Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

maryanna
26. okt 2010

@cicimon okej:D ale podľa mňa nechutné kombinície, niesú, len nám sa zdá, lebo máme chute otupené koreninami, deti poznajú pravú chuť jedál takže im to chutí nemá prečo nechutiť....

cicimon
26. okt 2010

@maryanna mne toto jej dnesne chutilo aj bez korenia 🙂
inac...ktore zeleniny okrem brokolice a spenatu su "zelene", teda dobre na zelezo? mala mala hranicne hodnoty..

p69majka
26. okt 2010

My papáme pekne tuhé, my zase máme problém naraz vypiť viac ako 120 ml mlieka, ale už to neriešim, lebo papáme príkrmy. Spapá tak 150g , niekedy aj 180g. Keď sa začne mrviť, tak jej začnem ukazovať ruku, alebo jej Filipko robí opičky a mama šup-šup do pusy a už je zjedené, jeme najviac 10 minút. Sme tam mi ručkou treskne po lyžičke a je to všade, tak niekedy aj rúčky musím zamestnať. Mám pocit, že mám málo rúk potom 🙂 .Kašu spapá veče tak 90ml ale dávam jej do toho aj ovocko alebo výživku a je toho viac, ale potom pred spinkaním ešte dopije mliečko. Kaše nechcela vôbec, tak pravidelne dávam asi týždeň, dva. Po príkrmoch ešte tak po hodine vypije 60 ml mlieka a ide spinkať.

zuzkat1
26. okt 2010

@cicimon mne vsetko co jej davam pripada nechutne😅 aj to co si menovala 😕 ja jednoducho nezjem nic neokorenene a neosolene 😝 drzim palce... treba na to nervy a nelutovat ju ze zjedla malo.. tie vahy su aj tak len take vseobecne ... tiez som stresovala ze malo papa ale jej to evidentne staci,lebo uz ani kojenie nechce hned po jedle ale az o hodinu...

zuzkat1
26. okt 2010

@cicimon zelezo jej davas aj v masku a zltku🙂

cicimon
26. okt 2010

@zuzkat1 s masom sme zacali dnes, tak snad sa jej to za mesiac upravi

maryanna
26. okt 2010

@cicimon hm.......kel? ružičkový buď mrazený alebo ružičky nemrazené.....čučoriedky obsh železo.....skús pokutrať na nete....ono treba pestrú stravu, nikdy nevieš kde čo je presne.....a upraví sa to uvidíš...

p69majka
26. okt 2010

@maryanna myslíš, že to preháňam? ja som začala tak preto častejšie za deň príkrmy, lebo sme mali problém vypiť viac ako 120 ml mliečka naraz a zdalo sa mi ,že malá je hladná už po dvoch hodinách. Nezje toľko ako tvoj, tak 150-180 g príkrmu a kaše tak 90 ml, ale ešte s ovocím alebo s trochou výživy. Ja som rada, že sa napapá pekne príkrmu, lebo s tým mliečkom som sa hrozne trápila, že pije málo. ☹ . Neváži veľa, ale prospieva pekne a dvojnásobok pôr. váhy sme mali v pol roku, tak je to ok. Je živá a spáli veľa ako tvoj 🙂 .

zuzkat1
26. okt 2010

@cicimon inak ja ti prezradim tajomstvo🙂 nevie to ani nasa dr 😉 mojej predpisala zelezo 5kvapiek rano a 5kvapiek vecer... ja som jej davala len vecer 5 a sebe som kupila zelezo (vitaminy od jamieson) a malej sa to za 2 mesiace upravilo.... ja som nechcela malu napchavat tak som jedla ja a mala cez mm....

cicimon
26. okt 2010

@zuzkat1 no uz to nie je tajomstvo 🙂 budem nad tym uvazovat 🙂

zuzkat1
26. okt 2010

@p69majka moja zje max. 50ml prikrmu a ma 9 mesiacov a 2nasobok vahy dosiahla ked mala 8 mesiacov🙂

maryanna
26. okt 2010

@p69majka ja len že 4 príkrmy denne až po roku...zaťažuje sa organizmus....ak ti nechce mlieko tak dávaj jogurty, acidka, smotany kyslé, resp mliečne kaše, či už domáce alebo kupované alebo instatné kupované.......ale je to na tebe, ty vieš ako papá a tak, ja len tak môj postreh, že tretí príkrm sa zavádza po 10tom mesiacim pri hladných deťoch po 8mom....
v polroku je podľa mňa dieťa veľmi malé na toľko jedla, kaše a podobne......inak je to záťaž na tráviacu sústavu

zuzkat1
26. okt 2010

@cicimon to nemala byt uplne ze rada🙂 lebo tym ze som jej davala menej som riskovala,ale tym ze som davala sebe nie,lebo je to normalny vitaminovy doplnok🙂

maryanna
26. okt 2010

@zuzkat1 fajna finta🙂 šikovná si

gijar
26. okt 2010

@p69majka praveze ma dost kg...ja nemyslim,ze malo. len mu chcem spestrit stravu kedze sme na UM...je to ine akokeby bol kojeny,moj nazor 🙂

