Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

patricia1971
7. apr 2009

u2jana-ja mám asi veľký ten štamprlík, saska niekde písala, že štamprlík,ale ten môj je určite väčší....dosť sa mi to napučalo a ja to nejem,takže som polovicu vyhodila...ale treba skúšať 😵

jana.sun
7. apr 2009

Saska, díky, já si taky myslím, že to jde - ale jestli ty potravinové firmy na to nemají nějaký fígl, který já doma nemám 😵 holt budu zas experimentovat a uvidíme 😀

no jak tak čtu návod na pohance, co jsem koupila - tak se to vaří 1: 1,5 pohanka: voda a jen 2-3 minuty? tož to ovoce budu muset uvařit zvlášt v jiném hrnci - to bude potřebovat povařit dýl - no to jsem zvědavá, co z toho "vyleze"
u2jani - já koupila bio pohanka loupaná kroupy - je na obale napsané, že se to má pořádně propláchnout studenou vodou, pak povařit, tak jak jsem výše napsala a pak ještě nechat 30 min dojít a ta voda se nemá slívat, aby nedošlo ke ztrátě rutinu 😔
ještěže tu patricia napsala o tom štamprlíku - já bych toho určo dala víc - a pak bych mohla krmit i sousedy 😀 😀

saska.t
7. apr 2009

nie som sice odbornicka ale uz som tu ... 😀

u2jana- das asi tristvrte stamprli 4 cl pohanky do vriacej vody nechas prevriet 10-15 min. do mäkka a odstavis precedis cez sitko aby tam voda nebila pridas ovocie al. zeleninku a mixnes a mas hotovo 😀

bubinko- pohanku, pseno bezlepkove bezvajecne cestoviny, ak papate lepok tak ovs. vlocky, hrasok lusky ... 😉

beruska2x
7. apr 2009

jani... a jake ovoce chces s pohankou varit?? neni lepsi ji uvarit, a pak zamichat - mixovat cerstve?? ja ji uvarim normalne dokud neni rozvarena a pak dam ovoce..
s masem a zeleninou varim vse dohromady a v poho 😉

levik82
7. apr 2009

ahojte baby, som tu zase 🙂
v pondelok zaciname s prikrmami 😵 mrkviacka... kedze zacnem s kupovanymi chcela by som sa opytat ako to je so skladovanim. kedze nepredpokladam ze zje celu vyzivku na raz, mozno aj na 3x to bude - asi ano, ze 😝 tak sa chcem opytat ci tu jednu flasku mozem nechat po otvoreni v chladnicke 24 resp. 48hodin. 24 predpokladam ze ano, ale 48??? 😲 poradte prosim

saska.t
7. apr 2009

levik ano mozes 48 hod. je to aj na vyzivke napisane 😀 akurat najprv davku odober a az potom zohrievaj nesmie sa to 2x ohrievat 😉

levik82
7. apr 2009

saska, dakujem. ja sa najprv opytam az potom budem totiz studovat 😅 a jasne ze odoberiem 😉 a zohrievat vo vodnom kupeli? alebo ohrievackou? akurat neviem ako v ohrievacke take mnozstvo. hm... uz to zacina 😀 a na prvy krat s kolkymi lyzickami mozem ratat? my sme fajni papkaci a aj teraz mu davam iba cistu vodicku s probiotikami v prasku a krasne spapa aj 30-40ml. s lyzickou. tak neviem...

cessy
7. apr 2009

ahojte, ja mam pohankovu krupicu a tu varim vo vode a potom ku koncu tam dam jablcko, hrusku, povarim a je....potom jablko roztlacim vidlickou a kasicka je hotova 😉

cessy
7. apr 2009

beruska ty mas pohamku tie zrniecka??kolko to varis??lebo ja mam len krupicu a tu varim ale 20min.

saska.t
7. apr 2009

cessy - ja mam zrniecka a 10 min uplne staci 😉

levik- zo zac. som vo vodnom kupeli teraz 30 sek. v mikrovlnke, no zac prvy tyz. tak 5-6 lyz. po tyzdni mozes kolko si bude ziadat 😉

nelinka79
7. apr 2009

ahojte .. tak my sme teraz dva dni papkali mrkvicku+spenat+zemiak a to bol doslova lupot az som sa divila 😀

idem si precitat co ste popisali 🙂

nelinka79
7. apr 2009

tak sa mi to podarilo precitat uff ale ste toho popisali 😉

saska mam otazku kedy mam zacat papanie len pucit vidlickou? kolko mozem davat mixnute? a este ohladom tych hotových prikrmov mam otazku. ideme na chatu tak budem brat hotove ale nasa kaja zje skor redsie a to v poharikoch sa mi zda pre nu huste mozem tam prida trochu prevarenej vody? ale radsej UM ale to mame my to ARkove to si myslim ze zhuste este viac..

