Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

victory881
6. feb 2011

@leelo ...dakujem=)..uz sme v poriadku a asi to mala z brokolice=))

victory881
6. feb 2011

@evina34 cauko...fuuha no chuuda...uz ste ok??tak ste si teda ai obidve poriadne vytrpeli hm??vies co voda nic a cajik len tak tak=)...ale zatial aj ked dame zeleninku s maskom tak to malaa zapiija mlieckom tak nerobim paniku=)...no Vikinka mrkvu co doma urobim odmieta tak jej kupujem hipp mrkva azemiak a k tomu jej uvarim masko a to jej chutii...a minule som jej kupila hami(mrkva zemiak a kralicie maso)...a to jej tak chutilo ze to hltala o stosest takou rychlostou ze som nestihala a potom ked mala prazdne ustocka tak kricala a uplne sa natahovala za jedlom=DD...no som sa smiala...inak som zabudla ty si po akom case malej dala ovocie???

victory881
6. feb 2011

@patatina83 cauko no moja Viki ma o chvilu 7 mesiacov a uz dva tyzdne prikrmujeme ale obednajsiu zeleninku stale zapija mojim mliekom...papa stale kazde 2 az 3 hodiny no to ze Samko uz nechce tolko mliecka vobec nevadi..proste nieje hladny lebo ho zasyyti zeleninka... a to ze v noci tak dlho vydrzi bez papanicee..juuj ved to je super=DD..takze moj nazor je taky ze sa nemusis bat...mas sice teraz menej mlieka no ak by sa nahodou rozhodol zase si dat viac mliecka(co je podla mna nepravdepodobne) tak ho k prsniku teda prikladaj a podla toho sa ti zase mliecko vytvori=))

petardice
6. feb 2011

Děvčata, jaký máte názor na jogurt Kostíci s čokokuličkami? Naše malá (rok a půl) vůbec nestojí o klasické jogurty nebo tvarohy (zřídkakdy do ní nějaký dostanu, a když už, tak čoko nebo vanilka - o ovocné nemá zájem vůbec), zato lipánek nebo termix sní s chutí, ale ráda bych i něco míň sladkého a nějaký klasický jogurt. Dnes jsem zkusila Kostíky s kuličkami, z toho byla úplně odvařená a chutnalo jí to. Navíc si tam mohla kuličky nasypat, tak to bylo vůbec něco pro ni. Ale je to svým složením to pravé ořechové pro tak malé dítě?

saska.t
6. feb 2011

@petardice uprimne mne sa zda dost sladky, tchyne ho malej vzdy kupi ked sme v brne, ale v zasade z celeho jogurtu ju zaujimaju len tie gulicky 😀 zda sa mi lepsia fantazia s gulickami ako kostici, ale kedze ma mala uz rok a pol nie je to az taky problem 😉

petardice
6. feb 2011

No, abych pravdu řekla, taky jsem Kostíky ochutnala a přišlo mi to jak cumel. Jenže on Lipánek nebo Termix na tom není o moc líp :/ A právě, že mi přijde, že v roce a půl by ještě tolik sladký nemusela, že by s tím tak do tří mohla vydržet. Zkoušela jsem koupit obyč ovocný jogurt a nasypat do něj domácí müsli. Párkrát to prošlo, ovšem teď už přišla na to, že v tom je vždycky i jogurt a prostě nechce. Já sama byla stejná, spíš horší - do mě nic z mléka nedostali ani heverem až do sedmnácti, kdy jsem je v rámci diety po nemoci protě jíst musela. Ale na tu Fantazii se podívám a vyzkouším. Vím, že Müller dělal banánový jogurt s lupínky, ale sama moc jogurty nejím a nekupuju, tak se nevyznám 😅

brisilda
6. feb 2011

kocky mam doma 9mesacne dieta mozem mu v pohode dat obcas kukuricne chrumky? samozrejme bez soli a oleja zlozenie je iba kukuricna krupica 😉 su to tie dlhe zlte chrumky

cicimon
6. feb 2011

@brisilda jasne, mozes

cicus13
6. feb 2011

Ahojte, chcem sa opýtať, malý mi papá všetko čo mu urobím, ale máme problém so žltkom.....po zjedení obedu ho tak do cca 3-4 hodín vyzvracia...komplet všetok.......robí to len vtedy keď mu dám do obeda žltok.......
Myslíte, že mu ho radšej nemám dávať, alebo skúsiť mu ho tam dať minimum, lebo potom je taký umrnčaný a nechcem ho zase trápiť.

