Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

mukky
4. júl 2009

tak potom to musis dopapat ty ak mu mrazene nechuti..a mozno to bola nahoda ze mu nechutilo..vyskusaj zamrazit.Ja som asi do 10 mesiacov varila denne,az potom na dva dni,na 3 urcite nie.

saska.t
4. júl 2009

lea - tak ako mukky hovori ja tiez max 2 dni ak ostane dam to ako 1 veceru a na noc mlieko 😉

levik82
4. júl 2009

tak dik no. zajtra musim vytiahnut co mam v mrazaku kedze nemam doma nic na varenie 😅 mukky, boli sme vyse tyzdna na mrazenom a nechutilo. potrebovala som minut zasoby 😝 takze nahoda to asi nebola 😉

mukky
4. júl 2009

levik,aha 😀

jozkasisi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
levik82
5. júl 2009

saska, takze vanilkove acidko obsahuje: mlieko, 16% ochucujuca zlozka vanilk. (cukor, glukozo-fruktozovy sirup, zahustovadlo: pektin, vanilk. aroma, vytazok z vanilk. luskov, reg. kyslosti: kys. citronova, citran sodny, farbivo: vytazok z karotky), smotanova kultura, probioticka kultura Lactobacillus acidophilus.
tak co ty na to? 😉

levik82
5. júl 2009

a este pisu mnozstvo sodika: 0,04g. vlaknina 0,0 😉

saska.t
6. júl 2009

je tam toho dost takze radsej ostan pri klasickom .... 😉

levik82
6. júl 2009

diky 😉 myslela som si 😝

petulak
6. júl 2009

Ahoj holky tak jsem tady zase saska to jsem ráda,že sem pořád píšeš.Malá mi pořád nejí dá si max jogurt takže ho bažtí každý den sem tam jí tam dám ovoce a to docela taky jde,ale zelenina ani náhodou v poledne koukne na lžičku a řve a řve. 😢 Já nevím už jsem začala kupovat hipp,hami,almaturu nic tak zase vařim mixuju pučím nic 😠 ale prostě prso je prso 😀

saska.t
7. júl 2009

petu ahoj...

to je normalne, to casom pojde, mozes skusit posunut zeleninku na svacu alebo veceru mozno vtedy to pojde lepsie kedze teraz uz dopredu vie ze obed papat nebude a len sa dalej pekne kojte 😉

petulak
8. júl 2009

no a co jí dám na oběd???Je to teda síla takový boje já už se těšila,že máme vyhráno jak hezky jedla 😀

saska.t
8. júl 2009

chlebik s nejakou natierkou, ovocnu predsnidavku ak robis domacu kasu tak tu .... ako uznas za vhodne 😉

agalia
8. júl 2009

ahojte, chcem sa spytat z coho piju vodicku vase drobce? mame hrncek philips avent s bielym naustkom, netecie z neho treba sat a to mu akosi nejde - tak zatial viac-menej lyzickou, len horsie je to ked sme vonku v kociku - ako to riesite vy? A kolko toho vypiju za den - my sme este kojeni 🙂
A este - cim ste zacali pri zavadzani lepku?
Moze babo aj melon?
A este sa chcem spytat - kolkokrat kakaju vase baba za den? nas drobec takmer po kazdom jedle (nie kojeni) Kde najdem tie rastove tabulky pre starsie deti 8,5mes.?
VDAKA

saska.t
9. júl 2009

agalia - tiez mam avent poharik a este od nuby ten sa mi paci viac, skus vytiahnut ten priesvitny kruzok (ventil) tym padom mu to bude tiect nemusi tahat 😉
mala pila tak 100 ml a teraz konecne vypije aj 300 ml vodicky alebo ostatneho pitiva
pri zavadzani lepku je naj zacat ovsennymi vlockami su najjemnejsie a potom ostatne (par stran dozadu som to opisovala)
ano moze aj melon ved je to v zasade len voda.... kakame 2x denne hned rano a potom po olovrante
na rastove tabulky sa vykasli zbytocne ta vystresuju kazde babo ma svoje tempo 😉

eteladz
9. júl 2009

ahojn babina
citala som ze podavas dietatku aj spenatovu polievocku
chcela by som len vediet ci ju varis len cisto spenatovu alebo ci tam nieco pridavas?
moja bude mat zajtra 6 mesiacov a zatial som ju len kojila a sem tam som jej dala bananik ten jej chutil, a este som sa chcela spytat ci mozem podavat aj polievku napriklad z kurcata?
dakujem

