Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
29. jan 2009

berus nestras ja uz nevladzem ani zit nieto stale pocuvat plackanie ☹ dnes zaspala uz o 18,45 ved nespala polku noci ... chudatenko ☹

beruska2x
29. jan 2009

a nezkousela jsi ji dat davku Panadolu?? je proti bolesti a treba se ji ulevi...

kdy vlastne jedete?? neboj babicka bude natesena a oddychnes si, mala je chudinka, snad to brzo prejde ☹
Sima ale taky pres den ted blbe spi...

saska.t
29. jan 2009

neskusala berus,ja totiz neviem ci to tie zubky su ... a nechcem ju cpat zbytocne praskami 😒
ideme v pondelok na noc tak dufam ze nam zmena prostredia vsetkym prospeje, aj ked sa trosku bojim ze malej aj tak rozstelujem cely rezim, no ale snad nam to pomoze, lebo ja uz fakt nevladzem .... ☹

beruska2x
29. jan 2009

prasek ne... sirup, je proti bolesti, teplote atd dava se i mimcum od 3 mesice po ockovani a tak....

erika107
29. jan 2009

ahojcek babulky ako sa mate? nestiham vas ani citat lebo to moje trdlo uz ma vykuknute Dva hubky a je stale umrncany uz som tatalne vystavena a este k tomu vcera nas ockovali takze ziadna vyhra... ale konecne uz zacal papat mrkvicku ako ste vraveli su riadny betari kupila som hippku a tu spraskol hned 🙂 ale doma uvarenu ani za prd

erika107
29. jan 2009

inac musime sa pochvalit konecne krasne paseme konicky a bez plakani a🙂 😅 😅 😅 som na Matiska hrda

beruska2x
29. jan 2009

fakt jo??? a my ani zub..... ne ze bych stala o ten cirkus okolo... 😅

hipku jo a domaci ne??? taky vi jak mamu potesit 😀

saska.t
29. jan 2009

erika - vitaj v klube aj mala je na zabitie, ved som ti hovorila ze kup hippku a bude to fungovat je to odskusane na viacerych detickach 😀 tiez mi to poradili skusene maminy ked sa rozpapa mozes uz varit, tiez to tak u nas islo

berus - len som to zle napisala tiez som myslela sirup,ale mam doma len cipky, no asi zajtra navstivim lekaren ....

beruska2x
29. jan 2009

no vidis... to bylo stachu 😉

Sima je celej jak 10 certu, on neni minutu v klidu, porad se za necim otaci, flaka rukama, zabavit ho je narocny 😀

saska.t
29. jan 2009

kocky sorry, idem si lahnut lebo fakt nemozem a vidim to aj na dnesnu tazku noc uz som bola u nej 3 x co mrncala ☹
peknu noc ....

beruska2x
29. jan 2009

pekne se vyspinkej a vydrz...papa

erika107
29. jan 2009

berus: bud rada ze mas take aktivne ditko 🙂 ... nas matinko je predcasniacik takze korigovany vek by mal len 4 mesiace takze u nas to aj tak vyzera ze maly neni sidielko a na vsetko potrebuje dlhsi cas... ale som rada ze robi pokroky 🙂 dufam ze nas neurologicka pochvali

saska: aj u vas v nemecku su tie hippky take drahe? ja som dnes skoro zosedivela ved jedna mala prcata flasticka stoji 30 koru sakra teda 1 euro ... no ale co uz ked mu to chuti tak mu to budem teda kupovat 🙂 -- ved co by som neurobila pre prcka ...

a inac vcera sme boli v poradni maly vazi 8550 g a 68 cm .. a lekarka ma sprdla ze malemu davam tu Nutrilonovu kasu ... ale tiez by sa mohli lekari knecne na niecom dohodnut lebo v predcasniackej poradni ta lekarka mi ich dovolila a normalna pediatricka mi ich zakazala .. ale nechapem preco by nemohol tu obilninovu ved ziadna alergicka reakcia sa neobjavila

erika107
29. jan 2009

dobru noc sasi 🙂 a sladke snicky

beruska2x
29. jan 2009

no obilnovou kvuli lepku... to se jdu podivat kolik malej vazil... 😉

erika107
29. jan 2009

no a naco skodi ten lepok?

