Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

janette4
15. dec 2008

a ako pripravujete špenát pre malých.ja si ho pre seba robím so smotanou alebo mliekom,ale neviem,ako ho mám spraviť drobcovi. 😨

zmrzka333
15. dec 2008

dakujem janette

dididi30
16. dec 2008

janette, ak kojis tak das svoje miecko ak nie,tak umele miesto obycajneho a moze sa aj zltok, ale neviem od kolko mesiacov sa moze 😉 no a mozes aj zemiacik do toho rozmixovat,ku ktoremu pocas varenia pridas par zrniecok rasce, aby vyplavilo to zle zo zemiakov 😉

janette4
16. dec 2008

vidíš didi, to o tých zemiakoch som nevedela,ja mu ich varím bez rasce.vďaka. 🙂

janette4
16. dec 2008

ozaj, muž dnes kúpil 500g brokolicu.ja som mu spravila polovicu so zemiakom a nestíhala som dávať na lyžičku. 😀

3558
16. dec 2008

spenat uvar,je to velmi tychlo udusene,tak len par minut.zvlast uvar zemiaciky,lebo tie sa varia dlhsie.ja varim bez kminu,lebo koreniny sa nesmu pridavat.je to na tebe.
do zemiakov sa pridava kmin pre dospelych preto,aby boli lahsie stravitelnejsie.
potom to zmixuj a mas.
my sme dnes mali brokolicku so zemiacikom a zltkom. 😉

daskak
16. dec 2008

kocky myslite ze uz mozeme papkat ovsene vlocky? mame 6 a pol 🙂

janette4
16. dec 2008

zuzka, od kedy sa môže dávať žĺtko? a dáva sa najprv mäsko a potom žĺtko alebo opačne?mne dr. nič nevysvetlil,len mi povedal,že mám dávať zeleninu. 😒

lubecka
16. dec 2008

zuzana29 nebojim, nedavam ich pravidelne amozeu sa davat aj dlhodobo, neovplyvnuje to, nezvykne si na to telo, to nie su protilatyk, tie si jasne telo vytvori samo..
zmrzka.. mozu sa dat od narodenia

dididi30
16. dec 2008

janet tusim od pol roka, alebo od 5 mesiacov? neviem ale tak nejak okolo 😀

zuzka ale kmin sa musi davat, lebo odplavuje zo zemiakov solamin a to je jed v zemiakoch, to sa ti cudujem ,ze nedavas, ked si taka bio 😲 no neva, sak je to na tebe....

lubecka suhlasim 😉

dididi30
16. dec 2008

daska ja si myslim,ze od pol roka hej 😉 ale nazory sa roznia, ako citas..... 😉

zuzka a ten kmin vyberies, nerozmixujes, mozes ho dat do nejakeho kuska latky, alebo niecoho aby sa to nerozplavilo po vode...

tiez je dobre a potrebne davat do zeleniny par kvapiek oleja, olej pomaha dat to dobre v zeleninke von ...vhodny je olivovy extra virgin olej, je drahy ale sak par kvapiek...olej vam vyzdrzi dlhooooooooo 😉

a este nieco.....ved babatkam ked nemozu prdkat,tak sa robi kminovy cajik, takze nic na nom zle nieje

kmin=rasca, len pre pochopenie 🙂

daskak
16. dec 2008

gali ahoj 🙂

daskak
16. dec 2008

mne to dnes poradila destka doktora, ktora sa este venuje aj zdravej vyzive 10 rokov... uz aj mne vela krat pomohla...... 🙂

dididi30
16. dec 2008

daska ahoj, tak co urobis s ovennych vlociek? 🙂

daskak
16. dec 2008

netusim.... ja vlocky niekedy pridavam do fasirok alebopolievky, ale pre babatko neviem... ☹

dididi30
16. dec 2008

daska ja tiez do fasirok alebo krupici , mnam 😝 😀
inak ked mala mala kiahne, tak som jej robila taky kupel z ovsennych vlociek, je to super na plet, vela vitaminov 🙂

no a ja by som tie vlocky namocila vo vode teda od rana do vecera, potom ich nejako zohriala, pridala mliecko a mozno aj nejake vajko , zltok...alebo z ovocim, postup s mliekom a pridala nejaku zavaranu broskynku alebo cerstve jabko 😝 to by som aj ja zniesla 😀

daskak
16. dec 2008

😀 😀 😀 ..... mojmangelik to uz 10 rokov ranajkuje... vlocky+jogort+banan..... ale mne viac chutia vlockove kolaciky 😀 , no asi mu kupim tie jemme zalejem vodou a pridam ovocie... zajtra skusime som zvedava... inak nasi chlapi su skoro rovnako stari. pol roka 🙂

dididi30
16. dec 2008

dasi, jaj dobre tvoj muzik papa , aj moj to lubi 😀 😀 😀 moj otec sa z neho rehoce, ze zradlo pre zierata 😕 😀
ja viem, vsimla som si, tak aspon si mozeme radit 😉 🙂
aj ja skusim, ale neva ked nezje, zjem ja 😀 😀 😀

daskak
17. dec 2008

gali: idme varit na obed tie vlocky 🙂 ... dam vediet.....

