Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

junovka
4. aug 2008

denisocka, ja som minule uz pisala, ze som davala Nely cviklu uz v 7 mesiaci 😉

katka2209
4. aug 2008

inac aj v januarovkach uz davali cviklu, neviem, preco v cas.dieta pisu ze od 9m. vsade pisu nieco ine.

a hubka,aky recept to mas na varene zltko? idem uz spat, napis mi do IP.

hubka
4. aug 2008

Zajtra rano prelistujem a napisem ok??ty si v januarovkach??pa

katka2209
5. aug 2008

hubka, nie, ale citam si ich, uz od tehotenstva rozmyslam,ze tam budem pisat, ale som leniva. prikrmy ma teraz viac zaujimaju.

kuky8
5. aug 2008

baby, dajte prosím typy, ako mám začať s podávaním pečiva... nemáme ani jeden zub, takže asi nejako rozmočiť... A píše sa, že najprv biele pečivo, potom celozrné 😕 Dík.

denisocka
5. aug 2008

jé dik baby,tak pojdem teda jednu vytrhnuť z našeho poľa -cviklu.dokyna nič,ala nam nato maltofer 😖 a tioež ma zaujíma kedy pečivo -ookrem žužlania,lebo už žužleme a kedy cestoviny

ináč,ekzem sme mali asi z jablka,nie bananu,ale to som už asi písala 🤐

hubka
5. aug 2008

katka lebo ja som vcera prepadla januarovky, ze nova "tvar" ale uz som vo viacerych temach a potom tu trcim viac casu a manzel je z toho stastny haha..idem pozriet ten receptik

Kuky my tiez este ziadne zuby, ale rozmyslala som zatial len o tych kukur chrumkach, len tak aby maly mal radost 😀

denisocka
5. aug 2008

my sme na kukuričných už 2 týždne,radosť prevelika,vždy ich vytieram aj z vlasov,zje tak 3chrumky asi ,takže odporučam

hubka
5. aug 2008

OK, huraaa na chrumky...inak ake je pocasie u vas....ja sa uz pomaly chystam von a dufam, ze nas nezleje tak ako vzdy.....ale krpcek este odfukuje... 😀

denisocka
5. aug 2008

u nás je krásne.slnko + mračiky,ale neprší

včera o 18.00 sa uplne zotmelo,vietor,polamalo stromy,hodinu pršalo a zas slnko

hubka
5. aug 2008

tak my sme krasne spapali cuketku s karf, este dokojim, bo zda sa mi to malo, 70 g a idem von kym je slniecko zatial papa

katka2209
9. aug 2008

ahojte baby, aj ja som uz dneska dala malej do ruky rohlicek, skoro sa "udusila", tak jej to chutilo. cely si ho strcila do ust, len zuzlala a zuzlala, ked sme jej to zobrali, tak sa za tym nacahovala a otvarala usta, no podarena bola. ani my este nemame ani jeden zubok, ale na to, aby sa naucila pomaly hryzkat to je dobre. aj kukur.chrumky odporucam, hlavne ked uz neviete co s deckami, ked moc pistia 😀 .

hubka, ty si tusim uz internetovy maniak 😀, ja som preto nesla do januaroviek, lebo potom by som uz fakt nic ine nerobila, len sedela za pc, uz aj tak sa to MM nepaci, ze co stale vypisujem a hlavne KOMU?!

duriskani
9. aug 2008

Poradi mi nieaka mamicka, prosim? Mam 8 mesacnu dceru a vzdy ked spapa nieaku pevnu stravu, tak vydrzi len hodinku a pyta si stale mlieko.. ako ju mam prisposobit na to, aby mi papala mlicko len dvakrat do dna?? Prosim o radu

junovka
9. aug 2008

duriskani, a z akeho dovodu chces davat 8 mesacnemu diettku len 2x denne mliecko???? 😕 Pokial viem, tak dieta do 9 meisca by malo pit na ranajky, olovrant a veceru mliecko, poniektore este aj v noci, ak si to vyzaduju 😉 A mozem sa ta aj opytat, co vlastne a kolko spapa pocas dna?...ze jej to nestaci. 😉

zuzka99
9. aug 2008

baby, viem že to tu niekde je písané, ale nemám čas to znova hladať, chcem sa spýtať, kolko príkrmu by malo babo zjesť aby nemuselo už mliečko? či to podla toho ako ono chce? lebo dnes zjedol 50g ovocia (broskyňa - jablko) na olovrant a mlieko ani za svet už nie. a je to dosť 50g alebo kolko vám papkaju príkrmu na jednu dávku? moj malý max. tých 50 g, ale ináč tak 30 - 40g.

lubecka
9. aug 2008

zuzka, moja zje na desiatu 150-200 g ovocia, a to predtym este kojim, az potom dam ovocie, asi by som mala dat menej ale ked jej to chuti.... no a potom na obed zje tak 180-200g prikrmu podla toho ako jej chuti, ale to uz bez mlieka.... mne sa zda tych 50g malo... mozno este to ovocie na desiatu hej, ale na obed je to podla mna malo..

