Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

p69majka
8. nov 2010

@ica9 pridaj trochu bezvaječných cestovín alebo ovs. vločky /opláchnuté poriadne/ do zeleniny, keď varíš príkrm zel.mäsový. 🙂 Postrúhaj bezvaječnú piškótu alebo keksík do ovocka alebo výživky.

p69majka
8. nov 2010

@katkabb1 opláchni poriadne a daj k zeleninke a mäsku, keď varíš príkrm, tak za pol. lyžicu a potom všetko spolu pomixuj. 🙂

salvinka
8. nov 2010

@aurra u nas to hocikedy vyjde tak ze presne po desiate- ovoci ide spat 🙂

p69majka
8. nov 2010

@cicimon ja tiež dávam malej požužlať rožtek, ale dávam pri nej veľký pozor. inak dávam tak dva krát do týždňa k zelenine bezvaječné cestoviny a dva krát do týždňa do ovocia alebo výživy nestlé keksík. 🙂

salvinka
8. nov 2010

@titania1 kludne pockaj este mesiac.. sama na nom uvidis ze ci je pripraveny na prikrm..
ja som skusala zavadzat prikrm hned po siestom mesiaci, no aj tak sa sam rozjedol az takmer ako sedemmesacny.. este si vychutnavaj kojenie 🙂

p69majka
8. nov 2010

@nyc ja zatiaľ mixujem ,lebo teraz mala aj anginu a dosť zle papala a naťahovalo ju, tak som ju nestresovala, ale ovocko strúham a banán roztláčam a v pohode zje. Ja ten keksík dám tak 2 krát do týždňa. Myslím, že tým jej neuškodím, ale vločky som zatiaľ nedávala, ale zajtra chcem skúsiť k zeleninke. Skúsiť môžeš aj k ovocku určite, to ma ani nenapadlo, tak díky za tip. 🙂 a kedy ste vy? my sme 16.4.

nyc
9. nov 2010

@cicimon a nemoze to vdychnut pri papani?

nyc
9. nov 2010

@p69majka 9.4., dnes mame 7 mesiacikov 🙂 tak ja teda mixujem aj ovocie, postruham podusim a potom este pomixujem. ale mala by som asi postupne skusat mixovat stale menej, aby nebola leniva prezuvat 😉

cicimon
9. nov 2010

@nyc nie, burizony sa v tom akoby rozpustia
inac...moja ma 7mes a ja jej nic nestruham a este aj mixujem...ked som jej dusila hrusku, tak som len rozpucila vidlickou, to je zbytocne az tak velmi mixovat

nyc
9. nov 2010

@cicimon
@p69majka tak mame za sebou dalsiu ovocnu desiatu... otvorila usta raz, zatvarila sa strasne kyslo a uz usta neotvorila. tak sme desiatovali zase mliecko. ale zajtra skusim podusene jablcko iba popucit vidlickou nie mixovat a dam si pozor aby to nemala take vodnate, dnes to mi vyslo hrozne riedke...
este ma zaujima, je to s ovocim tak ako so zeleninkou, ze treba po jednom zavadzat, 3 dni jablko, 3 dni hrusku atd?

cicimon
9. nov 2010

@nyc hej, 3 dni nove
jablko a pod sa moze povarit vo vode a staci potom len vidlickou popucit...zas aby to nebola sama voda

miska246
9. nov 2010

@cicimon My sme este kojene a rano, obed a vecer je mliecko... Dufam, ze robim spravne... 😝 Preco?

maryanna
9. nov 2010

@nyc môžem sa opýtať že prečo ovoccie varíš?

nyc
9. nov 2010

@maryanna lebo sme len teraz zacali, pred styrmi dnami, tak zacinam s podusenym ovocim, tak sa to ma zo zaciatku robit. ak nebude robit problemy tak uz budem len struhat surove.

