Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zrzulka
12. dec 2008

Ahojky. je potrebne zaradit do jedalnicka po roku sol? Zatial nesolim len neviem ci tym malej neublizujem. predsa sol v malom mnozstve je potrebna.
Zajtra chcem malej dat prvy krat vajicko. Idem robit sosovicu. Mozem jej dat uz cele vajco alebo len zltok ked ma rok aj dva tyzdne? Ako to je?
A masko davate kazdy den? V akom mnozstve po roku? zatial som davala len kocku (mam namrazene)

dalli
12. dec 2008

po roku sa už môže celé vajíčko, soľ je aj v chlebe, masle a inde, ale občas mierne osoliť je oki, hlavne také chuťovo málo výrazné jedlá...masko skoro každý deň, niekde namiesto toho rybka, alebo vajíčko a sem tam len čistá zeleninka...masko je vééééééééľmi dôležité aj vajíčko, najmä kvôli železu.

tonicka
12. dec 2008

zrzulka, zlto sa ma pridavat pokial viem ako masko, dkonca odporucaju 6x za týzden masko a raz zltko 🙂 ale mozes aj bielko, dala by som na zaciatku menej 🙂 zrzulka a asi tak kolko zje... to je najpresnejsie mnozstvo, napr moja dcerka papa masko kazdy 3 den.. skor nechce, ale vajicko si da tak 4 x az 5x do týzdna 🙂

tonicka
12. dec 2008

myslela som od takeho veku ako masko 😅

amarelka
13. dec 2008

titkovamiriam, ak si brr myslela na to čo som písala, tak tá ryžová inst. múka, je v podstate ryž kaša, múku by som mojmu tiež nedala, neurobím z neho malé prasiatko

matar
14. dec 2008

neviete náhodou niekto odkedy môžu deti papať bryndzu??? je mi jasné, že do roka nie,ale kedy mu môžem dať napríklad bryndzovu polievočku?

mesiac666
14. dec 2008

baby vy najskor date papat a potom kupat, ci najskor kupat a potom papat

cherries
14. dec 2008

ahoj mesiac666 najprv kupat a potom papat ja to tak robim

kisska
14. dec 2008

mesiac666 - ahoj, ja robim, ze najprv spapame kasicku, cca pol hodku sa este hrame a ideme sa kupkat a potom sa domlieckujeme k spinkaniu... My totiz keby sme najprv kupali, tak po kasi mozeme znovu 😉

zrzulka do dvoch rokov nemusis solit vobec, jod a ostatne mineraly, kt. potrebujes mas v kasickach a inych prikrmoch. to ostatne co ma kuchynska sol je to, co zatazuje srdiecko a pod...

kisska
14. dec 2008

zuzi - kel mozes skusit tak ako ostatnu zeleninku... ruzickovy je na zaciatok najlepsi 😉

kisska
14. dec 2008

tomickova - ak najdes kasu, ktora nie je sladka, tak mozes, ale urcite najdes aj rzovu/kukuricnu muku, ale najlepsie je zahustovat struhanym zemiacikom... alebo pomixovanou zeleninkou...

kisska
14. dec 2008

matar s bryndzou by som u Dominika este pockala, ale Nikola uz moze. Tym ze bryndza je vacsinou nepasterizovany vyrobok, tak je tam vyssie riziko nakazy bakteriami, tak do 3 rokov by som nedavala... ale zase v polievocke, ked prevre asi aj mozes. Urcite by som nedavala pomazanku....

dievcata odpalila som si pocitac, tak vas budem asi zanedbavat este chvilku.... ale chybate mi 🙂

3558
14. dec 2008

akurat som ta isla vitat ahoj kisska, no konece si tu>>>
a teraz len tak ahoj kisska ved sa nam coskoro vrat. 😀 😀 😀

vyskusam ten kelik. dakujem. 😉

ja maleho krmim aj pred kupanim asi hodinku a potom hned po kupkani a tak zaspi. 😉

strasska
14. dec 2008

Ahojte, chcem sa opytat na uplne prvy prikrm, ked sa Misko narodil 27.05, tak zaciname 27.11 alebo ukonceny 6 mesiac sa chape az 27.12?

