Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

fifla
6. jún 2008

kuky8, vseobecne a aj u nas sme zacalui obednym prikrmom. u nas sa neosvedcila velmi mrkva na zaciatku, tak sme zacali zemiacikom a pridavala som ho pstupne s mliekom az na cca 5-ty den bola z toho celkom zemiakova kasa. ale urcite by som to neunahlovala nasilu.

viera78
6. jún 2008

ahoj kuky8 my sme tiez zacali s prikrmami,zacali sme s mrvickou potom sme pridali zemiak,kalerabik.Treba vraj davat pozor na zeleninu,ktora je rychlo vypestovana,lebo su vnej same duscnany a oto je tazsie toho drobca prikrmovat,jedine co mam doma su este zemiaky zo zelenini dam vzdy len trochu.Treba sa vydy uistit ci sa drobec nevyhadze,nema hnacku ak mu nic nieje v pohode mu ktomu mozes nieco pridat.

kattom
6. jún 2008

kuky8 - na obed namiesto dojcenia - ked ti papa medzi dvanastou-jednou, tak vtedy. po prikrme klasicky este dokojis prve tyzdne, kolko si dieta vypyta

kuky8
8. jún 2008

Baby,dík za odpovede 🙂 A kedy ste začali s kašičkami? V 7.mes na večeru? A boli riediteľné vodou - mliečne alebo nemliečne? Asi hlúpe otázky,čo 😅

junovka
8. jún 2008

my sme kasicky zacali papat uz na 5 mesiacov, zacali sme ryzovou od Nutrilonu mliecnu.My sme papali jedine mliecne kase.A skoncili sme s nimi na 1.rok 😉 , nakolko Nely uz nechcela ich ani vidiet.

kuky8
9. jún 2008

junovka, a popri tých mliečnych kašičkách si aj kojila? Totiž stretla som sa s viacerými názormy, že ak bábatko je kojené, načo mu kombinovať MM s UM, ktoré je v mliečnych kašách? Aj keď sú riedené vodou... Ale nie sú aj chutnejšie?

ammalka
9. jún 2008

ahojky tak jak vypadá první příkrm, holky díky za rady

monikaaerik
9. jún 2008

Ahoj Kuky8,
mozem ti napisat ako sme fungovali my s Emkou, tiez sme boli plne kojene. Tak nejak po 6 mesiaci som na obed dala iba mrkvicku, kupila som od hami,ci hipp už presne neviem tu malu flasticku ,,prva lyzicka mrkva" a malej som to po trosku podavala,najprv nechcela, chcela sa hrat s tou lyzickou,ale na zaciatku ani tak nejde o to kolko zje,ale aby sa naucila ovladat jazycek aj inym sposobom ako sat mliecko. To som davala ako obed,podla toho ako malo vychadzat kojenie.Mrkvu som davala 3 dni a vlastne vsetko nove som zavadzala najskor po 3 dnoch.nemusi ti zjest celu flasu,radsej na zaciatku po menej.Ked ti nebude papat lyzickou tak sup prstekom. Velmi som sa tesila ked som potom tu mrkvicku videla v kaku 😀
Potom som pridala zemiacik a postupovala som tak,ze som davala najprv jednu zeleninku,potom kombinaciu 2 a az neskor 3 druhov zeleniny. Velmi je to dobre na www.babetko.sk - mnamy mnam.tam mas presne rozpisane ake druhy zeleniny a potom masko.Mesiac sme papali iba zeleninku a potom ked sme ukoncili 6 a zacali 7 zacali sme ovocie na desiatu,taky isty postup, najprv jablcko, potom hrusku a tiez to mas na tej stranke.
Teraz papame 3x denne ale napriek tomu niekedy, vlastne skoro vzdy potrebuje mala mliecko,takze este dokojim. Keby nieco kludne sa pytaj, ak mozem pomozem 😉

junovka
9. jún 2008

kuky, ja som nekojila 😉

kattom
9. jún 2008

kuky8 - my sme kase nechceli davat prave preto, ze bol dojceny, takze sme zacali az neskor - asi v deviatom mesiaci, ked uz mu papanie z prska nestacilo a zacal sa v noci viac budit (kazde dve hodiny). davala som tie, co sa zarabaju vodou - 120ml. a pol hodinu po kasi som ho este nadojcila pred spanim, kolko si pytal. a zo zaciatku sme davali iba ryzovo-kukuricnu kasu.

iva211
9. jún 2008

Neviete náhodou či sa do zmrzlinových kornútkov dáva celé vajce? Môžem dať malej papať kornútok má 6a1/2 mesiaca.

