Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

junovka
18. apr 2008

a co tak tekvicu, alebo cuketku?Inak, kludne mozes dat aj spenat. 😉

jahodka11
18. apr 2008

lindulak, nas maly je asi alergik, tak my zavadzame pomalicky, ale po mrkvicke dostal zemiacik a hned k tomu aj mrkvicku... a zajtra sa chystam cuketku... a neskor uz aj nejake to masko asi, nech sa poriadne napapa 🙂

lindulak
19. apr 2008

Ahojte! Tak nakoniec sme zohnali bio zemiacky, tak mala dostala dnes k mrkvicke zemiacik. Chutilo jej, riadne sa rozpapkala 🙂 Zjedla 80g a este by hadam aj viac, ale som nemala viac navarene 😀 Tak sme sa este dopili mlieckom. Uz ju ani nenapina, pekne papa. Kolko prikrmu spapaju vase 6-mes. baba?

kattom
19. apr 2008

lindulak - kludne pridavaj k tomu, co uz ti papa mala vzdy jeden novy druh.a ked uz budes mat 3-4 druhy - uz mozes viac kombinovat (napr. jeden den dat dva druhy zeleniny a dalsi den tri). a vzdy postupne pridat nieco nove (samozrejme jej nemusis miesat 10 druhov zeleniny naraz 🙂
kubo spapal pri zavadzani tych 60-80 g a ked mu chutilo tak aj celych 120g. a samozrejme sa este vzdy hned po obede "dotlacil" materskym mliekom 😀

renika
19. apr 2008

lindulak a kde si zohnala bio zemiaky? Aj nás o chvíľu čakajú prvé príkrmy 🙂

lindulak
20. apr 2008

renika, bio zemiaky a mrkvu som zohnala v tescu v BB. V zelenine maju kutik - organic, tak tam. Maju tam aj inu zeleninu, no nie vhodnu pre male baba - citrusy, cesnak, uhorka a tak... A este maju v tescu mrazenu bio brokolicu a spenat. A to je vsetko, viac som nezohnala. Este som rozmyslala, ze skusim Kaufland, no nedavam tomu velku nadej... Ak nieco ine zozenies, daj vediet, kde 😉 pa

kacenka83
20. apr 2008

ahojte, poradte mi prosim ake susienky, alebo piskotky mozem dat 7-mesacnemu do vyzivy? alebo ako pripravit ovsene vlocky aby som mu ich tam mohla primiesat?
renika a lindulak, v kauflande maju bio jedine mrazenu zeleninu - spenat, brokolicu, karfiol a este cosi, len si neviem spomenut 😅

lyongirl
20. apr 2008

Ardo má tuším mrazenú bio zeleninu, ale nie som si istá, ale u nás v kauflande je bio mrazená, už som na ńu pozerala 😉

Kacenka, ty asi ešte nedávaš lepok, že? Lebo my máme Sunarku, Hero a klasické piškóty, ale tam je všade lepok...

kacenka83
20. apr 2008

lepok vo vacsom mnozstve som zatial nedavala, jedine dva dni po sebe som mu dala do rucicky jednu susienku od nestle, piskoty a ovsene vlocky zatial nie... ale slatinske piskoty by som do vyzivy mohla dat, nie?

junovka
20. apr 2008

kacenka, a kde zozenes Slatinske piskotiky??A co sa tyka Slatinskych a obycajnych piskot, tak to mas podla mna uplne jedno, nakolko v oboch su vajcia 😉

valhali
20. apr 2008

caute,ked chcete bezlepkove piskoty,tak dostat za 15sk v sieti Agro potravin kukuricne piskoty. Urcite ich dostat aj v inych obycajnych potravinach. Obashuju kukuricnu muku, cukor a vajcia. Nic viac,ani kypriaci prasok,ani ziadne Ecko.

valhali
20. apr 2008

a est esom zabudla,ze v lekarnach dostat Nestle ryzove bezlepkove piskoty.

lindulak
20. apr 2008

Diky baby za tipy, popozeram. No musim ist do BB, lebo u nas v BS ziadnu bio zeleninu nedostat 😠

kacenka83
21. apr 2008

Slatinske piskoty maju u nas v bille, ale je ich aj tam tazko dostat, lebo ked ich dostanu tak sa im hned aj minu a ja to mam od ruky... ale asi sa poobzeram po tych kukuricnych... dakujem za tip

kacenka83
21. apr 2008

mozem zacat davat prikrm - ovocie na ranajky? my sme dost rozlietani, ked ma byt desiata tak 2x plavame a raz sme na fit loptach tak tam by nebola ziadna pravidelnost, ale na ranajky sme vzdy doma...