beruska2x
29. jan 2009

tak 13.1. mel 7830g a 69cm..... to jste poradny 😉 jsem zvedava kolik my, jdeme ale az 10.2. na 3. hexu 😝
me se ty kase zdaji brzo 😅

u nas stoji hippky od 25,- (ovocne) do 35,- - jidla s masem a tak... je to mazec, jsem rada ze malej ji co uvarim 😀

beruska2x
29. jan 2009

je silne alergenni, mam o tom kucharku neco najdu na netu...

erika107
29. jan 2009

no dobre a ked sa mi maly niako neprejavil ze by bol alergicky na lepok? alebo to moze este nieskor sa preukazat? ja by som si chcela kupit neaku knizkku o vyzive prcinkov ale vazne neviem ktora je dobra v Panta Rain ich maju hrozne vela ... aku mas ty? najlepsie by bolo keby tam boli aj neake detske receptiky lebo nemam sajnu co by som neskor malemu mohla varit a ako ... predsa jedla pre nas dospelakov su uplne ine

beruska2x
29. jan 2009

ja si nejsem jista ale myslim ze se to hned neprojevi, nektery lidi maji bezlepkovou dietu cely zivot... mam knizku od Dagmar von Cramm Varime pro kojence, jdu ti to naskenovat 😉

erika107
29. jan 2009

dik za stranku zajtra si to precitam ... dnes som uz mrtva idem si lahnut lebo aj manzel chce ist na net 🙂 ...

a zabudla som vas tiez pochvalit ste velkaci uz tiez riadny 🙂 a dlhy ako tyzden pred vyplatou 🙂 ... moj maly bude asi po mne taky krpecek 🙂 ja mam len 165 cm 🙂 xixixi ale ani Lacino neni neaky vysoky ma 180 priblizne 🙂

bru nocku a krasne snicky prajem

beruska2x
29. jan 2009

napis mi e-mail, poslu ti to 😀

erika107
29. jan 2009

ako neaku knizku? tak poslem ti ip-cko jo

erika107
29. jan 2009

oky tak ja letim do postielky bru nocku... a dakujem Berus 🙂 pa

beruska2x
29. jan 2009

odeslano, jdu teda taky k manzovi papa 😉

beruska2x
29. jan 2009

je to sice orientacni ale docela se mi ty stranky libi, ze jsou prehledne, ted uz ale jdu..packo 😝 😀

kisska
29. jan 2009

ahoj erika - s tym lepkom si precitaj temu celiakia - 4. mesacne babenko ma este prilis nezrele creva a celu traviacu sustavu, lepok je velmi agresivny, ucinky sa hned neprejavia, ale moze to byt objemna stolica, bolesti bruska, neprospievanie, bolesti klbov, podrazdenost... a este vela ineho. Teraz casto diagnostikuju celiakiu aj dospelakom.
Inak podla mierok by som povedala, ze malemu tu kasu vobec netreba 😉 , Adam ma 10 mesiacov, 74cm a 8800g.
Dobra knizka je aj "Vyzivove poradenstvo pre deti do dvoch rokov", vydala Grada, napisali ju doktorky z prazskej nemocnice na Motole, je celkom dobre aplikovatelna na nase deticky 😉

stvura
30. jan 2009

Kocky, aky mate nazor na baklazan? Akurat konzumujeme brokolicu {ako druhu} no maly mi ju neberie. Dost ma zarazilo, ze vlastne brokolica tiez patri ku kelu, karfiolu a pod a konzumuje sa medzi prvymi prikrmmi. Co tak baklazan? Je jemny, nema vyraznu chut...nemam ho spomenuty nikde, no nebolo by odveci vyskusat. Aky je vas nazor?

beruska2x
30. jan 2009

balkazan je lilek ze?? 😉 ja nevim, nekdy je nahorkly... myslim ze vhodnejsi je cuketa, dyne nebo mozna i patizon....

brokolice je hodne jemna ta nedela problemy, to spis kvetak, taky jsem ho jeste nedavala, ...