Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

alubinka
13. nov 2010

ahojte, mate nejaky fajny receptik s cestovinou? dakujem

jojina11
14. nov 2010

ahojte, môžete mi niektorá poradiť niečo so špenátom a brokolicou?polievočku alebo niečo iné?

ivanka85
14. nov 2010

@tikasi my davame pit vodicku aj pocas jedla, ked maleho zacne napinat, niekedy to pri masku robi a obcas aj ked je v prikrme zemiacik..

p69majka
14. nov 2010

@maryanna dám, dík za radu. 🙂

maryanna
14. nov 2010

@jojina11 ahoj, špenát (listy) dať variť so zemiakom a žltkom, pripadne cuketou....len podusit a mnam je na svete...brokolica akokoľvek, ako polievka, alebo normalne uvarit so zemiakom mrkvou mňam

jojina11
14. nov 2010

@maryanna dík za radu, ja som dnes uvarila so zemiakom a pruidala som trošku sušeného UM, na to ,že to bola pre malú nová chuť zjedla nie veľa ,ale predsa

magnetika
15. nov 2010

Ahoj dievčatá, rada by som sa poradila, ake koreniny môžem použiť pri príprave jedla pre 9,5 mesačné dieťa ? 😅 A ešte ma zaujíma, od akého veku sa zavádza 2 zložkový obed /polievka + hlavné jedlo/ 🙂 . Už teraz vám ďakujem za odpovede a cenné rady 🤐 😵 🤐 😵

maryanna
15. nov 2010

@magnetika bylinky, napr petržlenová vnat, rasca, bazalka, majoran, tymian a pod...
dvojzlozkovy je casu a casu, zavidi aky je kto papkac, ale su deti co do dvoch rokov jedia len jeden...zavisi od teba....podla mna do roka urcite nie......a potom je to na tebe

julinka2787
15. nov 2010

kočky ako naučím tatianku otvárať pusu na lyžičku. ona by aj jedla a už jej aj chutí, ale neotvára pusu. musím ju rozosmievať.ja viem,že nie je dobré robiť blbostičky pri papaní, ale inak mi pusu neotvorí. a potom mrnčí, že chce papať. no trdielko, čo vám budem hovoriť. 😅 nemáte nejakú radu, prosím???

nikush
15. nov 2010

@julinka2787 moze byt, ze este nato nie je pripravena...osobne si myslim, ze ak by chcela tak otvori usta

gabika7706
15. nov 2010

@julinka2787 suhlasim s @nikush keby chcela jest, pusu otvori 😉

maryanna
16. nov 2010

@julinka2787 a si tiež myslím, že nieje pripravená, deti na UM nemusia po 4tom jesť, ani po piatom ak nie sú pripravené, pokojne aj po 6tom....takže vyčkaj, odlož lyžičku a vytiahni opeť neskor, deti maju jest ked maju záujem o jedlo a nie že im musia rodičia robiť somarinky aby sa o lyžičku zaujímali

p69majka
16. nov 2010

@zuzkat1 no ja mám obidne deti také divé, že nemajú čas jesť. 😀 Filipko doteraz sedí na pol zadku, keď niečo je. A Sárka sa tiež stále hmýri a pri jedení ani nehovorím. 🙂

p69majka
16. nov 2010

@julinka2787 skús ju oklamať s dudlíkom alebo hryzátkom, na to zaručene ústa otvorí. 😀

zuzkat1
16. nov 2010

@julinka2787 mozno mrnci kvoli niecomu inemu...ze sa chce hrat alebo tak... este je malinka na papanie🙂

salvinka
17. nov 2010

ahojte znova som tu po radu 🙂
zavadzame treti prikrm.. teraz papame na desiatu (10:00) ovocie, na obed (12:00) zeleninku s maskom, potom kojime o 14.00, 16.00, 18.00 a pred spanim o 20:00
cim mame nahradit kojenie? ovocim? alebo kasickou? resp. jogurt?? a ake jogurty? plnotucne ci skor nieco ako acidko?
a bude vadit ak nahradim vecerne kojenie prikrmom? - to o 18.00? skor ako olovrant?

