Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
31. dec 2008

na nutrilone 2 mas urcite odporucanie od kedy mozes nanho prejst. Ale ja by som s prikrmami urcite pockala az po ukonceni 5 mes. nic malej neujde ked este mesiac pockate a podla novej normy EU odpor. nekojenym detickam az od ukonc. 5 mes zacat s prikrmami

libka1
31. dec 2008

u2jana, teraz sa prechadza na nutrilon2 az od 6 mesiaca. Ja mam sice krabice kde je pisane od 5, ale ked som sa pytala v Nutricii, tak povedali ze ma nutrilon teraz ine zlozenie a ze az od 6. Tak som sa spytala ze ked som ho kupovala pred pol rokom ci ma tiez ine zlozenie a to mi uz radsej neodpisali, asi nemali sajnu ktory mam 😅 . Ale oficialne to bolo posunute o mesiac neskor, predtym bolo od 5, teraz od 6... My sme presli po ukonceni 5 nan... ale malo by sa zhruba prechadzat nan so zavedenim prikrmov...
Ale tvoja Natalka je este drobcek, preco chces prikrmovat? nepribera?

dididi30
31. dec 2008

u2jana, ja si tiez myslilm,ze je to skoro na prikm, ak ti pije mliecko netreba, jedine,zeby ti odmietalo dietatko aj mlieko...ale na zaciatok je mrkvicka dobra 😉

kisska
31. dec 2008

u2jana - ahoj pripajam sa k dievcatam, naozaj mate este cas s prikrmami. Naozaj mrkvova polievka nema ziadny vyznam... Predpokladam, ze ked ste na HA, tak mate problemy s bruskom, a tie moze predcasne zavadzanie prikrmov este zhorsit. Prvych 6 mesiacov by malo byt vylucne mliecnych a uz som citala aj nazory, ze je jedno ci je dieta kojene alebo nekojene. Zacat s prikrmom by malo dieta, ktoremu prestava stacit mlieko svojou vyzivnou hodnotou-vypije viac ako 1000-1200ml UM, alebo je kojene viac ako 12-15x za 24hodin, sedi s oporou, zaujima sa o stravu dospelych... (vid stranu 93.). Nezalezi ani na tom, ze sa spomalilo priberanie, pretoze najma kojene deticky priberaju skokmi...

kisska
31. dec 2008

saska - prikrmujete uuuplne ukazkovo 😉 , mne to Adam kombinoval tak, ze uz ked sme papali tri prikrmy - desiatu, obed a veceru, tak aj tak este medzitym vzdy vypytal mliecko, takze ked desiatoval o 10,00, o cca 12,00 vypytal mliecko, takze na obed bol hladny az okolo druhej-tretej, o piatej opat mliecko, o siedmej kasa, o deviatej mliecko, potom o polnoci, o druhej, o stvrtej, siestej, a o deviatej zas...
esteze kojim, lebo v noci by ma NIKTO neprinutil vstavat a zarabat mlieko 😠 a takto to bolo este pred par tyzdnami bez ohladu na pocet dennych prikrmov... a vcera, vcera neviem, ci som kojila namesacna,ale pamatam si len jedno nocne vstavanie o pol tretej a potom az o osmej rano... 😉

daskak
31. dec 2008

kisska 🙂 🙂 .. ste takto super spinkali? prosim tauz davas Adamkovi piskotky?..

kisska
31. dec 2008

daska tiez zurujes na MK? 😉 krasny Silvester 😀 , obyckove Opavie len v stave nudze (je v nich cele vajicko), mam kupene Safari zvieratka, tie rozmacam v ovoci, lebo su trosku tvrde, ale malemu chutia aj detske piskotky od Nestle. Ale pouzivam ich len na zabavenie, kym nastruham jablko, lebo aj ked vsetky su DETSKE, je v nich prilis vela cukru a ten nam velmi netreba 😒

daskak
31. dec 2008

ahojki 🙂 🙂 .. ano dostala som sa k pc...aj Tebe krasky Silvester. Adamko uz spinka? som zvedava ako drobci zvladnu polnocne petardy? prosim ta tie Safari zvieratka dostat kupit normalne v hypermarkete? od kolkych su mesiacov? /inak dnes sme prvy krat jedli zltok a vooobec nam nechutil 😝 😝 😝 , zatal sa a pusku neotvoril.../ detske sampano uz chladis na polnoc?? /ja by som si dala aj obycko, ale kedze kojime radsej detske..

