Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

katusha
24. nov 2007

my papame takto:
ranajky - mlieko
desiata - mlieko
obed - zelenina - mrkva, zemiak, cuketa, brokolica, karfiol (rozne kombinacie)
olovrant - detska vyziva (napr. jablkova, broskynova) a do nej rozlaceny banan - papame to len kazdy druhy den, inak mlieko
vecera - ryzova alebo obilna kasa
😉

patusik
24. nov 2007

Katusha, dakujem krasne, si ma inspirovala 🙂
Co sa tyka obeda, robis polievocky? Kolko druhov zeleninky davas?

katusha
25. nov 2007

patusik, polievky nerobievam, ale zrejme zacnem, urobim to ako vyvar len to neosolim - dam vyvarat kusok kuracich prs a nejaku zeleninu, ale neviem este aku 😀

medvedik21
25. nov 2007

tak ja davam mliecko..ovocie..zeleninka/obed/...kasicka..mliecko
len mi povecte ci to nieje na mojho 5mes. drobca moc? 😨

emjee
26. nov 2007

elise • 1d, snž • Dnes o 09:50
Poraďte mi prosím čo dávať na raňajky 11 mesačnému bábätku? ešte stále kojím, aj prikrmujem ale neviem čo vymyslieť na raňakjky, obed je v pohode to obmieňam a má ho pestrý aj večeru mám vyriešenú ale na raňajky neviem. ☹ Kašu mi nechce, iba tak 2-3 lyžičky, dala som mu aj celozrnný rožtek alebo grahamový prekrojím mu to na polovicu a vyďobkávam mu zo stredu kusky a to papa, nemiem či môžem dať aj kusok šunky alebo syr,......poradíte mi niekto prosím???

dadulik75 • 3d • Dnes o 10:06
ahoj kludne mu davaj po kuskoch sunku,alebo skus piskotky namacane v mliecku nejaky jogurtik a mne mama vzdy kazala v tomto veku aspon u ytch dvoch deti postupne prazenicku z 1 vajicka a dotoho ked ju urobis natrhaj alebo nakrajaj na jemno sunku plus rohlik alebo chlebik

elise • 1d, snž • Dnes o 10:15
občas mu dám tak raz do týždňa uvarené žltko ale to sa na mňa pozerá že čo mu to dávam a nechce mi ho papať tak mu ho potom dávam do polievočky. Skúsim šunku k rožteku, dadulík dakujem za radu

medvedik21
26. nov 2007

tak by som vas velmi prosila aby ste mi poradili ako navarit na viac dni a ako uskladnit...
1, tak co mozem a nemozem zamrazit/tak napr.nieco so zemiakom nieje dobre zamrazit to som uz vyskusala a nedobre!/
2, uvarit a zasterilizovat...tak ozaj mozem navarit cokolvek a dat do pary a vydrzi mi to?...kolko?...a banan je to len chyba krasy ze pomixovany scerna alebo to nie je dobre?...prosiiim poradte mi svoje skusenosti 😖

kili
26. nov 2007

ja to robím tak, že surovú zeleninu pokrájam, dám do samostatných nádobiek a dám zamraziť. Potom už len nasekám, čo ma zrovna napadne.

kili
26. nov 2007

mňa zas trápi, čo je moooc kalorické, potrebujem aby priberali. Samko od kedy prikrmujem, tak moc nepriberá, ani sa nedivím, keď namiesto jedného chodu má zeleninu, však to je hotová diéta. Dnes som kukala kalorickú hodnotu jednej kupovanej výživy a mala 247kj a mlieko má 280kj a to mu tej príkrm zriedim ešte s vodou, lebo tak hutý by ho cez flašku nevypil, takže je toho ešte menej.

zuz11
26. nov 2007

medvedik, mozes sterilizovat, ja som tak robila na dovci a bolo to super, ale dlho by som to tak nenechala asi max 2 tyzdne az mesiac 😉 a nasterilizovat mozes uplne vsetko, ja som odskusala aj maso a aj ryzu 😀
a zeleninu do mrazaku predtym dam do vriacej vody a do sackou a sup do mrazaku a ak nejde od seba tak klepnem kladivkom po sacku 😀 ale v mrazaku by som tiez neskladovala velmi dlho veci 😀 a varene ja vobec nemrazim, varim vzdy cerstve max na dva dni 😉

katusha
26. nov 2007

aj ja si davam zeleninu do mrazaku. zemiak samozrejme nie 😉
kili a maso este nemôze papat? 😕 alebo aspon taky masovy vyvar a v tom rozmixovat tu zeleninu?

lucaska
26. nov 2007

patusik mi roztlacame len vidlickou od zaciatku on pomixovane moc nechcel, tak vsetko len popucim a papame. zeleninku papame zemiak,mrkva,petrzlen, karfiol,kalerab,cuketa,hrasok,trochu kukurice,

kili
26. nov 2007

katusha, už týždeň Samkovi dávam vývať, zajtra začnem aj mäso. Ale tá kupovaná výživa, čo mám je aj s mäsom a aj tak je to málo kalórii.
A Adamkovi ešte nemôžem, tomu len teraz začínam dávať a ani do toho sa mi moc nechce, lebo nám po príchode z nemocnice schudol a ak nezačne priberať, tak skončí v nemocnici zas ☹ . Ale s príkrmamy som mala začať už pred 2 mesiacmi. Ale asi to ešte zas odložím aspoň kým nepriberie.

