Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuzkat1
25. máj 2011

@alex1983 prestan pocuvat dokinu a zacni pocuvat dieta... moja ma 16 mesiacov a okolo roka mala mesiac kedy sa budila len 3x teraz zas vstava tak ako od piateho mesiaca nonstop - teda 6-7x za noc... uz som tu raz pisala ako papa moja... ale zopakujem
ma 16 mesiacov:
ranajky par lyzic jogurtu
desiata max.1/4 chlaba z niecim... vacsinou nic...
obed max. 10 lyziciek niecoho co akurat mam navarene pre nu
desiata ovocie... par bobul hrozna,alebo 3-4 jahody, max. polka hrusky,alebo banan - to je jedine co zje cele...alebo polka vyzivy...
vecera...max. 80ml kase
cez den kojim kedy chce a v noci vzdy ked sa zobudi..priemerne za 24hodim 12x... neriesim vobec kolko papa,lebo pribera a rastie...sice pomaly ale moja dr hovori ze je uplne v poriadku a nic jej nechyba.... ma necelych 9kil...

alex1983
25. máj 2011

@zuzkat1 dakujem, potesila si ma! Ale asi sama dobre poznas ake to je ked z kazdej strany pocuvas nejake nazory a rady... a hlavne to ked mi kamosky co maju rovnako stare deticky rozpravaju ako im krasne papaju prikrmy, ze kolko pribrali a ako narastli... Moja Rebeka pribrala za posled.mesiac 160g a dokina povedala ze je to v poho. Zdalo sa mi to velmi malo, ale mala je spokojna, usmievava 😀 A tiez je take drobatko ako Tvoja, meria 65cm a ma 6,7kg

zuzkat1
25. máj 2011

@alex1983 a este najskor daj prikrm a potom dokoj... ak nakojis najprv tak sa zasyti a nebude vobec papat..a podla slov mojej dr bud vdacna aj ked zje 3 lyzicky a nenut papat vioacej lebo to je kontraproduktivne...znechutis jej jedlo...neboj ona sa rozpapa...este je malinka🙂 ma na to koipu casu...do roka je dieta dojca a nie zbytocne sa mu tak hovori 😉

zuzkat1
25. máj 2011

@alex1983 vsak to ti krasne pribrala🙂 vobec nie malo🙂 neboj sa len pekne pocuvaj instinkty a nedaj sa vyviest z rovnovahy🙂

alex1983
25. máj 2011

@zuzkat1 a davas aj vodicku? lebo ja mam ten poharik od aventu s naustkom a malu ucim aj na vodu, vies ak uz su taketo velke tepla, tak nech si da aj vodicky troska. sice si len cucne, ale aspon sa to nauci. no a najnovsie zacala robit to, ze ked ideme papat tak vsetko co ma v puske vyfrka von a ma z toho naramnu zabavu 😀 ja jej sice poviem nono, ale ona sa mi smeje. takze aj to malo co si myslim ze spapa, nakoniec konci na nej alebo na mne 😀

zuzkat1
25. máj 2011

@alex1983 vodu davam asi 2 mesiace... dovtedy cisto kojena 😉 vypije deci - deci a pol denne

monca1991
26. máj 2011

ahojte baby tak si to tu citam lebo by som chcela malemu skusit dat nejaky jogurt ale vobec som to nepochopila.mohla by mi nejaka dobra dusa povedat aky je teda najvhodnejsi a s akym obsahom tuku?dakujem

cicimon
26. máj 2011

@monca1991 idealne su nad 10% - tesco, coop, sabi, zvolensky, banovecky... biele a do toho mozes pridat ovocie, vyzivu..

em_ka
26. máj 2011

@monca1991 hlavne nekupuj ovocne, tie obsahuju cukor, niekore aj aroma, farbivo, zahustovadlo...

monca1991
26. máj 2011

dakujem takze neska budem v obchode asi dlho.

alex1983
26. máj 2011

@zuzkat1 a este sa chcem spytat, davas malej papat vzdy co cerstve navaris, alebo aj Hippky ...? 😉

zuzkat1
27. máj 2011

@alex1983 99% ma vzdy navarene... tie vyzivky pouzivam len ked nestiham navarit (ked sme v poradni,alebo cestujeme k nasim atd...)

ivkafu
30. máj 2011

Ahojte dievcata, chcem vas poprosit o radu, od akeho mesiaca sa moze davat bryndza? velka vdaka 😉

nice202
30. máj 2011

@ivkafu podla mna az po roku a opatrne.

patatina83
30. máj 2011

prosim Vas co mozme papat od 10 mesiaca,okrem stalej zeleninky,,mozem pridat napr.petrzlenovu vnat??a co este na spestrenie stravy??

