Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

nevesta
5. apr 2008

Mne petrzlen neodporucili ani zeler...

lyzenka
5. apr 2008

a dokonca mi povedala, ze vsetku mozem dat varit ako polievocku a tak mu to potom popucit, zaliat vyvarom..............akoze mrkva, petrzlen, kalerab, zeler...no co tam este patri? ....a vsetko naraz dat varit....

ale ja som zacala mrkvou.....dnes pridavam petrzlen....

nevesta
5. apr 2008

Tak to robime aj my akurat petrzlen a zeler nie...
Mozes dat aj zemiak brokolicu, ale pridavaj vzdy po 3 dnoch, aby si vedela, ked bude mat reakciu, ze z coho to bolo...

nevesta
5. apr 2008

Aj spenat, karfiol, cukinu...

nevesta
5. apr 2008

A karfiol a brokolicu iba ruzicky, nie stopky, inak nafukuje... A potom bud popucit, alebo ponornym mixerom rozmixovat...

alami
5. apr 2008

lyzenka - zeler určite nie - je to silný alergén 😖 😖 😖

motiilik
5. apr 2008

Baby prosím Vás poraďte čo pomôže 4 mesačnému dieťaťu pri tvrdej stolici,ale čo zabere hne´d,lebo až plačem s nou čo sa nemôže poriadne vykakať...Včera kakala bez problémov a dnes sa nemôže...Ďakujem...

ria80
5. apr 2008

Ahoj,jestli dáváte příkrmy,tak svestky nebo stavicku.Jinak jí můžeš dát napít teplé vody,vlažné,ráno nalačno,ale neím,jestli ti to bude pít.Je to hnus.Nebo můžeš dát kousek glycerinovýho čípku,podélně rozřízni,napůl,nebo mín než půlku.Ale ne pravidelně.

kattom
5. apr 2008

motiilik - slivkova stava - od hipp. aj zriedit ju mozes, nemusi byt tak koncentrovana. alebo jej daj vela pit - pripadne jej skus poriadne pomasirovat brusko - v smere hodinovych ruciciek rob kruhy bruskom palca - okolo pupku a potom na pravej strane pod rebierkami - najskor smerom dole ku klbiku (stale kruzit v smere hodinovych) a odtial smerom dolava - vlastne obkreslovat ako idu crevka.. a pritlac az tak, aby si citila take "bublinky" pod prstami - pomozes jej to posunut. nesmie ti vsak pri tom masirovani plakat - vtedy napina brusne svaly a nema to efekt.. alebo si ju este vezmi na ruky hlavicku chrbatik jej opri o tvoje prsia a brucho - a drz ju medzi nozickami za stehienka- palec z vonka, ostatne prsty znutra - vlastne taku "kolisku" spravis (este to skusim opisat takto: ak by si sa postavila pred zrkadlo a chcela dcerku otocit tvarou k zrkadlu), podobnu polohu, ako bola v brusku - a mala by jej ta pozicia pomoct vykakat sa - (ak ju budes mat bez plienky - najlepsie do kupelne nad umyvadlo ju chyt, tak len umyjes potom umyvadlo).
a tu slivkovu stavu odporucam mat doma v zasobe vzdy..

motiilik
5. apr 2008

kattom-bohužial nemám tu slivkovú šťavu doma,a ten systém čo si mi opísala,malá sa mi prinom mrví a piští....

ria80-už som jej dala aj tú teplú vodu,vypila ju,ale asi jej to nezabralo,teraz sa pokúšam do nej dostať mrkvovú šťavu,ale nič...

už som zúfalá,neviem,čo jej dať...

junovka
5. apr 2008

skus harmanc.slaby caj 😉

alami
5. apr 2008

motiilik - a nemáš glycerínový čípok? Alebo nejakú vazelínu, alebo krémik na rekt. rúrku, alebo na teplomer? Harmanček by som teda nedávala - to je silný alergén.

elvo
5. apr 2008

mna to tiez laka dat malemu mrkvicku je kojeny ale na noc papa UM.ale este s prikmom pockam 😉

motiilik
6. apr 2008

Junovka-harmančekový čaj som jej nedala,lebo mi všetko vyhadzovala z úst von,nič nechcela...

alami-dk,dala som jej tú rúrku do riťky a namočila som ju do olejčeka,niečo vykakala ale či všetko to neviem,ale v noci spala kludne,asi jej to pomohlo....

