Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

u2jana
12. feb 2009

ahojte skusenejsie maminy, uz druhy tyzden prikrmujeme... aj sme zacali celkom pekne papkat, len sa chcem spytat, kolko by malo take 5mes babo toho spapkat? a este kolko ma vypit tekutin (nie mlieka)? dakujem

beruska2x
12. feb 2009

no my jsme o mesic starsi a k svacine sni velkou ovocnou presnidavku a k obedu to mu davam do misky a zvazene to nemam ☹ dokud chce tak mu davam, mlicko uz pak nemusim... to jen kdyby snedl opravdu malo ale kase se dela z 150ml vody...tak asi tolik jako je ty kase 😀 😀

piti... nabizim mu to porad, hlavne po jidle, nektery den pije hodne jindy min ale tak cca 100ml asi by mely vypit 😵

doufam ze je to trosku srozumitelne 😎

ingulka
12. feb 2009

ahojte maminky, my s prikrmami este len zaciname... jablcno-jahodove pyre mala zbastila len tak prasklo (190g asi na 3xkrat).

Dnes som jej uvarila mrkvicku a rozmixovala... no nechcela to vobec, nieco som do nej dostala, ale viac skoncilo na podbradniku... a samozrejme ked som to ochutnala, tak to je obrovsky rozdiel medzi chutnou surovou mrkvou a takouto uvarenou/rozmixovanou...
Nemozem jej tam nieco pridat na dochutenie? 😉

beruska2x
12. feb 2009

to bych teda opravdu nepridavala, je to nova chut musi si zvyknout, nikdo nespraskne napoprve misku, chce to cas, a trpelivost a hlavne maji jine chute resp. zadne neznaji, ze to nechutna nam je normalni, uvidis ze zitra pozitri to bude lepsi, pak zkus neco jineho - brokolici a brambor nebo tak....
ale davala bych nejdriv zeleninu a az pak ovoce, ono je sladke a pak ti nebude chtit jist normalne... a jahody bych mozna do prvniho prikrmu nezerazovala 😅 jsou dost ostre, alergenni 😉 snad se ti neosype 😅

ingulka
12. feb 2009

ups, jabcno-jahodove pyre bolo pisane ze od 4mesiaca 😒 no snad nie...jedla to vcera na obed (poslednu davku)... a nevsimla som si nic 😒

co este mozem skusit po mrkvicke? zemiak, ...a ???

beruska2x
12. feb 2009

psane je tam cokoliv ale agresivnejsi to je, kdyz uz tak dej prevarene jablickoa zamixuj do nej cerstvy banan... od 4. m jo ale kdyz uz ty deti jsou rozjedeny, vis, at to neni najednou napor a presnidavky jsou prislazovane vetsinou, sice prirodnim apak prave decka nechteji zeleninu ktera sladka neni 😲

jsou vycurany nemysly si 😉

bramboru, brokolici, cuketu, dyni, dumlik, .....potom dyl kukurici, hrasek, fazolove lusky, ruz. kapustu,

beruska2x
12. feb 2009

nektere deti to snasi vse dobre, nechci tes strasit 😀 jestli to mela po 3 dny a nic tak to uz se neosype 😎

ingulka
12. feb 2009

beruska2x ... dakujem

daskak
12. feb 2009

berus ahoj 🙂 ... ako sa mate?
ingulka: no na jahody naozaj velky pozoroz su velmi silny alergen... 😒 aj ked su velmi chudtene... beruska ma pravdu... deti su potvory.. no napr. moj drobec musi jest ako prve jedlo dne zeleninku.. okrem mliecka, pretoze pokial mu dam ovocie skor, tak nemam sancu aby zjedol zeleninu.....takze mi na ranajky mame mlieko, na desiatu tiez mlieko a az na obed mame prve tuhe jedlo... 😒 😒 .. no takze tak.. a ak budes stihat pozorne si precitak tuto temu je to tu fakt super rzpisane 😉

beruska2x
12. feb 2009

ahooooj 😀

my dnes toho kralika s bramborem a mrkvi a kukurici a moooc mu chutnalo, ted odpo mel merunkovou presnidavku a taky mnam.... na vikend mam k babicce jednu sklenicku - dostala jsem vzaorek od Hami 😀

beruska2x
12. feb 2009

das.. jsem dnes psala Next na brezen a mam to za 40lib 😲 😉

daskak
12. feb 2009

berus.. tie chutia aj nam 😀 😀 ... a ake vecicky si si vybrala... este otazocka kralika pripravujes takako kuracie masko?

dievcata mam otazku, jogurt mozem davat drobcovi kazdy den??
maly je dne taaaaky uknurany.... 😒 😒 😒

beruska2x
12. feb 2009

jojo uplne stejne, neni v tom rozdil....

jogurt.. to zalezi ne chuti , pokud ma i jinou mlecnou stravu, jako ze vy jo tak bych ho stridala s ovocnou presnidavkou, tak kazdy 2 - 3 den, at se mu to nepreji, pak by to treba nechtel vubec...

