Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

katkabb1
12. jan 2011

baby viete mi poradiť nejaké nátierky na chlebík? Budeme mať 10 mesiacov a teraz sme skúsili masielko, tak by som chcela prípadne aj nejakú nátierku skúsiť, len nejak nemám nápady. A ako sa pripravuje červená šošovica? Ďakujeeeeeeem 🙂

maryanna
12. jan 2011

@katkabb1 ahoj, nátierky napríklad, zmiešaš maslo (kocku) s nastrúhanou mrkvou, vymiešaš a máš, prípadne pridáš žltko uvarené....tak isto sa dá s kalerábom, uhorkou, kadečím.....syrom tvrdým
a keĎ chceš kupované tak jedine termizované nátierky napr COOP jednota, čisté alebo s pažítkou, niesú tam somariny, soli, konzervanty.......
syr LUčina od apetita.....

červená šošovica normálne uvariť ale je hotová fakt rýchlo...ale môžeš dať aj normálnu šošovicu, fazuľu a podobne

jasminet
12. jan 2011

@katkabb1 ja som dnes akurat malej robila na rychlo polievku, som fakt nevedela co...

mrkva, troska cesnaku (nemusis), ked je mrkva makka som hodila cervenu sosovicu do hrnca a o necelych 10 min. to bolo hotove. rozmixovala som, osolila, dala majoranku, kocky oprazeneho chlebika a hotovo... 😉

katkabb1
12. jan 2011

@maryanna
@jasminet baby ďakujem vám veľmi krásne,určite vyskúšame 😉

zuzkat1
12. jan 2011

@cicimon ale uz snad ano🙂 poviem ti ze moja teraz dlho uz stagnuje... na cca 8,nieco je uz od 9teho mesiaca....

ivkafu
12. jan 2011

Tak citam ze aj vase deticky maju atleticke miery@zuzkat1, to som rada, lebo my sme atleti vahovo, ale prospievame, sme zdravy a to je hlavne @cicimon tak to som aj ja zvedava ci nas maly drobec bude mat 7kg.

Kocky moja kamoska tiez koji a ona zacala ovocim ze dr. jej povedala ze je to lepsie, co vy na to?

patatina83
12. jan 2011

@zuzkat1 preco hopom..ved nasa pediatricka mi kazala davat mu kasicky uz ked mal 4 mesiace,,ale som mu ich nedavala a zacala nedavno a to mame vyse 5,5mesiaca.na obed nic nezje ako 2 lyzicky zeleniny,,tak mu davam na veceru kasicku..

patatina83
12. jan 2011

@ivkafu v zahranici napr.tu kde zijem ja zacinaju vsetky deti ovocim,,to nie je pravda,,ze si dieta skor zvykne je to individualne,,co mam 3 kamaratky tak vsetky ich deti zacali ovocim a maju radsej zeleninku,,takze nie vzdy to je pravda...moj maly je kojeny,,ja som zacala so zeleninou,,ale nic mu zatial nechuti trapime sa zje tak max 2 lyzicky...

evina34
12. jan 2011

@victory881 ...dakujem ti velmi pekne za tipy {ovsene vlocky som zatial robila len s ovocim, tak teraz skusim aj so zeleninkou...uvidime aky to bude mat uspech} ...zatial do ruky davam len kukuricne chrumky nesolene , ale budem musiet uz zacat davat aj roztek...{a sediet cely cas pri malej aby sa mi nezadlavila}...a ty ako ? zacala si uz teda?

kafoditka
12. jan 2011

Ahojte. Prosim vas, stalo sa vam, ze vam deticky zo dna na den odmietli akykolvek prikrm?? Maly ma 7 mesiacov a uz piaty den okrem trochy ovocia alebo ovocnej vyzivy nezje absolutne ziaden prikrm - ci kupovany, ci doma vareny.... Pije len UM. Doteraz mi pekne papal, nemal problem a zrazu neda nic do pusy.... Stretli ste sa s tym?

hori
12. jan 2011

@kafoditka stretla som sa s tym... mala odmieta vsetko v com je zltok a maso... a ked jej taky obed nanutim, tak mi ho vyzvracia... neviem, cim to je, predtym tiez papala pekne a bez problemov...

