Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cicimon
19. jan 2011

@patatina83 ked kojis tak nemusis dalsie tekutiny, babo mas dost ak kojis casto... postupne ked zacnes prikrmovat mozes skusat vodu...
mozes si precitat vyssie ako pije moja...a stale kojim

8aninka5
20. jan 2011

@cicimon no ved prave ,ze ovocie este nedavam...ani lepok...prikrmujem len tyzden...

cicimon
20. jan 2011

@8aninka5 no tak hadam ju to prejde, ja by som nic nedavala.... len ju aj dalej koj a bude to ok
moja ma vzdy inu konzistenciu v plienke, ale to je tym jedlom...

vivien6
20. jan 2011

@maryanna ja neviem co je nutrilon a ci je to ine ako ostatne mlieka.. my sme pili Beba od zaciatku,ale s nou som nemala dobre skusenosti,mala ju nechcela pit,tak kupujem Bebivita. neviem ci to je aj na slovenskych trhoch.. ale tiez sa mi to zda prehnane do 3 rokov.. a co by si dala potom ak by si skoncila z nutrilonom? a teo ti spi po nom celu noc ?
ja som jej chcela robit tak ze kasu okolo 18.00 a potom mlieko neskor pred spanim,ale ona to takto nechce.. ked je napapana tak nezobere do ust ziadnu flasu. len s vodou 🙂 tak jej robim mlieko a kasou do flasky,uz len preto ze pracujem do 20.00. ale budi sa mi minimalne 3 x za noc.. tak neviem.. a kravske mlieko ja nechcem davat. svokra sa mi do toho serka,vravi ze jej synacik pil mlieko uz od pol roka a nic sa mu nestalo a doteraz pije mieko..

8aninka5
20. jan 2011

@cicimon dala som jej troska harmancekoveho caju..lebo ked ju kojim,tak akoby tlacila az je bordova...a rano sa len tak maaalilinko vykakala,skoro nic,take huste...tak uvidim,ako po tom caji...

brulka
20. jan 2011

@8aninka5 tak my sme dnes skusali nas prvy prikrm - zemiacik - a nechutil vobec 😅 . prvu lyzicku vzala ochotne do ust ale po chvilke sa zatvarila ze co jej to davam ake hnusne cudo zacala krutit pusinkou a vsetko krasne vyplula. druhu lyzicku uz vobec nechcela a zacala ma odtlacat rucickami. som ju nechala tak aby som jej nevytvorila odpor k jedeniu.

zajtra skusime radsej mrkvicku tak ako nam t vsetci radili 😉 . snad bude chutit viac 😵

maryanna
20. jan 2011

@8aninka5 harmančekový čaj odvodňuje, ak zle kaká radšej feniklový

maryanna
20. jan 2011

@brulka zemiak samotne nechutí skoro žiadnemu dieťatu.....popravde, ani mne by to asi nešlo až tak..

@vivien6 bebivita je dobrá je to sunar u nás, na ten som aj chcela prejsť hlavne kvôli cene ale nakoniec sme ostali na nutrilone....
keď skončím s nutrilonom dám kravské mlieko, a hej po nutrilone mi spí celú noc, niekedy má svoje dni tak sa zobudí ale nie je to o hlade, v takom veku už nie.....od polroka spí celú noc...

vivien6
20. jan 2011

@maryanna ja som presla na nu kvoli bebe lebo ta stala skoro 10 eur... a povedala som si ze vyskusame nieco lacnejsie ci to bude pit.. a pila v pohode.. 🙂
moja mi neprespi a to mame za mesiac rok.. neviem co jej mam davat alebo ako..mozno to chce este cas...
kravske mlieko ako na veceru alebo celkovo ?

maryanna
20. jan 2011

@vivien6 keĎ sa ti budí tak to je zo zvyku..ročné dieťa v noci už nieje hladné ani smedné.....ja som mljho tiež naučila na nočné mlieko keĎ sa zobudil a nechcel aspať pomohlo len mlieko, keďže upokojuje, a sa potom stále v tú hodinu budil...tak som ho to odučila a bolo......
nedávaj iné, po mlieku sa spí najlepšie......ja som teraz zaviedla už aj večeru že o takej pol 6 má chlebík s niečím, a potom pred spaním o 7 :15 mlieko.......