kuky8
10. jún 2008

Baby, takže ste radšej za nemliečne kaše, keď je bábo naďalej kojené? Alebo mi malý sám ukáže, čo mu najviac chutí 🙂

kattom - tá ryž.mlieč. kaša bola po zarobení vodou mliečna alebo nemliečna?

titkovamiriam
10. jún 2008

kuky8 ja by som este tri m.pockala,ked kojis a potom je to asi jedno ja som mareka kojila 18m a mliecne kase som zarabala sunarom,alebo ked som mala zamrazene materske mlieko.No aj tak kase u nas moc nesli,teda tie kupovane,robila som si doma z ryze a neskor s deckej krupice.

kuky8
10. jún 2008

titkovamiriam, ako je to, keď sa dieťa odstavuje? Keď sa odstaví, nahradí sa mu MM umelým? Lebo do 3r by nemalo vraj piť to kravské. A mliečko predsa musí piť...

titkovamiriam
10. jún 2008

ja som presla hned na kravske,ked sme uplne dokojili.inak by sa malo pit umele,no nepoznem vo svojom okoli kto by 2r.dietatu este kupoval um,myslim si ze plnotucne mlieko je ok samozrejme ak niesu problemi,ja som zacala hrncekom rano az presiel len na mlieko.osobne kupujem tatranske plnotucne 5dnove mlieko.

kuky8
10. jún 2008

monikaaerik, a vy ste kedy začali s kašičkami a s akými?

monikaaerik
10. jún 2008

Kuky8, ja som Emke zacala davat kase niekedy koncom 7 mesiaca, pre kojene deti to uplne staci,moze sa aj neskor. A najrpv som dala obycajnu ryzovu,co mi prisla vzorka od nutrilonu. Ja som davala mliecne kase ( to znamena,ze kasa obsahuje umele mliecko a rozraba sa s vodou), pretoze nemam tolko mliecka ze by som si odstrekovala cca. 70 ml (lebo Emke staci este polovicna porcia), tak preto mliecnu. a ta ryzova jej velmi chutila.ale postupne som kupila od nestle tiez ryzovu ale s ovocim a ta tiez bola dobra. samozrejme najprv iba bezlepkove. baby pisali, ze kojene deti by mali papat nemliecnu,t.z, ze kasa by sa mala miesat s MM.ale moja Emka papa mliecne a papa aj MM.tak si vyber podla tvojich moznosti. A postupovala som tak,ze:
6 mesiac : obed - iba zeleninovy prikrm
7 mesiac : desiata - ovocny prikrm
obed - zeleninovo - masovy
prva vecera - bezlepkova ryzova alebo kukuricna kasa
Ale pozor to pridavanie musi byt postupne.Najprv desiata + obed, a ked je vsetko fajn tak az potom tu kasu.
Dufam, ze som ti pomohla, keby nieco napis.papa

kattom
10. jún 2008

kuky8 - pozeram na krabicu a mliecne - preto sa zarabaju vodou, ze uz to mlieko tam bolo v nich.

ked odstavis od MM dieta, tak nahradis umelym - teda zavisi, ake je babo stare. ja som odstavila, ked mal maly rok. umele pije rano 150ml po zobudeni. a sem-tam pred spanim, ked si vypyta.
inak, poznam tiez v okoli vela ludi, co uz davaju kravske mlieko detickam od roka a pol (ja som bohuzial alergik a maly ma nabeh, takze zatial sme na umelom)

fifla
11. jún 2008

kuky8 my sme najskor zacali s kasickami na veceru a som velmi spokojna...potom sme po 10 dnoch pridali obedove prikrmy zeleninka a neskor masko.

kuky8
11. jún 2008

Dík baby, ste mi trochu urovnali ten bordel, čo som mala z tých príkrmov... niekedy je možno na škodu prečítať 100 brožúrok ohľadom správnej výživy Každý výrobca aj tak pretláča svoj produkt 😒 . Myslím, že všeobecné zásady (odstup 3 dní, bezlepkové do uk.7 m a pod.) budem dodržiavať, ale ostatné si odskúšami sami + poradíme sa s maminkami.
Veď máme Modrého Koníka 😀

monikaaerik - ja mám mlieka dosť - na papanie 🙂 skúšala som odstriekať... 30 ml... z toho veľa neuvarím 😠

ivka31
12. jún 2008

baby mam dost velky problem maly ma 6 mesiacov a velmi malo papka mam s nim velke problemy poradte mi prosim nejake super recepty dakujem vam