stankatt
7. apr 2009

Ahojte, tak chrumky som kupila v zdravej vyzive, kupila som kukuricne a ryzove... A maju obrovsky uspech... Zalepena je az za uskami 😀

jana.sun
7. apr 2009

beruska - no chtěla jsem jablíčko nebo hrušku - a chci to pak zkusit zavařit - tak asi bude lepší to ovoce uvařený, ne? taky bych chtěla zkusit banán, ale to fakt asi jedině čersvej - vařenej asi těžko - to si nedovedu představit a jestli se bude dát sterilizovat...? 😅
zítra chci taky koupit ty křupky - jdu do DM, tak doufám, že je tam objevím. Snad budou mít úspěch i u nás 😉

Neli, já myslím, že tu vodu přidat můžeš - to přeci nemůže škodit 😉

beruska2x
7. apr 2009

tak ovoce pridej tesne pred koncem, to staci necat projit varem a je to.. banan cerstvej to jinak nejde, uplne zcerna vsechno je fuc...

levik82
7. apr 2009

inak, pediatricka mi povedala ze malemu mozem davat zavarane ovocie - poriadne odkvapkat stavu kedze v tej je cukor a ovocie mixnut... 😲 ale podla mna to ovocie uz tiez nasiaklo cukrom, ci??? 😲 a este mi povedala ze prvy rok podavame len varene ovocie. hm... ja som chcela varit iba zo zaciatku. mozno mesiac. mozno aj menej...

beruska2x
7. apr 2009

to je blbost nezlob se.. vaenim vyhodis nejvic vitaminu.. to pak skoro nema smysl ho davat... ted to ovoce za moc nestoji tak ja davam jablicka, ty mame domaci , banany a jinak presnidavky ale jak bude pekne a stavnate za mesic tak hned davam, hroznem, melounem, broskve...
stejne tak kompoty, ty koupene jsou obyc konzervy a i v domacich je obycejne spoooousta cukru..

Dr si poslechni ale udelej si nazor samam a delej podle nej.. me taky rekla ze mam malymu zahustovat jidlo moukou!! to nevim proc kdyz pribira pekne a podvizivenej neni ani nahodou..
ber to s rezervou 😉

jana.sun
7. apr 2009

Ber, zahušťovat jídlo prckovi moukou??? takhle brzo - vlastně vůbec??? co je to za doktorku? říká jí něco zdravá výživa kojenců? 😨

beruska2x
7. apr 2009

ona je jinak fajn, dobra Dr ale tohle jsem zustala koukat no.. 😅 co kdyz tam prijde nejaka mamina co fakt nema paru a nechodi na konika??? 😀 😀 😀 😀

hele jednim uchem tam a druhym ven.. lepek a jogurty jsem si taky zacala davat podle sebe a ne co ona rika.. samo dyl nez chtela..
nedelam to u jidla nam tak proc malymu? no fakt ne vse co reknou je o.k. spis se poradit s vic lidma nebo byt soudna 😉

beruska2x
7. apr 2009

jinak dneska mel 75cm a 9340g a to mame zitra 8m 😉

jana.sun
7. apr 2009

beru, pěkné míry 😉 to my mít nebudem - jsme narození o měsíc dřív 😉 máme ted tak 70 cm a necelých 8 kg.
Jogurt jsem dala v SO a NE poprvé - koupila jsem BIO bílý a zamíchala mu do toho neslazenou merunkovou přesnídávku - jak mu to jelo 😉

beruska2x
7. apr 2009

my ho jine asi tyden a s bananem a jablickem moc chutna ale dneska se svestkovou presnidavkou mu moc nejel.. prislo mu to kysely 😝

saska.t
7. apr 2009

neli pucit by sa malo az ked vyjdu prve zubky a ty mas min. cas do 8 mes. tak si nerob starosti 😀 na to bude casu dost 😉
pridala by som radsej vodu ako mlieko ma si zvykat na cistu chut zeleninky a ovocia mlieko uz pozna 😉 aj ked mne sa zdaju tie vyzivky docela riedke 😀

levik - vyhni sa zavaranemu sami cukor to je 😝 , ja som varila ovocie iba 1 den a potom uz len surove ziadna neg. reakcia neprisla tak som v tom pokracovala ... 😎