janka1874
9. aug 2008

zuzka99 ako čítam tak ste tiež decembrový ako my no u nás je to individuálne ale väčšinou zje tak okolo 100g ale mliečko si pýta až po takej pól hodinke niekedy až hodinke po papaní a poobede číže na olovrant už jej dávam len z jedného prsníka trošku cucnúť už vtedy veľa nechce až večer pred spaním

zuzka99
9. aug 2008

dik babenky za odpovede, bude musieť teda pridať, ale ked on už po 3 lyžičkách začne zuriť, ho to nebaví sedieť a proste jesť. musí furt sa vrtieť všetko vidieť, chytiť. ja nechcem nasilu aby som mu to nesprotivila. 200g je dosť vela to by som asi ani ja nezjedla, ved to je napr. 20 dkg tresky 🙂 to je aj pre mňa mooooc. ja si to takto preratávam 🙂

nikol_79
9. aug 2008

ahojte, ako sa prejaví keď neznáša nejaký druh zeleninky? Ja som malého začala prikrmovať len nedávno, najpr mrkvu, potom sme mali krátku prestávku, lebo mal teplotky a nechcela som do ňho nič pchať. Dnes som mu dala mrkvu so zemiakom, toho zemiaku som dala len trošičku asi tak 2 lyžičky, a prehnalo ho, mal zelenu riedku stolicu.
A môj toho tiež nepopapa veľa tiež len takých 50g. 😒

iva211
9. aug 2008

duriskani aj moja má niečo cez 8 mesiacov ale papáme mlieko na raňajky, desiatu + ovocie (ak chce), olovrant, druhú večeru a ešte aj v noci raz, tak neviem prečo dávaš len 2x to je málo. A okrem toho papáme riadne porcie obedu, kaše cez deň kukuričné chrumky alebo Hami keksíky, chlebík alebo rožtek ale len trošičku (aby si brúsila zúbok 😀 )
Dožič jej trošku toho potešenia z cmuľkania.

lubecka
9. aug 2008

zuzka, podla mna to nie je vela.. ked si vezmes ze tych 200g je tak priblizne 200 ml, cize asi tolko kolko vypije mlieka.. a aj v speciali mama a ja pre vyzivu pisu, ze by sa davka prikrmu mala zvysovat tak ze dieta prestane pit mlieko na obed a ze bude papat 150-200g prikrmu.. kedze moja je dobry jedak, tak pre nu asi plati tych 200g 😉 ale samozrejme to nie je vzdy, niekedy mi nechce vsetko ked jej nechuti nejaky druh zeleniny a tak..

hubka
9. aug 2008

Joooj Katka ma to nejak vzalo, ale to len 2 hodky viac nie a MM ma potom cas kukat tie svoje kanaly ako Explorer, Discovery a tak...haha, my na striedacku, a maly spi, a ja som za PC v ramci inych veci na nete....ale uz sa zo mna MM smeje
Tak vy uz roztek???ste dobre!!!!to maly len tu chrumku pocmulal, ale pecivko asi neskor, nech ma zatial zeleninku, ovocie, kasu....
Inak poznam horsie maniacky na MK 😀

hubka
9. aug 2008

Duriskani, junovka ma pravdu, preco chces davat mliecko len 2x denne???ja kojim v noci, nadranom, potom na desiatu ovocie-zje uz 100g, po pol hodke az hodke kojim, na obed zeleninka-tiez uz 90g, postupne zvysujeme, dokojim, poobede kojenie, vecer kasa 130ml a pred spanim kojenie.....je to ok baby nie??? 🙂
Zuzi, takze aj ty vidis, kolko spapme..je taky stary ako moj, mal by zjest viac...ale ak nechce a zuri, tak urob pauzu, aj moj maly sa hneval, ale ja som pri tom spievala, hrkala hrkalkou a tak... 😀

patricia20
9. aug 2008

ahojte mamicky, tu je jedna dobra rada, co moze dietatko papkat, aj ked tam nie je kolko....mne to hodne pomohlo...
inak moja mala papka rano mliecko z prsniku, naobed presnidavku s bananikom alebo dusene ovocie, motom opat prsnik, na veceru zeleninku , ja ju robim na pare a mixujem, vacsinou viac druhou naraz a na zahustenie pridavam lyzicku dve prikrmu napr. sunarku..a potom ju na noc opat nakojim, za dve hod. este flasu a v noci ju minimalne raz este kojim....ja fakt neviem ci je taka hladoska...alebo to je normalne...
ked som jej nedavala na noc flasu, tak sa stal budila a nedalo sa jej pokojne spinkat...
tu je ta stranka http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_i...
ada

sirinka
9. aug 2008

moja ma 13 mesiacov a kojim minimalne 4x denne...plus ked si vypyta od smadu. niekedy aj kazdu hodinku a pol. popritom papame kadeco, ale male mnozstva, napr. na olovrant malu broskynu. na obed niekedy spapa dve misky, inokedy tri lyzicky. nevazim a neriesim to. papa kolko ma chut a hotovo.

zuzka99
10. aug 2008

dnes zjedol na desiatu 2 broskyne, bolo to na váhu 60g, to kolko dávate ovocia aby bolo 150 - 200g? 5 broskýň?

sirinka
10. aug 2008

zuzka99 ved to je super, prestan to vazit, davaj podla chuti, skus pripadne ponuknut castejsie, ak mas pocit, ze je to malo. tvoj chlapcek je este malinky, musi si zvykat a kazde dietatko ma ine tempo, nie vsetci sme tabulkovy. dolezite je, ze ma zaujem o jedlo, ze mu chuti a nie aby sa rovno najedol plnu davku. a musis mu davat dalej mliecko, pokial mu to tak lepsie vyhovuje... 😵

denisocka
10. aug 2008

baby,ked idem dať 1x SLIVKY -musím ich tiež variť???????????????????????????????????????????????

sirinka
10. aug 2008

denisocka myslim, ze nemusis...

zuzka99
10. aug 2008

denisocka a ty varíš ovocie? mne kázala doktorka všetko ovocie surové