Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

lucinenka001
30. aug 2010

@nikush
ahoj,
dakujem, tak sa budem snazit byt trpezliva 🙂

lucinenka001
30. aug 2010

@zuzkat1 jasne 🙂, tak ja verim ze sa chytit, lebo ani ustocka potvorka mala neotvara 🙂

zabulka1
30. aug 2010

ja sa pridavam ta kasa je nanic na spanie akurat ze ma plne brusko.syn sa mi budi 4 krat za noc a to som skusala mu davat aj tu kasu a nic.kojim ho aj mu davam hypoalergenne mlieko.ja vela mlieka nemam to iba v noci a vecer kojim.
uz som skusala aj ho v noci nenakojit ale mu dat umele mlieko cele mi ho nevipil a aj tak sa zobudil ako obvykle.

lucinenka001
30. aug 2010

@zuzkat1 jasne 🙂, no musim len verit, ze sa chyti a nebude spekulovat. ano mliecko nam papa, tak sme zatial v pohode.

adelka89
30. aug 2010

@saska.t mame umelou od hippu ale zda se mi dost velka, zajimalo me spis, jaka znacka se vam osvedcila, avent, mam, nuk...

@zuzkat1 nedavam mu je, pred 14 dny mi doktorka rekla, ze mu ji mam zkusit dat, ze je uz velky a mozna mu mlicko nestaci, coz je podle me blbina, ja zastavam stejne jako vy kojeni do ukonc.6.mesice, ale kdyz mi to doktorka rekla, tak jsem to zkusila, bohuzel nepomohlo 😅

jasminet
30. aug 2010

@adelka89 my mame avent (predavaju 2ks v baleni), je taka uzsia - akurat do pusinky. tu hipp mame tiez, ale az teraz ju zaciname pouzivat, je strasne siroka.

ivanas11
30. aug 2010

Ahojte! 🙂
Jen jsem tak po včerejšku nakoukla.... My máme lžičky z DM drogerie, byly tam 3 za 30kč. Jsou uzoučké, mělké a mají dlouhou rukojeť. Naprostá spokojenost. 🙂

anawi
30. aug 2010

ahojte 🙂 Potrebovala by som poradit, papame obed zeleninku, zemiacky a masko. Zeleninu striedam, ale aj tak mam pocit ze stale papa to iste. Chcelo by to nejaku zmenu, myslim ze mozme aj cestoviny a ryzu nie? Len neviem ako to pripravit. S cim skombinovat, normalne mozem s masom a zeleninou? A klasicku ryzu a cestovniny alebo su nejake specialne 😒
A kedy by sme mohli zaviest dalsi prikrm. Papame aj ovocie na olovrant. Kasicku som jej skusala davat na veceru aby sa nebudila v noci papat, ale nepomaha to tak som s kasou skoncila. Len jej jednou lyzickou zahustim mliecko. Chlebik alebo roztek mozem odkedy davat. Dakujem 🙂

zuzkat1
30. aug 2010

@adelka89 no zial mnoho lekarov si este stale mysli ze deti treba napchat a bude pokoj 😖 chvalabohu ta moja nie🙂 moja mala zje ledva 50ml a v podstate je na mlieku a moja dr povedala ze je to uplne v poriadku🙂 pritom vek na papanie uz ma🙂

zuzkat1
30. aug 2010

@anawi chlebik a roztek neviem🙂 ja sa na to este nechystam...ale ryzu aj cestoviny mozes🙂 klasicky uvarit vo vode do makka ale bez soli a pridaj co chces (zeleninu a maso) a rozmixuj pripadne podrv vidlickou..ako ste zvyknuti🙂 cestoviny bezvajecne🙂 ale inak ake chces🙂
my papame len olovrant a obed a nechystam sa v blizkej buducnosti davat nieco ine....kojim🙂

anawi
30. aug 2010

@zuzkat1 dakujem 🙂 Ja nekojim, sme na UM od 3 mesiacov, tak jej skusim tie cestoviny aj ryzu. Som zvedava co na to povie 😀

zuzkat1
31. aug 2010

@anawi tak ale nemyslim ze potrebuje velmi rychlo dalsi prikrm aj ked nekojis... ved mliecko ma, viem ze tam je to ine pri UM aspon mam pocit,lebo baby co su na UM tak inak pisu ako tie co koja, ale kam sa ponahlat🙂 ved nech sa pekne zo vsetkym zoznami🙂
no mojej to moc nechuti🙂ale davam,lebo nemoze mat stale to iste🙂 napr.jej urobim hustu polievocku zeleninkovu (jasne ze bez korenia) aj s cestovinou a maskom a to jej mixnem...tak napr.toto vylozene nema rada,ale kamoskin maly to zboznoval🙂 takze je to individualne🙂

nikush
31. aug 2010

@anawi lepok mozes v pohode uz davat.

saska.t
31. aug 2010

@anawi rohlik do ruky na hranie a zuzlanie po skonc. 8 chlebik s maslom atd po 10 mes., cestoviny bezvajecne, s dalsim prikrmom by som este pockala, mate toho akurat, nie je sa kam ponahlat. Po 8 mes. mozes zaviest biely plnotucny jogurt 😉

nikolkaaa
1. sep 2010

ahojte mamini chcem sa spytať kedy ste začali s prvimi prikrmami a s čim ste začinali dakujem

dagmarkaaa
1. sep 2010

@nikolkaaa no tak po pul roce a mrkev jsme dali prvni 😉
na kojeni.net jsou hezke tabulky ke stahnuti co kdy jak a informace jak zacinat s prikrmy 🙂 , me to hodne pomohlo pri tapani, i kdyz mala si to nakonec udelala po svem a do 8mi mesicu nic nechtela, teprv ted si pomalu zvyka na jinou stravu nez mliko.... i kdyz to ji zatim jede stale nejvic 😀