ica9
17. nov 2010

Ahojte. Chcem Vas poprosit o radu. Aku ryzu je najlepsie pouzivat pri babatkach? A ake cestoviny? Viem, ze bezvajecne-ale aku znacku najlepsie? A ako to je so zmrazovanim prikrmov? Zatial to robim tak, ze som pripravila pyre z roznych druhov zeleniny a zamrazila. Ked to rozmrazim, musi to prejst varom? A mozem zamrazit aj ovocie? Dakujem pekne za odpovede 🙂

p69majka
17. nov 2010

@ica9 Ahoj. Ja používam guľatozrnnú ryžu, som spokojná s Coop Jednota alebo Lagris, Bask. Cestoviny používam bezvaječné Cessi. Ja málokedy zamrazujem, ale keď urobím veľa, tak normálne zamrazím vo výživovom poháriku a potom klasicky ohrejem vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke. Nemusí prejsť varom, lebo sa to už raz varilo. Ovocie malej nezamrazujem. Ale inak bežne mrazím jahody, maliny, čučoriedky. Len ich pred zamrazením treba nechať dobre vysušiť, aby sa nezlepili a najlepšie v kelímkoch. 🙂

julinka2787
17. nov 2010

@p69majka
@zuzkat1
@maryanna
@nikush
@gabika7706 babulky ďakujem vám... už je to lepšie... už papá celkom pekne. pomaly sa rozbieha.

zuzkat1
17. nov 2010

@salvinka ja by som dala jogurt ak mas pocit ze je to nutne - myslim treti prikrm...ale dala by som doobeda...jogurt by sa poobede moc nemal jest..teda nahradit ovocie na desiatu jogurtom a na olovrant dat ovocie...kase na veceru - na to mas este kopec casu...vecera sa zavadza ako posledna🙂

zuzkat1
17. nov 2010

@ica9 ja pouzivam gulatozrnnu a znacku neriesim🙂 cestoviny znacku tiez neriesim - bezvajecne - inak je to jedno

zuzkat1
18. nov 2010

inak baby normalne ulava🙂 boli sme v poradni a pytala som sa na pitie, lebo moja nechce nic len mm a dr povedaal ze ak jej to staci tak jej nemusim nic ine davat😀 som rada lebo to bolo vsade vyplute a rozliate a po kazdom pokuse o pitie som ju musela prezliekat a takto mam pokoj este chvilu...

gabika7706
18. nov 2010

@zuzkat1 to pride casom, ani moj nechcel este minuly mesiac vobec vodu, ani detsky caj, teraz uz si obcas aj z vody cucne 🙂

zuzkat1
18. nov 2010

@gabika7706 no ved silit to nebudem je to zbytocne a ked aj dr povedala ze nemusi tak som uplne spokojna🙂

zuzkat1
18. nov 2010

inak baby moja ma taky bordel v tych prikrmoch...ona teraz najnovsie spi do takej 11tej pred spankom jest nechce nic len mm tada desiata o 11tej a potom od o 1nej je unavena tak obed nechce a dam len mm aona oklo pol 2hej zaspi tak do pol 3tej az 3tej a teda vtedy obeduje...moja mama je z toho na nervy ze to aky rezim am to chuda dieta ale ja jej to neviem dat inokedy ked pred spanim nechce... ako by ste to riesili?

mirinda10
18. nov 2010

@zuzkat1 stastna to zena a to ti spi celu noc do 11tej wouw, ja by som jej miesto mm doobedala dala trosku ovocia, my spime cez den max 2.5hodky a v noci 10.5hod
to je dost skoro unavena po 2 hodkach ja malu zlomil najskor po 3.5hod hore

zuzkat1
18. nov 2010

@mirinda10 😀 som sa normalne pobavila🙂 v noci je 6x hore a o 6tej mame rano... to uz je prvy spanok pocas dna... zaspi tak okolo pol 10tej ak zaspi skor tak je hore uz okolo pol 11tej

salvinka
18. nov 2010

@zuzkat1 a vies mi prosim ta povedat ktory jogurt je najvhodnejsi? uprednostnit skor plnotucny?

nemyslim ze je to uplne nevyhnutne- pridat dalsi prikrm, ale co som spozorovala tak od tej piatej vecer je maly strasne nervny.. stale by len na cici bol naveseny, tak som vcera skusila mu dat ovocie a bol klud az kym nesiel spat..
a neviem preco mam taky pocit ze mojho mliecka akosi ubuda, resp. mu nestaci, lebo to ako zacina teraz vystrajat na prsniku este nerobil nikdy.. a to sme si uz vselicim presli..

zuzkat1
18. nov 2010

@mirinda10 ja jej davam jogurt ale az o tej 11tej... a to je ten problem ze to uz je pomaly obed ale pred doobednajsim spankom nehce nic len mm

zuzkat1
18. nov 2010

@salvinka ponukni aj duhy to je jedno ze bude pit z oboch...pokojne moze... no plnotucny samozrejme...cisty biely smotanovy... napriklad zvolensky...ten pouzivam ja..ale vraj aj holandia je dobra alebo tami raz som mala aj coop