kosta123
6. feb 2011

@brisilda - ja ich už dávam

kosta123
6. feb 2011

@cicus13 - chudáčik,a Dr. si to hovrila?? čo si o tom myslí??? asi nejaká alergia alebo reakcia 😒

brisilda
6. feb 2011

dik kocky 😉 inak ja som zltok este nedavala 😀 asi zajtra na obed urobime 🙂

cicus13
6. feb 2011

@kosta123 ešte nie dala som mu ho len dvakrát.....prvý týždeň ma to nenapadlo, že je to zo žltka a na druhý týžden sa to opakovalo tak som si už istá bola....hrozne je potom umrčaný...tak som mu ho zatiaľ vôbec nedala.....doktorke ideme 15.2 tak už počkám.......len mi radili skúšať, že dať iba štvrťku...ale mám strach...lebo je potom taký plačlivý ☹

kosta123
6. feb 2011

@brisilda - to neva,ale už si mohla od 6-7 mesiaca 🙂 🙂 nám chutí

oksu
6. feb 2011

ahojte, už papáme mesiac zeleninku (mrkvu, zemiak, kaleráb, brokolica, karfiol, cuketa, špenát), dva týždne zeleninku s maskom, už aj 1x žĺtok. ináč sa kojíme. môžem dať už aj pór?!

cicimon
6. feb 2011

@oksu por az od 10mes

oksu
6. feb 2011

@cicimon a prečo v Mame a ja sú recepty pre dojčatá od 6.mesiacov a tam je písaný aj pór?! nechápem!

inge74
6. feb 2011

No neviem, starší syn má 5 rokov, už si to nepamätám, no takto mi to odporučila detská lekárka. Tomáško to znáša dobre, bruško ho nebolí a krásne prospieva. 🙂

cicimon
6. feb 2011

@oksu no neviem, ale zas tam tiez nie vsetko je pravda... @saska.t - co hovoris na por?

inge74
6. feb 2011

@saska.t
Starší syn má 5 rokov, už si to až tak nepamätám, ale robím ako mi odporučila detská lekárka, Tomáško to dobre znáša, prospieva, bruško ho nebolí.

brisilda
6. feb 2011

ja tiez viemo tom, ze por sa moze od 6 mes. teda mam to takto aj v tabulke 😉

cicimon
6. feb 2011
brisilda
6. feb 2011

@cicimon ved to je na tom ze vsade sa pise nieco ine 😀 polovyrobky od hami obsahuju aj rajcinovy pretlak a je to vhodne pre deti od 6 mes. 😉 a taktiez obsahuju zeleny hrasok, fazulku a kto vie co vsetko 😝 opbcas na cestovanie to malemu kupim tak si citam to zlozenie 😀

cicimon
6. feb 2011

@brisilda ja tiez obcas kupujem tie vyzivy ale vzdy take, kde nie su paradajky a zeler... a samozrejme jahody... fakt neviem, preco take veci daju do 4 alebo 6+...

patatina83
6. feb 2011

@victory881 no dufajme,,ze sa nerozhodne lebo potom by tolko nemal.

patatina83
6. feb 2011

my uz papame 2 tyzdne,,mkrva-zemiak-cukina-karbiol,obcas pridam cestovinku ta mu chuti..ako robite spenat z cerstvych listov??

brisilda
6. feb 2011

@patatina83 ja spenat normalne varim 😉 a skusala som robit uz aj nad parou 🙂
@cicimon podla mna alergen je len v semiackach cize samotny pretlak by alergen nemal byt a jahodovu vyzivu mas tiez bez nich 😉kase su umelina ja napriklad vyrobcom verim kedze to mau isto dokladne prestudovane aj ked obcas tie prikrmi obsahuju veci ktore by asi deti nemali 😒co ja viem? no doma mu varim podla tabulky 🙂 najcastejsie nad parou akokedy sa mi podari 😀 dokonca som nasla kasicku s lososom 😕

cicimon
6. feb 2011

@brisilda no ja krabicove kase nedavam, len normalne obilninove... a tie vyzivy tiez len na cesty, inac doma varene

brisilda
6. feb 2011

@cicimon ja praveze kasicky kupujem davam ich malemu na noc /susene myslim/ su mliecne kase a nemliecne a su aj take ktore su urcene na noc mne maly od nich v noci krasne spinka 😉

oksu
6. feb 2011

@patatina83 áno, ja som kúpila v metre čerstve listy, tie uparim dam zemiacik a masko a pomixujem