Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
20. feb 2009

holky podle me dny blbe je bacil a radi.. u nas taky nic moc, malej brzo vzhuru, ven moc nemuzeme je hnusne, zabavit ho celej den je prace pro vraha, ted snedl kasi ale porad po me jeci a ma soply v nose 😝 uz at je hezky a muzeme ven!!! na slunicko na hriste...

jo jinak kiss v pondeli mi ma prijit konecne balik s nextem - v anglii je snehova kalamita 😠 a uz mam novou obj 😀

3558
20. feb 2009

kisska tak mna maly okaka kazdy den raz a ocurava praidelne. keby som si pokazde mala podat lotto tak som chudobna ako kostolna mys. 😀 😀 😀
to nehovorim, ze ho prebalujem na nasej posteli a plachta je pravidelne ocurana. takze priezliekam pravidelen 😀 😀

ja som dnes nakupila bio mrkvu,brokolicu a cukynu a uz je to uvarene a zamrazene. este som nasla v obchode aj mrazeny hrasok,kukuricu a zelenu fazulku. tak s tym som nerobila este nic. to uz budem az na priamu konzumaciu varit a potom popucit, ze????
a odkedy sa tak moze hrasok a kukurica??

junovka
20. feb 2009

zizi, my sme so strukovinami zacali na 10 mesiacov, a kukuricu som zacala davat na 7 mesiacov, nakolko som aj nasla recept , ze kukuric.polievka vhodna od 7 mesiacov.Samozrejme, musis odsledovat, ci nema bolesti bruska po nej. 😉

saska.t
20. feb 2009

kiss, no to sme na tom podobne na prd, ale ako perfektne matky to ako vzdy zvladneme, 😉

hm, hrachovu kasu som uz dlho nerobila, clovece uz si ani nevzpominam ako sa robi asi by som mala oprasit stare recepty 😀 aj tak neviem co budem varit v nedelu, co budete varit vy?
Berus ty ides urcite k rodicom co? 😀

beruska2x
20. feb 2009

ja uz hrasek a kukurici davam a v pohode snad jen susene by se mely az dyl..

sas nejdu 😉 chci byt jeden vikend doma, manza jde vecer na pivko s kamaradem tak budu mit uuuplny klid asi si rozdelam vino a budu na koniku, doufam ze me tu nenechate samotnou 😉

varit budu bramborovy salat a kureci rizky a spenatovou pol... ale to uz vis, jen me jeste napadlo ze jsme si asi nezozumely s tou smetanou.. ja davam tu na vareni, ta ma 10% tuku a ta normalni asi 30% tak tu neeee

3558
20. feb 2009

no a ja mam paprikas od vcera a zajtra nevarim,lebo ideme ku kamaratovi do MIlton Keynes a hadam cosi navari. ideme tam na vylet, lebo od kedy mame maleho este sme nikde neboli.aspon sa povozi v aute poriadne. 😀

3558
20. feb 2009

ja som to zatial iba kupila, no ale pockam az po dovolenke na slovensku. az potom vyskusam dat kukuricu aj hrasok. samozrejme ze nie naraz 😀 😀 o dva tyzdne ideme na slovensko a ked sa vratime, to uz bude mat maly 9 mesiacov, tak uz hadam budeme moct zacat. dakujem junovka 😵

saska.t
20. feb 2009

berus - rozumela som, tiez som myslela tu na varenie 😀 a vecer budem na koniku, takze uz sme 2 ale az po pol 8 dovtety pojde mala do hajan 😀

beruska2x
20. feb 2009

ja mam casu 😉 tak brzo manza 100% neprijde 😀 😀 😀 😀

kisska
20. feb 2009

tento vikend ideme aj my do Nitry k mamine, ideme oslavovat narodky - drahy ma v nedelu 30ku, tak sa tesim... no uvidime. Nakazala som si hovadziu polievku a rizoto na sobotu a v nedelu mamina slubila vypazane kura a cibulak (zemiakovy salat) 😉

erika107
20. feb 2009

ahojcek babulky

vidim ze tu nikto asi nieje :( tak tu budem sama :( ... dnes mi maly zjedol celu hippku jablcko s mrkvickou 🙂 som sa vytesovala je to 125g

chcela som sa vas spytat ked davate prckom hippku a chcete dotoho skusit dat aj zltok ako to robite? uvarite ho natvrdo a potom to dotoho primiesate?

