Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
19. feb 2009

gali - no uz som si myslela ze sa ani neozves, tak uz by si zasa mohla prispievat 😀

kisska - u nas to tiez tak vyzera ked dojde drahy domov 😀 chudak

berus - ako robis drobenku? 😉

beruska2x
19. feb 2009

sas... hrnek cukru krupice, hrnek hl. mouky a maslo a matlas nez se to spoji a udela "zmolky"

dididi30
19. feb 2009

sasi no uvidime ci budem prispievat 😀 😉

beruska, dakujem za postu, inak ja by som to opisala, mna by nenapadlo to odkopirovat, no vies ja taky antitalent do pc 😅

beruska2x
19. feb 2009

co bych pro tebe neudelala 😉

beruska2x
19. feb 2009

holky jdu malej je vzhuru navecer pa

saska.t
19. feb 2009

gali - tak dufam ze ano 😀

berus - dik 😉 zajtra urobim

tak vecer pa 😎

3558
19. feb 2009

berus pekne, pekne 😠 😀 😀

daskak
19. feb 2009

berus: mnam mnam 😉 ... nie por som este nedavala, ani neviem od kedy by sa mohol. A ty?

beruska2x
19. feb 2009

nene das nedavala, myslela jsem zese ozve saska nebo kiss a reknou co a jak 😉 ale kdyz se uvari tak stiplavy neni...

sarihy
19. feb 2009

Ahoj holky,
jdu k vám pro radu...dítku je 5 měsíců, jen kojím, takže se příští měsíc chystám na příkrmy...hodně jsem si o tom přečetla, udělala plán co a jak, no a teď mi začíná vrtat hlavou manžova alergie na pyl...pčíká vždycky v květnu a červnu, jinak je v pohodě, já alergie na nic nemám...Myslíte, že musim k Ellíně přistupovat jako k alergikovi, a tudíž vše zavádět pomalejc, kaše dělat nemléčné s použitím HA UM (ty plánuju až od toho 8.měsíce)...prostě to mít všechno komplikovanější ?? Díky moc !!

beruska2x
19. feb 2009

pokud nema ditko zadny kozni a takovy problemy a kase od 8m si myslim v pohode... zadny vylozeny alergeny.. ale normalni prikrmy bych dala v pohode...

saska.t
19. feb 2009

sarihy - tiez by som si nerobila problemy ak nema Elli ziadne problemy uz vobec by som nerozmyslala nad HA mliekom a ani by jej nechutilo kedze je horke a prikrmy uplne v pohode tak ako to mas nastudovane a ak kojis mala je chranena MM tak si nerob starosti a uzivaj materstva, tvoj muz nema potravinove alergie takze sa ta to v zasade netyka 😀

saska.t
19. feb 2009

kocky o porku nic neviem preto sa nevyjadrujem mozno kiss poradi 😀 ale myslim ze patri az k zelenine po roku no nie som si ista 😠

sarihy
19. feb 2009

Holky, děkuju moc !! No vypadá to, že se zatím z ničeho, co jím, neosypala, všechno snáší relativně v pohodě (klep, klep)...ale to víte - přece jen jí nechci zavařit do budoucna...Naše Dr. taky nic neříkala, ale stejně to s ní radši ještě jednou proberu. každopáděn ještě jednou moc děkuju za vaše reakce !!!! Ať vám děťátka dělají jen a jen radost !!!

beruska2x
19. feb 2009

ahojte holky, tak malej spinka jak andilecek, kolac mam v troube, zaklad na spenatovou polivku mam hotovej a Simovi delam jeste kralicka s ryzi, hraskem a kukurici.... 😉

saska.t
19. feb 2009

No ty si sikovna, nasa mala uz je tiez v hajanoch 😀 Musim sa pochvalit mala sa 1x prevratila z bruska na chrbatik to nam vobec neslo 😉

berus ako robis spenatovu polievku? 😀

beruska2x
19. feb 2009

uz mam upeceno a manza loudi 😀 😀 😀
spenatovku - na malicko oleje osmahnu cibilku, jen trosku pridam spenat, sul, cesnek a bujon a dusim dokud neni mekky, pak pridam trosku pepre, smetanu a mixuju... podle potreby zahustim svetlou jiskou a dochutim podle potreby soli nebo jeste pridam cesnek aby to melo smak 😉

beruska2x
19. feb 2009

proc chvalis sebe??? mala je sikovna 😀 😀 😀 😀 😀

nas se taky tak otaci ale jak kdy se mu chce 😝 lenoch 😉

saska.t
19. feb 2009

to robis z cerstveho spenatu ci pretlaku?

jasne ze mala je sikovna ale ja tiez a chvalim sa ako jej mamina 😀 😀 😀

beruska2x
19. feb 2009

to je upne jedno , ted zrovna mam v mrazaku domaci listovy, kdyz neni tak bud protlak mrazeny nebo listovy mrazeny...

saska.t
19. feb 2009

a kolko z toho pretlaku tam mam dat? Asi blbe otazky ale spenatovku som este nerobila 😉

beruska2x
19. feb 2009

jeden ten balicek staci 😉 a tak litr smetany... 😀

saska.t
19. feb 2009

😝 tak to by bola ina tukova bomba 😀

3558
19. feb 2009

saska ja som robila vcera spenatovu. my ju totiz milujeme a mame ju kazdy tyzden a takto:
-udusim mrazeny spenat. pol kila./jedno kolove balenie mam na dva krat/staci ked sa rozmrazi a pridam pol hlavy cesanikov popucenych.
- hned to rozmixujem ponornym mixerom dohladka.
dolejem liter mlieka a necham prejst varom.
-len osolim.

a to taniera nastruham tehlu a zalejem polievkou.
😀

beruska2x
19. feb 2009

tak del pul na pul mleko a smetanu... 😉

beruska2x
19. feb 2009

tehlu ☹

3558
19. feb 2009

baby cosi som dorobila s pocitacom a neviem. neporadite mi? proste sa mi stratil cely riadok hore. ten kde je google. absolutne sa mi neda vyhladavat. nieco musim zmacknut hore na edit alebo view ale netusim. uz som zufala. hodinu to tu hladam 😠

saska.t
19. feb 2009

diky kocky za recepty....
zuzi ono je ti tazko poradit ked to nevidim ☹

beruska2x
19. feb 2009

zkus tam kliknout pravim tlacitkem mysi a tam mas listy ktere chces zobrazit...

3558
19. feb 2009

berus ty si boh 😵
ja som stale na to klikala lavym tlacitkom. a nie pravym. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