Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

halienka
31. jan 2012

ešte tu mám taký link, kde je to rozpísané celkom dobre http://babetko.rodinka.sk/vyziva/zaciname-papat...

halienka
31. jan 2012

@anaxamon ešte tu mám taký link, kde je to rozpísané celkom dobre http://babetko.rodinka.sk/vyziva/zaciname-papat...

barbi_na
1. feb 2012

@anaxamon ahoj no my tieš mame 5 mesiacov a dnes sme boli v poradni maly moj je kojeny ale mame začinať s prikrmami tak dnes sme už začali ,,,skus sa spytať doktorky a a uvidsíš

anaxamon
1. feb 2012

@halienka dakujem, idem pokracovat s hraskom cukrovym domacim, patizon dam az neskor som sa napokon rozhodla

@barbi_na nemam dr. poruke aby som sa sla spytat takze som sa napokon rozhodla podla toho co mi dcerka naznacovala a zatial je to ok, dnes mala 4. den mrkvu a zjedla cele dve lyzicky co je super si myslim

barbi_na
1. feb 2012

@anaxamon no to ano my dnes na večeru budeme mať mrkvičku už len ju idem podusiť tak som zvedava či mi ju maly spapka 🙂

zlatka6
7. feb 2012

Ahojte babenky,moj malinky bude mat 4mesiace a tiez by ma zaujimalo co vsetko mu uz mozem davat papat....zatial som skusala bananik,mrkvicka mu nechutila,vyzivku jablkovu papkal a skusala som aj tvarohovo banovy jogurtik ale zaroven som aj prechadzala z nutrilonu na sunarik a zda sa mi nespokojnejsi,neviem ci je to tym jogurtom alebo zmenou mliecka

saska.t
7. feb 2012

@zlatka6 jogurt sa moze najskor po 8 mesiaci... rozpis potravin najdes na www.kojeni.net

zlatka6
7. feb 2012

dakujem za radu

crocus
8. feb 2012

ahojte .. moja mala zatial zjedla len mrkvu .. zemikay vyvrackala a brokolicu ani neochutnala .. neviem ci mam skusat nieco dalej alebo zatial ostat pri mrkvicke ..

halienka
8. feb 2012

@crocus ja by som to asi skúsila tak, že teda hlavne tú mrkvičku a do nej postupne pridávať zemiačik, najskôr menej potom trošku viac, a to isté s brokolicou, proste aby ten základ tam bol hlavne mrkvičkový a do toho ostatné zeleninky. neboj, ona si časom zvykne, len pomaly a nie moc toho do nej naraz napchať. Poprípade niekedy pomáha priliať trošku tvojho mliečka do tej zeleninky, je to pre dieťa známa chuť a pomôže mu to na zeleninku si zvykať.

crocus
8. feb 2012

miesala som aj ten zemiak a aj brokolicu s mrkvickou ale aj tak .. nedavam jej toho vela tesim sa ked aspon za lyzicku nevypluje ale mrkvu mi zjedla skoro celu :D skusala som aj s mliekom ale ani tak to neslo ..

halienka
8. feb 2012

@crocus tak asi len trpezlivosť 🙂 a ako dlho prikrmuješ? ešte môžeš skúsiť cuketu, tá je taká sladkavá, tekvica, špenát sú také neutrálne keď zmiešaš s mrkvou, možno spapá... 🙂 Ak by ti naozaj už nič nechcela, tak možno ešte namá svoj čas na príkrmy. Neviem, koľko mesiacov má tvoja malá, ale možno by si mohla ešte skúsiť týždeň dva počkať a potom skúsiť odznova...

sea23
9. feb 2012

@sunny6 aj môj malý miluje sladký zemiak a s kombináciou s paštrnákom 🙂

mafianka
9. feb 2012

@sea23 prosím co je paštrnák?? 😀

anaxamon
9. feb 2012

@mafianka pastrnak je nieco podobne ako petrzlen ale je mej aromaticky a nasladly...daj si hladat do googla najde ti viac 😉

sea23
9. feb 2012

mafianka...vyzera ako petržlen,ale je chutnejší,chutí ako...niečo medzi kalerábom a petržlenom 🙂

sea23
9. feb 2012

@mafianka mafianka...vyzera ako petržlen,ale je chutnejší,chutí ako...niečo medzi kalerábom a petržlenom

