Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

jj2202
22. jan 2008

ja davam janke z flasky no uz zaciname aj s hrncekom velmi sa jej to paci. u nas je problem ze janka chce len moje mliecko a len z didi..z flase vypije len caj, ani moje mlieko nevypije z flase. prekonala som ani neviem kolko laktacnych kriz no uz 8m sa mi dari kojit. aj ked som ju uz chcela zopar krat odstavit, neda sa to...som rada ze aspon mlieko chce, ked uz nechce velmi papat ☹

shela
22. jan 2008

jj2202...no velmi s tebou nesuhlasim ze ddeticky maju vyskusat vsetko...to ano ale po case...niektore deticky mozu chytit taku alergiu z mlieka ze az...moja neterka zacala mat alergiu na kravske mlieko a potom to pokracoivalo a teraz ma alergiu skoro na vsetko.. 😒 kravske mliecko by sa malo davat az po 1 roku...

junovka
22. jan 2008

suhlasim so shelou.JJ22, ze nebol problem teraz?pockaj, aj ked ti to neprajem, neskor.Ved postupne zavadzanie prikrmov nevymyslela neskusena matka, ale odbornici, ktory maju mnohorocne skusenosti a su odbornici na slovo vzati.A hlavne v dnesnej dobe je obrovska trufalost , ked je tolko alegenov. 😎 😉

junovka
22. jan 2008

shela,mliecko kravske minimalne po 2 roku 😉

shela
22. jan 2008

junovka ...a ja sa docitala ze od prveho 😕

dominica
22. jan 2008

ja som čítala tiež, že po roku sa môže, napr. ak varíš mliečnu polievku alebo nejaký prívarok, len nesmie byť nízkotučné.

junovka
22. jan 2008

lekari vsade preferuju az po 3 roku.Ja zacnem asi po 1,5-2 roku 😉 Kazdy podla vlastneho a zdravotneho uvazenia 😉

dominica
22. jan 2008

preferujú po 3 roku, ale ak ho chceš dávať namiestu UM, lebo v UM sú všetky potrebné látky a v kravskom nie, ale ako polievku, alebo nejaké jedlo sa môže. Ináč, ja tiež počkám, ale ešte neviem, kedy ho zaradím. Ja chcem totiž variť malému samostatne dlhšie. Nezdieľam názor, že dieťa po roku môže to čo dospelí, takže ja nebudem ani nejak soliť, dávať sladkosti a pod.

medvedik21
23. jan 2008

povecte mi nazor na toto...mama minule davala malemu taky ten pudinkovy jogurtik/monte/ maly sa mi nevyhodil ani nic...co vlastne uz mozem pridavat na kostovku?....uz aj mandarinkovu stavu a korku z chleba/ocumlavanie/ mame za sebou a piskoty ties

shela
23. jan 2008

medvedik21...citrusy je este skoro davat...a s tym chlebom..tvoje 7 mesacne babo ma uz zuby 😕

junovka
23. jan 2008

medvedik, nejdes dajak zhurta na to vsetko? 😕 🙂 Nelinka ma terz 8 mesiacov a az teraz zacneme s chlebikon....a o mandarinku az po 1 roku 😉

kkatrina
23. jan 2008

medvedik chlebík by som aj ja dala až v 8 mesiaci a namiesto monte skús radšej smotanové jogurty alebo pribináčka - je tam menej umelín

nie som zástancom radikálnych riešení, myslím že by mala byť taká zlatá stredná cesta aj v jedení a zavádzaní príkrmov, čím som viac toho staršieho chránila tým bol viac chorý a teraz - je všetko aj to čo by relatívne nemal a je to ok

junovka
23. jan 2008

pribinacik sa ma podavat az po 1 roku, nakolko obsahuje tvaroh 😉

medvedik21
23. jan 2008

no shela zubky mame uz mesiac a tu korku ocumlaval 😉
ja neviem ale smotanove jogurty sa mi velmi nepozdavaju lebo su s kravskeho mlieka a tvaroh v pribinaciku mi ties velmi nevonia 😒
tak ja sa doma dost hadam o strave pre mimca ale ako poznamenala kkatrina asi by ozaj nic nepapal podla dnesnych pravidiel....sesterkja je detska sestricka a vravela /ked som sa stazovala ze malemu davaju vselico ochutnavat/ ze pokial nemal reakciu.....napr. polievocky mu robim na masielku/je to z krav. mlieka ale nieje toho tam az tak moc a vpohode/ malemu viac chuti
a inak mama by mu najradsej prevarala kravske mlieko ale to som razne zakazala tak musim aspon s malickostami ist v ustrety...inak by bolo peklo
a je pravda ze /a to som citala studiu/ v malom mnozstve treba dieta zoznamovat s chutami ze aby neskor nemalo alergie na tu zlozku...tak 😅
a ten pribinak ste davali od kedy?

junovka
23. jan 2008

koli peklu doma, medvedik si chces dobabrat v buducnosti zdravie tvojho dietata? 😕 Rob ako myslis.Presne v takej situacii som bola pri Timeike, samozrejme neskusena, hlupa prvorodicka, a terz len placem ako som mohla robit inak, ako robim dnes pri Nelke,keby som mala tolko info pred 7 rokmi ako mame teraz, tak vsetko u Timeiky mohlo byt ine. ☹ Co uz, nic uz nezmenim.Dodnes mi nezoberie zeleninu a ovocie do ust 😢

arabeska
23. jan 2008

kocky,prave sme prisli od dokina,nakazal nam uz prikrmovat lebo branusko ma uz skoro 8 kg,je iba dojceny.vraj aby nemal deficit kalorii,poculi ste uz o tom?

