Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

tital
2. mar 2011

@cicus13 Zkus sudocream. Na zadecek ho pouzivame od narozeni a nemuzu si vynachvalit.

pandrholka
2. mar 2011

@cicus13 aj calciopanthenicum je dobré...neviem či som to úplne správne napísala...super mastička mne ju nosí teta priamo zo Zentivy a je super 🙂 a aj Nivea na zapareniny nám pomáha...ale každé bábo je iné...nám napr. ten sudocream nepomohol

em_ka
2. mar 2011

@cicus13
@pandrholka
Calcium Pantothenicum, tiez pouzivame a fakt super.

cicus13
2. mar 2011

@em_ka je síce pravda, že zuby ešte nemáme, ale že by to bolo zo zubou ?? 😕

cicus13
2. mar 2011

chudáčik má to hrozné, dosť veľké....skúsim tú mastičku kúpiť hned zajtra

pandrholka
2. mar 2011

@em_ka my to voláme zjedodušne kalciopan a tak som nevedela presný názov 😎 ...momentálne ho nemáme, bo ťuk ťuk zadoček máme pekný a ak sa dačo objaví tak stačí aj Nivea na zapareniny (našťastie)
@cicus13 a čo vám dala dr.?!?!..my sme tiež raz tak mali riťku chytenú a predpísala nám imazol (prakticky antibiotická masť abo ako by som ju nazvala) a to sme dávali ráno, večer a do troch dní mal prdelku jak novú 😀

cicus13
2. mar 2011

@pandrholka no presne...imazol mám aj ja....naprv bolo fajn...ústúpilo to ale po tých troch dňoch sa to vrátilo...som s toho nešťastná ☹

patatina83
2. mar 2011

Ahojte ,,maminy poradte ovocne recepty,,ja zatial ovocne len kupujem..az na banan...a este by ma zaujimalo,co uz mozme pridat v 7 mesiaci,,zatial papape zeleninku,ovocie,,cestovinu,ryzu,,sosovicu obcas pridam,,ovsenne vlocky,,rozok,zltok a samozrejme aj masko...skusili sme uz aj jogurt..a este by som chcela vediet ci zvysik davky maska zatial papme tych 20g..

cicimon
2. mar 2011

@patatina83 mozes potraviny podla tab na http://www.kojeni.net/prikrmy.php

patatina83
2. mar 2011

@cicimon takze podla tabulky uz mozme aj cviklu,mandarinky to som nevedela,fenikel,kvetak je co kapusta??a hrozno,melon ,,avokado to som tiez netusila...

cicimon
2. mar 2011

@patatina83 kvetak je karfiol.... mandarinky po roku... a melon a pod aj hej, ale myslim ze teraz nie je sezona tak v lete bude asi stacit 🙂 a cviklu viem ze niektore davali cca okolo 7 mes
neviem ci myslis mirabelky - to nie su mandarinky

patatina83
2. mar 2011

@cicimon asi som zle precitala tiez mandarinky,a cviklu mozem aj tu zavaranu pridavat do jedla??

cicimon
2. mar 2011

@patatina83 no zavaranu asi nie, radsej uvar normalnu... predsa len v zavaranej byva ocot a neviem co este

patatina83
2. mar 2011

@cicimon mas pravdu,to som si ani neuvedomila..ok diky opat za odpovede..

cicimon
2. mar 2011

@patatina83 v poho 🙂

em_ka
3. mar 2011

@cicus13 jojo, ked rastu zuby, zapareniny su caste

patatina83
3. mar 2011

maminy co nejake recepty s ovocim,ja iba kupujem okrem bananu neviem ako mam pripavit ovocne kase?? 😒

cicimon
3. mar 2011

@patatina83 ja kupujem klasicke obilninove... nie tie krabicove nestle a pod... a do tej kase - robim s vodou- zamiesam bud trochu vyzivy alebo nic... mala to v poho zje... alebo obsenu kasu s bananom
neveim ako sa daju robit ovocne kase.... ved daj ovocie napr na desiatu - ciste, vyzivy... a kasu na olovrant napr

weirdo
3. mar 2011

@cicimon - tak sme kupili 2 tie kase, teda mamca nam kupila, lebo my do Kaufladnu nechodime, je daleko a auto nemame a mala neznasa kocik 😀. A si predstav, jedna kasa bola po zaruke 😲 . Tak dokoncim otvorenu Babylove 3-zrnnu a idem na tu kukuricno-ryzovu 😉 .
Ozaj, s tym maslom mi nevies poradit, co som sa pytala nedavno? Kujem 🙂

cicimon
3. mar 2011

@weirdo tak to ti neviem, mne sa este nestalo, zeby som kupila po zaruke... a to ich mam doma asi 4 druhy
ja mliecne veci budem davat po roku, a neviem, ake maslo by bolo vhodne... mozno @saska.t by vedela

weirdo
3. mar 2011

@cicimon - tak to bola len nahoda, aj to sa stava ... mamca si to nevsimla ... ja este neplanujem, ale skor ma to zaujimalo, lebo sa o tom bavili v mojom okoli a asi by som na roztek skusila trosku nieco dat, ale nie teraz ...

pandrholka
4. mar 2011

@weirdo myslím, že maslo obyčajné, teda my sme ho dali a doporučuje sa medzi 9-12 mesiacom...nám to aj tak nechutilo ani keď sme dali hydinovú šunku...najradšej máme suchý rohlík 😀

weirdo
4. mar 2011

@pandrholka - diky moc ... no darmo, deti maju radi jednoduche veci 😀

zuzicka1982
4. mar 2011

Baby kedy sa zavadza druhy (ovocny prikrm), ked prvy sme zacali po 6m?

cicimon
4. mar 2011

@zuzicka1982 cca mesiac od zavedenia prveho prikrmu

zuzicka1982
4. mar 2011

@cicimon dakujem 🙂

lumimi
4. mar 2011

zdravim, pozerala som to zavádzanie príkrmov,na ktoré tu bol odkaz, tie jogurtyy od toho 9 mesiaca môžu byt napr aj aktivia alevo sú nejake špeci miminkovské?

cicimon
4. mar 2011

@lumimi aktivia radsej nie... odporucaju sa tie tucne... hollandia, tesco, coop, zvolensky, sabi

aglutig
4. mar 2011

ahojte, včera mi doktorka na poradni povedala, že o týžden možem začat s príkrmami. malý má 4 mesiace a 2 týždne, 7kg a meria 67cm. povedala že najprv mám len uvarit mrkvu vo vode a dat mu na lyžičke tu vodu. potom takto petržlen, zemiak. potom mu mam dat asi po týždni rozmixovanú mrkvu, petržlen, zemiak.. a potom mám skúsit ovocie. jablko - najprv len voda, potom mixované jablko, banán - prehltne mi to? on ešte nesedí, poradte mi prosím prvé rady a triky ako na to.. či ste to aj vy takto robili, čo a ako a kedy ste dávali, akú zeleninu a ovocie.. dakujem

saska.t
4. mar 2011

@weirdo do roka rozhodne obycajne zivocisne maslo, po roku aj kvalitny margarin a zavadza sa 10 mes. 😉