Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

tymothy
24. feb 2010

zzz, jestli kojíš a pěkně přibíráte, tak bych počkala ještě do toho 6. měsíce...nemá smysl nikam chvátat...Tím ovocem nebo zeleninou už bys mu neměla ublížit, ale je to zbytečné...

saska.t
24. feb 2010

zzz tak ako pise tymothy ziadne jedenie este uzivaj si kojenia je to zbytocnost a pozor stavy uz vobec nie su agresivne a telo vo vasom veku len zatazuju a nic mu nedaju takze len pekne cakaj do ukonc. 6 mes.. aj deti na UM maju odporucene prikrmy az od uk 5 mes.

zzz77
24. feb 2010

pribera a este ako pekne, uz mame 8 kg 😵 😵
Dakujem, zatazovat mu organizmus vobec nechcem, tak aj pockam, je pravda ze som mu uz dnes dala stavu z jablcka lebo mal problem so stolicou, tak to uz robit nebudem. 😒

tymothy
24. feb 2010

zzz, na problém se stolicí je lepší švestková šťáva - myslím, že ji prodává Hipp. Jestli mu ji nedáváš každý den, ale jen když je problém, tak bych to až zas tak nehrotila. 😉

blazka24
24. feb 2010

zzz je všade napísané že ak kojíš tak od šiesteho ukončeného mesiaca dávať príkrm.....tak sa neponáhľaj, čítala som všade že nič sa nezmešká ak sa začne aj neskôr.....ja som nekojila a začali sme až okolo šiesteho mesiaca a nemyslím si že je to chyba.......
zzz, ak bude mať problém so stolicou tak pomáhaj ako sa dá, ale nepreháňaj ak sa nič nedeje........

info o jablku - tak nám ani surové nechutilo keby ste videli ako ho striasa, môj syn proste na ovocie nie je a ani výživy nezaberajú ...........dnes som kúpila hrušku tak uvarím a uvidím........

jk77
24. feb 2010

Ahojte.Prosim o radu: Zacala som podavat ryzu, len neviem, ci ju davam spravne.Varila som ju spolu s mrkvou, kalerabom a maskom . Bola to dost husta konzistencia aj po pridani vyvaru. Varite ryzu nejak inak? S cim ju mozem kombinovat?? A este co sa tyka vyzivky, mam rozne chute taktiez skusat tie 3dni?? dakujem...

saska.t
24. feb 2010

jk - jasne urobila si to ok ak je to moc huste pridaj este vyvar/vodu....a da sa kombinovat so vselicim akurat s mrkvou hrozi zacpa
ak vyzivky obsahuju to co uz papate tak nie, ak su tam uplne nove zlozky mala by si, no zalezi ci sa u vas v rodine vyskytuju alergie, ak ano tak opatrne...

jk77
24. feb 2010

saska dakujem pekne za odpoved. urcite mi budes vediet poradit, ze kedy mozem zacat davat jogurty a nejake vanilkove kremiky ako napr. sabinacik a tak.. jogurty mozu byt aj ochutene, alebo len biely plnotucny ochuteny vlockami?? dakujem

blazka24
24. feb 2010

jk to akože dávaš normálne nerozmixovanú ryžu?

jk77
25. feb 2010

blazka.ryzu davam poriadne rozvarenu. Mixovala som jedlo len raz, ale maly bol z tej ,,peny,, hladny....tak so len poriadne vsetko uvarila a popucila vidlickou. Robim to stale. Tie kusky su minimalne, aj ryza je makka.

saska.t
25. feb 2010

jk - jogurty do roka len biele a plnotucne a mozez s nimi za 2 tyz. po skon.8 mes. 😉 ochutene az po roku ako aj ochutene vselijake sabinacky atd, no s tymi by som pockala dlhsie pretoze maju vela cukru farbiv a konzervantov , ale ak najdes bez tak potom po roku
jogurt by mal byt biely plnotucny a so zivymi kulturami tj. sabi, zvolensky, holandia, a zevraj aj coop.... 😀 kocky ma mozno doplnia s dalsimi znackami kedze ja na SK nezijem, nam najviac na SK chutil zvolensky 😉

zuzan11
25. feb 2010

ahojte, aj ja som zacala od pondelka prikrmovat,3 dni mrkvicka to malemu neslo ☹ , dnes zemiacik to uz bolo lepsie. Maly mal 5 mesiacov a chcela som sa vas spytat, ci mu mam davat aj nejake tekutiny, vypije 160ml, 5 krat za den.A ako postupne zvysovat prikrmy, myslim kolko lyziciek davat na zaciatok a dalej a tiez mliecka zvysovat alebo znizovat davku? Dakujem za odpovede,este sa len ucim co a ako a dookola starsie rocniky mi radia kazdy nieco ine.Vy ste tu mlade moderne maminky.