agalia
9. júl 2009

Saska - vdaka za vsetky rady. Ved prave uz mame 3 pohariky 🙂 a bud tecu velmi (ked vyberiem ventil) alebo vobec (s ventilom-vtedy treba tahat a to on este nevie, potom sa s tym len akoby hra🙂 )tak som chcela vediet ako to riesite
dik

hipuska
9. júl 2009

ahojte, vdaka za rady. A este sa chcem spytat, ked zacina prvy krat papakat, vsade pisu 3 lyzicky...to akoze mnozstvo stravy na 3 lyzicky? Cize taka mala kopka? Kedy sa to ma asi zvysit? teda to mnozstvo?

saska.t
10. júl 2009

hipuska kazde dietatko je ine kludne ak bude chutit moze spapat 6-10 lyziciek ono sa len predpoklada ze nezje viac moja mala zjedla 6 lyziciek netreba to tak striktne riesit ak zje po tyzdni celu davku nic sa nedej 😉 mnozstvo sama posud zalezi ako bude maly otvarat pusku takze tak aby ho to nedrhlo... zvysovat davky budes podla jeho apetitu ak bude chciet davaj ak nie nenut.... 😎

hipuska
10. júl 2009

saska, dakujem ze pises aj tuna 🙂 dobre, vyskusame

petulak
11. júl 2009

saska chlebík u nás nehrozí vůbec nechce kousat když jí dam jablko tak se dáví a neví co s ním v té puse takže strouhám 😀 jsem ráda,že začala jíst takové kukuřičné křupky to se úplně rozpustí v puse tak se nedivím.No nevím nevím kde dělám chybu už bych docela ráda aby kousala a mohla jsem jí dát něco do ruky

saska.t
12. júl 2009

peti - to chce len trpezlivost 🙂

petulak
12. júl 2009

no já bych trpělivá byla,ale taky se to musí nějak učit né?Vždyt má pořád jen mlíčko kdy chce kousat??Mám z toho jen strach aby najednou nezačla řvát,že je mlíka málo a co já s ní když nic jiného nechce?? ☹

saska.t
13. júl 2009

peti videla si niekedy umriet dieta na hlad v cechach ktoremu ponukali stravu???? 😀 ja nie ak bude hladna zje ponukaj stale raz sa to urcite nauci ako kazde ine dieta proste rebeke to bude trvat dlhsie 😅

wewe8811
13. júl 2009

ahojte kocky, pred 2 tyzdnami som zacala s prikrmami. Skusali sme mrkvicku, zemiacik, hrasok, brokolicku. Chcela by som vyskusat aj ryzu. Viete mi, prosim, poradit, ako dlho by sa mala varit? Dakujem 🙂

saska.t
13. júl 2009

wewe cca 30-40 min. aby sa rozvarila popripade este mixnes, hrasku sa vyhni odporuca sa az po 8 mes, zarad radsej brokolicu, kalerab, karfiol, cukinu.... ryza staci obyc biela najlepsie dlhozrnna...

wewe8811
13. júl 2009

saska dakujem. Hrasok nemam davat? Lekarka mi povedala, ze mozem aj jej velmi chutil, ale nevadi, zaradim ho neskor 🙂

saska.t
14. júl 2009

wewe - ak malu nenafukuje a neboli ju brusko davaj ale v malych mnozstvach aby si tomu predisla 😉 zo zdravotneho hladiska kludne mozes nepatri k alergenom 🙂

danu
14. júl 2009

katka008 • Dnes o 17:12
Ahojte, mate niekto skusenost s prvymi prikrmami od ukonceneho 4.mesiaca? Ja som sa pytala dvoch dr. a kazda mi povedala inak.. ☹ tiez by mohli mat jeden system. Malinky je na UM a vypije aj 1l denne, ma 6.3 kg a je velmi aktivny. Poradte mi s cim zacat . Jedna doktorka tvrdi ze s mrkvou od 5.mesiaca a druha ze mozem aj od 4. mesiaca ale so zeleninovou pol. tak ako? dakujem za radu 🙂

sebastianela • 1d • Dnes o 17:55
Ja by som ti doporučila začať s uvarenou pomixovanou mrkvičkou.

