Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
9. apr 2009

hm tak to nikoho ja neznam kdo dava tak brzo.. to ja si pockam 😉

cristin
9. apr 2009

holky,len to asi preto je ine,ze my sme v Taliansku....Ale urcite kazda mama ma robit to,co si mysli,ze je najlepsie pre svoje dieta!Takze urcite rybu nedavajte. 🙂

saska.t
9. apr 2009

cristin - tiez by si sa mala vyhybat parmezanu a ako holky spominaju aj mäkky syr to skor tvrdy a rybe tiez vyhybat, je jedno kde zijes ide o zataz ladvin, ja tiez nezijem na SK 😉

mama - neviem ako stare mas babo ale rohlik tak medzi 8-9 mes. zalezi na tom ci uz davas lepok 😀

cristin
9. apr 2009

saska dakujem ...v n b

cristin
9. apr 2009

to v n b napisala moja mala

beruska2x
9. apr 2009

taky si myslim ze nejde o misto bydliste, deti maji zaludek a organy prece stejne vsude na svete ne? 😅 nekdy nestacim zirat.. parmezan je desne aromaticky...

3558
9. apr 2009

ja davam jogurty uz tyzden a vzdy sa mi z neho dogrcka. 😝 😝 😝 😝 tak vysadim aspon na 2 tyzdne.

junovka
9. apr 2009

zuzi, bacha na to, ked sa ti vzdy dogrca z jogurtov.Moze to byt varovny signala na prejav alergiii BKM.Ja by som na tvojom mieste vyradila na mesiac. 😉

beruska2x
9. apr 2009

zuzi a ty davas UM? pokud snasi Um tak alergii nema, man to Dr zkoumala 😀 treba mu do nej zkus dat banan nebo nejake sladsi ovoce, meho Sima samotny taky nechce ale s jablickem a bananem sni misku 😉

jsou vycurinkany 😝

cessy
9. apr 2009

ahojte dievcata, teraz v 8 mes mozem zacat s lepkom, pravda...co ste dali ako prve??kasicku s ovsennych vlociek??a tu ako pripravujete??date napucat, povarite a mixnete??+ovocie 😕

a jogurty tiez od 8mes??

beruska2x
9. apr 2009

cessy ja jsem dala lepek v 7m a tyden asi.. ovesne vlocky bud s ovocem nebo uvaris maso a zeleninu a vlocky zalejes vrouci vodou, prikrejes a nechas cca 15 minut nabobtnat.. pak spolecne mixnu...
varila jsem je a bylo z toho lepidlo 😀

pak jsem dala normal kasi Hipp uz s lepkem, testoviny uz normalni..

a jogurt davam neco pres tyden s bananem a jablickem..

cessy
9. apr 2009

dakujem beruska, takze tie vlocky netreba vobec varit??ved ozaj aj ja ich jedavam len zaliate vodou 😵, ani som si to neuvedomila. a roztek chlebik aj to uz davas??

beruska2x
9. apr 2009

cessy ja chleba nedavam, nemame jeste ani zub tak mi to prijde divny, malej je zroutik, ji vse a pekne co mu dam tak mi to tak staci 😉

beruska2x
9. apr 2009

fakt je nevar, ja to udelala a bylo to lepidlo na tapety, sasi mi rekla ze to tak staci a fakt jo 😀 ja kupuju ty jmne mlete a ani je pak uz nemusis mixovat.. nebo jo jak jste zvykly ale malymu to chutna ...

jana.sun
9. apr 2009

holky díky za rady ohledně ovoce.