Mamičky,verte,že už by som to nechcela zažiť,to som plakala s nou,ked jej to nešlo,alebo ked jej také tvrdé hovienko vychádzala z riťky a ona od boleti plakala...to bolo niečo hrozné...

Ďakujem všetkým za raday,a dúfam,že už dnes budeme mať stolicu,ako ma byť...

A ešte sa chcem opýtať,je pravda,že ked sa podáva každý den varená mrkva,tak to zapeká????

alami
6. apr 2008

motiilik / som rada že pomohlo
s tou mrkvou si myslím, že ak je to v kombinácii aj s inou zeleninou tak nie, iba ak by ju papala samú, alebo s ryžou, nie?

junovka
6. apr 2008

ked sme zacali s prikrmami, tak cele 3 dni sme papali len mrkvu a problem sme vobec nemali.Dokonca sme pocas dna mali hadam aj 2 x stolicu 😉

motiilik
6. apr 2008

Aj moja jak sme zašali papkať mrkvičku sme mali stolicu pomali po každom jedení,ale neviem prečo sa mi včera nemohla poriadne vykakať,veď nič také nedávam,aspom si myslím...Toto mi papala:ráno mlieko,pohodine a pol jablko s piškotami,na obed polievku-mrkva,zemiak a namrvený rohlík,potom mlieko...a potom nie a nie sa vykakať...a včera som ju nechala len na takej tekujej strave,ale inak papa ešte po mlieku aj kašu,jablkovú,alebo ryžovú tú instantnú,ktorá sa zarába do mlieka,ale včera som jej ju nedala pre istotu...Tak neviem,kde som spravila chybu,ak to Vy viete,tak mi prosím Vás pomôžte...Ďakujem...

alami
6. apr 2008

motiilik - toto či si napísala, to papá tvoja ledva 4 mesačná dcérka??? - no dosť na tom tá všetka zeleninka a jablko...no, ešte, ešte - aj keď je to veľmi zavčasu, ale piškóty a rohlík????????????????
V tom je lepok, vyrobíš jej na celý život celiakiu - nebude môcť lepok, teda žiadny chlieb, ...ani nič v čom je múka!!!!!!!!!!!!! Lepok sa dáva až od 7 mesiaca

alami
6. apr 2008

motiilik - a to až 3x niečo iné ako mliečko jej dávaš? No to si naozaj zhurta začala. To nemôžeš: To preto sa ti nemohla vykakať, veď na takúto stravu ešte nemá ani tráviaci trakt pripravený.
Ja na tvojom mieste: Okamžite vyradím všetko z lepkom a modlím sa, nech z toho nemá následky! A zruším ovocný príkrm, nechala by som len ten obedík - nič, len vo vode varená zeleninka. Vo vode!!! Maximálne daj do toho trošku rasce. Ak inak nedáš, tak na večeru nechaj tú kašu, ale len ryžovú by som zatiaľ dala. Ale nedávaj zatiaľ aj zeleninu aj ovocie v jeden deň. To je pre ňu moc.
Dúfam, že sa nenahneváš, myslela som to v dobrom. 🙂 🙂 🙂

motiilik
6. apr 2008

alami-nehnevám sa,práve preto som písala,čo všetko jej dávam papať,že či náhodou nerobím ja niekde chybu...musela som jej dávať niečo iné,lebo mlieko jej nestačí,je po ňom hladná stále...tak už neciem,čo jej davať jesť,lebo len ústami mlaská a furt by len jedla...

