Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

dididi30
10. jan 2009

berus, tak mi pijeme v poho vodicku a moje mliecko 🙂

polievky treba, ja tiez len lyzickou krmim a pekne aj polivocku, tecie vselikde ale nieco mu dole zide 😉

beruska2x
10. jan 2009

ale jo NUtrilon a cistou vodu pije taky v pohode, ale nejakou stavicku, cajik nebo bylinky do nej nedostanu ☹

musim to pak na polivky pomalu zvyknout, ale zatim kdyz nesedi, tak to i jde blbe, az bude ve stolicce sedet za k to taky pujde lip......musim koupit tu svestkovou hippku, ale vcera ji v lekarne tady nemela baba 😠

dididi30
10. jan 2009

berus a naco, voda je ok, niesu v nej ziadne vedlajsie volovinky ako v stavicke ci caji..

berus inak ja som tu svestkovu ani nevidela ani hruskovu, teda ciste tu vobec nemaju, no nechapem 😒
ale nevadi , sak chcem mat doma chlapa 🙂

lucinecka
10. jan 2009

Holky prosím vás, můžu synovi znovu ohřát načatou skleničku zeleninky? Chtěla jsem ho v poledne nakrmit, ale on byl tak protivnej že skoro nic nesnědl, teď si dává šlofíka tak bych to ráda pak zkusila znovu. Můžu ji zase ohřát nebo to mám vyhodit?

lucinecka
10. jan 2009

Mám totiž pocit že jsem někde četla že se to nemá vícekrát ohřívat. Jak to tedy je?

dididi30
10. jan 2009

luci do 24 hodin v pohode, teda si myslim 😉
ja robim tak,ze mu zohrejem asi polovicu v miske v teplej lazni(sakra tu sa este aj po cesky naucim 😀 )
a ked ma malo tak dodam 😉 ale vacsinou zohrievam celu, co nedoje dam do chladnicky
ano nema sa vselico ale potom by sme nic nerobili, len vsetko vyhadzovali a neboj nic mu nebude 😉
zas nemusime byt taky typ top 😉

beruska2x
10. jan 2009

no jo ale treba tu svestkovou bych byla rada, pomohla by mu na to kadeni 😉 ...

snad se to brzo upravi 🙂

saska.t
10. jan 2009

Kocky to bol blazninec na nakupoch fuj esteze muz ostal s malou doma 😀 vsade boli same vypredaje tak ludom sisi ... 😀 ale malej som kupila krasne bodycka 3 ks za 5 euro bavlnene a krasne farebne 😀 (malej je to jedno ale mne nie)

Inak lusky (zelena fazulka) mala neuveritelny uspech zjedla 190 g to sa nam este nestalo ani mlieko uz nepytala a tak som si myslela ze mam aj na zajtra a houby 😀 musim varit zase, si zasluzi nieco extra ked s nami vydrzala pol rocka 😀 😀

dididi30
10. jan 2009

sasi no hovor mi o tych vypredajoch 😝 😀 😀

inak ako vies, ze ti spapa 190? ved too nebolo vo vyzivke, nie? davas riedsie do flase ci ako?

lebo hippky su hustre, tak keby som to zriedila tak mi hadam aj 200ml spapame 😀 😀 , ale my len lyzickujeme 😉

dididi30
10. jan 2009

berus, vela pit a polievky, to treba na dobru kaku 🙂

andrea6
10. jan 2009

ahoj mamičky, stihla som prečítať zopár strán dozadu a.... samé dobré rady 🙂

saska.t
10. jan 2009

andrejka dakujeme kludne sa pridaj, napadov nikdy nie je dost ... 😀

dididi - vzdy to prehodim navarene do via poharikov a tam mas mierku, takze to viem 😀 a nie iba lyzickujeme do flase davam len mliecko, aj vodu uz pijeme z avent poharikov so sosakmi 😀
Jaaj ja viem ze aj v Angl. su vypredaje jak slak, segra tam zije - my sme taka medzinarodka len nasi ostali v BA 😅

dnes som kupila od hipp normalny sackovy cajik skusali ste uz niekto? my zatial len vodickujeme ale tieto cajiky neobsahuju cukor tak by som to rada vyskusala co na to povie ...