kili
21. apr 2008

od kedy môže dieťa med? by som chcela skúsiť malému ryžovú kašu s medom (domácu) alebo čajík z medom.

lyongirl
21. apr 2008

Odporúča sa od roka, ale veľa kaší ho má a sú od 6 mes. Je na mamičke, ako uzná za vhodné. Môj malý nevyžaduje sladiť, tak ho nezaraďujem, ale ak začne žiadať, osladím asi medom. Lepšie ako cukrom.

kacenka, ovocie môžeš dať kedy chceš, ak bude malému vyhovovať na raňajky, tak prečo nie? Ja tiež dám niekedy chlebík, niekedy kašu a niekedy banán, jak ma napadne, nemáme to presne určené, čo kedy...

vaness
21. apr 2008

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme 5 mesiacov a 2 týždne, sme na UM a papáme už mesiac zeleninku na obed, teraz chcem zaviesť aj ovocie ale neviem ako, či ako druhé jedlo - olovrant alebo mám iba namiesto zeleniny dať na obed to ovocie. Ďakujem

fifla
21. apr 2008

my sme dali ako desiatu, to sa mi zdalo prakticke

kacenka83
21. apr 2008

my mame na obed zeleninku s maskom a ovocie som zacala davat na ranajky kedze na desiatku vacsinou niekde sme, vtedy je jednoduchsie kojenie... ale kludne ho mozes dat na desiatu, alebo olovrant

fifla
21. apr 2008

my sme praveze doobeda doma, tak preto na desiatu, a od obeda sme prec tak olovrantujeme mliecko

vaness
21. apr 2008

A neni ešte nám skoro na 2 príkrmy denne?

junovka
21. apr 2008

vaness. je skoro na 2 tuhe prikrmy. 😉

zlaticakhalil
21. apr 2008

junovka ahoj my papame 3 krat denne tuhu stravu uz od 6 mesiacov a je nas vela co tak robia
ja uz nicomu nerozumiem kazdy lekar povie nieco ine 😠
mam znamu co teraz jej maly ma 6 mesaicov a papa 3 krat denne
na ranajky kasu, krupicu na obed zeleninku masko a poobede ovocie no a samozrejme aj mliecko
aj my mame taky podobny rezim 🙂

junovka
21. apr 2008

zlati, ja som sa uz u teba vyjadrila......a nechcem uz na tu temu diskutovat ☹ 😔 nech kazdy sa pouci...tak ako ja ☹ 😔 .......jedno vam mozem odporucat:NIKDY sa neriadte radami "starych skol" t. j."babky, svokry.....kruto som na to doplatila ☹ 😢 😢

kili
21. apr 2008

junovka, a čo sa stalo ak ti nevadí to znova písať

fifla
22. apr 2008

junovka, co si predstavujes pod tuhou stravou? akoze nemliecnu, teda kasicky, presnidavky, obedik alebo vsetko okrem mlieka....lebo podla informacii od lekarky, letacikov, netu a tak je tu uplne v poho ak mame 2 nemliecne prikrmy a vecer kasu

kako
22. apr 2008

ahojte babky,
viete mi poradit, aku mate skusenost s melonom? od kedy sa moze davat dietatku?maly ma 11 mesiacov, a neviem ci mozem skusit mu ho dat, z ovocia zatial papame iba jablko, hrusku a bananik. Viem, ze jahody, maliny a take podobne mozu deticky od 1 roka, ale melon som nikde nenasla.dakujem

junovka
22. apr 2008

fifla, pod pojmom tuha strava si predstavujem prikrmy, presne tak ako si napisala 😉

Kako, ja melon by som zacala davat tiez az po 1 roku 😉

elize
25. apr 2008

ach jo, my s prikrmami zacneme od zajtra. Trosku sa obavam ako drobec zareguje na mrkvicku, ktoru sa mu zajtra chystam pripravit. Tiez ste zacinali s jednou lyzickou a potom dokrmit mliekom, druhy den dvoma lyzickami a dokrmit mliekom, atd. ...