jurgen
13. jún 2008

Ahoj dievky,
prečítala som si väčšinu príspevkov a snáď sa nebudem opakovať ak sa vás spýtam na podávanie vývarov pre deti. Malý má takmer 7 mesiacov a moja mama ma furt naháňa, že ona nás začala prikrmovať vývarmi a pofučkanou zeleninou...Mne lekári doporučili len mixovať zeleninu a o vývaroch nepadlo ani slovko. Kedy ste s nimi začali? Samozrejme neochutené. Vďaka a pardon ak sa vraciam k téme čo ste už predebatili. Inak stále kojíme a začali sme v 6 mes. ryžovou kašou.

junovka
14. jún 2008

jurgen, ved v podstate ked zacnes varit zeleninu, tak to je uz vyvar, ci nie?Ja som to robila vzdy tak, ze som uvarenu zeleninu scedila, pomixovala a ked sa mi zdala husta, tak som priliala vlastne ten scedeny vyar, aby bola konzistenci atak akurat 😉 .....a aka je to pofuckovana zelenina???? 😕 😕 😕 😅

alami
14. jún 2008

jurgen...ono ešte nedávno sa vravelo o polievočkách...teda vývaroch...tak sme to vraveli aj pri staršom synovi...dnes sa vraví o masovo.zeleninovom príkrme,ale je to to isté...lebo ak dáš variť masko do vody s nejakou zeleninkou a pomixuješ, tak ti vznikne hustá kaša...príkrm...neskôr môžeš len roztlačiť vidličkou a zaliať tým zvyšným vývarom a môžeš to volať polievočka...

liluska
14. jún 2008

ahojte.
Ako si pripravujete príkrmy?
Robíte každý den čerstvé?
My papáme zatiaľ len zeleninku, a neviem či robím dobre, ak si pripravím zeleninku tak raz za tri dni
a dám si ju potom takú uvarenú a rozmixovanú zamraziť a keď ideme obedovať tak to len zohrejem.
Ako to robíte vy? 😉

kattom
14. jún 2008

no ako pisu kocky, vyvar sa vola aj to, co je zo zeleniny. ale tvoja mamina asi mysli klasicky masovy, ked vari polievku. tak ja som ten vyvar - rovna sa voda, v ktorej sa vari zelenina davala od zaciatku, aby nemal tie zeleninove kase take huste - ale uplne riedke polievkove som to nerobila.
a ked zacal papat masko, tak som davala aj maskovy vyvar - vodu, v ktorom som mu varila masko a zeleninu

aguii
14. jún 2008

Ahoj holky!Ja ziju ve spanelsku a prvni prikrmy mi doporucili ze zeleniny.Uvarit na 2 porce;2 maly bramburky,nebo 1 velkou,1 mrkev,kousek porku,a 6-7 dlouhych zelenych fazolek v malem mnozstvi vody,rozmixovat s vodou ze zeleniny.nakonec muzes pridat par kapek oleje(olivovyho) a zamichas(v hotove kasicce).Proste aby vzdy bylo v kasicce neco zeleneho,brambor a korenova zelenina,postupem casu pridavas,cuketu,spenat(az tak 8 mesic),dyni,kousek cibule atd

Na 7 mesici zacit s kurecim masickem,na 2 porce 1 stehynko (jen loket,to predni) obdobne se zeleninkou,muzes pridat zrale rajcatko vyvarit.Jednou to delas na styl polevky,podruhe kasicka
Dale hovezi vse obdobne,jen menit zeleninu.
Rybu uvarit s bramburkou,poripade jinou zeleninou,pridat susene mleko(sunar)

alami
15. jún 2008

liluska ja varím na 2 dni - jeden deň papá čerstvé a porciu na druhý deň dám do chladničky a potom ohrejem...

ivka31
15. jún 2008

maly vobec nepapa vsetko vygrca co mam robit

kuky8
16. jún 2008

Ahojte, o chvíľu ideme "na to" (na mrkvu) a chcem sa opýtať ešte dve veci:
1. zeleninku varíte vo vode z kohútika? Stretla som sa totiž s tým názorom, že nielen na pitie vodu prevárať alebo dávať Lucku, ale v takej vode aj variť... nie je to pri tom varení trocha prehnané? 😕 Veď vo vodovode máme vodu pitnú...
2. keď otvoríte príkrm vo fľaštičke a bábo nespapá celý, dá sa ten zvyšok ešte po uchovaní chladničke použiť na druhý deň?ˇ
Dík ženy 🙂