kisska
31. dec 2008

nastastie uz drobec zaspal, tak dufam, ze ho nikto nezobudi, lebo nerada by som vybiehat do tej zimy a robit raketu osobne 😉
Hej, Safari je dostat aj v tescu aj v Kauflande, bohuzial nemam od nich krabicu, lebo ich casto nosim so sebou, ale myslim, ze maju napisane od 6. mesiacov. Vyraba ich Hami (nasla som ich na www.mujobchudek.mojedite.cz)
Hmmm, s cim ste papali ten zltok? Ked ho schovam Adamovi do zemiakov so spenatom, myslim, ze ani netusi, ze ho tam ma 😉 a len sa tak prasi...
Sampus? No drahy nezohnal DeLuxe (zhanal dnes - naivka), tak kupil obycko, tak ho asi bude musiet stiahnut sam. No spolieham sa na to, ze ked vypijem dve kvapky, tak dieta bude lepsie spat... ale nie... zartujem, ked som zvladla rok a pol bez chlastu, dalsia noc bez ma nezabije... dufam 😉 😀

daskak
31. dec 2008

😀 😀 ved anooo ale ja by som taky deluxe s 2 jahodkami neodmietla.. hmmmm
dik za link.. urobim kuk... no ten zltok sme mali s brokolickou a mrkvou... noono posledny tyzden davidko celkovo mechce zeleninku ☹ ☹ ... vcera po dlhej dobe spapkalkel s mrkvickou... a dnes zase nic...
no moj starsi fesak uz rozlozil hru /ivestora/ takze idem....este raz krasneho silvestra a pohodovy novy rok... zajtra tu snad stihnem urobit kuk 🙂 🙂 🙂 papapa

kisska
31. dec 2008

nedaj sa osklbat 😉 pa

daskak
31. dec 2008

boze som sa tu zamotala... no on je fakt poriadny maniak na tuto hru... 🙂

kingstonka
1. jan 2009

dobre rano.... kedy ste zacali zavadzat do stravy deti obininy a cim ste zacinali?

saska.t
1. jan 2009

Kocky tak asi som to papanie zakrikla, mala dnes vobec nechcela zeleninku, mali sme karfiol,zemiak a kuracinku ... Je pravda ze zemiak moc nemusi no uplne sa na to dnes vykaslala, zajtra do toho namixujem trosku jablcka aby to schrustila, inak to mozem rovno vyhodit a to nechcem 😝 😅

No ale ovociejej ide vcera by aj mna zozrala a zeleninka dnes prd 😀

u2jana
1. jan 2009

ahojte baby, dik za rady... s tymi prikrmami mam z toho fakt chaos... je pravda, ze mala od minuleho tyzdna vyvadza pri papani... dva-tri dni ma skvele zlupne 150 ani neviem ako, a potom sa zas pri papani kruti, tak ju musim polouspat, potom nieco spapa...
tak tie prikrmy su az od ukonceneho 5.mes? ja som bola v tom, ze od ukonceneho 4.mesiaca?

saska.t
1. jan 2009

u2jana, jasne mozu byt aj od ukonceneho 4 ale je to zbytocne skoro 😠

janette4
1. jan 2009

detičky sa asi nejako telepaticky dohodli...náš už dva dni nechce jesť zeleninu...

kisska
1. jan 2009

Ahojte, vsetko dobre v Novom roku, maminkam trpezlivost, tvorivost a napady a detickam velku chut prajem 😉

kingstonka - obilniny som zacala pridavat asi v 8mom mesiaci, ale kludne uz mozes zacat. Hlavne ak kojis je to super, lebo MM chrani creva pred neg. ucinkami lepku. Najlepsie je asi skusit detske piskoty do ovocia, obilninovu kasu na veceru, bezvajecne cestoviny na obed, celozrnne (nie so semenami)pecivo na desiatu, moznosti je vela, zalezi len na tebe 😀

