Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

katkabb1
29. dec 2010

Prišla som si ešte po jednu radu. kúpila som malej karfiol a keďže sa mi nechce zakaždým kupovať nový, môžem nejakým spôsobom z neho zamraziť? Ako to robíte vy? mrazíte čerstvý, alebo už uvarený? ďakujem

firstbaby
29. dec 2010

@katkabb1 ja to robim tak, ze nakrajam ruzicky karfioliu, oplachnem pod horucou vodou, zbavim hlubov ( z tych zvykne dietatko nafukovat) a pekne dam do saciku a zamrazim...ked potrebujem, vyberiem par ruziciek a klasicky povarim so zeleninou a je to... 😉

firstbaby
29. dec 2010

@katkabb1 podla mna su velmi vhodne jogurty smotanove, kde je co najviac tukov, pretoze to dietatko vo vyvoji potrebuje...a kamaratka mi poradila jogurty holandia, vraj su z kozieho mlieka a velmi jej malemu chutia...a my s jogurtami zacinami az od ukonceneho 10. mesiaca 🙂

katkabb1
29. dec 2010

@firstbaby Ďakujem aj ja som tak rozmýšľala, len som nevedela, či je lepšie mraziť surový alebo uvarený karfiol 🙂

katkabb1
29. dec 2010

@firstbaby musím pozrieť tie holandia, priznám sa, že ja kupujem sebe len activiu, takže o ostatných ani prehľad nemám, pozerala som tie čo mám doma biele, rajo má len 3,5% tuku, ale zvolenský má 10% tak ten bude lepší, ja práve uvažujem, že by sme skúsili, nech má trošku niečo nové 🙂

believe2
29. dec 2010

maminy, poradte nejake finty a tipy, co davat 10m drobcovi na ranajky, ako zacat papat cerstve ovocie a jogurty? ja uz nemam fantaziu - mate aj vy take problemy? dr. na poradni povedala, ze mala je OK, pekne prospieva, no chcela by som jej spestrit jedalnicek.....

zuzkat1
29. dec 2010

@alubinka no snad jej staci tolko kojenia ona si vytiahne tolko mliecka co potrebuje ale ja sa moc neviem vyjadrit ja kojim v noci minimalne 3-4x a cez den cca 8x😅 na veceru neviem ale pocula som ze sa dava aj zeleninkova kasa, alebo skus nejaku kasicku urobit redsiu,alebo ja neviem kedy chodi spavat a kedy davas kasu,ale asi by tam mala byt aspon 1,5hod pauza medzitym a tesne pred spanim kojenie... lebo ved ani nam sa nespi dobre ked sa napraskame vecer 😉

nice202
29. dec 2010

Ahojte, mam otazocku. Ako pripravujete kuskus? myslim, ci by ste mi neporadili nejaky recept. Dakujem 😉

zuzkat1
29. dec 2010

@onellyo no moja zje z lyzicky asi 5 hltov a koniec a do caju na lyzicke akurat tak fuka a hrozne sa jej paci ze to vsade rozleje🙂

zuzkat1
29. dec 2010

@leelo skusila som sladky zemiak na prvykrat ani pusu neotvorila a na druhykrat zjedla 3 lyzicky takze moc ju neohuril..a po pravde mne vobec nechutil😅 ale zas jej mozno chutil ked ona zo vsetkeho zje tak malo tak neviem posudit🙂

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkubekova
1. jan 2011

Ahojte, chcem sa opytat, co sa povazuje za vysyp pri prikrmoch - dnes o 12tej som malej prvykrat dala ako prikrm tekvicu a vecer o 17tej pri kupani som jej nasla na tele 4 male vyrazky - bodky velke ako spendlikove hlavicky- 1 na predlakti, 2 na brusku a 1 na chrbte. Myslite, ze je to z tej tekvice? Mam jej zajtra dat este raz tu tekvicu, ci nie? Malu stale kojim, na prikrmoch sme 10 dni a ja som nejedla nic nove.

saska.t
1. jan 2011

@kkubekova nie toto nie je reakcia na jedlo, vyskytuje sa bud v oblasti hrude alebo tvare(najcastejsie) a je to zhluk viacerych malych vyrazok a zacervenaneho väcsieho flaku, takze v klude daj tekvicu opät, okrem ineho tekvica nie je alergen takze bud v klude 😉 😉

cicus13
1. jan 2011

Ahojte chcela by som Vás poprosiť o radu. My už papáme 2 týždne zeleninku v pohode. Chcem sa opýtať na ten vaječný žĺtok dať ho skôr ako masko, alebo môžem skúsiť aj v jeden týždeň samozrejme s odstupom 3 dni....a dávate ho celý alebo len polovičku ? A maso dávať najprv jeden krát za týždeň a postupne zvyšovať ? Nám lekárka kázala čo najskôr maso kôli železu...Veľmi pekne Vám Ďakujem

