Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

susik77
7. mar 2008

inak, my papame 2 prikrmy denne, doobeda ovocie-uz mi spapa pol flasticky-asi 60 gramov-a mlieka vypije uz len trosku, na obed bud zeleninu, al. uz aj zeleninu s masom-a uz spapa aj 10 lyziciek 😉 potom este vypije tak okolo 80 ml nutrilonu. a poobede len kojim, al. davam nutrilon. skusala som jej davat aj susienku-ale zatial ju to zaujima len ako hracka 🙂 a ked jem banan a chcela by aj ona-ked sa natahuje-tak jej dam kusok oblizovat 🙂
a niekedy jej dam ako hracku hrncek Avent s prevarenou vodou, nech sa hra a zvyka si drzat 🙂

ericka85
8. mar 2008

prave taku polievocku sme skusili a preco olivovy olej? 😕 😕

alami
8. mar 2008

annabe - tie nesolené chrumky som dostala kúpiť v Bille, ale neboli pri chrumkách, ako sú uložené solené. ale za chlebom, kde máme také tie racio chlebíky, maces a podobne... Neviem, ako to je uložené v iných Billa obchodoch, ale proste, nebolo to medzi chrumkami 🙂

dzidzuska
8. mar 2008

chcem sa spytat ake papanie davat babatku v 4 mesiacoch uz som mu skusala davat kupovanu kasu najviac chuti bananova ale zda sa mi to vela sladkeho taktona zaciatok

junovka
8. mar 2008

s prikrmami sa vacsinou zacina v 5 mesiaci.Ak zacinas davat kase, tak zacni Ryzovou.Neviem ake mlieko pijete, my sme na Nutrilone a davame kase od Nutrilonu.

junovka
8. mar 2008

dzidzuska, pozri sa na stranu 28, hodila som tam link 😉

alami
8. mar 2008

dzidzuska - v 4. mesiacoch, ak je dieťa na UM sa začína zeleninkou - zemiak, mrkva... Ak je dieťa na MM, tak až od 6 . mesiacov začína zeleninu. Kašou, alebo ovocím by sa začať nemalo, lebo sa naučí na sladkú chuť a bude zeleninu odmietať. Môjho syna síce kojím, ale je strašný hladoš, tak som ho tiež chcela v 4.m začať na večer dokrmovať kašou, ale dr. mi kázala miesto kaže robiť na večer tú zeleninu. Tak teda papal zemiak uvarený vo vode - pomixovala som a pridala som mliečko. Neskôr som mu varila zemiak + mrkva.

dzidzuska
9. mar 2008

jeeej super dakujem vam ... 🙂 no my sme na umelom mliecku ale maly by len jedol a jedol 😒

trixi
9. mar 2008

Ake cajiky varite detom? Niekde som citala, ze ked je dieta kojene, ze netreba davat caj do 7-8 mesiacov. Maly vsak rad pije vodicku (cca 1 x - 2 x za den) od smadu. Chcem mu dat vlazny cajik a nechcem tie sladene granulovane. V obchodoch su rozne detske caje, ale neviem, ktore su skutocne dobre.

junovka
9. mar 2008

od Megafytu www.megafyt.cz 😉

dominica
9. mar 2008

ja kupujem v Tescu, čo má tesco tú bio radu, u nás to je v zelenine a je tam čaj pre deti s bylinkami, ktoré dieťa môže, je super a kupovala som si tam aj čaj pre kojace maminy a nie sú ani drahé, stoja ako kedy 20 - 30 Sk.

alami
9. mar 2008

no s čajíkmi je to aj podľa mňa ťažké, pretože všetky detské čaje obsahujú harmanček a to je silný alergén. Takže pre mňa prichádza do úvahy iba feniklový.

susik77
10. mar 2008

ahojte.my mame Cajanek-Blazene brisko a neobsahuje ani rumancek=su to nalevove sacky. Este maju v nalev. sackoch Silacek a Ovocny dousek

hedunecka
11. mar 2008

4tyzdne=ukonceny 1mesiac
1mesiac aj 4tyz.=ukonc.2mesiac
cize ked malej zacne 5mesiac znamena to /4mesiace aj 4tyzdne cize sa ukoncil 5mesiac/a zacina sa prvym dnom z mesiaca 6-teda neviem ci si to poxopila 😀 😀 😀 snazila som sa

alami
11. mar 2008

susik - super a kde to kupuješ. len či to budú mať aj tu. pozri, kto to vyrába. aj mne lepšie sedia tie nálevové sáčky ako granulované

susik77
11. mar 2008

alami: kupila som to v hypernove.pozerala som tie stranky, ale neviem preco, tie nalev. sacky nemaju na strankach, len tie granulovane...ale ja som kupila norm. nalevovy...http://www.liftec-pharma.cz/liftec/cajanek/prod...

alami
11. mar 2008

ďakujem, pôjdem pozrieť. Je to uložené pri detských mliekach, či pri čajoch?

susik77
11. mar 2008

pri cajoch...ale ja som to kupovala v prahe...snad to bude aj v blave 😔

alami
11. mar 2008

ešte raz ďakujem!!!

susik77
11. mar 2008

ok, potom napis, ci si zohnala 😉

lyzenka
11. mar 2008

pocujte, tyzden davam malemu mlieko humanu 2 180ml + 1 lyzicka ryzovej kase....teraz som kupila bio spaldovu kasu od ALNATURA - mozem mu to skusit tiez takto s mliekom humana dat? je tiez od ukonceneho 4.mesiaca.

lyzenka
11. mar 2008

haloooo

lyzenka
11. mar 2008

halo halo, poradte! 🙂

dominica
11. mar 2008

Čau Lyz, tak som ťa objavila 😀
Nie som si istá tou špaldovou kašou, lebo špalda asi obsahuje lepok a ten je skoro dávať Andrejkovi, ten sa dáva až od ukončeného 7 mesiaca/píšu ako kde/. Dovtedy sa môže ryža a kukurica, tieto jediné neobsahujú lepok.

perelandra
11. mar 2008

so spaldovou kasou radsej este pockat. sice obsahuje menej lepku ako klasicka psenica, ale aj tak by sa mal lepok ako pise dominica davat az od 7. alebo 8. mesiaca. pre take male babo radsej bezlepkove kasicky 😉

junovka
11. mar 2008

ja by som tiez este nedavala, az od 8 mesiaca. 😉

lyzenka
11. mar 2008

no uz som to dala....ale iba lyzicku do 180ml mlieka, tak dufam, ze to nevadiiii.

lyzenka
11. mar 2008

nevadi to? teraz mam vycitky svedomia... 😔

perelandra
11. mar 2008

tak uz nevadi, ale radsej uz nedavaj aj preto, ze lepok je tazsie stravitelny a takto na vecer mu to moze zatazit brusko

lyzenka
11. mar 2008

dobre dobre....takze zostavam pri ryzi.......to som chcela tak, ze najskor mu budem davat len po lyzicke do mlieka a postupne uz normalnu kasu ako ma byt....a potom zeleninku....a ostatne....a tak som myslela, ze ked bolo na ten spaldovej napisane ze od 4.mesiaca....tak som myslela, ze je to OK...ale ked pisete ze nie je to az tak OK, tak radsej nie...