crocus
9. feb 2012

halienka mala ma 5mesiacov a tyzden .. uz 2krat som sa snazila rozbehnut papanie len ochorela a lekar odporucal ze mam pockat a druhy krat sme boli v nemocnici :( a tam mi odporucili ze mam pockat do tzch 5mes. a pojde to .. uz som skusala aj s mliekom zmiesat trosku ale ani tak .. mrkvu da ale nic ine :D

crocus
9. feb 2012

@halienka mala ma 5mesiacov a tyzden .. uz 2krat som sa snazila rozbehnut papanie len ochorela a lekar odporucal ze mam pockat a druhy krat sme boli v nemocnici :( a tam mi odporucili ze mam pockat do tzch 5mes. a pojde to .. uz som skusala aj s mliekom zmiesat trosku ale ani tak .. mrkvu da ale nic ine :D

tic_tac22
10. feb 2012

ahojte maminky chcem sa spitat mala ma 3 mesiace mozem jej uz skusat davat rozmixovane jablcko a aj mrkvicku pomali aby si zvykla

cicimon
10. feb 2012

min do 4mes maju pit deti len mlieko, tak pockaj este

saska.t
10. feb 2012

@tic_tac22 urcite nie, mozes jej viac uskodit ako pomoct, jej zaludok ladviny atd. este nedospeli na prijimanie inej stravy ako mlieka, takze najskor po skonc. 4 mes. ale aj to je skoro.... vsetko najdes na www.kojeni.net, nemas sa kam ponahlat, za svoj zivot sa este napapa dostatok....

babulkaa
10. feb 2012

@tic_tac22 ahoj, ja som v 3 mesiacoch a 2 tyzdnoch zacala davat stavicku ( mrkva, jablcko ), po cca 1 tyzdni ovocie ( jablko, banan, marhula, broskyna, slivka, hruska, dynka + piskota a surova mrkva ) a teraz davam zeleninku ( okrem varenej mrkvy z tej ju napina ale surova jej nevadi ) a papa uplne uzasne, dokonca dnes som davala hippku lebo som nestihala a zbastila celu tu velku hippku a to mala ( zeleninovu ryzu, s mrkvou, paradajkou a kuracim maskom ) 😀

chrumka
10. feb 2012

ahojte. Ja prikrmujem maleho uz cca mesiac, striedam mu roznu zeleninu a pravidelne ma zapchu. Vykadi sa az po dvoch dnoch aj to s tazkou biedou. Davam mu pit aj cajik, ale asi to nepomaha. Nemate aj vy s tym problem? A ak nie, co robite, ze s tym problem nemate? 🙂

babulkaa
10. feb 2012

@chrumka ahoj ja to riesim ovocim ( hlavne slivkou a hruskou ), ja davam rano mliecko, dalsia je zeleninka, potom ovocie, a potom mliecko a pred spanim davam mliecko s kasou take od nestle bananove, lebo obycajne umele ju uz nezasyti tak ako ma 🙂 . Skus ovocie zacat davat, my kakame pravidelne kazdy den 2x 😉

chrumka
10. feb 2012

@babulkaa tak uz som mu raz skusila dat jablko, co som si myslela, ze to pomoze, a nepomohlo 🙂 ale hrusku som mu este nedavala, a neviem ci slivku v 5. mesiaci uz moze. A tu slivku mixujes aj so supkou, alebo ju osupes a potom uvaris a rozmixujes?

halienka
10. feb 2012

@babulkaa 😕 prečo si sa rozhodla začať prikrmovať tak skoro?

babulkaa
10. feb 2012

@chrumka ja nic nevarim, lebo ju z toho napina takze rozmixujem cerstve to miluje to zlupne 120ml ovocia ako nic, no mne lekar povedal ze moze ovocie ktore sa dopestuje u nas takze slivka je ok 🙂

babulkaa
10. feb 2012

@halienka pretoze umele mlieko jej uz nestacilo, namiesto toto aby vydrzala 3 hodiny po najedeni tak vydrzala tak max 2 hodky a uz bola hladna, tak som zacala s prikrmami a vsetko je ok, ona je spokojna a hlavne nieje nervozna , proste stastne a usmievave babo to je 😉

tic_tac22
10. feb 2012

@babulkaa aha ja zato sa pitam dnes som jej dala troska ochutnat rozmixovaneho jablcka no prvikrat ochutnala bohvie co to pre nu nebolo ale si myslim a neviem ci si dobre myslim ze si asi musi zviknut na tie chute 🙂