cicimon
1. jan 2011

@cicus13 zltok davaj v den, ked nedavas maso... cize napr daj 4x za tyzden maso, 1x zltok so zeleninou a 2x ciste zeleninu. kludne mozes cely zltok, ak sa ti vidi velky, tak daj menej. maso mozes ako chces, tak aby bol aj ten zltok so zeleninou aj ciste zelenina

cicus13
1. jan 2011

@cicimon Ďakujem 😉 takže som správne pochopila, že nemusím dávať zo začiatku maso iba 1 krat do týždňa...maso asi najlepšie na začiatok kuracina však ? Som zvedavá ako ju bude papať, len sa neviem rozhodnúť ako ho urobiť....čitala som si Vás tak sa neviem rozhodnúť či mixnúť, alebo len nakrájať najemno 😕

cicimon
1. jan 2011

@cicus13 hej, kuracie.... ja som zo zaciatku robila tak, ze som kusky masa uvarila spolu so zeleninou a potom som o cele mixla.... teraz uz len cele spolu uvarim, popucim vidlickou a maso porezem na mensie
ak chcem dat ine maso - kralik, telacie a pod, tak jej dam vyzivu, ale to fakt len vynimocne resp ked sme mimo domu

cicus13
1. jan 2011

@cicimon no nám kázala lekárka hlavne telacinu kôli tomu železu, len ho musím najprv zohnať vraj ho nemajú vo všetkých masiarstvach...hlavne aby bolo čerstvé ☹

cicimon
1. jan 2011

@cicus13 no to zhananie masa.... ale ako som sa docitala, jahnacie ma 10x viac zeleza ako telacie... ale na zelezo je zas dobre zltko

cicus13
1. jan 2011

@cicimon tak super Ďakujem Ti 😉

saska.t
1. jan 2011

@cicus13 na zelezo aj brokolica a spenat 😉 , mäso na zaciatok kuracie, morcacie, kralicie a telacina-je fakt ze biele mäso moc zeleza nema preto sa odporuca telacina, ale tiez to netreba prehanat 😉

cicus13
1. jan 2011

@saska.t tiež ďakujem 😉 však mu to budem striedať s tou kuracinou aspoň tak raz do týždňa to by mohlo byť nie ?

kkubekova
2. jan 2011

@saska.t dakujem 😉

victory881
2. jan 2011

caute baby.pocujte bola som s malou u pediatr a povedala ze prikrmy mozem zacat davat od zaciatku siesteho m. no vsade sa pise ze od ukonceneho siesteho tak neviem...poradite pls.?malu stale kojim no posledne dva tyzdne nevydrzi bez papanice ani poriadne 3 hodky....teraz dvanasteho januara bude mat 6m.

evina34
2. jan 2011

ahoj....ukonceny siesty mesiac znamena dovrsenie siesteho mesiaca. Ak ma dieta 6 mesiacov a jeden den, zije uz svoj siedmy mesiac ...

dana3262
2. jan 2011

@cicus13 kure radeji bio a vubec je lepsi kralik. V mase je ale velke mnozstvi bilkovin, ktere mohou ve vetsim mnozstvi zatezovat organy. Vybornym darcem zeleza je avokado. Obrahuje totiz mastne kyseliny, ktere podporuji vstrebavani zeleza lepe nez je tomu z masa.

victory881
2. jan 2011

@evina34 fiiha no vidiis to takto som nad tym neuvazovala som to zle chaapala 😝 ...dakujem ti 😉 ...inak vsade sa pise inak..niekde ze njprv zelenina,ovocie,maso,a potom lepok a niekde ze zelenina,lepok,maso a nakoniec ovocie lebo je sladke...skor suhlasim s tym druhym...vela o tom citam no aj tak...ako si postupovala ty?

cicus13
2. jan 2011

@dana3262 ďakujem a môže môj 5 a pol meačný drobec avokádo ? a ako mu ho mám urobiť na spôsob zeleniny...?

dana3262
2. jan 2011

@cicus13 Petr Fořt-vyzivovy odbornik doporucuje avokado mezi prvnimi prikrmy, ale ja zacla prikrmovat az v 9.mesici, takze podle literatury muzes dat za 14dni a podle me az v 8.mesici. Ale ja jsem extrem a jen jsem chtela napsat, ze maso neni jedinou zasobarnou zeleza 🙂 predcolumbovsti obyvatele Ameriky jim dokonce maso nahrazovali.

andrea487
2. jan 2011

@cicus13 ked je trosku tvrdsie vyber si ho večer s chladničky aby si ho mala na druhý den makké je to ako banán myslím že tak dozrieva 🙂
rozrež na polovicu,vyber kostku s lyžicou ti krásne výde von do misky,s vidlickou popuc,na kašu ja pridávam trosku smotany kyslej na zjemnenie,a kvapku citronu aby nezoxidovalo-neščernalo, ak to budeš dávat bábu,tak mu to daj také
ak to potom budeš papat ty tak si tam pridaj ešte cesnak a je to mnamm 😀 akurát dnes na ranajky som robila tuto pomazánku 😀 ale ja ju robím veelmi často