blazka24
25. feb 2010

tak máme hrušku za sebou, pototo sa z nej a tak už nedám a neskúšam nič........
ovocie nie je naša silná stránka a ja už nemám chuť experimentovať, otvorili sme aj ovko marhuľa a také to bolo kyslé že mi mm nadával načo krpca trápim, že ani on by to už nejedol a to ochutnal len trošku 😠

saska.t
26. feb 2010

zuzan vsetko mas na www.kojeni.net 😉 lyzicky zvysovat a zapit mlieckom kde budes postupne davky znizovat az kym sa nedostanes na plne davky prikrmu asi po mesiaci... plna davka je 150-200g.... kym pije po prikrme mliecko pit asi nebude chciet, ked bude mat len prikrm samozrejme treba zaradit pitie 😉

blazka nedramatizuj, mala si dat len par lyziciek na 1x treba pomaly ked vies ze maly grca, chces sa moc ponahlat, musis presne opacne, pomaly a opatrne, len ponukam ale male davky a postupne 😉

lyongirl
26. feb 2010

ahojte mamulky, hlavne asi Saška 😉 , potrebujem poradiť, súrne...
malý mi začal odmietať všetko ovocie, piškóty, jogurt, kaše, jediné, čo akotak zje je obed, ten mu teda dávam 2x za deň a okrem toho sa len kojí, ale veď to mu už nestačí a ja neviem, čo mu dať, chleba zásadne odmieta, rožok len pomrví... Začalo to chorobou, vtedy nechcel skoro nič, tak to som chápala, ale choroba je fuč a on sa pri všetko tvári ako pri citróne. Každý deň vyhodím načatý jogurt, misku plnú kaše a aj teraz mi tu stojí miska s piškótami, jablkom a banánom a asi tiež poletí do koša, rožok len pocumlal a odhodil, ja už neviem čo robiť...uvedomujem si, že je spokojný , aj keď sa len kojí, ale ovocie potrebuje, veď už je veľký chlap, čo by mohol papať čokoľvek...

xaxa
26. feb 2010

ahojte.chcem sa spytat ci treba po zavadzanii niek.druhov zeleniny pokracovat systemom 3 dni?teda ak uz papame mrkvu,zemiak,brokolicu a cuketu a chcem nieco skombinovat,tak aj tu kombinaciu musime papkat 3 dni,a na 4 dat nieco ine?alebo uz mozeme hoci aj kazdy den mat nieco ine(z odskusaneho samozrejme)?dufam,ze som spravne vysvetlila otazku 😀

petka035
26. feb 2010

xaxa tak ja to tak nerobím, myslím že to už sa nemusí 😅 My prikrmujeme 2týždne aj niečo, no v pondelok to budú tri a včera mi malá zjedla a obed celý sáčok mrazenej zeleniny 😕 350g, som nechápala,lebo ona papkáčka nie je

lyongirl
26. feb 2010

xaxa - to, čo ste už jedli nemusíš dávať 3 dni, lebo už si zistila, že malá/ý alergický na to nie je... 😉
kľudne to skombinuj a uvar si len na 1 deň, alebo ako ti vyhovuje

xaxa
26. feb 2010

baby,dakujem!
petka,no tvoja mala je papkacka ked zjedla tolko!!! 😀 my mame 6,5 a niekedy iba par liziciek. Inac,chcem dat brokolicu,ale je iba s ryzou-papame Hipp,lebo mozem akurat tak doma uvarit len zemiak,ktory sa da roztlacit.Ked pocuje zvuk mixera,tak straaasne place