kafoditka
12. jan 2011

@hori Mne maly nastastie nevracia, ale po dvoch lyzickach zatne pusu a koniec... myslela som, ze ci mu nevadi napr. maso a dala som mu jeho oblubenu hippku cestovinovu a odmietol aj tu... tak ja vazne nerozumiem, co mu je, lebo spravanie sa mu nejak nezmenilo.. neviem, ci je to len blbym obdobim, sama som zvedava, ako dlho to potrva, ale nenutim ho. Vyskusam, ale ked odmieta, nedavam nasilu..

alexanotbad
12. jan 2011

@kafoditka ahoj. nam sa stalo presne to iste, ked mal maly 7m z nicho nic zacal odmietat prikrmy. ovocie este ako tak potom postupne zacal znova, ale zelenina 1a pol mesiaca nic. ani varena ani kupovana ani mixovana, pucena, proste nic. potom postupne zacal nastastie znovu papat. zelam pevne nervy!

muffynka
12. jan 2011

@kafoditka
ahoj, taky isty problem mam aj ja....doteraz mi papala co som ja robila, dneska som jej ponukla kupovanu, tri lyzicky a nic.neviem, ze preco to je....ale keksyk a puding to papa.budem jej dalej davat, asi ma take obdobie....musia si na to zvyknut.niekey aj my mame take obdobie, ze ani to, ani to nechcem.teraz oni sa zvykaju na nove chute...treba byt trpezlivy.

zuzkat1
13. jan 2011

@patatina83 no to je moj nazor ze mliecko do 6 mesiaca uplne staci a je to aj nazor mojej pediatricky a zje 2 lyzicky lebo sa naucil uz na sladku chut kase tak zelenina nechuti podla mna🙂 ale rob ako ty myslis ja som len vyjadrila svoj nazor ..nic v zlom🙂

zuzkat1
13. jan 2011

@patatina83 podla mna 4 mesacne brusko - zaludok este nie je pripravene na normalne jedlo... ale to sa ta netyka kedze si nezacala uz vtedy 😉

hori
13. jan 2011

@kafoditka @muffynka vy mate len take obdobie, no nam sa k odmietaniu prikrmov prikmotrila vcera teplota, tak je to jasne... aj ked stale nevieme, co malej je... doktorka mavla rukou, ze takych pripadov je spusta a vraj ze davat radsej nieco nemliecne... xa xa xa, lenze jedine, co je mala ochotna dat do seba, je cucat mlieko z flasky, ine nic, ani caj nechce... 😒
tak sme na mlieku...

slavinka9
13. jan 2011

ahoj baby.som tu nova a potrebovala by som poradit.Moja mala ma 6 mesiacov.od piateho mesiaca nam doktorka kazala davat na obed zeleninku, tak som jej ju obcas ponukla.teraz uz sme proficky a spapame na obed co vidime a zapol hodku este dokojim.na olovrant uz som jej zacala davat ovocie ale zatial som skusala len banan s jablckom.broskynovu presnidavku vyplula a uz neotvorila pusinu.no mame problem.predtym som ju pekne o siedmej okupala nakojila a vydrzala spinkat az do rana obcas bolo jedno krmenie v noci a teraz sa budi kazdu hodinu a pyta prsnik.mozte mi poradit ci jej uz mozem dat na veceru miesto prsnika nejaku kasu???a aku vlastne??,od kedy sa moze zaradit do jedalnicka lepok???na poradnu ideme az 14,2, a dovtedy bud pridem o bradavky od tolkeho kojenia alebo skolabujem od nevyspatia 😀

vivien6
13. jan 2011

baby a co hovorite na syry? take ako karicka a podobne? mohli by sa nejake ?

muffynka
13. jan 2011

@slavinka9
ahoj,ja dcerke davam od piateho mesiaca uz kase vecer...da sa kupit mliecko s kasi, vanilkove, alebo broskynove, ked mi to vypapa, tak prespinka celu noc, teraz sa budi raz do noci, lebo jej idu uz zubky, ale dobre to zasiti.skusj dat jej nejaku kasu, ja kupujem neste, to jej velmi chuti.lepok sa odporuca davat medzi 6.a7. mesiacom.alebo skus kupit sunarka keksiky, rozpustia sa v mliecku rychlo a to moja tiez ma rada.