maryanna
20. jan 2011

no mňa nutrilon sotjí 15 eur

alexanotbad
20. jan 2011

@vivien6 : z vlastnej skusenosti Ti mozem povedat, ze nejake mlieko alebo kasa Ti nezaruci, ze dietatko prespi celu noc. Nas maly spaval dobre do 6m. Potom ako mu zacali ist prve zuby sa to pokazilo a odvtedy je to stale nanic a za chvilu mame 11 mesiacov. Budi sa min. 2-3x za noc, ale su noci, ked je hore aj 6x. A to som mu uz aj kasu zaviedla na vecer a nic. Ja ho este kojim. tak len dufam, ze sa to zlepsi, ked ho odstavim. Neviem od coho to zavisi ako deti spia v noci, ale na nejakom mlieku to rozhodne nestoji. Takze kravske by som rozhodne nedavala! 😉

kfox
21. jan 2011

cicimon,maryanna dakujem za rady. Dnes to hned vyskusame. Dufam ze sa drobec chyti, doteraz sme totiz jedli ako prilohy len ryzovu kasu od neslte a zemiacik. Este jedna otazocka, neviete mi niekto poradit ako pripravit psenicnu,pohankovu,ovsenu kasu. Nechcem totiz stale kupovat klasicke kase od nestle, hami atd, ktore obsahuju rozne aditiva, nakolko ich mame dost v UM. Pripadne mi viete poradit ci taketo doma pripravene kase zasitia dostatocne dietatko na noc? Kedze sme na UM, na pripravu by som mohla pouzit aj UM mlieko.

kfox
21. jan 2011

maryanna, ked sa ti budil v noci malicky, kolko mliecka ti asi vypil. Moj ma uz 7 mes a stale ho v noci krmim, lebo zacne plakat od hladu a stiahne 210 ml UM. Pritom vecera o 19.00 kasu s ovocim. Tak neviem, myslis, ze je len nauceny v noci papat a mala by som ho ucit uz prespat celu noc bez mlieka alebo je to len velky papacik 🙂 . Na svoj vek ma totiz uz 75 cm a 9.5 kg. Inac ked sa ale v noci okolo 1.00 napapa spi do 7.30.

maryanna
21. jan 2011

@kfox no neviem , podľa mňa je to zo zvyku....to sa stávalo aj nám že v noci jak sa zobudil som mu musela dať mlieko lebo nezaspal a budil sa stále napr o 1,2 vypil 210 ml a spal....potom bol čas že chcel mlieko o 5 rano ako ranajky a potom až o 9 mal normálne raňajky, lenže on si to potom posúval že vstal o pol 5, 4, pol 4, 3, a nakoniec vstával zzas o 2 tak sm si povedala a dosť, a za jednu dve noci bol odučený a už záhadne v noci nepotreboval mlieko a spal až do 7 rána....
a to je tiež veľký papkoš......neviem ono u detí vie byť zvyk veľm iveľmi silný, a potom kvôli nemu sa nemôžu vyspať majú prerušovaný spánok...pretože tak od polroka sú deti pripravené fyziologicky spať celú noc, nepotrebujú jesť ani piť všetko je to o zvyku...mne vždy večer pil tak 210 ml mlieka - 240 ml...
no a tvoj ak má kašu no neviem či sa tiež nebudí len zo zvyku.....môžeš skúsiť ho odučiť alebo ak ti to takto vyhovuje tak mu to mlieko daj......už ako ty to vidíš

saska.t
21. jan 2011

@vivien6 je skoro oducat babo pred rokom od nocneho mlieka ak ho vyzaduje a ukludnuje sa tym ak dalej spinka, nie je co riesit, moja mala chcela mlieko v noci skoro do 2 rokov 😉
a preto odporucam aj ostatnym, len im doprajte nocne mliecko, okolo 2 roku je akurat skoncit s ponocovanim 😀

vivien6
21. jan 2011

@maryanna no nutrilon je teda drahy..presne ako moja.. moja sa sice zobudi vzdy okolo pol noci,to si ju musim vziat do postele uz je bohuzial naucena na to a neskor na to mlieko.. ale vzdy vypije.. chcela som ju tiez odnaucit,davam jej nekedy vodu namiesto mlieka zaspi a o 20 minut znova place tak mi nic ine nezostava ako jej ist urobit mlieko..niekedy aj 2,3 krat..moja pije mlieko okolo 21.00 .. nedavam jej nic ine,len mlieko,sem tam kasu..
@alexanotbad ja to uz viem z mojej skusenosti tiez..kravske mlieko som nikde nespomenula ze jej chcem dat... nemam ani v plane.. normalne jej davam UM niekedy z kaskou niekedy bez..my spime uz od malicka zle,asi 3-4 x my prespala celu noc...tak ty kojis,tak to je jasne ze je casto hore,ale my nekojime..a uz by som sa rada vyspala po tych 11 mesiacoch 🙂

vivien6
21. jan 2011

@saska.t nie odnaucit ju nechcem,len som sa pytala na ide deticky ako spia.. niekedy vyskusam vodu namiesto mlieka ci sa upokoji a mozem pol hodinu este lezat :D ale idem jej spravit.. moja este aj o 7 hodine rano pije posledny krat.
aj teraz som jej musela dat lebo nechcela nic ine. do dvoch rokoch ? to si ma potesila 🙂

nata_
21. jan 2011

ahojte, zmrazujete kasicky?hlavne by ma zaujimalo, ci je vhodne zamrazit uz uvareny prikrm, ktory bol uvareny zo zamrazenej zeleniny...niekde som dokonca citala, ze spenat sa nesmie vseobecne ohrievat, lebo ohrevom sa tvoria nejake toxicke latky 😒 ...ja ohrejem maximalne 1dnovu kasicku vo vodnom kupeli, len s tym zmrazovanim som si neista.diky

lucinka02
21. jan 2011

@cicimon hej, hej tie masove aj ja...som totiz vegetarian a doma inak nemame masko takze kupujem aj telacie ovko aj hovadzie...v zasobe mam aj nejake kuracie so zeleninou, tak vyskusam niekedy.