3558
17. dec 2008

vlocky pisu od ukonceneho 8smeho mesiaca ak kojis, a ak nie tak od ukonceneho 6teho. potom mi daj vediet ako si ich pripravovala. ake si kupila? ze vraj sa nemaju kupovat lacne. ze su hrube. a drahsie su jemnejsie. napis s cim si to koombinovala a ako si pripravovala. 😉

ivanuska77
17. dec 2008

Baby,
my s mazelikom papame vlocky na ranajky tiez uz nejaky ten rocik 😀 , mnam.
Ako pise Zuzana, od 8 u kojenych, od 6 u nekojenych. Tie vlocky. Ale ja kojim a davala som ich uz od 5 mes, na doporucenie lekarky 🙂 , koli zapcham co mala Natalka. Vysvetlila mi to tak, ze ak nemame v rodine alergiu na lepok a ine alergie, tak sa nemam bat a pomalicky vyskusat. Pomaha to a Natalka to len tak zosrotuje 😝 .
Ja pouzivam tie jemne, su troska drahsie, ale priprava trva kratsie. Robim ich na sladko s ovocim, tak ze ich povarim vo vode az kym to nezhustne (ale aby neprihoreli 😉 ), potom pridam moje mliecko a ovocie, mnam. A na slano, tak ze ich pridam a varim s akoukolvek zeleninou, ci masom.

Daska ako to dopadlo?

Dididi, zradlo pre zvierata , ale ake su potom tie zvery zdrave 😉

ivanuska77
17. dec 2008

Dididi, este k tomu kminu. Este som o tom vareni kminu so zemiakmi nepocula, ale je to zaujimave, vyskusam 🙂 .
Viem, ze koreniny by sa nemali, ale kminovy caj je predsa na prdiky, aj feniklovy a tie su uz od 1tyzdna doporucovane. Takze ani v zeleninovom prikrme nemozu poskodit.

daskak
17. dec 2008

no ahojte, my sme este kojeny ale tiez som ich dala na doporucenie detskej lekarky uz teraz.. nooo vyzeralo to vseliako.... aaale zvladli sme to... kupila som tioe jemne.. povarila som ich cca 5 min a k tomu som pridala postruhane jablcko a spolu som to podusila... rozmixovala som mu to /inakmi papat zatial nechce/ a zostala uz len prazdna miska 😀 ... inak aj mne to celkom chutilo.. len ja by som si tam pridala med 🙂 ... takze mnam mnam 🙂

ivka je to naozaj velmi zdrave a hlavne nehrozi zapcha 😉 ... manzel vrelo doporucuje.... asi ich zacnem aj ja pravidelne jest 😉

3558
17. dec 2008

tak teda uz aj ja vyskusam nech mame zmenu. potom dam vediet ako sme dopadli.
davate uz aj ryzu? ja este nie ale mam ju uz kupenu. hnedu organic. a ako ju robite? my sme len pri zeleninke,masku a zltku. dalej sme sa nedostali. 😉

daskak
17. dec 2008

no my ryzu jeme od zaciatku... ta dr., ktora mi poradila aj vlocky hovori, ze ryza je ovela zdravsia ako napr, zemiaky.... ja ju uvarim vo vode spolu s mrkvickou a rozmixujem... alebo naveceru len ju uvarim a pridam kusok bananika... je to ako kasa.../aak ste nachylnejsi na zapekanie tak opatrnejsie/... napr. my zltko este nepapkame a masko tiez nie.. ale uz zacneme 🙂

3558
17. dec 2008

prave ze keby som to ja spravila s mrkvou, tak sa mi maly nevykaka cely tyzden. mozem mu to zmiesat so spenatom. vyskusam. vdaka. daskak 😉 😉

ajlinka
17. dec 2008

caute babenky,ked ste tak nadhodili to zapekanie....moju malu zapeka....az moc...to uz podla mna nieje normalne....ja ju totiz kojim...zacali sme uz aj prikrmovat,ale ono to zacalo este skor...od narodenia do takych 2 a pol mesiaca kakala aj 3-4 krat denne...potom sa to zredukovalo na 1 a teraz prejdu aj 3 dni a nic a musim jej dat klistircek z lekarne,uz fakt nevladzem....detska lekarka mi kazala aby som jej davala len cestovinku s roztlacenou zeleinou(mrkva ,zemiak,cuketa) a z ovocia len hrusku ci slivku....no ani to nepomohlo,tak mi napisala taky cukor z lekarne,napridanie do cajika,ci kamilky...vola sa to Nidex a robi to Nestle...ale ani to nejak moc nepomaha....dnes sme uz zasa treti den....a nic....poradte mi!!!

daskak
17. dec 2008

ajlinka ja by som na tvojom mieste este neprikrmovala, pokial kojis mas cas do siesteho mesiaca. no a co sa tyka cestoviny takto uz vobec nie ☹ ... zlozenie velmi zatazuje travenie u babatka... no ja by som na tvojom mieste dala harmancekovy cajik /aj nemusis/ a niekolko dni len nech pije tvoje mliecko...no a detsky klistircek by som si nechavala az ked uz naozaj naozaj nic nezaberie, aby si na to crievka nezvykli.... skus niekolko dni len kojit a dat ten harmacnekovy cajik... inak kym je babtko kojene nemusi ist aj niekolko dni a vobec to nevadi kym ma makke brusko a poprdkava.. inak hruska dost nafukuje... 🙂

ajlinka
17. dec 2008

daskak no ved ja viem....ta cestovinka...to vlastve ani nie je cestovinka...je to skoro ako kasa a je to uz od 4 mesiacov....na slovensku asi ani neexistuje...a aj klistircek....som vlastne dala z ako poslednu moznost...a to uz mala plakala a ani nechcela jest...problem bol v tom ze brusko mala tvrde...a aj kakinku...ako kamen...az po klistirceku si vydychla....bola toho plna plienka....prolem je v tom,ze s tym zacala este pred prikrmovanim....potom bol chvilu klud a teraz zasa....na zblaznenie...

daskak
17. dec 2008

hmmm... ja som si myslela ze klasicka cestovina... no aj takby som asi niekolko dni skusila len kojit. a cajik sineskusala?