Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

jankapavol
29. máj 2009

Holky ahoj,maly bude mi 4 mesice,ale je nekojeny,tak pomalu taky zacnem prikrmovat.
Nekdo tu radil koupit knizku od Judity Hofhanzlove Polevky a kasicky pro nejmensi a vypada to fakt dobre,
teprve jsem zacala cist,ale splnuje moje pozadavky zatim.
Takze doporucuji dal.
Taky jsem si odtud opsala nektere recepty,takze dekuji.A vcera jsem sla do zdrave vyzivy a nestacila
jsem se divit,kolit toho tam maji pro kojence.
Vselijake jahlove,kukuricne a pohankove kasicky,ktere se zaleji jen teplym mlickem,nemusi se varit.
Potom i nektere ty urcene k vareni.
A taky tam byla kukuricna mouka a kukur.krupice s tou jsem si nevedela az tak rady.Hlavne s tou moukou.Jestli mi to na neco bude.

jankapavol
29. máj 2009

Ale mam hlavne takovou otazku.
Poradite nektera nejaky robot,ci nejaky mixer,nebo jinou masinku,ktera by se mi tak
hodila k pripravovani pokrmu?Samozrejme nezavadna,a a bych neznicila vetsinu vitaminu.
Treba kdyz budu chtit nastrouhat mrkvicku,nebo jablka a nejak je uchovat,tak at mi to pomuze uspisit.
Proste nejake krajedlo,ci co.

saska.t
29. máj 2009

janka - kazdy zasah na ovoci alebo proste jedle nici urcitu cast vitaminov, ak chces tomu prejst ovocie treba struhat bud na sklenenom alebo umelom struhadle, robot neexistuje, ktory by nebral vitaminy kazde mixovanie urcite mnozstvo vit. a min. zoberie ale to netreba brat tragicky kedze kazda uprava jedla uz znizuje kvalitu a dieta musi byt predsa zvyknute na klasicku upravu, ktoru bude papat cely zivot 😉 ak sa zamieras na kvalitne klasicke znacky nic tym nepokazis

to ze ste na UM a koncite 4 mes. neznamena ze musis zacat prikrmovat, ak malemu UM staci kludne pockaj do skonc. 5 mes. odporucaju to aj vyskumi, nie je sa kam ponahlat nic mu neujde 😉

najsetrnejsie uskladnenie zeleniny a prikrmov je mrazit 😉

jankapavol
29. máj 2009

sasi,dekuju.taky bych radsi zacala prikrmovat co nejmozneji.tak to jsem rada,ze je to mozne.
s tim strojem jsem myslela nejaky konkretni,ja se v tom vubec nevyznam totiz,jestli je
treba lepsi jeden robot,ktery mele,seka,apod.-vse naraz,nebo jestli radsi koupit vse jednotlive.
nevim,jestli se ptam dost jasne🙂
umele struhadlo?neni lepsi nerez?

kisska
29. máj 2009

janka - ja pouzivam struhadlo nerezove a na jablcka makke ovocie mam sklenene "drvidlo" na tom mrkvu nenastruhas 😉 . Inak zo strojov mi velmi pomohol tycovy mixer (ponorny) Braun - taky modro-biely, ten dokaze naozaj jemnu kasicku, ktoru na zaciatku urcice ocenis 😉 Ma aj nadobku na sekanie a ta okrem masa yvladne aozaj vsetko. Alebo aj kasicky, ked si chces urobit viac a mrazit.

saska.t
29. máj 2009

jani - hej hej aj mam ponorny mixer od philipsu a som spokojna 😉 nerezove struhadlo (hlavne na ovocie) berie vitaminy ale tiez to väcsinou robim na nom vsetko a ked mam cas tak na umelom 😀
a s tymi prikrmami kludne pockaj, mate cas este sa napapa kym vyrastie takze mu nic neujde, tiez som zacinala az zaciatkom 6 mes. a nic nam neutieklo 😉

katka910
29. máj 2009

levik - diky za odpoved a co sa tyka tej muky tak to som sa pytala ked napr. zahustujem polievku....... 😖

katka910
29. máj 2009

saska - diky aj tebe za odp. 😉

curadlo
29. máj 2009

Ahojte dievčatá, mám takýto problém: od kedy sme začali dávať príkrmy máme problém s kakaním. Stretla sa s tým niektorá z vás? ak áno poradte mi. už aj cvičíme aj na brušku, masírujeme ale nič. Je to raz źa týždeň. Dr. povedala že je to ok, že črievka si zvykajú na tuhú stravu. Ale tá predstava, že má celotýždňovú stravu v takom malom brušku ma desí.

