Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

mirabelluska
8. jún 2011

@patatina83, ahoj podla mna najlepsie znacky su hipp a hami, dostanes v tescu, v lekarni v drogerii, z jogurtov najkvalitnejsi asi zvolensky, ale celkovo na slovensku je vela dobrych jogurtov, urcite si vyberies, dufam, ze som trosku poradila, uz som toho take mnozstvo nakupila , mam styri deti chichi

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hhenike
8. jún 2011

@em_ka tiez mam v plane skusit lyzickou, dufam, ze sa mu bude pacit. Vdaka za ten napad, nedavat sladene kase z krabice... ze mi to nenapadlo ;). Len ja som si ziadnu cistu nikde nevsimla, mozno som len nepozerala dobre a tie krabicové bijú do ocí.... takze poradis mi, kde mam hladat a v akom baleni? vdaka 🙂

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirabelluska
8. jún 2011

@hhenike nestle vyraba vo vrecusku vola sa to ryzova krupicka, totalne bez cukru, mozes vyuzit aj na zahustenie polievok

mirabelluska
8. jún 2011

@em_ka kazdej mamine aj dietatku vyhovuje ine 🙂 , tie babylove z DM drogerie ma nenapadli, su fakt dobre a su aj cenovo super , Alnatura este nemam vyskusane,dik za typ

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patatina83
8. jún 2011

@mirabelluska
@em_ka no my aj tak kupene papame len masko a ovocie a jogurty...zeleninku mu vsetko varim ja,a chuti mu velmi,,vzdy si pripravim toho vela a dam do mraznicky a potom len vyberam a pridam masko..vela krat sa cudujem ake papanicky dobre mu pripravim 🙂 inak diky baby,,,ved uz nieco vyberiem... 😉

patatina83
8. jún 2011

@hhenike inak ak su deti kojene,,obycajne nechcu nic z flase,,ja som mojmu skusila dat 2krat ked mal 6 mesiacov vypil ale potom uz nikdy,,a ked ti nebude chciet papat lyzickou zvykne si pomaly,,najprv spapa 5 ,potom 10 a nakoniec plny tanier ako ten moj niekedy aj dva 😀

hhenike
8. jún 2011

@em_ka a este, ked tie kase su nemliecne, tak v com ich potom robis? MM? UM? ci?

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larmimi
8. jún 2011

ahojte chcela by som sa spytat, ci mozem dat na 24 hod. do chladnicky, pomixovany zemiak s brokolicou + 30 ml UM beba...mam toho viac a mozno by mi vysli 2 obedy 😅

mirabelluska
8. jún 2011

@larmimi kludne daj, 24 hod. je v pohode

larmimi
8. jún 2011

@mirabelluska dakujem 😉 lebo niekde som pocula ze UM sa nema davat do chladnicky ale hned vypit..ale moja dr. povedala ze preco nie 🙂
inac citala som vas a ja to robim takto aby bol pestry jedalnicek jeden den dam hipp alebo hami nejake maso ktore urcite doma nemam ako telacie alebo kralicie alebo BIO morcacie...a potom navarim doma vzdy zemiak bud s cuketou, brokolicou alebo kukuricou...skusala som aj ryzu ale s tou sa skoro zadrhol bolo to suche aj ked som pridavala mlieko 😒

mirabelluska
8. jún 2011

@larmimi robim to presne ako ty, a ked chcem nieco akoze s ryzou, tak ryzu nahradim nesladenou ryzovou kasou, dam k tomu masko, zeleninku, klasicka ryza je fakt sucha

larmimi
8. jún 2011

@mirabelluska tu nesladenu ryz. kasu musim zohnat, maju to v tescu?

udada
8. jún 2011

ahojte, malej chcem spraviť špenát, len neviem, či môže mrazený alebo musí byť čerstvý? poradíte? a čo lusková fazuľka mrazená? ďakujem

mirabelluska
8. jún 2011

@larmimi mali by mat, ja som to kupila v kauflande aj v DM drogerii

mirabelluska
8. jún 2011

@udada moze byt kludne mrazeny, aj ta fazulka v pohode 🙂

udada
8. jún 2011

@mirabelluska no super, ďakujem 🙂

hhenike
9. jún 2011

@udada len si davaj pozor, nech ten spenat je cisty a nie ochuteny (casto byva - okoreneny a s cesnakom)

larmimi
9. jún 2011

@udada aj ja davam mrazeny , ked kupim tu kocku dam manzelovi nech mi to naseka 😉

udada
9. jún 2011

@hhenike no vidíš to ma ani nenapadlo 🙂

udada
9. jún 2011

@larmimi a ako ho prosím ťa malému pripravuješ, napíšeš mi presný postup?ďakujem

weirdo
9. jún 2011

Ahojte. Mna by zaujimala jedna vec. Ked uvarim malej papanie, tak do 48 hodin by sa malo spotrebovat, ano? To znamena, ze ked uvarim v nedelu na obed, este v utorok mozem dat? 😕 Kujem moc

weirdo
9. jún 2011

@hhenike - ahoj. S tym budenim si osobne myslim, ze je to nahoda. Spanie v 6 mesiacoch sa meni, pretoze dieta spracuvava zazitky z diania v tom ktorom dni (predsa uz viac vnima) a preto je nepokojne. Je ale mozne, ze ovocie ho trosku vyhladuje, mna osobne vzdy 😀. Takze ovocie na desiatu, ako radia baby. Inac spanok u nas sa menil presne v 3, 6 a 9 mesiacoch (par dni pred 9 mesiacmi) (teraz v roku cakam, co sa udeje), najprv sa pokazil nocny a potom denny v 6 a 9 ... ono sa to nocne budenie bude stale menit, si myslim. Aspon osobna skusenost. Pojdu zuby, ockovanie, rozne zazitky a aj u nas sa mala zobudi a sup ho na prsko, inac nezaspi. Niekedy je hore 2x, inokedy 4x ... ale zvacsa 2x. Kazde dieta je ine a preto treba dufat 😅

hhenike
9. jún 2011

@weirdo @em_ka ... s tym ovocim na desiatu mi to tiez napadlo, lenze on ma jediny pravidelny, "zaruceny" denny spanok prave doobedu, ked ho nakojim a pritom zaspinka a spi aj dve hodiny. A mam obavu, ze keby som mu na nesiatu odobrala mliecko, tak by nezaspal.... Ale to s tym nocnym budenim asi fakt nesuvisi s ovocim na olovrant, skusala som to rozne.... a nenasla som suvislost ;), niekedy vstane len raz... inokedy aj 3-4 x. ... A zubky mame uz vyse mesiaca ;) a nastastie sme si ani nevsimli, ze sa nieco chysta, islo to hladko, dufam, ze aj dalsie tak pojdu. Takze zaver: mate pravdu, asi to bude "velkymi" zivotnymi zmenami ;)

larmimi
9. jún 2011

@udada do maleho kastrolika si dam zovriet troska vody (to aby nebolo nasucho) a iba ten spenat za staleho miesania roztopim, nesolim nedochucujem. Zvlast si uvarim zemiaky, ktore potom popucim a potom si spravim 30ml UM a spolu to rozmixujem ponornym mixerom, ale divam sa ze tvoja ma uz 9 mesiacov staci asi popucit vidlickou 😉

larmimi
9. jún 2011

ozaj , este ma zaujima jedna vec, ohrievate v mikrovlnke? lebo na hipp napr. je vzadu napisane ze sa moze...lebo ten vodny kupel to je na hodiny 🙂