maryanna
21. jan 2011

@saska.t hmm, ale keĎ je jasné že mliekom len vymýšľa a nie je hladné tak podľa mňa ročné dieťa jeveľké na to aby v noci jedlo a pilo.....mne prvú noc jak sa zobudiil poplakal , potom sa asi ešte 4 krát tzobudil poplakal trochu prišla som uložila ho, a na druhý deň už na mlieko nevstal...čiže tam je očividné že mlieko nepotrebuje...ja to beriem tak že tým že som ho naučila na nočné mlieko som mu vlastne urobila zle lebo sa kvôli tomu v noci budí a nemôže tak vkľude spať akoby inak spal keby naučený nebol....🙂

saska.t
21. jan 2011

@vivien6
@maryanna ano mas pravdu, je to tym, ze je naucena v noci pit mliecko, ale u mamiciek ktore koja je to uplne normalna vec, to nie je o tom ze je dieta hladne smädne atd., ale o tom, ze chce citit maminu a rocne dieta je na to naozaj malinke, najskor by som odnaucala po 18 mes. a pojde to aj bez poplakania, moja mala pila do 20 mes. v noci mlieko, ale uz bola dost stara na to ,aby som jej to vysvetlila, takze som jej povedala, ze mliecko sa pokazilo a mama rano kupi nove, ona sa usmiala a pekne spala dalej a rano si pekne povedala "mama meko" 😀
no je to na kazdom cloveku a jeho rozhodnuti, chcela som len ukazat aj druhu stranku veci 😉

onellyo
21. jan 2011

@alexanotbad 🙂 🙂
ako hovoris to budu zubky ,,aj moj spinkal
celu noc v pohode,, a teraz ked sa prerezavaju
zubky ma vsetko hore nohami ci den ci noc..
ma naopak,, 😀 😀 😀 😀

kosta123
21. jan 2011

@8aninka5 - ja mám podobný problém s tým kakaním,mrkva nám nerobí dobre a kaká len tak ked je podržím nohy,pomáha nam Hipp slivkový džus.

kosta123
21. jan 2011

@vivien6 - no to zo svokrou poznám 😀 ideme na svadbu za týžden a malá tam bude spať a pýtala sa ma či jej v noci može dať polotučné mieko 😠 by som vraždila

kosta123
21. jan 2011

@maryanna - ja dávam o 17-18 kasu na večeru a ked ide spať okolo 20 ju nakojím a zaspí pritom,okolo 1 v noci sa zobudi a zase ju kojím, to isté aj o 5 ráno. Ked hovoríš že to je aj zo zvyku že sa deti v noci budia čo jej mám ponúknuť?? skušala som cumel ale nezabralo,plakala až ked sa prisala a trochu napapala zaspala.

kosta123
21. jan 2011

@nata_ - ja si normálne navarím napríklad zeleninu s mäskom a nalejem do misiek a dám do mrazáku

maryanna
21. jan 2011

@saska.t no čo sa týka kojenených detí je to o tom pocite, tam by som ani ja neodúčala, ale deti na um to je iné......ale veď každá mama vie najlepšie..
@kosta123 hovorím kojené deti to majú iné, tam sa dá tiež odučiť ale vy ste maličkí tam mliečko ešte potrebné je , aj ten pocit blízkosti.....

cicimon
21. jan 2011

@maryanna @saska.t mate pls skusenost so slabym prospievanim resp skoro ziadnym prirastkom na vahe za 2 mes? aj ked je dieta kojene a pritom prkrmov nezje nejako extra vela... a je dost aktivne cez den?

maryanna
21. jan 2011

@cicimon no ani nie, ja mám akurát skúsenosť, že teo zje aj za troch ale tým že je viac aktívny tak priberá veľmi málo, a to kaká raz denne......neviem či hovoríš o vašom prípade ale vo vašom veku to nevadí už až tak, tam potom po polroku sa to člení niektoré ddeti priberajú ako podľa tabuľky iné majú v roku toľko ako niekto v 8mich mesiacoch..keďže sa papajú príkrmy....ja poznám aj mini deti čo mali nízku váhu vzhľadom na vek a aj opačne.......iné je keď dieťa nepriberá prvé mesiace...ale v neskoršom veku je to veľmi individuálne, a môže sa to upraviť za mesiac, dva, tri , polroka....