saska - moze to byt aj tym karfiolom, ten je dost "aromaticky" a to sa Ellke nemusi pacit, ked nepomoze jablcko, skus nieco ine.
Inak dievcata myslite, ze by to mohlo byt, ze nase kuchyne su plne roznych vyraznych voni (kapustnica)a my sa snazime dostat do deti nieco, co chuti uplne inak, ako citia vonu?
Hlavne nezabudajte, ze jedlo je len jedlo, netreba sa kvoli nemu stresovat. Ziadne dieta este od hladu neumrelo, ked nejedlo zeleninu, ale viac vymyslaju, ked citia nase sustredenie, napatie a snahu dostat do nich aspon kuuusok. Proste, das si fajn, nedas si, nic ine nedostanes (okrem mliecka 😉 )

u2jana - nemozete mat trochu oneskoreny rastov spurt? To ta do zavedenia prikrmov caka este aspon jeden (6. m). Naozaj sa nemas kam ponahlat, pokial je mala inak spokojna, usmiata, netrapi ju brusko, nepotrebuje nic okrem mliecka 😉

kingstonka
1. jan 2009

kisska-vdaka...tak uz pomaly zacnem
- a este som jej ziadne ovocie (okrem bananu-kt.vobec nechce) nedavala v surovom stave- mohla by som uz ? napr.postruhane jablcko...

moja mala papa prikrmi zatial celkom fajn...zeleninku, zemiak, kuracinu,morcacinu a tak.. len tie kase nejak nechce - zatial som jej davala len ryzovu- skusala som mliecnu aj nemliecnu- neuspesne... ☹

daskak
1. jan 2009

ahojte, aj my Vam prajeme vseeetko najlepsie v novom roku 🙂 🙂 🙂
no s tou telepatiouto je asi fakt...my ani pocut.... ☹ ☹ no nevadi.... ako ste zvladli petardy? my sme sa vobec nezobudili
kisska: ahoj no investora som samozrejme prehrala ☹ ☹ ... myslis ze uz mozem davat Davidkovi aj ja piskotky? inak s tymi vonami to asi moze byt pravda 🙂 🙂

saska.t
1. jan 2009

kisska - 😀 skusim jablcko to jej celkovo ide, alebo som rozmyslala, ze jej skusim troska mliecka do toho primiesat na zjemnenie chuti co vy na to bambulky?
Dnes sme mali 1x hrusku, Vam poviem ze sa po nej len zaprasilo, inak ovocie uz nevarim take jej nechuti, takze len surove, v najhorsom pripade nas prezenie 😀 co tiez nie je obcas na skodu 😅

kisska
1. jan 2009

kingstonka - skus uvidis 😉 , ja som varila len asi tyzden, potom som 3 dni parila a potom uz vobec nic. A banan ani to. ALe ja mam s Adamom velke stastie, ze ma plechovy zaludok (klop, klop, klop) 😉 . Ked jej bude chutit ovocicko, skus napr. ryzovu kasu s ovocim, alebo nemliecnu zarobenu s MM (ak mas vecer tolko, alebo odsaj zvysky zrana a vecer urob kasu). Ja trubka som prvu nemliecnu prehliadla a az ked malemu nechutila ani na treti pokus, tak som si vsimla, ze v tom nie je mlieko, tak som v 9tich mesiacoch otvarala prvu krabicu UM 😉

daska - Patko je sikula 😎 , piskoty kludne zacni, pozor akurat na piskoty s celym vajickom, vela cukrom a Eckami

saska - mliecko je vyborny napad, velmi pomaha pri uuuuplne prvych prikrmoch, ked deticky nie su az tak nadsene novou chutou. Ale hovorime o MM, alebo UM, ktore pouzivas aj na bezne papanie, ze? 😉

berunda
1. jan 2009

Holky od kdy davat i druhou svacu? My zatim dopol svaca vpoledne obed a vecer kaše.

kisska
1. jan 2009

Berunda hned ako mas pocit, ze ked spapa medzi obedom a vecerou nieco vydatnejsie ako mliecko, nebudes musiet posuvat veceru... 😉

saska.t
1. jan 2009

kisska - mala je od 3,5 m bohuzial na UM takze ano bezne ho pouzivam a skusim dam vediet ci to zabralo ak nie karfiol zatial z jedalnicka vypustime 😀
Inak myslite ze jej mozem dat aj ryzovu kasu s ovocim a aku ryzu vlastne pouzivate na ryzovu kasu? Nechcem este skusat instantnu, ked mozem sama urobit .... 😀

