Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kisska
17. jan 2009

dasi - ja ich tiez neviem rozoznavat. Jedine co robim, ze ked kupim balik a zistim, ze su mnam, tak ich odlozim malemu a nam kupim druhy...
Hmmm, Adamovi nastastie nevadia kusky spenatu, tiez ho parim so zemiakmi a potom zakvapkam olivovym olejom, pridam zltok a len sa tak prasi.
Sasi vyskusaj raz tu srandu, ze ako bude mala papat, ked sa jej budes ty tvarit ze mnaaam a potom sa na to iste budes mracit 😉 adam je ako zrkadlo, takze si musim davat velky pozor ako sa tvarim. Minule sme tak skusali jogurtovu kasu s ovocim a bolo tam na moj vkus prilis vela ribezli, tak som sa zaksychtila a maly len pozeral co robim, potom jedol veeelmi opatrne a pritom dovtedy ladoval bez zavahania. No velmi som sa zabavala 😎

didi - pozdravujem kamosku 😠 . Kazdy nech si krmi svoje dieta cim chce, ale nech nedava mojmu. Ty kokso potom maju spektraci co natacat, ked hladaju 8-10rocne deti, ktore su take michelinky, ze nedaju lakte k telu. Je prilis vela chorob, ktore na deti cihaju aj bez toho, aby som im este aj ja pomahala... Btw - chipsy nedam ani svojmu psovi...

kisska
17. jan 2009

didi - ja som mala jedno obdobie, ked som vazne citila, ze som zavisla na glutamane - ked som v praci stihala jest jedine cinske slizove polievky, asi dva tyzdne vkuse, kym som sa uvedomila... 🙄

bejkabambulka
17. jan 2009

baby,poradte mi, maly papa rozmixovany zemiacik s maskom, tekvicou, brokolicou a mrkvickou, ale jablcko donho nie a nie dostat...a to sa snazim uz tyzden...co mam robit? skusila som mu to zmiesat aj s mrkvickou, ale nefunguje to, nechce to...dnes skusim banan, ale obavam sa, ze to dopadne ako s jablckom...

marhulka88
17. jan 2009

didinka kazdy nam tvrdi o lepku cosi ine tak som z toho blazon...najnovsie vraj pokial je dieta este takmer plne kojene ine ze az po 9-10mes. a pod. my mame dost velky problem s kakanim a tak vsetko zavadzam opatrne...aj na najvacsie prehanadla reagujeme tak ze ...nic...kakat sa nam skratka nechce :(
po siedmom mes. som skusala dat ovsaky a mala som pocit ze maleho boli brusko tak sme skoncili a teraz zacali znova pooomaly s roztekom 🙂
saska aj mne pride z toho co je moje dieta obcas na bleee...ale tvarim sa ze je to strasne nenormalne dobre a od prvej lyzicky vyspevujem hmmm ake dobruckee a nas martinko uz to robi tiez 😀 akurat dnes prvykrat plakal lebo mu nechutil jogurt chuudattkoooo male...plakat kvoli tomu ze jogurt je kysly 😀

saska.t
17. jan 2009

kisska - vzdy sa tvarim pri jedeni usmievavo, ale malej je jedno ako sa tvarim jej zalezi na tom ci jej to chuti alebo nie a podla toho otvara pusku 😀 , keby ste ju videli ake ksichty hadzala tak odpadnete 😀

poobede ale zjedla rozmixovane marhule jedna radost tak je vsetko ok, fuj mam pocit ze sme prave dostali spenatik do plienky tak utekam menit ... 😝

bejkabambulka - nic sa nedeje skus hrusku bananik a uvidis, vzdy lepsie ako keby nepapal zeleninku 😎

bejkabambulka
17. jan 2009

baby, akurat tu citam o pohanke...to normalne kupim celu pohanku, uvarim, rozmixujem a mozem dat malemu???? v obchode som videla aj pohankovu muku a existuje aj pohankova kasa...som z toho mierne vedla, aky je medzi nimi rozdiel???

