Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
5. mar 2009

levik - berus ti uz poradila ako vzdy dobre, kazdu zeleninku davas 3-4 dni aby ked sa ti babo vyhadze vedela si z coho. Vobec nemusis stresovat ani sa bat, vzdy ti tu niekto poradi co uz to mame za sebou a sme v prikrmoch ostrielane dost.
Kedze ste plne kojeny instantnym kasam sa uplne vyhni (z obchodov) radsej urob domace s MM alebo s vodou, ktore su rozhodne pre dojcene deti lepsie 😉

ingulka - predpokladam ze ste na UM v tvojom pripade by som este do skoncenia 7 mes pockala a rozhodne by som zacala ovsenymi vlockami (kasou) ktore su jemnejsie a prirodzenejsie ako v inst. kasi 😀 niet sa kam ponahlat, ak ste kojeny uz by si to mohla vyskusat 😉

antdem
5. mar 2009

Ahojte dievčatá. Som medzi Vami prvýkrát. My máme 7 mesiacov, zatial sme papali mrkvu, zemiačky, brokolicu- miluje, banánik, jablčká,ovocné výživky, piškotky a dávala som aj HIPP kašičky od 5 mesiaca sú s lepkom, no neviem.S mäskom je to tak, že keď jej dám tie dojčenské výživy-kuracie mäso,morčacie- tak to zje. Keď jej uvarím kuracinu ja a vymixujem, tak sa jej vždy dvíha žalúdok ☹ ( a to vraj varím super 😀) Skúšala som to už viac krát, aj zmiešať s mrkvou a zemiakmi a vždy mi robí to isté. Staršia dcéra vôbec nechcela mäso- dlho.Ale to už ani nepamätám ako to bolo. Mate aj vy s tým problémy? poraďte prosím, vďaka.

levik82
5. mar 2009

dakujem baby. tak asi budem sem do tej temy chodit viackrat a castejsie ked ste uz take ostrielane 😉 aby ste poradili. viem ze staci zacat a potom to uz pojde ani si neuvedomim ako, ale pri mne je stale problem s tym ze zacat. pred vsetkym novym mam taky stres, potom to samozrejme ide a nechapem preco som stresovala 😝 no moja povaha no 😀 dakujem vam
ako som pisala, teoriu zvladam, len tu prax... a beruska tvoj system ze varit vecer sa mi celkom paci. a ozaj, mate na varenie specialne varesky a riady a struhadla pre deticky??? 😲

beruska2x
5. mar 2009

antdem - nektere deti vubec varene nechteji jenom kupovane, zkus to vydrzet nebo to michat , doamci s koupeny, ten podil domaciho se zvysuje az na to prejdes ale mozna to je malo mixle ne? nevim, my s tim problem nemame, slipne vsechno...
zkus dat zeleninu se zloutkem...
jen na ty piskoty se mi zda opravdu brzo - je to jen cukr (spousta), mouka a vejce - bilek pritom do roku nemaji a jinak to nema zadnou vyzivovou hodnotu, kdyz uz taky bych dala detske susi - dela je Hami, Nestle...
jinak na 7m lepek je o.k. zkus treba ovesne vlocky se zeleninou, pohanku, testoviny bezvajecne, ryzi at ochutna a masicka dej jen malilinko, treba si zvykne 😉

beruska2x
5. mar 2009

levik varim v normalnim nadobi, struhadlo zatim nepouzivam, varim z mrazene zeleniny ostatni nakrajim a pak mixnu, maso mam naporcovane v sackach v mrazaku a vytahnu jen co porebuju..

jen se neleknu, opravdu snedi nejdrive jen par lzicek 😉

stankatt
5. mar 2009

ahojte, co mate dnes k obedu? 😉
My mame brxyndzove halusky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a rajc. polievku a mrna ma telacie- kupovane hotove 🙂

stankatt
5. mar 2009

teda bryndzoveeeeeeeeeeee

saska.t
5. mar 2009

antdem- ako hovori beruska vela deticiek ide najprv kupovanym a ked sa poriadne rozpapa uz mu nevadi doma varene, tiez som tak zacinala 😉 a ak mas len klasicke piskoty a nie pre babatko urcene, vyhod ich alebo sprav starsej dcere tortu z piskot ale malej urcite nie zbytocne skodis nezrelym ladvinam 😉 Co sa tyka lepku, ak nebadas zmeny ako bolave brusko, hnacky atd kludne pokracuj uz by jej to vadit nemalo,tiez ho uz mesiac papame 😉

levik hlavu hore nikto z nas nechce dietatku ublizit, vzdy je lepsie sa informovat aj 100x ako sa nepytat a uskodiz 😉

levik82
5. mar 2009

saska 😉 ja sa aj 101x budem 😀

kisska
5. mar 2009

levik vitaj medzi papkacmi 😉 ak si ti chce trosku sa potulat po starych strankach, tak skus stranu 93 (pokial si dobre pamatam 😉 skoro uplne dolu) tam najdes priblizny popis, kedy je babo zrele na prikrmy.
http://www.rodinka.sk/index.php?id=450901 - tuto tabulku mam stale vylozenu na stole a velmi mi pomohla, ked som si nebola ista, ci nejaku zeleninku uz mozeme alebo nie... dnes z nej uz len opisujem maminam 😉