zuz11
26. nov 2007

kili, no ved nemala si hned nahradit cely obed prikrmom, daj pol prikrmu a pol mliecka 😉

kili
26. nov 2007

hmm, ale keď sa píše, že sa má nahradiť celý. Ale môžem to vyskúšať pol na pol.
Koľko také dieťa zje príkrmu? Samko asi 200ml zriedeného, vody tam môže byť takých 100ml. On ale inak vodu nepije, takže aspoň ju do seba dostane takto.

valy
27. nov 2007

ahojte, co sa moze dat ako prikrm, aby to bolo take poriadne kaloricke? napada ma banan, mozno zemiak. je este nieco kalorickejsie?

elise
27. nov 2007

admin mi uzamkol tému aké dať raňajky 11 mesačnému dieťaťu a prikázala mi že to musím písať v tejto téme príkrmy, pretože ona je odborník na príkrmy. môj syn má 11 mesiacov na obed papá všetko a je to dosť pestré na olovrant a desiatu má ovocie a večera je mäsko alebo zeleninka, problém je čo mu mám dávať na ranajky, kašu odmieta a tak mu dávam už dosť dlho celozrnný, alebo grahmový rožtek , ale neviem čo k rožteku môžem dať?????????čo by malo ranajkovať 11 mesačné dieťa??? ja ho ešte aj kojím

emjee
27. nov 2007

elise - citujem ta: "ešte stále kojím, aj prikrmujem ale neviem čo vymyslieť na raňakjky" - podla teba (sudim podla ip, co si mi napisala) ranajky nie su prikrmom a preto potrebujes speci temu; podla mna hned z prveho tvojho prispevku vyplyva, ze sa pytas na prikrmy a preto tvoja otazka patri sem, takze sa necerti

elise
27. nov 2007

emjee ano stále kojím, aj malý normálne papá všetko jedlo dňa okrem raňajok, čo mu teda môžem dať na raňajky, ked máš s tým skúsenosti?????????????????ano potrebujem zvlášť tému čo má raňajkovať 11 mesačné dieťa???????? dávam mu celozrnný rožtek ale čo mám dávať k rožteku emjee????????????

emjee
27. nov 2007

elise preco na mna kricis? pouzivam ja na teba tristo otaznikov? ja neviem co mu mas davat, ja som ti len odporucila spytat sa v tejto teme, pripadne si ju prelistovat dozadu

elise
27. nov 2007

potom sa opýtam ked bude mať rok a pol čo mám dávať na raňajky 1 1/2 ročnému dieťaťu stále to bude iba príkrm???? takže čo raňajkuješ ty, teda pardon emjee čím sa na raňajky prikrmuješ ty alebo tvoje deti???

fifa
27. nov 2007

elise my papáme iba maslo a šunku, ale maslo klasické obyčajné a šunku morč. alebo kuraciu a čajík, skúšali sme aj lekváik, ale ten mu nejde a ešte my baby poradili syr Lučina, tá jedna kocka stojí asi 16,-

elise
27. nov 2007

emjee tu rozoberajú starvu 6 mesačných detičiek nie skoro ročných

fifa
27. nov 2007

a zabudla som, že papame len chlebík, lebo rožtek sa tažko žuje

emjee
27. nov 2007

ok elise, potom si otvor kazdy mesiac temu, co mas tento mesiac davat svojmu dietatu na ranajky - ked to budes robit do jeho osemnastky to mame 17x12+1=205 tem o ranajkach
ja ranajkujem naco mam chut, niekedy jablcko, banan, ine ovocie, niekedy jogurt, niekedy chlebik so sunkou, syrom, rajcinou, paprikou

elise
27. nov 2007

emjee otázniky som písala v zúfalstve a neviem ako vyjadriť zúfalstvo tak som dala otázniky prepáč ak sa ťa to dotklo, ale ked hodnotíš témy, alebo príspevky, tak by si mala mať aj neaké vedomosti v danej oblasti, takto potom objektívne môžeš posúdiť zmysel, pretože moja téma objektívne nebola posúdená a bola zamknutá

fifa dakujem za radu ale šunka nie je slaná ? ked do roku by nemalo byť nič slané ani korenené, a aké používate maslo?

elise
27. nov 2007

fifa ja som malému zatial chlebík piekla dala som mu z ražnej muky. aký požívate ? 🙂 🙂 🙂

fifa
27. nov 2007

ale to nevadí, že je šunka slaná, zase to dieta potrebuje aj tú sol, pokial mu ten chlebík neposolíš tak je to v pohode, a maslo najradšej jednotárske, može byt aj ine ale malo by byt napísané maslo a nie maslová chut alebo také podobné veci, a ak nechceš teda davat šunku, tak daj iba maslo a k tomu mliečko, a možeš už davat aj jogurty

elise
27. nov 2007

fifa dakujem si zlatá 😉 aspon mu ten rožtek na ranajky s niečim spestrím

nenka83
27. nov 2007

elise su aj casopisy...mama a ja v ktorych je jedalnicek aj pre 11 mesacne dieta... vola sa to mama a ja special. a malemu nemozes davat jogurtik? napr s bananom, ma uz na to vek... alebo celozrnny chlebik so syrkom? nemusi mat kazdy den nieco ine.

fifa
27. nov 2007

chlebík davam taký ako jeme my-pšenično ražný a ozaj baby sem raz písali ale už neviem kde to je , že davajú aj natierky, ale neviem z čoho, možno tvaroh, syrík a neaká mrkvička, skús vymysliet niečo z potravín, ktré už možte papat, my začíname s mliečnymi výrobkami neskor, lebo mame alergiu na bielkovinu kravského mlieka