Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

p69majka
23. dec 2010

@ica9 veru neviem, či môže. a pozerala si na www.kojeni.net/prikrmy.php ? 🙂

cicimon
23. dec 2010

@p69majka no mozno sa moze, len stehno asi nepatri k "chudej" casti kurata. ja zatial stehno nedavam

maryanna
23. dec 2010

stehno je fajn🙂 ja dávam aj stehno , z králika domáceho aj karé.....z kuraťa kupovaného dávam čo najmenej, skoro vôbec kura nedávam.....len ak je domáce

ica9
23. dec 2010

@p69majka Pozerala som. Myslim, ze sa moze, len neviem v akej forme a ako ho vlastne pripravit ☹

p69majka
23. dec 2010

@cicimon ja tam nič moc tučné nevidím a časti mäsa sa v pridávaní príkrmov neuvádzajú, tak to neriešim. aj tak sa mi zdá zo stehna šťavnatejšie. 🙂

saska.t
23. dec 2010

kocky kludne mozete vsetko z bieleho mäsa je jedno ci je to stehno alebo prsa 😉 obvykle deti papaju lepsie stehno, lebo je stavnatejsie ako suche prsia 😉 tucne tam naozaj nic nie je 😀

mysinka2007
24. dec 2010

@onellyo jeejj, tak to mas super, ze Ti syncek prespi celu noc 🙂 , moja drobatko sa k tomu nema, tak snad neskor , ked skusim kasu na vecer 😀

saska.t
24. dec 2010

@mysinka2007 kasa väcsinou vobec nezabera, skor naopak 😅

weirdo
25. dec 2010

@saska.t - ahoj, vedela by si mi prosim Ta (alebo aj ine baby samozrejme 🙂 ) poradit, ako upravit masko? Ja som malej 1.krat robila vcera, z domaceho zajka trosku, zormixovala som to vo vode, co sa varila rucnym mixerom a zostali tam akoby tie vlasocnice, malej to moc dole krkom neslo, sem tam ju naplo ... tak neviem, ci som to zle spravila alebo? Inac zase sa za prikrmami moc netrha, problem je, ze kedy ich zaviest. Ona casto cucko, aj kazdu hodku a pol, cize tazko odhadnut, kedy neni hladna uplne, napapana, neospala ... nejako sa tam neviem trafit 🙂
Tak to robim tak, ze skusim pred spanim a ked malo, po zobudeni to zohrejem a skusim znova, co to poje. Dnes cvikla so zemiakom (skusila som s ryzou, ale teda divne to chutilo, ale asi tak to ma 😀 ) a tiez tomu neublizila, ale nevadi, pekne budeme pokracovat. Len to masko som chcela poradit. Dakujem 😉
A teda ci mozem si viac ho urobit a pomixovat a dat zamrazit?

takyna
25. dec 2010

@weirdo ten isty mam s masom ako ty, a tiez mala nejako nemusi prikrmy zatial ☹

weirdo
25. dec 2010

@takyna - jeeej takyna, a u nas v junovkach deti tak pekne jedia, ale tak nase su vynimocne 😀 . Ako mne to nejako extra nevadi, ze sa za nimi nezenie, iste, ked by mala 10 mesiacov a zjedla denne na obed 30ml, tak by ma to stvalo, ale verim, ze to este rozbehne. Vcera mala rozok, trosku lepku, a teda ten davala, ale najma asi kvoli dasienkam ... neboj, skor ci neskor sa rozbehnu. Dufam, ze coskoro, ale zase ked pridame ovocie doobeda, zase bude o trosku viac. A kolko Ti spapa mala?

saska.t
25. dec 2010

@weirdo najlepsie je urobit cely väcsi kus, uvarit ho rozmixovat aj s trochou vyvaru (aby to nebolo uplne tuhe) nacpat do kociek od ladu a vzdy si po tom kocku vybrat a rozmrazit a dat do prikrmu, alebo naporcovat surove mäsko na male kusky do mrazaka a vzdy varit aj so zeleninkou dokopy a mixnut vsetko dokopy, nechat viac vyvaru aby to bolo kasovite a nie moc tuhe, vtedy to ide detickam pekne dolu krkom 😉

takyna
25. dec 2010

@weirdo ja jej davam detsku vyzivu, alebo uvarene jablcko a hrusku , a to zje s chutou riadne aj celu spapka 125tku alebo 100ku, ale zeleninku velmi nechce max.50tku spapka, a masko sme dali iba 2 krat a nic s toho dnes 😝

mysinka2007
25. dec 2010

@saska.t ohladom kase som pocula nazory rozne 😀 , tak sa uvidi potom, mozno si v noci aj pospime 😔

anjelicek26
25. dec 2010

@weirdo - Max papa mäsko normalne kusky, tak 0,5 * 0,5 cm, davam mu to do pusinky rukou, tak do boku, v pohode zje toho dost.