patatina83
30. máj 2011

este ma napadlo tie ktore kojite,,ja maleho kojim v noci 1-2krat ako sa zobudi,,v poslednej dobe len raz a spi do rana,,potom rano si cucne len trochu a niekedy mu vobec nechyba mlieko cely den,,,a obcas pije okolo tej 4 alebo vecer pred vecerou,,neviem,ci je to tym,,ze zacal pit aj vodu,,tak sa mu snazim davat aj vodu..no inak papa krasne a vsetko...ahojte

zuzkat1
31. máj 2011

@patatina83 mozes uz pouzivat bylinky... petrzlenovu vnat v pohode... a nechapem ze okrem zeleninky...ine nepapa...moze uz aj ovocie🙂 to asi ale davas, uz aj masko a jogurty - smotanove (zvolensky je naj) a uz aj pecivo... a to kojenie...tam neviem co je otazka😅 ak ti ide o to ze sa ti to zda malo tak miesto vody ponukni prsnik...moja do 14tich mesiacov bola cisto kojena🙂 aj pocas minuleho leta... a doteraz vypije denne max 2,5 deci vody a to mi uz pripada ze pije velmi vela tej vody🙂 inak kojena ...cez den aj 7-8x a v noci ako kedy ...v rozpati od 3-7x...kojim na poziadanie a stale aj aktivne ponukam prsnik...
ak je otazka ze ci je to v pohode ze sa koji tak malo tak ak ti to vyhovuje tak je to v pohode... mliecko sa prisposobi dopytu a postupne sa ho bude vytvarat tolko aby na tych par kojeni stacilo... mliecko ponukaj v inej forme - jogurty, syry (zerve zatial len,alebo tvrde syry nech hryzka)

zuzkat1
31. máj 2011

@patatina83 na spestrenie mala moja v kociku tie kukuricne chrumky nesolene, spociatku aj sunarky a postupne sme presli na klasicke piskotky... ine veci ako brumik a marina keksy az po roku... aj take tvarohove dezerty pribinak a spol. az po roku

patatina83
31. máj 2011

@zuzkat1 ano samozrejme ,ze papa aj ovocie a masko,,to som asi nenapisala,,on spapa vsetko aj syry,jogurty...tak to sa asi moc nevyspis v noci ak kojis aj 7krat ako som pochopila ☹ moj vstane v noci 1-2krat..tak teda zacnem davat aj petrzlenovu vnatku...diky... 🙂

patatina83
31. máj 2011

@zuzkat1 inak ako citam,,tvoja nie je velka jedacka,,asi preto aj pyta viac prsnik..moj zje pekne vsetko aj 200g obedu a vecere,,a cely jogurt a celu presnidavku..plus to kojenie,,ahoj

zuzkat1
31. máj 2011

@patatina83 no ja si ju dam k sebe a ona sa potom obsluzi sama🙂 a ona takto vstava uz od 5teho mesiaca takze som zvyknuta...a cim dalej tym viac sa to zlepsuje🙂 tych 7 je v poslednej dobe len obcas.... uz mozes aj ine bylinky pouzit.... a to mas pekneho papkaca...moja za cely den nezje 200g🙂

patatina83
31. máj 2011

@zuzkat1 no jemu chuti ozaj vsetko a spapa skoro vzdy plny tanier...dokonca ked nas vidi jest,,tak mu musim dat ochutnat aj z mojho aspon 2 lyzicky,lebo zacne plakat... 🙂 chuti mu velmi cestovina a davam mu aj kusok z pizze korku tak sa tesi,,je to talian ako jeho otec 😀 😀 😀 😀

zuzkat1
31. máj 2011

@patatina83 vidis my sice taliani nie sme,ale milujeme pizzu aj cestoviny a mala cestoviny nezje... cely den pocuvam same ham ham,ale ked jej dam nieco tak len ochutna aj jej chuti ale viac ako 2 hlty nezje

patatina83
31. máj 2011

@zuzkat1 mozno zacne jes neskor,,poznam znamich co ich deti nechceli jest a ked mali 6 rokov,,tak dobre,ze neziedli tanier... 😀 😀

zuzkat1
31. máj 2011

@patatina83 🙂 no veru ktovie co nas este caka... stale sa to meni... uz teraz papa viac ako predtym...stale malo ale uz aspon pyta a neodmieta🙂

cicus13
31. máj 2011

@zuzkat1 ahoj čítala som Vašu debatku a inšpirujem sa 😀 a aké syry si mala na mysli tvrdé asi tak 45% ?

zuzkat1
31. máj 2011

@cicus13 ja som ako prvy dala klasicky eidam... teda vlastne tie klasicke 45%

cicus13
31. máj 2011

@zuzkat1 ok tak skúsim 😉 čo povie 😀 lebo keď som mu na chlebík natrela to maslo z Lidla tak sa tváril, že ho chcem otráviť 😀 😀

zuzkat1
31. máj 2011

@cicus13 pediatricka povedala ze deti nemaju moc radi nieco na chlebiku - natierky a masla atd... a asi to bude pravda lebo moja nema rada moc veci na chlebiku.. na chlebik mozes skusit este zerve,ale to mne osobne nechuti a hanka to tiez nejedla... ale po roku som dala taveny syr a to jej chutilo alebo ked som vymiesala maslo so zltkom aj to jej chutilo.... to uz mozes aj ty skusit...zltko uz papa ci nie?

cicus13
31. máj 2011

@zuzkat1 čo je žerve ? niečo ako lučina ? lebo to dávam z Lidla Pic Frish 😉 no so žltkom je to trochu problém.....keď začínal papať tak sa mi z neho vždy povracal...tak sa bojím a dávam ho raz za 3 týždne 😕
a aké dávaš maslo ak sa ťa môžem opýtať ? klasické to štvorcové, alebo to maslíčko od veta ?