Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

patricia1971
14. máj 2009

sofi baby ti radi poradia,neboj,ale treba čítať aj strany spätne,tam sa to stále opakuje dokola 😵len koj ďalej,uži si to,mne sa malá odstavila sama v 9,5mes. a bola som z toho smutná,chcela so aspoň do 1 roka....a príkrmy počkajú,my sme sa kojili každé 2 hodky a bolo to v poho 😵

natsa
14. máj 2009

Ahojte.tak moj malý začal všetko papať čo mu ponúknem,dnes som mu dala tie ryžové kolečká tak aj tie žuvkal.Napadlo ma či mu môžem dávať napr.jablko s piškotkami?

saska.t
14. máj 2009

natsa - jablcko kludne ale na piskoty ma este cas, a urcite nie klasicke detske, obsahuju cele vajcia co deticky nemozu a vela cukru, takych nezdravosti sa za svoj zivot este napapa ... 😀

petulak
15. máj 2009

tak jsem zase tady holky 😀 chci přidat vajíčko tak by mě zajímal postup.uvařit vajíčko a rozdrtiti žloutek do jídla?? 😖 😖

saska.t
16. máj 2009

petu-uvaris vajve na tvrdo min. 10 min. ochladis osupes vyberies zltok a pridas do hotoveho jedla 😉

petulak
16. máj 2009

Tak super to jsem si myslela.Jé máš změněnou fotku jsi mě totálně popletla když na úvodu bylo,že jsi naposled psala ty a najednou růžová holčička. 😀

saska.t
16. máj 2009

petu - no mala je asi zaujimavejsia ako ja 😀

levik82
16. máj 2009

jeeeeej, saska, zlata je mala 😉

inak petulak, som videla ze mas asi taky "problem" s kasami ako ja - ze spanielska dedina a tiez rozmyslam ci bude vobec nutne ich zavadzat a ci sa nezaobideme bez nich 😲 v noci mi prespi a to sme okrem zeleninky na obed a ovocia na olovrant na MM. takze si mylsim ze kasa je u nas zatial zbytocnost. len neviem co sa potom dava na veceru 😅 ked ini davaju tu kasu 😅 mohla by som potom napr. jogurt??? samozrejme az niekedy v 9.mesiaci, ale myslim potom... co je take ze zasyti a nezatazi na noc???

petulak
16. máj 2009

levik to máš pravdu s tím jídlem to je děs.Malá ted skoro vůbec nejí a když jí dám dožidličky a koukne na lžičku tak řve a chce prso a tam je štastná jak blecha.No nevím jestli se někdy rozjí.A to jsem ted někde četla,že by mohla polívky,ale jak jí dát polévku když otevírá pusku jak vrabeček??A prej kolem 10 měsíce může dítko stolovat skoro samo hahahahaha to asi nehrozí 😀
Na večer taky jen kojím a taky nevím co bude dál.To tady zase budu prudit holky 😅 😅

levik82
17. máj 2009

a ja potom citam a zapisujem co rdia tebe 😅 😝 😀 😉

levik82
17. máj 2009

"radia" samozrejme 😉

saska.t
17. máj 2009

kocky hlavu hore kazde dieta sa skor ci neskor rozpapa 😉
ja tiez nedavam kase na veceru, malej je po nich v noci zle,myslim instantne, davam na olovrant domace s ovocim a tie jej moc idu 😀
stolovat v 10 mes. same dieta??? Na to zabudnite a to mam velkeho papkaca no to by sme jedli pol dna 😉
Len pekne na veceru kojte to je naj, kasa vam nezaruci ze dieta prespi celu noc u nas to malo presne opacny ucinok tak sa instantnym kasam vyhybam 😀 casom mozte davat na veceru chlebik, jogurt s ovs. vlockami atd. moznosti je vela, mala je dodnes vecer iba na mlieku 😉

levik82
17. máj 2009

dakujeme saska 🙂 uz dakujem aj za petulak 😝 😉
a ake kase varis na olovrant? ze domace??? mohla by byt aj normalne ze ryzova so susenymi marhulami a pod.? kamoska si to velmi chvali...