ejusaaa • 1d • Dnes o 17:58
ahoj,ja som mala tu istu dilemu,lebo kazda vravela inak..my sme zacali,ked malemu chybal tyzden do piateho mesiaca..zacali sme s mrkvickou,potom mrkva zemiak,potom mrkva zemiak mesko..o take tri dni dni mal banan s keksikom,potom jablcko skeksikom,niekedy mu oblejeme marinu s mliekom alebo cajom a toto striedame zatial len,zo zaciatku nechcel velmi,potom sa rozpapal,stiahol aj 15O polievky a teraz zas dako nechce polievky,len ten keksik,ale pap polievku cez dudel,s lyzickou moc nechce,to sa len hra,takze vsetko kludne skusaj,aj tak toho vela nenapapa este,nas aj ked dneska stiehol 15O polievky,tak o pol hodinu este 18O mlieka 😀 a inokedy ako vcera 3O polievky a mlieko az o 3 hodiny..no ako kedy mu chuti 😉

katka008 • Dnes o 18:05
dik za rady. skusim to teda s tou mrkvou 🙂 hned od vikendu. uvidime ci mu bude chutit. 😉 A tiez som sa doktorky pytala na cajik a ona ze urcite nemam davat, len trosku vodicky. Malinky pije UM ktore je zahustene tak mi pride ze ci nie je snadny. kupila som mu taky bylinkovy napoj od 2. mesiaca od hipp a chuti mu to. Ale ked ta moja dr. ma dnes zrusila, ze nic len mliecko a vodu. tak som trochu v rozpakoch, davat-nedavat? co myslite?
ejusaaa a kolko ma tvoj malinky teraz? mas ho este v hlbokom kociku?

ejusaaa • 1d • Dnes o 18:14
Aj nas maly je od malicka na UM a taktiez zaahustujeme a pri tom by mal pit,neurob chybu ako ja,maly nie je moc na caj ani vodu a nasledok,mame z dehydratacie zle vysledky mocu a tak papa lieky a lejem do neho teraz uz kazdu chvilu,zaktiez sme kupili zns byliniek od Hippu,od 5.mesiaca a sem tam si glgne aj lucku..maly ma 5 mesiacov 3 tyzdne,este je v hlbokom,ale ledva ledva,Tvoj ma kolko?Urcite mu davaj caj aj vodu,kolko si len ziada,aj ked si neziada,tak vzdy ked Ta napadne mu ponukni..doktorky su niekedy prilis mudre..

ejusaaa • 1d • Dnes o 18:15
Na zaciatok mu urcite nebude chutit,maly sa nam tvaril ako keby neviem co papal a hovoril aj fe,asi fuj 😀 ,inak ked som to po nom chcela dojest,strasneeeeeeee 😝 predtym sme mu zvykli kupovat od Hippu,ale to vobec nechce,tak len doma robime 😉

katka008 • Dnes o 19:18
Moj Kevin ma 4 mesiace. z tou dehydrataciou to je fakt sila. a este v tychto horucavach 🙂 tak ja pokracujem v podavani vodicky aj caju. Tie dr. mi fakt lezu na nervy. Ja som maleho prestala pred dvoma tyzdnami kojit, doslo mi mliecko a predtym som aj kojila aj dokrmovala nutrilonom. a ked som dnes povedala dr. ze nekojim sa na mna pozrela ako na najhorsiu matku na svete - aspon som sa tak citila. Ako keby som si ja vyberala dokedy budem mat mliecko ☹
Malinky je stale v hlbokom ale je tam niaky nervozny lebo nic nevidi, najradsej by uz sedel a vsetko videl, ale este pockam aspon do 5. mesiaca a skusim ho dat do sportoveho. ja skusim tiez hipp, alebo hami je zevraj tiez dobre. Tu postrekovanu zeleninu z obchodu sa mi nechce malemu davat, aspon kym je taky mini 🙂
Ako sa vola tvoj malinky a odkial ste, ak to nie je tajne?prve baby?

ejusaaa
14. júl 2009

Katkaaaaaasi aj tu? 🙂 Nas sa vola Tobias,som z Levic,Ty?No veru len pokracuje v tom piti,aj my sa snazime...skusim aj ja ine ko od Hippu,to mu mozno zachuti 😉 My sme ho skusali dat do sportaku,no je tak uplneeeeeee strateny este 😀