Ber, já taky právě na švestku narazila jen od Hipp - ale ted váhám, jestli ji vůbec kupovat, když je tak proháněcí, my totiž kakáme 3-5 denně 😔 tož mi to docela stačí to přebalování 😅
chěla jsem právě aspon nějakou jinou chuť, ale myslím, že si vystačíme zatím s tím, co máme 🙂

mukky
9. apr 2009

Poslala som nieco v skratke 🙂

micanek
9. apr 2009

Holky ..chci se zeptat ...když chci v 1 roce Mikyho přestat kojt ...to mu pak musím dávt um. líko ..nebo už se dává obyč ...já myslím, že um .....ale radši se tám ...děkuji.

beruska2x
10. apr 2009

jana.. tak broskve, boruvky ty koupis i mrazene a muzes je udelat jak a s cim chces.. merunku..

micanek po roce muzes dat normal mliko ale je to spis na vareni podle me... na kase a tak ale nezasyti ho jako UM a jde tam i o dalsi latky jak Nutrilon tak Sunar a dalsi maji normalni mlika az nekde do 3 let veku 😉

saska.t
10. apr 2009

micanek - ak chces davat mlieko normal na pitie tak urco UM na varenie (bramborova kase atd) zevraj mozes aj normalne ale ja by som sa mu vyhla aspon do 2 rokov 😉

jani ved su aj ine broskyne a vo vyzivkach tak davaj zatial tie kym nebude dozrete ovocie 😉

jana.sun
10. apr 2009

Beru, Saska, díky - jste zlatíčka 🙂
Už se na to dozráte ovoce moc moc těším - i pro sebe - mňam, mňam 🙂

cessy
10. apr 2009

aj ja som uz nadtym rozmyslala, ze ake mlieko ked maleho odstavim, ked uz nebude dostatok mliecka....su vseliake pokracovacie....poznam aj pripad, ze mamicka dala 8mes. dieta na kravske mlieko.... 🙄

cessy
10. apr 2009

beruska mrazene broskyne??to aj existuje.
ja tiez davam broskynovu hippku. malemu moc chuti 😉

3558
10. apr 2009

ja som napr.mrazene bio broskyne ani obycajne nenasla. 😠 mam iba maliny a neviem co s nimi. ci by som ester adsej nepockala.

baby vzdy ked dam malemu jogurt, tak trosku vyvrati. preco????? 😕 😕 normalne sa mi pogrcka. ☹

a ja obycajne mlieko az po troch rokoch. su mliecka co su od 1 roka do 3. tak stale budem davat tieto UM.nakolko som ani dlho nekojila a mam alergiu. 😝 😝

junovka
10. apr 2009

berus, aj ked male dieta nema ziadne problemy z UM, to neznamena, ze nemusi byt alergicke na BKM.Moja kamoska, ktora ma take stare dieta ako je moja Nely, tak tiez do narodenia davala a dava dietatu Nutrilon HA, a pred mesiacom mu bola zistena alergia na BKM, a to nema ziaden problem zjest jogurt ci ine mliecne vyrobky. 😉 ....proste nema ziadne priznaky.

Zuzi, a davas stale jednu a tu istu znacku jogurtu??

cessy
10. apr 2009

ja tak podobne.....kravske az neskor......

ja som zatial ani ziadne mrazene ovocie nepozerala, davam jablka, hrusky a hippky...

3558
10. apr 2009

ahoj junovka 😵
nie nedavam.prvy som dala bielu akctiviu a to ho natiahlo hned po prvej lyzicke.o tyzen som vyskusala take organic pre deti od4-6mesiacov a tie jedol v pohode ale pol hodinu po zjedeni vzdy vygrcol. teraz neviem ci mam pockat alebo bol iba prejedeny.pretoze mne by maly zjedol aj klince.ked ho nakrmim a potom sa idem najest ja, tak zacne plakat ze chce aj to moje. on nema dna. 😠

mukky
10. apr 2009

zuzi ja by som mu nedavala jogurt,to je moj nazor..ak ma taketo prejav,.a do roka vobec nie,je predsa vyrobeny z kravskeho mlieka....ale ako uznas za vhodne..alebo sa porad s pediatrom,ale tusim si pisala ze ho tam nemas,ci take nieco...

mukky
10. apr 2009

zuzi skus nahliadnut,ci ti to pomoze.....http://koktail.pravda.sk/ked-je-mlieko-vasim-ne...

junovka
10. apr 2009

a skusila si Zuzi, davat tie bile jogurty aj s nejakym ovocim, ci piskotami??Stavalo sa to aj vtedy?Lebo moju malu tiez napinalo na zvracanie , ked som jej davala cisto len biely jogurt....pravdupovediac aj mna 😀 😀