saska.t
17. máj 2009

levik- ryzovu, pohankovu, ovsennu a tak to striedam s ovocim 😉 jasne ze mozes 😀 kasami to nazyvam iba preto ze to je kasovite neviem ako inak by som to nazvala 😎

katkaaalex
17. máj 2009

Ahojte baby, co si myslite o sojovom mliecku pre 7 mesacne dietatko? Stale kojim ale mam problem s odstriekanim napr. do kasicky. 2 x som uvarila kupovanu kasicku ale Alex ju vyvrackal, rada by som bola na donmacej strave.
Dakujem a pekny dnik prajeme 🙂

levik82
17. máj 2009

saska, este by som sa ta opytala. dnes sme zacali s mäskom. zatial davam kupovane vyzivky, ale uz mam naporcovane jedno kura a nejaku jahnacinku, takze zacnem aj varit. ale ku kupovanym... v jednej co som chcela dat zajtra - s kuracim mäsom hami - som nasla ze je zeler. no neviem kolko ho tam je, je tam okrem toho mrkva, zemiacik a tak. ale viem ze zeler je riadny alergen, tak neviem ci dat alebo nie. hm... ako ono ho tam asi bude fakt malo, s manzelom nie sme alergici, tak porad 😅 😕 😕 😕

levik82
17. máj 2009

a stymi kasami dakujem 😉 zacnem asi varit domace 😉 uz sa aj tesiiiiiiim. a ozaj, tie sa daju tiez uskladnit v chladnicke na 2 dni??? 😕 😕 😕

petulak
17. máj 2009

já kaše nedávám to je zase kapitola ☹
Dneska snědla asi tři lžičky paráda 😠 už kombinuju všechno se vším a nevím se trefit do šmaku.Už aby byl větší výběr zeleniny je to děs.
A tu kaši můžu dávat i místo třeba jogurtu??Máma bud jugurt ovoce nebo dohromady nebo s vločkami.Nebo to je jen na večer??
Saska ty by si sem měla psát co jste za celý den snědly a já se budu opičit. 😀 😀

levik82
17. máj 2009

podla mna aj normalne na olovrant alebo ranajky. podla toho ako daleko sme s papanim. teda neskor na ranajky. tie este u nas tak skoro nebudu nic ine okrem MM 😅 podla mna je to zase o tom co komu vyhovuje a je to individualne 😝

leryl
17. máj 2009

petulak:tak tady čtu,že jste na tom s příkrmama jako my,Barča taky moc nebaští,s ovocem to je ještě horší neš se zeleninou.

levik82
17. máj 2009

inak nam ovocie tiez nechuti. zato zeleninka je mnamky. zvlastne, nie? 😝
a ako to je s tym zelerom v tej vyzivke???

petulak
17. máj 2009

no a nám zase ovoce a jogurty jooo to otevírá tlamu,ale když zelenina tak má malilinkatý zobáček ☹
Celer je prej alergen,ale mi ho už taky jedly a nic.Podle toho co tady holky píšou záleží jestli třeba máte alergie v rodině pak je dítko na potraviny choulostivější.
Jo a snídaně jedině prso oběd by taky jedině prso svačina klído snese jogurt nebo ovoce,ale šup pak prso a večer se u toho svého prsa zase udundá no bezva.Budu jak v těch střepinách jak tam ta ženská kojila ještě 15 leté dítko a chodila za ním do školy 😒

saska.t
18. máj 2009

levik - no s tym zelerom je to tvoje rozhodnutie, ja by som nedala, ja kase pripravujem tak 15 min pred papanim, urcite mozes na 2 dni ale konzistenciu ti na druhy den nezarucim a hlavne ak to robis s ovocim tak ovocie uz osupane tmavne a kvalita sa znizuje, takze na 2 dni by som nerobila 🙂

petu - kasu davaj kedy vam vyhovuje je na vas dvoch co vam pasuje a moze byt namiesto jogurtu a tiez s jogurtom zmiesana 😉
inak bud rada ze sa este kojite co by som ja za to dala

katkaaalex- soja je alergen takze ja by som sa mu vyhla min. do roka ale porad sa s tvojou Dr.

no s tym zelerom- raz uskodit nemusi ale mozno ho das par krat a dieta sa vyhadze, preto sa predsa pri zavadzani dava 1 zeleninka min. 3 dni, nemusi sa prejavit hned a moze nastartovat dalsich x alergii 😅

levik82
18. máj 2009

zatial som zelerovu vyzivku nedala 😉 mali sme jahnacinku 😝 zeler dobre schovam a po roku... naco som to ja truba kupovala 😲 😖 😠 ale mam tu este par takych vyziviek co tu budu stat asi do vianoc. roku 2020 😀
a dik za tip s kasickou 😉 len ked drobec je taky nevyspytatelny v tom kedy bude chceit papat 😝