andrea6
10. jan 2009

saska, skúšala som ho aj ja, no Daniel chce len vodu a len z flaše a pritom kojím 😀

dididi30
10. jan 2009

andrejka, tak to si sa este len prihlasila alebo mas druhy nick 😉 😀 😀 😀

saska, hm sak ja len via pohariky pouzivam a nejako som mimo,ze tam su miery 😀 😉
vodu tiez zo sosacika ale aj z flasky 🙂 a pri tom kojim, ako pise andrea 😉

ja cajik nedavam 😉 len vodicku 🙂

inak ja som taka sikovnica dnes, na obedik mal maly hovadzinku mi spenatovo syrovu omacku s cestovinkami, teraz som dopiekla plnene linecke kolaciky, chystam sa robit tvarohovu strudlu a v trube sa mi griluje cukina paprika a porik s olivovym a sezamovym olejikom, mnaaaaam 😀 😀
mne normalne sibe byt cely den doma s detmi , ale zvladam aj varenie aj pecenie, sama oci gulim 😕 😅

andrea to mas junovca alebo uz julovca?

vanilka32
10. jan 2009

saska.t : tie lusky si uvarila a zmixovala s dalsou zeleninou? mam mrazene lusky tak by som to aj ja vyskusala...

andrea6
10. jan 2009

dididi, teraz som sa prihlásila, no po pravde čítam MK už "dávno" asi pol roka dcéra je júnova, syn júlovy, presnejšie 2.7.08

dididi30
10. jan 2009

no vanilka cau 😀

adi jaj tak to mas, ja ze ta zavolam k junovciatkamu 🙂 😉

tak tu je tolko bab co niesu este prihlasene, len citaju, ja by som nevydrzala, ja musim mat komentar vsade 😀 sak som toho uz aj popisala 😀 😀 😉
tak uz aj vy papate?

andrea6
10. jan 2009

tiež som začala prikrmovať, no maly je akosi stále hladný 😀 😀 😀 kolko krát na deň dávate zeleninu? 🙂

andrea6
10. jan 2009

vdaka vam papkame 😀 😀 😀

vanilka32
10. jan 2009

😝 spehujem vsetko 😝

som si precitala zopar stran pretoze mam pocit ze mojmu dietatu davam dookola to iste papat tak ze sa cosi priucim 🙂

didi ty si uz Thomaskovi aj hrasok davala? tusim si to volakedy spominala. nema sa az od 9eho mesiaca zavadzat?

dididi30
10. jan 2009

adi ja davam raz za den, niekedy 2 krat ked sa mi zda hlados, ale my uz bastime skoro vsetko len nesolene , neslane....zacali sme od 5 mesiacov a len som kojila, ale mala som povolene 😉 stale kojim

andrea6
10. jan 2009

tak ja mu dam zeleninu na obed a niekedy aj vecer cca okolo siestej....no nesmie ist do kuchyne ak tam niekto obeduje, to sa hned taha do taniera

saska.t
10. jan 2009

vanilka - do hrnca som dala lusky kusok kuraciny a zemiak a po 30 a ked bolo vsetko mäkke zmixovala a trosku olivoveho oleja a fakt smakovalo, dokoncaaj mne co som sa cudovala ze chuti aj bez soli 😀

adrejka - aj my sme julovy 😀 , zeleninku davam na obed ovocie poobede ... takze iba raz .... 😀

dididi- to je fakt ty bez komentara by si asi umrela 😀 ty tak co na jazyku to das do placu - mpoja krvna skupina ... 😀

vanilka32
10. jan 2009

saska dakujem, a mam dalsi zaujimavy recept do zbierky, dam vediet ci to aj mala ocenila 😀

saska.t
10. jan 2009

vanilka som zabudla dodat ze som k tomu pridala stvrtku jablcka uvarit, aby to trosku malu okabatilo ale nebolo ho tam citit, ale u nas funguje ze ked to nesmakuje pridas trosku jablcka a ide to ako po masle .... 😀

vanilka32
10. jan 2009

u nas zatial malo uspech vsetko co ma mrkvu, akonahle tam mrkva nebola tak mi jedlo odmietla tak uvidim co spravi luska. pridam aj jablcko.

andrea6
10. jan 2009

ešte radu...skusali ste davat pseno? mne to chuti 😵

saska.t
10. jan 2009

myslim ze dididi davala skus pozriet vyssie, niekde to tu je, inak ja ani neviem co to je ... obilnina? 😀

a_rianna
10. jan 2009

vanilka32 u nas je presne to iste pokial mu na lyžicku dam prikrm a na konček namočim do mrkvy tak to spapa inak ani za svet... teda okrem ovocia.. to zje všetko...

dididi30
10. jan 2009

andrejka a to ze nas cistas, to by si vedela,ze pseno davame , teda varime sebe aj detom, teda ja urcite 😀 😉

no my zas co ma mrvu mozeme ale nemusime, cistu mi ju nechce papat, teda sak uz ani nemusi 🙂

teraz papame ryzu s bananikom 😉