3558
14. dec 2008

27.12. takze az na silvestra mu mozete dat prvu rozmixovanu mrkvicku. 😉

3558
14. dec 2008

och pardon, som to zle vyratala. 27.6 je ukonceny prvy
27.7 je ukonceny druhy
27.8 je ukonceny treti
27.9 je ukonceny stvrty
27.10 je ukonceny piaty
27.11 je ukonceny siesty.
tak takto. uz si mohla kludne zacat, ale to je na tebe a na malickom. niektore deticky su este neni pripravene na prikrmy. ale ja prikrmujem uz od ukonveneho stvrteho mesiaca a dva tyzdne. lebo nekojim.
takze ak chces, uz mozes zacat. 😉

janette4
14. dec 2008

my sa tiež kŕmime zeleninkou dva týždne.Zatiaľ som dávala len zemiaky a mrkvičku.ale chcela by som skúsiť aj niečo iné, len neviem,čo s čím môžem skombinovať a kedy,čo už môže jesť.

my najprv kúpeme, potom šup do postieľky,tam sa napapáme a ideme spinkať.

3558
14. dec 2008

mozes pokracovat :petrzlen,kalerab,brokolica,spenat ..
skus pomaly kombinovat. napr.zemiacik s kalerabom, petrzlen s mrkvickou,,, a tak. 😉

daskak
15. dec 2008

kisska rychlosa vrat 🙂 ...
no my tiez papkame asi hodinku pred kupanim a po kupani sa este napijeme mliecka a dam maleho do postielky a vacsinou do 10 min. spi 🙂
na te ruzickovy kel som zabudla uplne... dobry napad 😉

zade
15. dec 2008

my sme pocas pridavania zemiacika mali neskutocnu zapchu. Prikrovanie som musela nacas odlozit a po troch tyzdnoch sme zacinali odznova. Na zapchu nam pomohli probiotika, no zemiacky - tie odmieta aj dnes!!

daskak
15. dec 2008

zade: ani my moc zemiacky nemusime...zato mrkvu 😀 ...do vsetkeho... mozem sa Ta opytat ake probiotika mas vyskusane?

3558
15. dec 2008

preco davate tie probiotika a z coho sa skladaju?

daskak
15. dec 2008

no probiotika su super vec na traviaci trakt, dolezite su ked sa napr. uzivaju antibiotika,ale aj bezne 🙂 ... len by som chcela vediet ktore su pre babatka

lubecka
15. dec 2008

probiotika su aj na posilnenie imunity a daju sa nimi zmiernovat niektore postrvinove alergie a predchadzat alergiam. odohrava sa to vsetko v crevach.. ja davam infants dophilus... tieto nam davali aj v nemocnici, su velmi dobre, od vtedy ako ich jej davam, nebola chora.. ani sopliky ani nic a to chodime stale vonku aj v zime, vetre a zlom pocasi, dycha studeny vzuch ked vykrikuje..tak asi na tom nieco je, predtym mi hned ochorela..

3558
15. dec 2008

a nebojite sa ze ked ich vysadite, tak vase deti budu nachylnejsie na choroby? ved dieta si musi spravit samo protilatky v tele. ja sa tomu nerozumiem, len sa pytam. 😉

zmrzka333
15. dec 2008

a od kedy mozno davat babu probiotika?

zmrzka333
15. dec 2008

ahoj zuzi, tak dnes sa moj syn prekonal normalne zjedol plno vela zemiacik s markvou a normalne ze ham ham a nestihala som naberat a davat mu. Som nenormalne rada.
Ja uz prikrmujem aj ked je maly na MM lebo zacal menej priberat a stale bol hladny a pritom sa stale pekne s prsa napapal. Ma 7,5 kg tak Drl zhodnotila ze mozme zacat prikrmovat

3558
15. dec 2008

tak to moj ma uz viac ako9 kilov. ale je len na UM.
viem ze pekn papka citala som to. aj moj prvy krat zjedol 100g prikrmu. a to sa ma ze vraj len tak tri lyzicky, dalsi den 4 lyzicky atd. no a moj hned celu misku. 😀
som rada. dufam ze vam to pojde tak ako dnes aj nadalej... 😉 len skus prvy mesiac davat len zeleninku, lebo ked das ovocie, tak sa moze stat ze mu zachuti viac sladke a potom zeleninku nebude chciet. 😉

zmrzka333
15. dec 2008

nie ovocie az po masku a to ma este cas

janette4
15. dec 2008

zmrzka, gratulujem k papkaniu.