stani mozem prist na obed? bryndzaky som nejedla uz straaaasne dlho a milujem ich... no naposledy asi v lete na chate, ked som zohnala na salasi ich "domacu" bryndzu 😝

kisska
5. mar 2009

andem - ako radia babule, obabravat, obabravat a obabravat. Pozeram, ze malej chutia hlavne sladke veci, tak jej skus do zeleninkovho prikrmu s maskom nastruhat jablcko. Myslim, ze zuzka to tu tak robila a fungovalo jej to 😉 Len ich skus postupne obmedzovat, elbo sa ti moze stat, ze zostanes len na ovoci a piskotach (a sladkych kasiach) a vsetko ostatne bude odmietat... na sladke si deticky velmi lahko zvykaju 😉

saska.t
5. mar 2009

kiss - vidis to jablcko som ja robila a ani ma to nenapadlo poradit 😉 ach ta skleroza 😉

daskak
5. mar 2009

ahojte 🙂 🙂 ...
kiss: ten tvoj spenatik s jogurtom mal taaaaaaaaaaky uspech 😀 😀 😀 😀 ... aj mne to chutilo
sasi: 😉 skleroza neboli, len sa clovek nachodi 😉 😉 ..

kisska
5. mar 2009

vidis sasi - prepac, tvoje zasluhy som zuzke chcela pripisat... jaaaj dieta uz zase vykrikuje 😒 Mamaaaaaa

kisska
5. mar 2009

dasi aj ja by som si dala, keby mi zostalo 😅

saska.t
5. mar 2009

kiss,dasi 😉 😀

beruska2x
5. mar 2009

holky vcera jsem videla v Bille presnidavky s ovesnyma vlockama, s jogurtem , davate to nekdo?

saska.t
5. mar 2009

ja nie ale davam hippky jogurtiky a tvaroh urcenemu od skonc. 6 mes. a mooooc nam chutia 😀

beruska2x
5. mar 2009

tak jogurt hipp jsem zase nikde nevidela ja ☹

beruska2x
5. mar 2009

koukala jsem jen na to ovoce Futapura myslim, 4 kelimky za 60,- a to by Sima musel mit 2 na svacu 😝 😝 😝 😝 takze na to kaslu...

saska.t
5. mar 2009

tak tie nedavam zdaju sa mi strasne nesympaticke a ellous by tiez musela mat 2 tak to jej radsej hippku doprajem 😉

beruska2x
5. mar 2009

😀 😀 😀 😀 nesympaticke ovoce no hlavne drahe jako pras.... tak uvidim az dame lepek treba tu presnidosku zkusim, hippky tam ale vubec nemeli vyber, koupila jsem hlavne Hami bio a Sunarek - pry je dobry...

kisska
5. mar 2009

berus Hipp mava hlavne DMka, teda aspon u nas je tam najvacsi vyber Hippiek aj kasi, aj mliek (nemci asi drzia spolu 😉 ). My papame od Frutapury len slivkovu ked sa nemozeme vykandit, mam stale jedno belenie v komore ale za pol roka sme zjedli mozno dve balenia 😉
Myslim, ze ich maju teraz v akcii na http://www.mujobchudek.mojedite.cz/index.php?pa..., len ich treba zobrat vela aby sa to oplatilo aj s postovnym 😒

beruska2x
5. mar 2009

jojo taky na ta stranky koukam, kouknu do te DM, jenze tady u nas je takova blba, uzka, maji otvirat novou ve Sparu tak se tesim 😉

ja kupuju Hippku svestkovou...

a ty s vlockama a tak jsi nemela?

kisska
5. mar 2009

este nie... take si viem urobit doma... slivkove budem mat na buduci rok 😉 tento rok som robila len lekvar...

cessy
5. mar 2009

ahojte tie bezlepkove, bezvajecne cestoviny som asi dnes kupila....teda myslim, ze su to ony...na obale je kohutik a dole je napisane "velmi vhodne pre bezlepkovu a redukcnu dietu"...kupila som dobre??

beruska2x
5. mar 2009

cessy ono je hodne druhu 😀 ja mam jine ale pokud je tam napsano bezlepkove a bezvajecne tak jsou o.k. 😉 to jsem zvedava jak budou chutnat...

cessy
5. mar 2009

no je napisane, ze bezlepkove a v zlozeni nie su vajicka, tak som asi dobre kupila 😕

beruska2x
5. mar 2009

😀 jojo tak to bude v poho 😉 a s cim je budes delat?

venora
5. mar 2009

Ahojte 🙂 , chcem sa spytat na polievocky ako to robite. Striedate dni, alebo date aj polievocku aj nejaky hustejsi zeleninovy prikrm?