nikolkaaa
1. sep 2010

dagmarkaaa a skor sa nemože dať nic?myslim v 3mesiaci nejake kaše?a davaš materske alebo umele ak ano ake?lebo ja davam hami a maly po papani place

dagmarkaaa
1. sep 2010

@nikolkaaa hmmm 3 mesice je jeste maly na kase bych rekla ale nevim, myslis ze ma po krmeni jeste hlad?
Vetsinou se pise ze deti na umele vyzive prikrmy nejdriv od 4 mesicu aby bylo brisko pripraveno na zmenu stravy, pokud vypadaji hladove.... nemuzes mu jen zvysit davku mlika? Ja do tech 6m jen kojila a ted je postupne jen na Sunaru, ten je hodne sladky...

saska.t
1. sep 2010

@nikolkaaa - na prikrmy a uz vobec kase ste velmi maly a min. este 2 mesiace potrebuje maly na dozretie, to ze place po papani je najskor kolika, ktora sa u chlapcov casto prejavuje asi by som zasla za Dr. nech vam predpise kvapky.
Na www.kojeni. net najdes vsetko podrobne popisane 😉

nikolkaaa
1. sep 2010

dagmarkaaa aj ja si myslim ze to je malo len som chcela vedieť aj nazor nikoho ineho ako len z mojho okolia..ja som mu už aj zvysila davku ale niekedy to ani nevipije cele a je taky nespokojny mava krce

nikush
1. sep 2010

@nikolkaaa no prave si si sama odpovedala, kvoli comu ti maly place

zuzkat1
2. sep 2010

@nikolkaaa moja je sice kojena ale prve tri mesiace prakticky preplakala mala tu trojmesacnu koliku, kvapky pomohli, podla mna nezvysuj davky navyse ked ti to ani nechce tak evidentne nie je hladny, boli ho brusko, nam pomohli kvapky opytaj sa na to vasej dr. a prikrmy rozhodne este nie, s tym si pockaj do pol roka🙂

lucinenka001
2. sep 2010

Kočky ahoj,

opat hladam od vas uz skusenych mamiciek pomoc. stale davame po tyzdnovej pauze mrkvicku a zemiacik pripadne kombinacia spolu a vobec nechce papat, Uz ako ho posadim do sedacky vie kolko bije. Len mu priblizim k ustam cistu lyzicku a tvari sa hrozne kyslo. Chcem sa len opytat prosim vas ci mu neskusit dat napriklad nejaku stavu z ovocia alebo ostat pri zelenine a skusit mu zmenu napriklad cuketu, alebo nieco ine ?
Dakujem.

saska.t
2. sep 2010

@lucinenka001 ovocie a uz vobec stavy neskusaj, moze sa ti rychlo stat, ze bude uplne a navzdy odmietat zeleninu, kludne skus mrkvu s cukinou atd. na sladke dieta rychlo naucis, preto sa zacina zeleninkou, kludne pridaj do prikrmu mlieko ktore pijete nech tam je trosku znamejsia chut, alebo pristruhaj do zeleninky trosku sladkeho jablka aby mu zachutilo

lucinenka001
2. sep 2010

@saska.t jejha dakujem. lebo uz som sa mu chystala dat stavu z jablkovo hroznovu od Hipp ci by chcel, ale radsej som sa sem prisla poradit. Saška dakujem. Vidim, ze sa vyznas, lebo si vsimam, ze naozaj vela prispievas a radis maminam, ktore nemaju skusenosti. Minule som uz skusila dat aj mliecko do prikrmu ale tiez nechcel. Tak som uz troska sklamana z toho. Ale skusim cukinu. To tiez len povarim do makka a prepasirujem ze ano ? 😉 A Jablko moze byt prosim Ta surove ci tiez treba troska povarit? Dakujem.

jja
2. sep 2010

baby mne moja mala vobec nechce papat prikrmy....zeleninku davam mesiac a zje tak max. 3 lyzicky. ak ma dobry den, a tych bolo za mesiac asi 4 tak spapala asi 10 lyziciek.
dnes som skusila ovocie, a to iba ochutnalaa a koniec. zatala " zubky" a viac som nedostala....
prejde ju to?
mliecko ale papa velmi dobre 🙂

saska.t
2. sep 2010

@lucinenka001 ano varis ako kazdu zeleninku
@jja kocky nebojte sa ono to casom pride len treba stale ponukat ale nie silit, niektorym detickam to jednoducho trva dlhsie, jednoducho na to este nedozreli 😉

lucinenka001
2. sep 2010

@saska.t Saška dakujem,
no som zvedava kedy nam Adam zacne papat. skusim kazdy den nieco malemu pripravit, lebo dnes ked som mu otvorila ten Hami mrkvovy tak sa mi to zdalo hrozne umele ani mne to nechutilo, ale ked domace nechcel tak som chcela vyskusat kupovane. A je nutne kazdy den mu nieco ponukat ci aj kazdy druhy staci? Dakujem.

saska.t
2. sep 2010

@lucinenka001 vo vasom veku si kludne mohla este vyse mesiaca cakat, no teraz uz ponukaj kazdy den aby si zvykol na system a rezim papania pomaly, ak budes vynechavat, pochopi ze nemusi takze len pekne pomaly ponukaj 😉

lucinenka001
2. sep 2010

@saska.t hmmm, dakujem, tak skusim pomaly ponukat dalej, hoci je to take smutne, ze clovek mu nachysta a on nespapa nic, absolutne nic, lebo neotvori pusu a hrozne kyslo sa tvari a mraci sa.