kisska
1. jan 2009

saska - na kasicku je asi najlepsia obycajna "biela" ryza, ina zdravsia (nelupana, pololupana...)ryza sa v podstate neda rozvarit 😒 . Baby odporucaju rozvarit ju vo vode a potom pridat mlieko. Babenkam na UM je to asi jedno, lebo maju mliecko obohatene vitaminmi a mineralmi, ale ja rada varim instantnu, lebo aj tie su obohatene "doplnkami", ktore uz teraz v M mozu chybat (zelezo, jod, zinok....). Ale tiez strazim kase pred mnozstvom cukru, smiesnych prichuti (vajec v piskotach, medu, tropickeho ovocia od 6.m....atd.)

saska.t
1. jan 2009

kisska, zijem v nemecku a sme na znacke hipp a bohuzial od tejto znacky tu neexistuje ani kukuricna ani ryzova kasa, len od inych znaciek a teraz by som este nerada prechadzala na inu znacku.
Od hipp je tu len krupicna kasa od 6 mes., obilninove bio kase, a potom s roznymi ovocnymi prichutami co sa mi tiez este nepozdava, malinka sa mi zda na to este malicka, chcem vydrzat aspon do ukon. 6 mes aj ked je to uz za tyzden 😀
Uz teraz na veceru obcas pije flasku na dobru noc s obilninou bio, takze uz viem ze na lepok alergiu asi nemame chvalabohu, lenze vsade odporucaju lepok v inom veku tak som z toho jelen, takze to chcem zatial varit ja kym to ide a mam na to aj cas, ked cas nebude budu sa robit instantne 😀
Za mes. idem na slovensko tak si nakupim kase bez prichuti, inak ake znacky mi odporucate na kase, ktore chutili vasim drobcom? mala zje v podstate vsetko ale nechcem zbytocne nakupit vela a potom to tu bude stat v regali bez zuzitkovania ....
Asi nam idu zubky mala je stale nervozna, v noci sa stale budi co doteraz nebolo a manzel tvrdi ze ma opuchnute dasienka zlaticko nase tak dufam ze horsie to uz nebude ☹

kisska
1. jan 2009

sasi je tazko ti poradit kase, ktore chutili nam, ked kazde babo je ine a kazde ma ine chute. Ake pouzivas UM? Nemaju z tej znacky aj kase? Tak bude najvacsia pravdepodobnost, ze budu malej aj chutit, lebo chutia podobne. A je asi zbytocne skusat znacku, ktoru v nemecku potom nemusis zohnat. Ale Nutrilon, Sunarku, Nestle, Hami a ostatne najbeznejsie urcite zozenies. Skor moze byt to, ze u vas budes mat vacsi vyber 😉

S lepkom sa netrap, v poslednej dobe ho odporucaju co najskor, takze pokial vas neboli z neho brusko, nemate objemne stolice, ziadne problemy s priberanim a nemate v rodine predispoziciu na celiakiu, tak je velmi mala sanca, ze by vam skodil.
Tie zubky mozu byt, a ked uz mate aj opuchnute dasienka, uz to dlho nepotrva. Neboj, ked vykuknu, uz to bude len lepsie 😉

saska.t
2. jan 2009

kisska- ako som pisala vsetko mame hipp aj UM ale kase tu obycajne bez prichuti tejto znacky nie su ☹ Mala este na nic nepovedala ze nie, je to taky zrutik na vsetko ...
Znacky tu dostanes Nestle (Alete), aptamil, milupa humana, hipp, to su take naj. No s tym vyberom by som si nebola taka ista - vyzivky v sklenicke urcite ano nemci su umely a lenivy nieco zarabat nieto este varit takze vyzivky urcite ano, ale inst. kase v prasku, dost slaby vyber,väcsi som videla v SR

Nikdy sme nemali problem s bruskom, kakanim a myslim ani s lepkom nebude,kedze kasu obilninovu uz mala a bolo to ok

Tie zubky sa asi blizia, mala sa celu noc budila je cez den nervozna a umrncana, tak dufam, ze coskoro vylezu a bude klud 😀

silver111
2. jan 2009

Ahojte na tejto stranke som prvy krat a ked sa k vam pridan dufam ze vam to nebude vadit??Ja davam mojej malej Nutrilonive kase a nejako ju nezasytuju poradite mi preco??javascript:addEmoticon('☹','vBody')