saska.t
26. feb 2010

lyongirl - a co zubky? netlacia sa mu? kludne to moze by t pozostatok choroby potrebuje cas... vynechaj na par dni veci ktore odmieta a nech papa obed 2x denne a nech sa len koji, ak je spokojny a staci mu to nemas co riesit lenmu nechat cas, neboj neumrie, telicko si zoberie to co potrebuje 🙂

lyongirl
26. feb 2010

Saši ďakujem, ide mu 1 zúbok, ale nevyzerá, že by ho nejako trápil, prvé 4 potrápili riadne, choroba ho teraz prešla a vyzerá byť spokojný, tak asi ho to nič nebolí.
No a viem, že neumrie, možno som len potrebovala počuť, že to je ok, ďakujem ti veľmi pekne 😉

saska.t
26. feb 2010

lyongirl 😉 ja viem kazdy to potrebuje obcas pocut, ja tiez 😉 😀

zuzan11
26. feb 2010

saska dakujem, precitala som si www.stranku a je to tam naozaj super rozpisane.Len som si myslela, ze najlepsie je ked kupujem zeleninu surovu a potom ju uvarim ako kupovat spracovane vyzivy.Ako mam vediet ci zelenina nema vela dusicnanov a ci malemu neposkodim.je lepsie potom kupovat vyzivy?
My sa este aj trapime s refluxom a myslela som ze ked mu dam obed prikrm ze to bude lepsie, ale zda sa mi to horsie.ako keby ho po obede bolelo brusko a grcka este viac.Mozno sa mi to len zda, este sme na prikrmoch kratko.

saska.t
26. feb 2010

zuzan - nikto ti nikdy nezaruci, ze to nema vela dusicnanov atd. jedina co mozes robit je kupovat bio zeleninku, ale ani to nie je zaruka 😅 mam jeden tip v zime je lepsie kupovat mrazenu zeleninku kedze je dopestovana v sezone a nie umelo v sklenikoch a v lete treba kupovat sezonnu zeleninu 😉
vyzivky mozes tiez davat, len nie moc casto, aby si maly moc nezvykol a potom neodmietal tvoju varenu stravu...
ak trpite kolikami, treba sa vyhybat ryzy mrkve a zaradit spenat, cukinu väcsinou to telicko lepsie zvlada.... s refluxom ti neporadim, nemam chvalabohu skusenosti ale aj ten sa za par mesiacov upravi a uz to bude len lepsie prijimanim tuhej stravy, hlavne treba prikrmovat pomaly a po par lyzickam ak maju deticky taketo problemy 😉 a vela trpezlivosti 😀

petka035
26. feb 2010

fú tak dnes som malej dala zemiak s cuketou(kupovaný príkrm)ešte to aj ryžovú muku obsahovalo a normálne ju naťahovalo,chutilo to ako toaleťák(nie žeby som ho niekedy jedla 😀 )a to pred včerom to malá jedla,ale robené doma,teda zemiaky s cuketou a pekne papala a jedla to tri dni, tak neviem čo bolo v tej výžive ale fakt to chutilo hnusne

jk77
26. feb 2010

Ahojte. Tak my sme dnes treti den papli ryzu a tak ho zapieklo, ze neviem co dalej. Skusala som hrusku, teplu vodu, vyzivky, masirovanie....Mohla by som mu dat surovu nastruhanu mrkvu, alebo len z nej vytlacenu stavicku??? Dakujem za radu.

paola.o1
26. feb 2010

ahojte, jk, ja som malemu davala slivkovy dzus od hipp, taka mala flasticka, riedila som ho vodou to ho vzdy odpieklo🙂

dievcata, viem ze zeler je alergen, teda nedavat, ale co si myslite o tom dlhom zelenom palickovom zelere? na slovensku je to tusim zeler papikaty, v taliansku tusim sedano? myslite ze to by mohol? ja to dost pouzivam, ale zatial som to malemu neskusala dat....

saska.t
27. feb 2010

jk ryza sa nemusi skusat 3 dni nie je to alergen to je iba priloha, kup slivkovu stavu od hipp zried s vodou a daj napit moze byt aj marhulova alebo zarad cukinu ci spenat...
Paola, vo vasom veku zeler aj klasicky aj palickovy mozes davat uplne bez problemov 😀 varim uz bezne s celerom 😉

jk77
27. feb 2010

paola.o1,saska.t, dakujme za radu

paola.o1
27. feb 2010

aj ja dakujem.pa