kisska
20. feb 2009

tak by bolo asi najlepsie... teda pokial hipp uz nepredava hotove varene vajecne zltky 😉 (zartujem) a kedze konzervy sa len zohrievaju, asi ani nie je ina moznost 😉

beruska2x
20. feb 2009

nebudes neboj, mam vse hotovo - varila jsem brambory na salat, malemu presnidavku, polivku na zitra tak si jeste varim svaracek a jdu sem 😉

erika107
20. feb 2009

no tak zajtra to mozno vyskusam ... ked nato nezabudnem 🙂 xixi lebo zajtra nas caka oslava drobcek bude mat v tyzdni meninky a manzel narodky tak budeme oslavovat 🙂

beruska2x
20. feb 2009

jee to bude veliky, delas dort nebo koupite??

kisska
20. feb 2009

jeeeminacku berus, som si teraz spomenula... chcela som robit nepecenu tortu, ale tu by som mala asi dnes, aby zajtra bola mnam.... a doma nic nemam 😒 dokelu

erika107
20. feb 2009

nie nerobim tortu starky si ju nezasluzi 🙂 ... chcela by som robit tiramisu som si kupila aj dlhe piskoty ale neviem neaky dobry recept najst a nie moc drahy nieco bez mascarpone lebo to je priserne drahe

beruska2x
20. feb 2009

nojo to se musi ulezet, tu mam rada v lete s cerstvyma jahodama...

holky uz se tesim jak dam v lete prckovi meloun a jak bude upatlanej 😀

erika107
20. feb 2009

heee tak to bude az po usi 🙂 to budu potom fajne fotecky sa tesim aj ja 🙂

erika107
20. feb 2009

dnes sme robili taky fajny kolacik taky pernikovy s orechami velmi lahky a nie moc drahy vsetko sa len zamiesa a hodi na plech 🙂

beruska2x
20. feb 2009

misto mascarpone dej lucinu a trochu kysane smetany a mas to... 😉

erika107
20. feb 2009

co je to lucina? neaky syr?

erika107
20. feb 2009

nasla som teraz na konikovy recept tak zajtra to vyskusam 🙂

Recept na naše TIRAMISU:
3 polotučné tvarohy
2 vanilkové cukry
2 lžíce mletého cukru
2 žloutky
Vše mícháme do hladka, pak přidáme 1 ušlehanou šlehačku ze ztužovačem + sníh ze 2 bílků.
Do formy naukládáme piškoty, pokapeme silnou černou kávou a mandlovým likérem Amaretto. Na to dáme vrstvu krému a zase piškoty a krém...
Povrch posypeme strouhanou čokoládou, skořicí, kakaem( může být i granko).

beruska2x
20. feb 2009
erika107
20. feb 2009

no uz viem co to je poznam to 🙂

beruska2x
20. feb 2009

to nevim ale ten syr mam vyzkouseny a supr...
holky jsem si udelala svarak... jsem domaci alkoholik 😀

erika107
20. feb 2009

heee nie ze malemu budes potom spievat v noci 🙂 ... inac aj ja by som si dala trochen cerveneho vinka ale je mi luto koli jednemu pohariku otvarat flasu 🙂 pockam na marec dojde kamoska zo ziliny tak si cucneme trochu

beruska2x
20. feb 2009

tak ho dopijes zitra... ja naposled pila na Silvestra a pak dvojku cerveneho s maminou doma... 😀

ja mu zpivam i ve dne je zvyklej a mozna to po vine bude znit i lip 😉

beruska2x
20. feb 2009

vubec teda nevim co varit malemu o vikendu...
doufam holky ze hodite najky napad 😀

erika107
20. feb 2009

heee ja tiez spievam malemu od podhradka canaky pesnicky maju ich krasne 🙂 ... len teraz je synovec na prazdninach a vzdy mi dojde zavret dvere aby som bola ticho 🙂