anmary
23. jan 2008

Ahojte

Kedy môžem dávať rybu, napr. tuniaka.

helka1
23. jan 2008

babenky, mam otazocku, varite viac ako na 1 den.? JA malym varim kazdy den, zatial len zeleninku, to sa uvari rychlo, ale zacnem pridavat masko a to veru vyvarat kazdy den nechcem. Moze sa to dat do nejakej uzatvorenej flasticky a nechat do 2. dna ? Ak ano, moze to byt do 2. dna aj pomixovane ? NEviem, mozno tu uz padla taka otazka, ale nemam cas citat tolko prispevkov spatne. Dik

junovka
23. jan 2008

ryby sa odporucaju az po 1.roku 😉
Ja varim kazdy den ., aj masko.Uz sa to tu rozoberalo 😉

junovka
23. jan 2008

helka, ja mam behom hodinky a pol aj s vychladenim obedika hotove 😉 Najprv dam varit masko, asi tak 50g na osobu, kedze ty varis pre 2, tak 2x 50g/cca/, vcelku-kuracinu.Varim ho polhodinky, pod pokrievkou, potom ho vyberiem, narezem na jemnucke vlakienka, dam spat do hrnca ale uz aj so zeleninkou a varim zase asi polhodiny.Medzitym vyskusam ci uz nahodou nie je uvarene a aj zeleninka..Potom ked odstavim, trocha dam vychladnut,rozmixujem, dam na 1 osobu 1 CL oleja.A popripade este necham vychladit, aby nebolo horuce. 😉 🙂

alenaf
23. jan 2008

Ahojte babenky,neviete mi nahodou poradit,s akym prikrmom je dobre zacat u dietata ohrozeneho alergiou? Ja som totiz alergik a docitala som sa,ze u takych deti je dobre najprv zacat podavat ryzove a kukuricne nemliecne kase a az po 2 mesiacoch zeleninku. Diky za kazdu radu.

arabeska
23. jan 2008

baby,prosim poculi ste uz o tom ze ak je dieta velke uz ked ma 4,5 mesiaca ze uz sa mu moze dat prikrm je iba kojeny a ma 7800g

dakujem

shela
24. jan 2008

arabeska...ano lekary to tak hovoria.. moja ma 5 mesiacov a teraz sme zacali prikrmovat preto za ma uz 9 kil 😖 aj nam varaveli zacnite prikrmovat v 4 mesiaci ale nechcela som riskovat nejaku alergiu..takze sme zacali az teraz.

arabeska
24. jan 2008

shela,a ako casto si malu kojila?lebo ja ho kojim teraz skoro stale.dnes by som mu mala dat prvy krat ale stale neviem

janina77
24. jan 2008

Helka, ja varim zatial len zeleninu, a varim na 2-3 dni. Aj tak teraz len zaciname, takze musim skusat rovnake nejake 3 dni. A nemam v umysle sa s tym ani v buducnosti babrat kazdy den 🙂.

Ja to teda robim takto:
uvarim zeleninku, rozmixujem, rozdelim na davky (kolko mi vyjde, vacsinou 3). Jednu zjeme v ten den, druhu dam do avent flasticky do chladnicky, tretiu (pripadne stvrtu) tiez do avent flasticky do mraznicky. Tie avent flasky mozu ist do mraznicky, nic sa im nestane. Inak su na to dobre aj tie via pohariky od Aventu, ale zatial ich nemam.
Z mraznicky to vyberam vecer den vopred, dam do chladnicky, do druheho dna do obeda to vacsinou rozmrzne, ak nie, tak to vylozim z chladnicky take 2-3 hodinky skor.

No a ked pridam aj masko, tak aby sme nejedli kazdy den rovnake, tak si narobim do mraznicky viac druhov, a budeme striedat.

shela
24. jan 2008

arabeska...mala papala 7 krat denne..stale okolo 200ml ..niekedy aj 300ml..a teraz papa 6 krat mliecko po 200ml niekedy chce aj viac plus na obed jej robim mrkvicku so zemiacikom..

helka1
24. jan 2008

Jej baby vdaka za rady, dneska idem robit detom spenatim so zemiacikom a mrkvickou, tak si spravim na 2 dni 😀 , aspon nejaky cas usetrim 😉 Tiez to budem davat do aventackych flasticiek 🙂. Diky za rady !

arabeska
24. jan 2008

shela a kojis ju?no lebo branus teraz papa kazdu hodku☹

shela
24. jan 2008

do 4 mesiaca som len odsavala takze papala moje mliecko a teraz uz papa Nan..

wali
24. jan 2008

ahojte, k tomu pribinacikovi - my mame za par dni 8 mesiacov a teraz nam dr povedala, ze mu mam zacat davat pribinacika. len som cumela. osobne s tym nesuhlasim, takze ho davat nebudem, len som to chcela napisat, kedze ste sa tu o pribinaciku bavili 😉