Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
3. mar 2009

pati-bezvajecne a bezlepkove mozes 😉 dostanes v kauflande ryzove a kukuricne a podavam to normalne so zeleninkou a mäskom 😉

patricia1971
3. mar 2009

sasi dik....nabehnem do kauflandu medzi ten starobinec a budem hľadať... 😉

kisska
3. mar 2009

babule nemyslim, ze by bolo nieco skodlive na mrazenych zemiakoch... uz ste videli niekde robit cerstve hranolky? Aj americke zemiaky sa predavaju aj mrazene...

kisska
3. mar 2009

pati - mozes aj lepkove, ked ides zavadzat lepok, iba bezvajecne (bez bielku, ak by sa ti chcelo robit domace 😉 ) a kludne ako pre dospelakov. Omacky namiesto smotany robim s jogurtom a malemu to velmi chuti, aj ked tomu chuti vsetko 😉

patricia1971
3. mar 2009

kisska domáce??? 😖 ....no kedysi som robila,ale teraz nestíham nič....som otrok kuchyne,furt varím pre tých mojích žrútov a pre malú zvlášť.....takže keď to zmrazím spolu,tak sa nič nestane???? 🙂

kisska
3. mar 2009

nemyslim, ze by to bolo skodlive, pokial sa dodrzuju aj ostatne "bezpecnostne" pravidla ako napr. hned po uvareni potraviny rychlo schladit a co najskor ukladat do mraznicky - do 2 hodin, nemiesat v mrazaku surove a varene potraviny, nezmrazovat uz raz rozmrazene potraviny a ja pre maleho este pre istotu po rozmrazeni potraviny prevaram, ale niekto tvrdi, ze to nie je treba, vtedy ide o najlepsi sposob uchovavania potravin 😉

ja som dostala na vianoce strojcek na cestoviny, tak sa obcas vyblaznim.... ale to ma drahy maleho na cely den a vascina vytvorov aj tak konci v mrazaku,t ak sa vytesujem cez tyzden, ked ich uz len uvarim 😉

cessy
3. mar 2009

dakujem vam pekne za rady...
ani o tych cestovinach som nevedela, že sa mozu davat od 6mes.ale aj tak s tym budem musiet pockat, lebo maly este nema zuby a asi urcite by sa mu to zle jedlo ☹

3558
3. mar 2009

kisska prosim ta to od koho si dostala taky darcek na vianoce. 😕

saska a kisska odkedy mozem davat tie bezv. a bezlep.cestovinky? ked ja som alergik?? lebo este nedavam. 😕

beruska2x
3. mar 2009

cessy, testoviny uvaris a umixujes s ostatnim 😉 ja je davam uz dlouho a zub nemame ani jeden 😀

zuzi ja je davam uz tak mesic.. ty nic alergenniho nemaji kdyz jsou bezvajecne a bezlepkove .- to je stejne jako ryze napr 😉

beruska2x
3. mar 2009

kiss na mrazenych bramborach neni nic skodliveho, jenze hranolky atd jsou predsmazene a obycejne brambory pusti skrob, vodu a je z nich lepidlo na tapety 😀 😀 😀 😀

3558
3. mar 2009

tak super . kupim.
inak junovka kde si? 😨

kisska
3. mar 2009

berus - to mas aj s normalne uvarenych, pokial sa ich pokusis mixovat 😉 preto je lepsie ich pucit, struhat a pod.

u nas su najoblubenejsie cestovinove pismenka, pripadaju mi ako najbezpecnejsie a najlahsie spracovatelne do kasicky 😉 cessy - Adam ma zatial len predne a tiez viac pracuje dasienkami, je to sranda sledovat ho ako "zuje"

zuzi - od draheho, ja som po nom uz dlho tuzila 😉 . Mna velmi bavia taketo hracky v kuchyni. Jasne, ze si rada ulahcim robotu, ale ked mam cas, tak sa rada piplem s takymito hovadinkami. Pecem domaci chleba, robim domace zakusky, najradsej puncaky a podobne 😉 😝

beruska2x
3. mar 2009

jee kisss hod puncacek 😲 😉

kisska
3. mar 2009

berus to as musis podelit s mojim drahym. Ja ho len pecem, vobec ho nejem... ale kvoli nemu som sa ho naucila robit 😉

beruska2x
3. mar 2009

jojo chlapy zmlsany, taky delam spoustu veci jen kvuli manzovi... 😀
klidne hod recept...

saska.t
3. mar 2009

zuzi - mozes aj hned su kukuricne a ryzove bez vajec lepku ziadny alergen tam nie je 😀

junovka
3. mar 2009

zuzi, tu som....chcela si nieco??? 😀 😀
Na tvojom mieste by som zacala davat cestoviny az na 9 mesiacov, vzhladom k ekzemu 🙂 😉

beruska2x
3. mar 2009

ale proc kdyz jsou bez lepku a vajec?? to nema zadny smysl 😅

radka.m.
3. mar 2009

holky,těstoviny až kolem 8měsíce a potencionální alergici od uk.9m.je v tom mouka,která je z pšenice,ale dobrá náhražka jsou rýžové nudle,nebo kuskus 🙂

beruska2x
3. mar 2009

ale my se tady bavime o bezlepkovych a bezvajecnych, tam zadny alergen neni!!!!!

radka.m.
3. mar 2009

no,to jo,ale pšenice obsahuje lepek,takže i když je napsáno bezlepku,tak lepek je stejně obsažen,skoro všechny obiloviny obsahují lepek,akorát oves obsahuje avenin,ale celiaci na něj reagují stejně jako na lepek.

cessy
3. mar 2009

tie bezvajecne a bezlepkove cestoviny je dostat len v bio predajniach?

beruska2x
3. mar 2009

ale ty testoviny jsou z ryzove nebo z kukuricne mouky, nemaji s psenici nic spolecneho, zkus se na to nejdriv podivat.. 😉

beruska2x
3. mar 2009

cessy... nekde je maji i v marketech - Kaufland atd, jen v oddeleni zdrave vyzivy 😉

cessy
3. mar 2009

zajtra pozriem a od dalsieho mesiaca zaradime hadam aj do jedalnicka 😉

saska.t
3. mar 2009

baby- nehnevajte sa na mna ale zacnite este raz poriadne citat prispevky, su RYZOVE a KUKURICNE cestoviny a bez lepku a vajec!!!!
Z tohoto necitania prispevkov vznikaju konflikty a nedorozumenia tak si laskavo dajte namahu s citanim a neblbnite tu ostatnym hlavy !!!!
Dakujem.
cessy dostanes ich v kauflande bezne kupit 😀 a kludne ich mozte uz davno zaradit do jedalnicka vasich prckov 😉

beruska2x
3. mar 2009

😀 😀 😀 😀 😀

cessy
3. mar 2009

este ze ste tu saska.t a beruska2x, lebo by som sa dala oblbnut 😉

beruska2x
3. mar 2009

neboj mam to vyzkousene, overene jinak bych si nedovolila to tvrdit a saska taky ne 😉
Simovy testoviny moc chutnaji dneska jsem je varila s krutim, hraskem a brokolici 😀

cessy
3. mar 2009

hrasok si davala suseny, ten sa tiez moze od 6m?