Inak vcera tiez uzas, robila som mu jeho oblubenu tekvicovu polievocku zo sladkym zemiakom, no ale ako videl, ze my jeme kacicu, kapustu a lokse, tak ani za svet a driapal sa nam do taniera, tak zjedol polku lokse (bez masti jasne) a z kacacieho prsa teda riadne, pazravec jeden, nic som mu nemixovala, papal pekne kusky, neskutocne stastny. Potvorka jedna vymyselna, skoro mi ruku odhryzol 🙄

My uz prikrmujeme tri razy denne, ale vzdy spapa len 50-60ml... pred obednym spankom o 09:30 - 10:30 sa uz koji a ide spat. Potom o 13:30 po obednom spanku a o 18-tej zasa, spinkat chodi o pol osmej....

kkubekova
25. dec 2010

Ahojte, mozno hlupa otazka, ale ako varite rozne druhy zeleniny - v jednom hrnci alebo osobitne? Zajtra mam na plane dat malej mrkvu a zemiak a tak na napadlo, ze ako to budem varit 😝 Vdaka za odpovede

anjelicek26
25. dec 2010

@kkubekova - ja zeleninu nevarim, len ju parim, kratko, potom mixujem, ale jasne, zemiak treba uvarit. Mrkvicku a inu zeleninu staci na pare, to je rychlo. A urcite spolu, vsak to nevadi, ved aj polievku jej tak budes robit 🙂

firstbaby
25. dec 2010

Kati, kludne v jednom hrnci, mozes si vyclenit jeden hrniec v ktorom budes varit len malej 😉 tesim sa na povianocne kocikovanie...cmuk Vikinke 🙂

kkubekova
25. dec 2010

@firstbaby Jeej Jani, Teba som chcela stretnut, ale flakate sa, ci co 😀 Vdaka za radu 😉 Vidime sa suseka

kkubekova
25. dec 2010

@anjelicek26 dakujem 😉 mrkvu som aj ja parila, no a po troch dnoch zajtra ideme na prvy zemiacik 😝

jja
25. dec 2010

Ahojte dievcata, davno som tu nebola a opat si k vam idem pre radu.
moja skoro 11 mes. dcerka straaasne malinko papa. myslim prikrmy, tuhu stravu. ale poporiadku. ma ako hovorim skoro 11 mes, a ma 13 kg, cize podvyzivena nieje ale to je vsetko z mliecka. stale sme dojcene, pije na poziadanie. nas jedalnicek vyzera asi takto. rano mliecko, okolo 8 vlocky s troskou jogurtu, alebo roztek s masielkom, to je asi 5 lyziciek, desiata mliecko, obed zelenina- ked zje 10 lyziciek som maximalne happy, ale zvykne to byvat okolo 5-6 lyziciek. oolovrant mliecko, k veceri ovocie, tiez okolo 6 lyziciek. viac do nej nedostnaem. toto spapa s chutou potom zatne zubky a koniec. ale mliecka si da dost. kedy jej mam davat dalsie jedlo aby sme dosli na tych 5 prikrmov denne? na desiatu a olovrant preto mlieko lebo ide v tom case spinkat a zaspava na prsniku.stale...inac nevieme...a aj keby ze jej dam nieco ine na jedenie tak neotvori pusu...
baby, staci jej to mliecko v tomto veku? este mi vobec nebola chora, je uplne super, zdrava, ziva, vesela......len to jedenie....dnes pri obede som bola zufala

pata31
25. dec 2010

@jja ahoj, my papame presne tak isto, som rada, ze nie som sama 😉 ale verim tomu, ze z mliecka ma dost vitaminkov, a ze ked pride jej cas, ze zacne pekne papat a sa postupne odstavi...len kedy to bude, netusim...a ked ma niekto navod, ako to dosiahnut, sem s nim 😉

weirdo
25. dec 2010

@saska.t - dakujem. A tie vlasocnice su OK? Ozaj, ked uvarim prikrm, ked navarim viac, mozem zamrazit, ze? Ale ked uz raz zohrejem nejake jedlo, tak uz ho znova zohriat vraj nemozem?
@takyna - tak skor je asi na ovocie, co? No ja som zvedava, ako nasa mala bude na ovocie reagovat. Nejaku kasu ryzovu si neskusala? Alebo ryzu a do nej ovocie?
@anjelicek26 - tak to mas riadneho sikulu doma, ked si tak pekne prezuje ... a teda vianocne jedlo mal ako sa patri 😀

saska.t
25. dec 2010

@weirdo vlasocnice najdes skoro v kazdom mäsku to problem nie je, ked navaris v chladnicke moze ostat 2 dni alebo uvarit a hned zamrazit, urcite nie uvarit na dalsi den ohriat a zamrazit, to uz nie je dobre 😉

weirdo
25. dec 2010

@saska.t - dakujem. A este v ten den 2x ohriat ee? 😕

saska.t
25. dec 2010

@weirdo najlepsie je odobrat mensiu cast z celej davky a tu ohriat (nie celu davku), ak nebude stacit doohrejes este kusok a zbytok do chladnicky, ale v zasade 1 den 2x ohriat mozes... /no neviem ci som to zrozumitelne vysvetlila 😀 ak nie upresnim 😀

cicimon
25. dec 2010

@weirdo mojej ked napr varim kuracie a su tam dlhsie kusky, tiez s tymi vlasocnicami, tak jej to len nakrajam na kratsie a v poho zje 🙂

weirdo
25. dec 2010

@saska.t - rozumela rozumela 😀 . Dakujem 😉 . Je tooolko toho, co o prikrmoch este neviem ... taky lepok, uz som dala, raz ako bezvajecne cestoviny a vcera pozuzlat rozok trosku, ako casto moze lepok? A to je len jedna z asi 234297 otazok 😀

weirdo
25. dec 2010

@cicimon - vidis, to ma nenapadlo, dakujem 😉

saska.t
26. dec 2010

@weirdo 1x denne staci lepok, neskor ako sa ti bude hodit, 😀 kludne sa pytaj, budem na otazky odpovedat 😉