patatina83
13. jan 2011

@zuzkat1 jasne bol to aj moj nazor pokial som mala mliecka dost..ale kazda matka ma poznat svoje dieta a vycitit,,ci mu staci alebo nie,,a najprv som mu skusala davat zeleninku a nie kase,,takze si nemohol zvyknut na sladku chut naprv ked este kase nepoznal...ale kojene deti piju prakticky sladke mlieko tak vo vacsine pripadov im to trva dlhsie kym sa naucia papat, a zvyknu si na novu chut.....a to ze davam obcas kasicku vecer je len preto lebo sa bojim ,,ze ma malo ,,pyta si aj kazde 1,5h mlieko ,,tak sa snazim stale kojit...

zuzkat1
13. jan 2011

@patatina83 materske mliecko kazdu hodinu a pol nie je casto🙂 neboj sa.. mm lahsie vytravi ako UM a navyse to ma aj od smadu... moja papa uz 4x denne prikrm a stale sa koji aj kazdu hodinu 😉 ale jasne ak mu chuti a uz si aj navykol tak davaj - ja som to fakt nemyslela zle.. a navyse ja som nevedela ci kojis alebo nie, myslela som mlieko do pol roka vo vseobecnosti,ale ak ide o to ze ci UM alebo prikrm tak mas pravdu prikrm je lepsia volba 🙂

zuzkat1
13. jan 2011

@vivien6 tieto tavene ako karicka a spol. obsahuju velmi vela soli a kadecoho... radsej nejake ako lucina ale ta v papieri alebo este som pocula ze zerve, ale to som ja neskusala...

zuzkat1
13. jan 2011

@slavinka9 podla mna kasa nepomoze na prespatie noci... a navyse podla mna ma mala cas na treti prikrm, na dvoch prikrmoch moze byt az do 10teho mesiaca... moja ma rok a budi sa 6x.. a papa cez den 4x a papa uz aj na veceru kasu... mozno jej idu zubky a svrbia ju dasna...

kosta123
13. jan 2011

@slavinka9 - ja si tiež myslím že jej idú zuby,ja dávam kašu od 5 mesiaca aj ked som plne kojila /stále kojím ešte/ lebo bola s môjho mlieka hladná a nepriberala, tak som začala najskôr s nemliečnymi kašami kde som jej dala moje mliečko ale ked začala viacej papať /100-120 ml/ tak som už kupila mliečne kaše, lebo toľko si neodstriekam,kupujem Sunarku a veľmi jej chutia,papá ju okolo 17,00 a za 2 hodky ked ide spať, tak ju ešte kojím,ale aj tak sa v noci budí 2 krát na papanie.
Okrem toho dávam aj zeleninový obed.

slavinka9
13. jan 2011

baby dakujem za rady....ked tak nad tym rozmyslam , mozu to byt aj tie zubky, ved hryzie ako o zivot 😀 .skusim s tou kasickou este chvilku pockat a potom dam podvecer jednu skusobnu co to spravi.nechcem prestat kojit najradsej by som vydrzala co najdlhsie.manzel je alergik a ja ma crohnovu chorobu tak myslim ze toto je to najmenej co pre nu mozem spravit len aby som ju troska obrnila.a co ten lepok???muffyka poradila , ze medzi 6.7.mesiacom....kamaratka mi tvrdi ze az v 9. 10. ???? 😖

kosta123
13. jan 2011

@slavinka9 - kúp si špecialne vydanie časopisu Mama a ja o papaní a tam je všetko napísané, kedy sa čo papá aj odkedy,plus recepty,predáva sa to normálne v novinových stánkoch a stojí to okolo 2€,lepok sa odporúča okolo 7.mesiaca čo som sa ja dočítala.

slavinka9
13. jan 2011

@kosta123 super, dik zajtra utekam kupovat... 🙂

danteska
13. jan 2011

@slavinka9 ja davam malemu kasu a za hod-1,5 hod po kupani vypije celu flasu mlieka..maly sa tiez budil,aj ked dovtedy prespal,mozu to byt zuby..lepok od 6 mesiaca moze davat..

vivien6
13. jan 2011

@zuzkat1 hm oukej... nebola som si ista..tak viem uz..vdaka