3558
17. jan 2009

ahojte. tak my sme mali dnes pohanku zo zeleninkou a maly sa netvaril radostne. dala som mu asi polievkovu lyzicu pohanky a 120g mix. zeleninky, no ale nechcel. musela som to este raz cele spolu rozmixovat uplne na kasicku a potom zjedol len polovicu.

dididi ja som videla ako krmi 6 mesacne dieta jedna anglicanka s Jack`s potatos s fazulou. som skoro odpadla. 😝 😝

dididi30
17. jan 2009

zuzka to nieje nic, ja som videla v mcdonalde a to pravidelne aj mladsie deti jest hranolky a hamburger 😝 teda nadavam, len cakam, kedy si nas vypyta, bo cumikuje na nas ked jeme...no ale dam mu aspon kusok zemle 😀

marhulka praveze ja viem najnovsie ,ze kojene dieta moze co najskor, bo ma crevicka chranene materskym mlieckom, hodila som sem o tom link, len sa mi ho nechce hladat....

bejka skus jabko ale napr vo vyzivke, mozno zachuti 😉

kisska, no vies ako to je, to su niektore baby vychovavane mamickami a ziju s nimi a nase mamicky nemali cas na nejake bio a tak, tak to je potom vysledok...
ano glutaman je zabijak, nechcem ho v mojom dome 😀

libka1
18. jan 2009

No ale tie cinske slizikove su fajn, aj mna urcitu dobu lakali, tak 4-5 rokov dozadu... uz som s nimi sekla 😀 Normalne som na nu dostala chut 😀

3558
18. jan 2009

ja som v zivote nikdy ziadnu cinsku polievku nezjedla. ani slizovu. 😝

dididi30
18. jan 2009

ahojte
tu nikoho ☹

my sme dnes papenkali hovadziu polievocku s pomaganou zleninkou, thomasko zjedol cely via poharik a este aj moje zemiaky z mojho taniera vyjedal, pazravcek 😵 😵 😵

inak ja lubim polievocky a aj cinsku si sem dam, teda do kedy som sa nerozhodla vynechat z jedalnicka glutaman sodny 😉 inak, vraj ten glutaman sodny, nieje az taky zly, ale zdraviu neprospecny, vlastne v dnesnej dobe je do idealne zdrave?! 😖
#

peknu nedelu 😵

pekacka
18. jan 2009

daskak> mal nejaku zložku 3-násobne zvýšenú v krvi preto nemohol lepok..
rozmýšlam nad ovsenými vločkami ale sú dosť tvrdé skôr sa s tým zadrhne ako naje....
čo tým myslíš všetko - ked aj doktor mi povedal že môže papať žltko nie bielko. to znamená že nemôže napr. palacinky lebo je tam vajíčko celé? neviem čo mu mám robiť papať, lebo ešte kojím na požiadanie a v poslednej dobe akosi málo papaá polievky aj dnes max.5 lyžičiek-aj ked je chutná..
čo by si mi poradila?

pekacka
18. jan 2009

malý bude mať 10 mes.a ked mu podrvím vidličkou polievku zje tak max.3 lyžičky, tak mu to musím rozmixovať nie celkom najemno aby niečo vôbec zjedol.dúfam, že sa postupne naučí papať aj kúsky.
skúsila som mu raz dať ryžu ale po prvej lyžičke blue a ked som to ochutnala bolo to fakt blue, ryža bez chuti je fuj. tak neviem s ryžou unho asi neuspejem,. 😖
cestovinu dávate celú alebo sa dá rozmixovať a s čím ju podávate???? 😒
prosíííííím moc pekne o rady

saska.t
18. jan 2009

gali ahoj- no je vikend tak tu je vzdy mrtvo 😀 , ale my dve sa tu vzdy stretneme 😀

pekacka - ryzu treba rozvarit skoro na kasu pridat zeleninku mäsko alebo ovocie a mozes trosku mixnut a nie je to bez chuti, cistu ryzu by som ani ja nejedla 😝
to iste s vlockami, uvaris vo vode pridas mäsko, zel. alebo ovocie, zabudla som do vsetkeho musis pridat trosku cisteho za studena lisovaneho oleja (oliv.,repkovy atd.) kedze vitaminy su rozpustne v tukoch... a takto variacie obmienat, kludne mu mozes urobit spenat a pridat tvoje MM uvarit zltko, zemiacky, roztlacit a sup do pusy fantazii sa medze nekladu ... mozes aj pohanku pouzit, listuj par stranok dozadu vselijake rady a napady sme tu uz popisali 😀
to iste aj s cestovinou - trosku dlhsie povarit kym je max. mäkka pridas mäsko atd. a trosku rozmixujes 😉