kisska
29. máj 2009

curadlo (inak funny nick) je to normalne, ak je to az tak tuhe, ze kaka raz za tyzden, skus pridat par lyziciek susenych sliviek - uvarenych rozmixovanych, urcite viac tekutin.... co vsetko papate? mrkva je poriadne zapekadlo, hlavne v kombinacii s ryzou, spenat naopak zrychluje, tak ho skus uvarit pre maleho... so zemiacikom a par kvapkami oleja...

saska.t
29. máj 2009

curadlo- zarad do jedalnicka cukinu, spenat, slivky, struhane jablcko a dost tekutim a mate po starosti 😀 casom ked nabehnete na lepok pomozu ovsenne vlocky 😉

petulak
29. máj 2009

bezva už nesníme ani lžičku to je brek a zamčená puska.Tak nevím co s ní,ale když dáváme odpo jogurt nebo ovoce to má tlamu holky,že ani nevěřím,že je to ona 😀
Koupila jsem teda dneska Hipp a zítra skusíme třeba jí moje jídlo nechutná,ale se v tom nějak nevyznám protože pro nás ty Hipp jsou takové už klasické jídlo skoro tak jsem jí koupila od ukončeného 4 a jednu 5 měsíce.To snad neva né?? 😀

natsa
29. máj 2009

ahojte.Chcela som sa spýtať čo dávate 7 mes.dieťatu na jedenie aby mi celú noc prespal,aby ho to zasýtilo.V noci ho niekedy kojím aj 8 krát a už som z toho vyčerpaná.Ryžovú inst.kašu nechce ani umelé mliečko.Mama mi radila detskú krupicu,ale to sa mi zdá skoro a ani nemám tolko mlieka aby som mu tu v tom rozmiešala.Chcem ho učiťa ba dokázal sám zaspať(doposial zaspáva iba pri kojení) viem ,že to bude kopu nocí preplakaných.

berenika39
30. máj 2009

natsa, pokud umí z láhve, dej mu tam MM a vmíchej pár lžic kaše, nemléčné, výborný je SINLAC. Je sice dražší, ale při tomhle používání vydrží docela dost dlouho. Udělej to tak hustý, aby to teklo, ale asi musíš prostříhnout dudlík....chce to vyzkoušet, neumím ti to přesně popsat.
Jinak ten SINLAC mají většinou lékárny, pokud ne, objednají ti ho. Je super, používala jsem ho dlouho.

saska.t
30. máj 2009

petu - to su obdobia zase sa to vrati do normalu aj my sme take mali, ja mam komercne decko vsetko za co vyrazis prachy jej chutilo vsetko doma robene bolo 😝 a teraz zase spapa vsetko co nezje ju 😀

natsa - nasa sa budila v noci na jedenie do min. tyzdna a ani kasa jej nepomohla a to mame 11 mes!!! teraz je tyz. co vstava okolo 5-5,30 takze len vydrzat ale je pravda ze teraz som jej zacala davat o 18,00 bud chlebik alebo jogurt atd a o 19,00 este dostane mlieko na dobru noc a sup do hajan o 19,30 a funguje to tak skus aj ked neviem do kedy 😒
inak pozor detska krupica je az od roka!

natsa
30. máj 2009

SASKA JA VIEM žE KRUPICA JE OD ROKA aj som to hovorils mame že mu to nebudem dávať ale skús jej niečo vysvetliť hovorí že som bola na tom odchovaná a že sa mi nič nestalo.
A ten SINLAC sa do akého množstva MM zarába,j SI Už TOTIž TO MOC TOHO MLIEKA NENASTRIEKAM.

curadlo
30. máj 2009

Ahoj dievčence, takže nechela som si poradiť. Dnes sme obedovali špenátiť. To moje slniečko sa tvárilo ako keby som mu dávala jesť klince, ale páčila sa mu farba toho špenátu. Tak uvidíme.

curadlo
30. máj 2009

Zabudla som dodať, že prekvapivo zjedol celú dávku. Tak dúfam že sa z toho vykakáme a pômôže nám to.

Natsa: myslím, že je to individuálne a treba skúsiť všetko. Každo dieťatko je jedinečné. Ja tiež kojím a dávam príkrmi (zatial len ovocie a zeleninka) a môj chrobáčik sa v noci budí len 1x výnimočne 2x. Môžno to nie je v jedení. Nám pomáha pri prebudení ked zmeníme len polohu, dáme sa na bok alebo bruško. Možno mu skús dať papať viac cez deň, aby to v noci nemuselo dobiehať. Prajem veľa zdraru. 😀

kisska
30. máj 2009

natsa - ked uz "musis" dat krupicu, skus naozaj krabicovu, lebo ta bude ovela jemnejsia. Ta, co kupis v igelitovom sacku uz castokrat nie je oznacena ako "detska" - ta je prilis tazka na zaludok a zvykne z nej boliet brusko...