vecicky - noo ruzne 😉 mikcu, trico, ponozky, pyzamka, teplaky... a ted mi prijde balik v pondeli 😀

jeste me holky napadlo, muj strejda pestoval jeden cas nutrie pro nemocnice na maso, to je dietni libove jako kralik to by se mohlo taky, jenze sehnat to 😅

daskak
12. feb 2009

ty brdo.. to zvieratko sa mi vobec nepaci 😠 ..no jemu chut, spraskal cely kelimok.. no ale aj tak to budem asi striedat...

beruska2x
12. feb 2009

proc?? je desne roztomily, kdyz je strejda mel byla jsem z nich hotova, ale fakt se to dodava do nemocnic pro lidi s dietou, je to jedno z nejdrazsich mas.. kdybych vedela kde to sehnat tak hned 😉

daskak
12. feb 2009

ano to viem, potrvrdila mi to jedna doktorka co sa venuje zdravej vyzive... a aj jeden znamy co ma problemy s olickami mi to hovoril.. asi som truba, ale mne to pripomina potkana...ale keby som to videla nazivo tak moznosa mi aj zapaci 😉 😉 ... vies co u nas sa da take vselico zohnat v kauflande..

beruska2x
12. feb 2009

to u nas neeee.. ale podivam se 😉 vis jaky to je? jako vydra... 😕

beruska2x
12. feb 2009

jinak doufam holky ze nekdo prijdete 🙂 ja zase zehlim 😠

daskak
12. feb 2009

berus: aj ja mam nachystani kos s pradlom a nie anie a do neho pustit... 😝 😠 ....

beruska2x
12. feb 2009

tady pada a pada snih, fuuuj uz me to se.. takova drina s tim kocarem, ...

kupujete nektera to ovoce od Hame Futapura?? je to dobry?? me prijdou ty kelimky maly na svacu...

erika107
12. feb 2009

caute zienky tak dnes mam taaaaaaaaaazky den za sebou :( pol dna sme stravili u lekarov :( ... ale vsetko je v poriadku ... maly je dely den hnusny uplakany lebo mi nespinkal :(

beruska2x
12. feb 2009

s malym?? snad mu nic neni... to prospinka noc, nas koblih uz taky spinka 😉

co jidlo v pohode papka??

erika107
12. feb 2009

no boli sme na kontrole 3 mesacnej u neurologicky a u chirurga ... k chirurgovi ideme az o polroka a k neurologicke o 3 mesiace 🙂 ... no dufam ze prespi tuto noc lebo minulu bol hore od druhej a o piatej uz definitivne sa zobuidl :( ::: idem do kolien som unavena jak pras... no jedlo papa ale len kupovane je vycurancek dufam ze mi zacne papat aj normalne doma robene... hrozne ma to trapi ked tu citam ake dobre papanicky maju namixovane vasi drobcekovia a ten moj chce len hipp-ky alebo hami :( ...

berus kedy sa moze zacat pridavat do jedla aj ovocie na desiatu? az ked budeme mat za sebou aj masko? inac zajtra chcem mu skusit dat masko co to spravi 🙂

daskak
12. feb 2009

eri: aj mi sme dnes uknuranyyyyyyyyyyyyyyy............. 😠 😠 😠

beruska2x
12. feb 2009

co to s vama holky je?? asi uz maj prcci depku ze zimy 😒

eri ja davam ke snidani mliko pak k obedu prikrm a ovocnou ma odpoledne ke svace.... dopo svacinu jeste nemame, tak nevim to by ti rekla kiss...
ale odpo ke svace ma jen to ovoce, bud mu udelam nebo kupovanou presnidavku (to casteji 😅 ) sni celou tu 190g a pak ma vecu mliko a v noci jak se vzbudi... nekdy ne nekdy 1x.... nekdy k ranu...

erika107
12. feb 2009

asi je to v ovzdusi...vsetky deti boli ticho a na chodbe sme len poculi nasho Matthiaska ako krici (rozculuje sa 🙂

beruska2x
12. feb 2009

aspon je videt ze se neboji, chlap no...
jinak s tou svacinou myslim ze to nijak striktni neni, udelej si to tak aby to vyhovovalo to be a malemu, jestli bude mit ovoce dopo nebo odpo je jedno, hlavne ze bude pekne jist...

erika107
12. feb 2009

no tak moj maly sa budi 2krat za noc :( o jednej a potom o stvrtej co uz ma dost unavuje lebo je dost velky nato aby sa uz tak casto nebudil....a kazde 3 hodiny si vypyta papat cez den a cajik??? to vobec do neho neviem dostat ked tak si troska cucne a to je vsetko... normalne mam strach ze cez leto mi nebude pit tekutiny :( ... a este dalsi problem ze co su tie male flasticky hipp tak on mi spapa len polovicku :( ... nechcem to do neho nasilu hustit asi mu to zaludocek este tak vela nebere... a prospievame velmi pekne ved ma 8800 g vcera vecer pred kupanim som ho vazila

beruska2x
12. feb 2009

hele me sni celou nebo teda vic ale on zase neji tak casto, kazdy to ma jinak, pokud mu to staci je zdravy a pribira tak bych to nechala na nem a nas malej se nekdy tak vzbudi v pul noci pak treba v 5 a pak vstava v pul 8... to se upravi samo no...

zkus mu dat pit pred jidlem, kdyz ma hlad tak vypije vic a zvykne si na to, oni pak sami zacnouu chtit vic az bude teplo....