jetynka
18. jan 2009

pekacka:Ahojky buď naprosto v klidu,malá mi do 15měsíců nejedla téměř žádné kousky, všechno ji dávilo, zvracela, takže všechno mišmaš a mlíko.Po 16měsíci jako by utlo a jedla vše a kousky a docela velké, žádný problém.

dididi30
18. jan 2009

pekacka, kazde dieta je ine, niektore rado zuje, niektore nie, tak sludom jej mixuj ved nic na tom nieje, len nechpapa 😉

saska, no svata pravda 😀 😉 ako sa ma moja buduca nevesta? 😀

beruska2x
18. jan 2009

ahoj holky 😀 😉

beruska2x
18. jan 2009

tak mam novinky... kukurice chutna a je bezva 😉 ted varim dumlik s kurecim ale dostali jsme od dedecka o vikendu konecne domaciho kralika, takze bude i zmena 😉
no ale jinak des, osypal se mi hrooooozne po hruskove hippce a podruhe jeste vic po ruzi. kapuste takze kapuste vyhlasuju 100% bojkot 😠

libka1
18. jan 2009

Co je dumlik? 😅

beruska2x
18. jan 2009

pckej najdu ten link 😀 😀 😀 😀

saska.t
18. jan 2009

dididi - konecne sa ma tvoja bud. nevesta fajn a je mila a usmievava a tym padom aj jej mamicka 😀

beruska - no konecne ta tu vidno 😀 , my sme mali dnes tiez ruz. kel (u vas ruz. kapusta) a zatial v pohode 😉 vidim ze tvoj dumlik vedie 😀 nikto so slovakov netusi co to je 😀
a aku kukuricu robis? z konzervy alebo? 🙂

beruska2x
18. jan 2009

nene davam jenom certve nebo mrazene, kukurici mrazenou, v konzerve to je asi solene v nalevu ne???

dumlik neznaji ani cesi nektery je to takova krajova specialitka 😉

daskak
18. jan 2009

ahojte kocky 🙂 🙂 🙂
my sme dnes konecneeee spapkali zeleninkovu polievocku..... 🙂 🙂 snad nam to vydrziiii
ahoj Gali: uz aj my sme chrumkali chlebik... mam pocit ako mu vykukli zubky chce zuzlat... 🙂
sasi: s cim ste papkali ten kel?🙂 ... my pouzivame mrazenu kukuricku.. aj dne mal v polievocke par kuskov
beruska: hmmm ani ja som to nevedela,,,,,
kisska: mas volno???? 🙂 🙂 🙂

dididi30
18. jan 2009

saska tak som rada, len mi ju pekne vychovaj, nech je ako ty 😀 😉

berus, berus a ten dumlik varila jedna baba co je slovenka, tak to asi poznaju 🙂

daska, tak je super ze ste papali a ze vam chutil chlebik, my zubky nemame ale aj tak radi zuzleme 😀
my sme papkali ruzickovy kel v plievocke, chutil mu, jemu vlastne vsetko 😎

beruska2x
18. jan 2009

takze jediny me se jako po kapuste osypal jo?????!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

daskak
18. jan 2009

hmmmm 😒 😒 😒 .... s cim si ho robila?

dididi30
18. jan 2009

berus to vazne?? a ty si mu davala kapustu 😲 teda ja kojim a kapustu uz mal v mliecku, ale bol v poho 😀

beruska2x
18. jan 2009

ruzickovou kapustu s bramborem a zloutkem... po zloutku se snad osypat nemuze ne??? 😅

daskak
18. jan 2009

hmmm ja myslim ze aj po zltku sa moze vyhadzat... ale nie som si ista...fakt neviem
kocky idem si kuk TV.. papa
dobru nocku vsetkym 🙂