon
29. apr 2011

@usiko no lepok sa ma zaviest do 7mes, tak kludne zacni.... a vlocky a bezvajecne cestoviny su fajn.... ale psenicu na zacistok radsej nie, zacni vlockami

usiko
29. apr 2011

@cicimon hej, tosom citala,ale aj to som citala,ze idealne je,ked je dieta dojcene a subezne sa zacne s lepkom...no ale co my uboziaci, co dojceni nie sme? ☹ no dakujem, skusim jej dnes primiesat par ovsenych vlociek...taku len 1 lyzicku.....🙂

cicimon
29. apr 2011

@usiko no aj u deti na UM je to zavadzanie lepku v rovnakom case..

sofia2008
29. apr 2011

@usiko ahoj, ani my nedojcime a uz sme dali, cicimon mi tiez dobre poradila cestovinky 🙂

usiko
29. apr 2011

@sofia2008 dakujem za rady,uz som spravila kasicku z psena, brokolice, poru a dala som lyzicku ovsenych vlociek......uvidime, ked saprincezna zobudi,aka reakcia bude......pocuvaj, sofia,mozem sa opytat, kolko ti toho dcerka spapka na desiatu a obed? lebo nasa este pred 4 dnami zbastila na desiatu jeden velky banan plus pol jablcka, a na obed viac ako 200ml tuhej stravy a teraz ti akosi...no, asi tak polovicu z toho a staci jej to...proste zovrie pery a nijak raz viac nespapa...... 😖

sofia2008
29. apr 2011

@usiko nasa papa tak isto, zje tak okolo 170ml, ked zovrie moja pery, tak jej jemne vopcham lyzicku do lica 😀 a papa, ona mi niekde zovrie pery na zaciatku, tak sa kus potrapime, niekedy papa pekne, raz zje viac, raz menej, som tu aj citala, ze niektore rocne deti spapaju okolo 150ml, takze je to ok, na desiatku jej davam bio vyzivu 190ml, iba jablko a banan ma rada, a to mi zje tak 70% z nej, celu nie, ovocie nema velmi rada.