kaja173
26. okt 2010

ahojte maminy.admit mi zrusil forum,ze sa mam presunut sem:(((tak sa znova pytam,mame skoro pol roka a ako som sa docitala,robila som chyby(piskotky,pribinacik),tak by som vas chcela poprosit,ak mate rovnako stare alebo si pamatate,aky bol napr vcerajsi celodenny jedalnicek???napr.
rano-UM
olovrant-(vynechal lebo spal)
obed-prikr(domaca presnidavka+piskota+banan+mrkva)
olovrant-UM
vecera-kasicka hami
dakujem

veronika81
26. okt 2010

@bobocka @saska.t ďakujem vám pekne 😉 Tak popozerám niečo z tých čajíkov, poštudujem zloženie a skúsime. Som zvedavá na jeho reakciu, lebo doteraz žiadne čajíky, džúsiky ani nič podobné nepozná..

p69majka
26. okt 2010

@zuzkat1 tak to si ma úplne ukľudnila, ale ty kojíš? lebo my sme na UM.

maryanna
26. okt 2010

@kaja173 no ja by som začala zeleninou a nie ovocím na obed..
vo vašom veku (od 4tého prikrmujem) sme papali na obed zeleninu , neskôr s mesom, a poobede alebo doobedu ovocie....zvyšok mlieko.....tri príkrmy ako píšeš ty až po 8mom mesiaci, zbytočne mu zaťažíš bruško
pribináčik do roka vôbec nie a už vôbec nie polročnému, to isté platí o piškótach

jasminet
26. okt 2010

@kaja173 my sme v 5,5 mesiaci s prikrmami iba zacinali a vy uz jete kase, pribinaky, piskoty?? 😅
ja by som vyhodila z jedalnicka piskoty, brumiky, vsetky sladkosti, pribinaky.
na obed by som davala zeleninu -mrkva, hrasok, cvikla, karfiol, brokolica... + masko ak uz davas (kralik, kura, jahna, tela). ziadna presnidavka+banan.
ovocie si nechaj na desiatu alebo olovrant. 😉

cicimon
26. okt 2010

a zltko by sa malo davat vzdy v ten isty den v tyzdni alebo je to jedno, ci ma jeden tyzden napr v pondelok a dalsi stredu?

maryanna
26. okt 2010

@cicimon to je jedno🙂
my máme žltkovy piatok, aby som nezabúdala tak že piatok žltko:D

p69majka
26. okt 2010

@maryanna ahoj, kašu dávam tak týždeň, predtým nechcela. Myslíš, že ráno, keď vypije 120 ml mlieka, tak by mala jesť až na obed? Lebo Sárka vstáva tak okolo pol ôsmej a vypije len toľko mlieka, niekedy len 90 ml a po hodine a pol jej dám teda nejaké ovocko alebo pol výživky. Potom ide cca 2 hod. po zobudení spinkať a keď sa zobudí dávam obedík -zeleninku s mäskom alebo žĺtkom, proste zel. kombinácie a pred spaním ešte vypije 60 ml mlieka. Po zobudení dávam ovocko alebo výživku, tu by som jej zase mala dať mliečko? Po tom ovocí, po hodke vypije 60 ml mliečka, nie vždy a ideme vonku. Pospinká a po zobudení dávam kašu a potom už večer keď ide spinkať, tak jej dám mliečko, tak 60-90 ml to je tak po troch hodinách. V noci pije dva krát po 90ml mliečka. Poraď ako jej to teda zmeniť, aby som jej ozaj teda nejako nezaťažovala bruško. ďakujem.

jasminet
26. okt 2010

@cicimon nekomplikuj si to, je to jedno, daj kedy si spomenies 😀

p69majka
26. okt 2010

@gijar aha, ale ešte trošku počkaj, veď mliečka sú teraz kvalitné a obsahujú vitamíny a minerálne látky. No nechám na Teba, ty si mama a poznáš svoje bábinko najlepšie.

cicimon
26. okt 2010

@jasminet no to aby som si nespominala prilis casto,lebo ja mam bielka rada 🙂 ale asi tiez bude piatok

jasminet
26. okt 2010

@cicimon neboj, ja si tiez nespominam casto. tak 2x do mesiaca sa mi podari 😀

veronika81
26. okt 2010

ak môžem k tým piškótam.. mám doma piškóty zn. Marila a na nich je napísané upozornenie, že sú "nevhodné pre deti do 3 rokov"!! Chválim výrobcu 😉 nejde mu len o zisk, ale o zdravie detičiek 😵
Podotýkam, že zloženie majú rovnaké ako všetky ostatné piškóty..

zuzkat1
27. okt 2010

@p69majka hej kojim,ale ked zje obed (max. tych 50ml) tak nechce uz mlieko...chce az o taku hodinu teda jej to jedlo aj ked malo evidentne staci🙂

zuzkat1
27. okt 2010

@veronika81 na mnohych piskotach to je🙂 aj ja mam take doma... ja mojej davam sunarky a myslim ze zlozenie klasickych piskot je take iste🙂 ale nam dr povedala ze v pohode mozem davat po tom 7mom mesiaci...