perelandra
6. apr 2008

motiilik, aj ja by som radila radsej len jeden zeleninkovy prikrm denne. ziadne ovocie a mozno ani kasicky. predsa len je este malicka. a uz vobec nie chlieb a pecivo. presne ako pisala alami, je tam lepok a ten je v takom veku este nestravitelny a moze narobit sarapatu. a okrem toho je v pecivu aj kvasok a to take mlade telicko este nezvlada. takze asi z toho mala chudatko zapchu. radsej zacni pomalicky so zeleninkou a az po mesiaci pridaj ovocie. pre taketo malicke babatko by malo byt hlavnou stravou este stale mliecko. bude mat tak dostatok tekutin a aj kakanie by malo ist lepsie 😉

perelandra
6. apr 2008

ak je malinka stale hladna tak skus na vecer ryzovu kasu. ta sa celkom dobre znasa. a to ze mlaska, z toho si nic nerob. moja mala mlaskala hadam od troch mesiacoch ale ziadny velky jedak z nej nie je 😀 a prikrmovat som zacala ked mala 6,5.

nevesta
6. apr 2008

Motilik, ako pisali baby,malej staci vo vode uvarena mrkvicka a rozmixovana na kasu... Oni tie ostatne veci este nevedia stravit 😔 A ovocie az ked ti dovrsi 5 mesiacov...
A rohlik a piskoty to uz vobec nie 😔

alami
6. apr 2008

zelenina a kaša na večer jej musia stačiť. Ak máš pocit, že je naozaj strašne hladná, kupuj kašu, ktorú treba robiť do mlieka a rob jej ju s mliečkom forte - viac zasýti - napr. nutrilon forte. tak isto na obed - uvar len zemiačik a zmiešaj s mliečkom forte. Viac také mimi naozaj nemôže. Ale, nech sa už rozhodneš akokoľvek, vyhľadaj, čo môže dieťa v tomto veku papať, je tu toho dosť,( alebo ti to sem ešte napíšem, ale trošku neskôr, teraz nestíham) a dávaj jej len z týchto potravín. určite nie nič s múkou. 😉

nevesta
6. apr 2008

Aj ryzovu kasu na veceru uz moze, vsak mate o chvilku 4 mesiace...

junovka
6. apr 2008

Motilik, prave preto som uviedla o par stranok link, ktory ti teraz napisala nevesta www.babetko.........., aby si sa pozrela nanho a riadila sa podla moznosti nim.Ja sa nim riadim, a zatial, klop-klop, nikdy sme nemali s travenim ani s nicim inym problem..Je pravda, ze skoro si zacala s prikrmami.Ak si sa predsa rozhodla, tak zacni a davaj aspo 1-2 mesiace vyslovene len zeleninku.Nic ine.Creva si potrebuju zvyknut.Ked ty tam natrieskas vsetko mozne, tak potom sa necuduj, ze mate problemy.A tie rozky, rohlik!!!!!! 😨 😨 😨 my s nimi zacali az na 8 mesiacov.Preto sa postupne ma vsetko zaradovat, aby si odpozorovala alergie a aj preto, aby si trav.sustava a vobec telo na vsetko nove zvyklo.Toto vsetko, ked davas naraz je to pre telo a trav.sustavu SOK a nevie co dalej.Kludne sa na mna obrat, alebo na ine baby....mne neni problem ti kedy\kolvek poradit.Dufam, ze sa nehnevas. 😉

motiilik
6. apr 2008

junovka-samozrejme,že sa nehnevám,potrebujem rady,lebo už som pozabúdala ako som začínala prikrmovať...

junovka
6. apr 2008

je pravda, ze aj ja som potrebovala si znoav vsetko nastudovat 😀 😀 😅 , ale tak ako som zacala s prikrmami pri Timeike, tak prei Nelke urcite nepraktizujem, nakolko to co bolo pred 7 rokmi, tak dnes je tabu...aspon u mna.

alami
6. apr 2008

aj ja mám veľký vekový rozdiel, tiež som už pozabúdala a aj sa to všetko pomenilo...tiež začínam nanovo...to chce len čítať, písať a počúvať..... 🙂 prebehnúť net - čo, kto, ako....a zapojiť zdravý rozum 🙂