agalia
18. máj 2009

Ahojte kocky, uz viackrat ste mi poradili, tak som tu opat 🙂
maly bude mat 7mesiacov, do 6 mes.bol plne kojeny - takze cca 4tyzdne papame zeleninku (mrkva, zemiak, cuketa, brokolica, kalerab) a mam otazocky:
1. Zje toho pomerne dost aj do 200g a to teda bol plne kojeny a nebol velky jedak a teraz otvara usta jedna radost - a ze deti si sami povedia kedy dost, ale mne sa zda akoby nemal dna - nemozem ho "prepchat"? 🙂
2. Pomaly zacneme davat aj ovocie - jablcko na desiatu by som chcela - ake tam davate mnozstvo? A ako dlho to varit?
3. Zacneme davat aj masko - poradte ake mnozstvo? a kolko zeleniny? napr. jeden maly kuraci reznik a k tomu 2 male mrkvy a 1 maly zemiak? moze byt? mozem to varit aj spolu? a maso davate zmrazene?
4. Chcem sa spytat aky mate denny rezim - my papame cca 6.hod rano - MM, potom 9.hod - potom haju (len teraz neviem ako ked bude uz ovocie - potom ho chcem este dokojit MM, potom o cca 12.hod obed - zeleninka zatial, potom ho po pol hodinke dokojim MM (ale to by som chcela uz asi vynechat ked uz zavediem ovocie), potom o cca 17.hod. kojim MM, o cca 19.30hod kojim MM a prespi do rana do 6.hod. tak hadam mu to staci? Ci by som mala nieco zmenit?
5. Este otazka ohladne pitia - chcem davat len cistu dojcensku vodu (teda ak vobec), zatial mu obed nedavam zapijat (je to spravne?), a ked sme vonku a teraz je tak velmi teplo a napr. nemozem ho kojit tak potom ako to s pitnym rezimom (dat mu radsej vodu alebo nic? co je lepsie riesenie - nechcem aby bol nehydrovany ale nechcela som mu do cca 9mes. davat okrem MM ziadnu inu tekutinu) tak neviem... poradte
DAKUJEM vopred zelam vela radosti s drobcekami

saska.t
18. máj 2009

agalia, pojdem poporade aby som nezabudla 😉
1) na chlapa je akurat v jeho veku do 200g takze ho neprepchas v podstate ho uz dokojit nemusis davka je splnena ale kedze nepijete tak on to MM pouziva ako pitie teda si potiahne len to predne mliecko, je na tebe co ti vyhovuje, ak bude pit vodicku tak nekoj po obede ak bude odmietaj vodu koj 😉
2) ovocie by som najprv skusila dat na olovrant aby sa ti nestalo, ze ti potom odmietne nesladku zeleninku ale je to na tebe, mnozstvo tiez to moze byt az 150-200g je to normalny chod tak by mal byt skoro tak velky ako obedik samozrejme na zac. mozes menej a potom MM, co sa tyka varenia ovocia iba 1x som varila potom som uz dala len surove struhane 😎
3) mäsko 1 porcia je 20g tj asi kocka 2x2cm mäska, varim vzdy na dva dni a robim to odhadom... casom sama budes vediet kolko zeleninky a prilohy musis dat na 1 porciu je to len o skusani

co sa tyka pitia ak nemozes kojit ponukni vodicku v takychto teplych dnoch na ost. som odpovedala myslim v 1 bode 😀
agalia - nemusi to byt len voda, moze byt aj caj ale pre deticky sackovy nie granulovany aby mal casom obmenu pitia, elli dodnes pije len vodicku (tomu naturu) o lucke som pocula zle veci, ktoru uz neprevaram, alebo z vodovodu ktoru prevaram, netreba robit stres deti nie su z cukru 😉
No dufam ze som na nic nezabudla 😉

agalia
18. máj 2009

saska dakujem za ochotu a rady, tak dufam,ze nam masko zachuti a ten olovrant - no tiez nad tym premyslam co by bolo lepsie

levik82
18. máj 2009

ja som prave dala prvy krat varit mäsko spolu s mrazenou zeleninou naraz. dufam ze sa uvari oboje 😅 ako dlho sa to asi ma varit??? 😕

beruska2x
18. máj 2009

nej je masicko mekke levi 😉 u kureciho je to opravdu chvilecka, kdyz to mas na male kousky .. tipuju 15 minut

saska.t
18. máj 2009

ja nechavam ak ide o biele mäsko vsetko dokopy varit 25 min. a je hotovo 😉