zuzkat1
9. nov 2010

@nyc ja som nevarila ovocie ani ked sme zacinala... pekne dostala surove jablko🙂

zuzkat1
9. nov 2010

@miska246 asi myslela ze sa zacina obedom..ale podla mna je jedno cim zacnes... na obed sa ale dava zelenina a masko..na olovrant alebo desiatu ovocie a neskor na desiatu jogurt ale to az po 10tom mesiaci...

nikolkaaa
9. nov 2010

prosim as dena kaša sa može dať aj na noc kedže bys amala davať ta ktora je na dobru noc oznacena..mam iba tu normalnu možem dať aj tu na večer?

maryanna
9. nov 2010

@nikolkaaa to je jedno, kaša na dobrú noc má asi len vyšší sýtiaci účinok, inak nič, bežne sa dávajú normálne kaše hocikedy
len ju nedávaj tesne pred spaním ale tak min hodinu, hodinu a pol

cicimon
9. nov 2010

baby - ja ked mojej navarim, tak sa vzdy plno zvysi, kedze ten vrabec toho vela nezje.....mozem jej to zavarit?

nikush
9. nov 2010

@cicimon jednoduchsie zamrazit 🙂

cicimon
9. nov 2010

@nikush taku velku mraznicku nemam 🙂)

nikush
9. nov 2010

@cicimon tak mi posli polku postou a mam vystarane 😉

cicimon
9. nov 2010

@nikush dnes som navarila ze na 2 dni, vecra zjedla 100, tak ja ze by mohla pokracovat v tomto tempe...a dnes dala len 30...

nikush
9. nov 2010

@cicimon indi vindy...moj ma tiez "zraci " den a niekedy postny....ta dojedam ja 🙂 keby som mu kazdy den polievky varila a jogurty davala ta mam pokoj a dieta najedene 😀

nikolkaaa
9. nov 2010

@maryanna dakujem

pandrholka
10. nov 2010

@nikolkaa...ahoj prepáč nechcem sa ti do ničoho starať,ale neponáhľaš sa ty nejako s tým jedením?!?!?...čo som sa dívala tak tvoj malý nemá ešte ani štyri mesiace a ty už ho aj prikrmuješ na obed a ešte aj kaše ideš dávať?!?!?...môj malý je od troch týždňov na UM,a s prvým príkrmom (čiže čistou zeleninkou) sme začali, keď mál štyri a pol mesiaca a to len preto,že bol hladný (mlieko mu nestačilo a už ani moc nechutilo)...neber to prosím v zlom a ani osobne čo som ti napísala,ale ide mi iba o zdravie tvojho drobca,aby ste neskôr, keď bude väčší nemali zdravotné problémy...neber to prosím ako výčitku,ale iba ako o dobre mienenú radu 🙂

zuzana39
10. nov 2010

ahojte,chcela by som poprosiť o radu 😉 na odporúčanie doktorky začínam dávať mrkvičku,mám ju riediť MM.Ked do tej mrkvy pridám MM,možem to dať aj zamraziť?

miska246
10. nov 2010

@zuzkat1 Ale ja davam malej jogutiky od Nestle a tie su urcene pre deticky od 6 mesiacov, odporucila mi to nasa detska lekarka... Tak ja neviem, kazdy ma na to iny nazor... 😖 😖 😖

zuzkat1
10. nov 2010

@miska246 neviem ....to ani neviem ake su... ja jej davam smotanove asi 2 tyzdne... normalne zvolenske....

jasminet
10. nov 2010

@miska246 tie nestle jogurty nemaju s jogurtom absolutne nic spolocne. uz len to, ze sa nemusia skladovat v chlade by ti malo napovedat, ze je to sama umelina a cukor (nie ze by som to ja malej obcas nedala, ale od roka som s nimi zacala). dovtedy si vystacila iba s cistym klasickym smotanovym neochutenym jogurtom a aj to az po 8 mesiaci 😉

@zuzana39 mm tam davat nemusis pokial ti mala bude jest tu mrkvu aj samotnu. co sa tyka mrazenia s mm, ja by som radsej zamrazila cistu mrku a potom tesne pred jedenim do nej dala trochu mm.