Inak ani nam nepomohlo nic na nocne spanie. Cca az do 11mesiacov sme sa budili, ale stale menej a menej a po roku "uz" prespi celu noc 😉

petulak
30. máj 2009

saska dík to mě potěšilo.Dneska teda to byl zase boj brečí a já jsem na nervy,že nejí no děs.koupila jsem velkou sklenici Hipp a určitě to nesníme a píšou,že se to po otevření má druhý den sníst tak to asi budu furt vyhazovat plné 😀

jankapavol
31. máj 2009

saska,kiska:super,ponorny mixery mam.jeste nejaky to drvidlo dokoupit,ale to nevim,co je 🙂

natsa:ty mamky a tchyne a babicky jsou nekdy neuveritelny.kdyby se ted vse delalo,jak drive,tak jsme v praveku a zadny pokrok.na co jsou vsechny ty vyzkumy?nosit je mame jak driv,krmit je mame jak driv,koupat jak driv...a nejlip nabalit od hlavy po paty

jankapavol
31. máj 2009

natsa:jo a jeste jsem chtela.kdyz nemas tolik mlicka,tak udelej tu kasicku z umeleho,ne?
Danielek je krasne miminko 😉

kisska
31. máj 2009

jankaapavol - drvidlo volam taku sklenenu misku, kde mas na dne take vystupky /\, nic tvrdsie na tom nenastruhas, ale jablcko "zoderies" na kasicku 😉

inak skus sa spytat starsich, ci by sa im pacilo zit napr. za cias Kolumba, ked si vsetci mysleli, ze zem je rovna doska, alebo moja oblubena je Maria Terezia, ked ludia povazovali za skodlive kazdodenne umyvanie sa 😉

mikulka
31. máj 2009

curadlo (mimochodem, zajímavá přezdívka 😕 😉 ) my máme problém s kakáním.
Úplně vyhoď z jídelníčku mrkev, rýži a banán, dokud si střívka nezvyknou. Do přesnídávky mu přidej dvě lžičky bílého jogurtu, nejlépe s živými kulturami.
Nám teda nepomáhá nic, ale u nás to bude něčím jiným.

kisska: a tu krabicovou krupičku prodávají kde? Já mám právě tu v pytlíku, na tu se asi vykašlu, co?

jankapavol
31. máj 2009

holky,mam koupene kase,i krupicky.kase jsou super,pac se jen prelijou teplym mlekem.a tak si rikam,jestli v tom neni nejaky problem-neco zavadneho,nebo tak.kdyz se to nemusi varit a je to tak lehke k priprave.jako mne to chutna moc,vic jak krupicky.davate ty kase z vlocek???je to ok?

saska.t
31. máj 2009

janka-no ja davam obcas instantne kase ale väcsinou robim domace z ovs. vlociek, pohankovych atd. ale ked su urcene pre deticky nic zavadne tam nie je 😉
inak to srvidlo mam doma a este som ho nepouzila staci aj umele ale v zasade robim vsetko na nerezovom 😀 nech si zvykaju deticky, nie su predsa z cukru 😀

sofia122
31. máj 2009

Ahojte maminy čo dávate 7mesačnému dietatu jest?Ja som jej dávala hip.a čil jej mixujem doma jedenie dávam jej vývar s mrkvou,zemiakom,meskom.A tak pomaly skušam doma čo mi zie, aby som toho tak nemusela kupovat.Poradte mi čo dávate vy?dakujem.

berenika39
31. máj 2009

natsa: no do tolika MM, kolik chceš udělat kaše 😉 😉 . nevím to úplně přesně, ale tak z 90ml mlíčka máš pak cca 120 řídké kaše. Nevím, kolik ti vypije 😉 😉 .
Sofia, zkus www.kojeni.net, tam je to podrobně vypsané, všechno, co je vhodné pro který měsíc.

curadlo
1. jún 2009

Dievčence, stále tu čítam že už 7 mesačnému dieťatku sa môžu dávať kaše. Aké a ako ich pripravujete. Mne Dr. o tom nič nespomínala takže neviem či je to v tomto veku vhodné. Zatial papkáme len ovocie a zeleninku a občas mäsko.

saska.t
1. jún 2009

curadlo- ak prikrmujes aspon mesiac mäsko by ste mali papat 5-6x tyzdenne, co sa tyka kasi robime domace kase a nazyvame to kase lebo to ma kasovitu konzistenciu a su zdrave lebo vsetko su to prirodne ingrediencie, robime pohankovu,kukuricnu, ryzovu, ovsennu atd s ovocim bud cerstvym struhanym alebo niektore kocky este
prevaraju a vy ich samozrejme mozte tiez bez problemov papat, navody najdes par stranok dozadu 😉