Apropo - niekedy ked vas tu citam co vam Dr. hovoria tak mam pocit ze vedia este menej ako my vsetci dokopy to je vyzitka nasho zdravotnictva, no uplna katastrofa, sa mi chce niekedy z toho zvracat a potom sa cudujme ze deti trpia alergiami a obezitou 😠

paola.o1
7. apr 2009

ahojte dievcata, mam na vas dotaz, my uz tri dni papame mrkvu a neviem co dalej, ci mu mam k tej mrkve cosik prihodit, napr. krumplu a potom maso, alebo ci mam pokracovat inou samostatnou zeleninou zatial bez zemaku a masa? 😀 dikes

mukky
7. apr 2009

Ahojte,my mame dnes 9 mesiacikov,boooze ,ako to rychlo ubehlo,to je neskutocne....Dievcata ja som varievala par krat kukuricnu kasu,ale rada by som vedela ako a s cim ju robievate Vy...ja ked som tam pridala jablcko tak stale mi ta sladka chut jablcka nejak zanikla.....dnes som si pozerala v oddeleni zdravej vyzivy pohanku s ryzou,bol to jeden sacok s tymito dvoma druhmi potravin,a cuduj sa svete,esteze som si precitala zlozenie 😲 😲 🙄 😠 ,mimo ine tam bolo napisane,vhodne pre deti od 6 mesiacov,obsahuje stopy arasidov,soje... 😠 a este som zabudla coho este....no chapete to???Jednak ze to bolo napisane ze vhodne pre deti od 6 mesiacov,pricom soja a arasidy alergen totalny 😠 do roka urcite,a arasidy aj pre kojace matky nevhodne...a ze vlastne v pohanke a ryzi by som take nieco necakala 🙄 super.....Viem ze plnky v keksikoch tieto stopy obsahuje,preto keksiky s plnkami a aj keksiky tak skoro davat nebudem,ale toto..?Vy ste sa s tym nestretli???Bola som v udive......Inac kasu som robievala aj s cuketkou,no je vela sposobov ,ale rada by som vedela ako a s cim ju robievate vy..A ak budete mat cas a chut,skuste napisat vas denny jedalnicek,i casovo nejak priblizne....u nas to casovo mame vzdy inak...ahojte,pekny den 🙂

levik82
8. apr 2009

ja som rovnakeho nazoru ako vy s tym zavaranym ovocim. a s tym varenim ovocia tak isto - tiez sa chystam iba na zaciatok a potom nie. ved nech okusi fajne stavnate domace broskyne a pod. 😉
a inak ja som vo vsetkom taka - nazory vypocujem ale riadim sa aj tak podla seba 😉
este sa chcem opytat. kedze zacneme s mrkvou buduci tyzden, potom mrkva a zemiak, teoriu viem 😉 len neiem kde zohnat potom dalsie zeleninky ako brokolica a karfiol. kupim mrazeny bonduelle a uvarim a potom zmrazim alebo odkial sa dostanem k brokolici??? 😕 😕 😕 😅

beruska2x
8. apr 2009

levi ja pouzivam zeleninu mrazenou, jen treba cuketu, kedlubnu cerstvou... ted uz brzo bude zase pekna normal zelenina k sehnani tak se to musi vydrzet no .. 😉

saska.t
8. apr 2009

mukky nestresuj 😀 to je normalne kedze na tej linke sa vyrabaju, spracovavaju aj ostatne ziviny, je to tak strasne zanedbatelne mnozstvo ze to ziadnu alergiu nesposobuje ale upozornit ta na to musia 😉 gratulujeme k 9 mes.
ja robim kukur. kasu väcs. s jablkom, hruskou a vzdy spravim kukur. davku mensiu ako ovocnu pomer 2:1 ovocie kasa a sladka chut vzdy vynika 😎

levik - ja co nekupim v tomto obdobi mrazene davam normalne z obchodu, nemozme deti odstavit od vsetkych skodlivin inak ked sa k nim dostanu budu hned vyhadzany a alergicky, treba to obmedzovat ale nie uplne vylucit 😉

paola - najprv vsetku odp. zeleninku a po mes. prikrmu mäsko

levik82
8. apr 2009

dakuejm baby. hlave za triezve nazory 😉 lebo inak by ma z toho asi piclo 😅 ja ani sa nechystam nejak vyvarat vsetky tie nadobky. ani ja nemam vyvareny tanier predsa, ci? 😝 pred prvym pouzitim ano,ale potom ee 😔

stankatt
8. apr 2009

ahojte🙂 ja davam malej aj normal zeleninu a obcas kupim aj mrazenu... Ked som pozrela na mrazenej datum vyroby - december, tak neviem.... Ale hlavne ze mala papa a nic jej neni 🙂)) a okrem maska nic nemrazim, vsetko varim na 2 dni a v poho 🙂