Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

joana206
22. jan 2009

saska.t - tak to poznam, maly mal tiez take tri dni co som mala nervy nadranc.....a nic sa mu nelubilo, ani nechcel jest, len sa nosit na rukach....ale on ma uz vyse 8 kg, tak som mala co robit 😀 a manzel na tyzdnovke, to bolo hrooozne ☹, myslela som ze mu idu zuby tak som zhanala vseliake gely a kefky, a uz je to mesiac..a stale nic 😒

joana206
22. jan 2009

pavlina - zeler by sa nemal davat do 1 roka vobec, co sa tyka toho receptiku, ja to vzdy vsetko spolu nahadzem do hrnca a necham varit, tu zeleninku ktora sa vari kratsie davam az nakoniec, niekedy tam pridam mletu rascu a oliv. olej, a malemu starsne chuti zltok 😝

daskak
23. jan 2009

ahoj kocky 🙂 🙂 ...
sasi: Ellka je uz kludnejsia???

my dnes na obed mame kuraciu polievocku so zeleninkou 😒 .. tak nam drzte palceky, aby sme ju zjedli...
kisska, beruska, gali:Kde stee???

saska.t
23. jan 2009

ahojte 😀

dasi - nie je to furt rovnake len je uknukana a stale jedovata, ale papat jej chuti a teplotu nema,tak musim vydrzat 😉
drzime palceky s polievockou 😀

daskak
23. jan 2009

Dakujeme 🙂 ... hmmmnieco ju hneva a chudatka nase este nam neviedia povedat co 😠 ... ale je dobre ze jej chuti 🙂 ... Sasi tuj tuj prajem veeeeela trpezlivosti.....
co vy dnes idete papkat?

saska.t
23. jan 2009

my mame brokolicu so zemiackom a cukinu a k tomu morcacie mäsko 😀
trpezlivost budem potrebovat 😎 dakujem

daskak
23. jan 2009

sasi a mala nechce ani spinkat cez den?
no polievocky sme zjedli 4 lyzicky... tak mu ju skusim dat este neskor.... 😒

saska.t
23. jan 2009

nie daska len 20min.3x denne a to je zalostne malo ☹

mesiac666
23. jan 2009

baby prosim vas aky druh kuracinky kupujete malym papat?

titkovamiriam
23. jan 2009

kuracie prsia,stehna-len chovane v sr,alebo cr-najradsej chladene

mesiac666
23. jan 2009

a z morcacieho? a to dam iba do vody uvarit, samotne ci zo zeleninkou? dakujem

kisska
23. jan 2009

Ahojte babulky, ako ide den?
Sasi aj Adam mava dni, ked sa vyslovene nudi ☹ , no vtedy nezabera nic ine, len doniest nejaku novu hracku, ktora ho zabavi(a to nikdy nevies, ci ho bude bavit 😠 ), alebo vymysliet so starymi nieco nove, co este nevidel...Aj ked u nas to este znamena, ze stravim cely den s nim v izbe a staviam a on bura.

Mesiac666 - ak sa ti podari z volneho chovu (sedliacke), je to super - maju lepsiu chut a su lacnejsie ako Bio, a ak sa pytas na cast tak kombinujem aj prsia so stehnami, morcacie som naposledy zohnala skvele stehna, z kralika som tiez dala len stehna (zvysok som upiekla pre nas dospelakov 😝 )

kisska
23. jan 2009

mesiac najlepsie aj so zeleninkou, dostanes tak aj vyvar a mozete mat jeden den na obed polievocku a zeleninka tiez dostane skvelu chut. Masko vyberiem, nasekam/pomeliem, naporcujem (plnim formu na lad) a supsnem do mrazaka, potom uz len vyberam kocky k obedu 😉

kisska
23. jan 2009

miriam -vsetko najlepsie Miskovi k narodeninam 😉

saska.t
23. jan 2009

dneska sa neuveritelne trapime .... ☹

kisska - a to davas iba to uvarene mäsko zamrazit alebo aj so zeleninkou? U nas momentalne nezaberaju ani nove hracky proste nic, uz nech to skonci, mam hlavu ako melon .... 😖

kisska
23. jan 2009

sasi len masko - zeleninu potom varim cerstvu a masko davam na poslednych 5 minut roztopit a prevret. A mozem sa az neskor rozhodnut, aku urobim kombinaciu...
Tak to ti nezavidim.. a este ked vam aj prsi. Adam sa nastastie aspon vonku sprava slusne, aj ked ja len taham nohy za kocikom...

titkovamiriam
23. jan 2009

Za michala diky 😀 ja som si uvarila vzdy masko a k tomu zemiak ci zeleninku,po vychladnuti som odlozila do chladnicky alebo mraznicky,kuracie aj morcacie,ci kralicie,jahnacie,telacie 🙂

3558
23. jan 2009

ahojte.tak ja nemam net, len obcas signal. nestiham pisat.

saska aj moj maly spi 3 krat po 20 min. nic si z toho nerob. a prave ma obdobie, ze chce byt len a len na rukach. a nic ho nebavi, len aby som s nim chodila po dome a otvarala sufliky. ked ho polozim pod hrazdu na deku spusti humbuk ze az..... nemozem sa ani najest, ani na zachod ani na kona

no a maly ma celu tvaricku vyhadzanu a pritom som vobec nedala zidanu novu zeleninu. stale davam dokola tie iste, a uz to ma aj za usami, tak sa chcem opytat, ci mozem aspon na tyzden vyhodit prikrmy aby som vedela ci je to z jedla.?

saska.t
23. jan 2009

no zuzi to sme na tom rovnako ale ona ani na rukach nechce byt teraz je chvilku mila tak sa modlim aby jej to este vydrzalo ...

kisska - ma este prsat az do utorka, sa picnem ak sa nezlepsi 😠 a mäsko davas do nadobiek na lad ? a kolko kociek davas potom do jednej davky prikrmu? sa mi to zda byt male tie kocky .... 😀

daskak
23. jan 2009

sasi no to ti fakt nezavidim, a drzim palceky aby to conajskor preslo no my sme zas tej zelenine neublizili... Nezjedol tajmer nic.. Co s nim mam vymysliet? Kisska- to je dobry napad s tym maskom

kisska
23. jan 2009

zuzi - skus len zjednodusit papanie - ako na zaciatku-mrkva+zemiak a pod. nezmenila si prasok na pranie, avivaz? Nova kozmetika na kupanie?

sasi - zalezi ako natlacis 😉 niekedy davam dve, ked davam strukoviny, tak len jednu... zo zaciatku som davala len jednu...

dasi - tak ju skus na chvilu vynechat a daj mu za 2-3 dni len mrkvu, alebo len kalerab...

lenockaaa
23. jan 2009

ahojte baby prosim vas ake ovocie davate svojim detickam?? moja mala uuplne ficiii na hruske 😀 jablko mi absolutne nechce a po banane sa dva dni nevie vykakat a je brutalne na nervy z toho a potom aj ja samozrejme 😅 no a broskune a marhule este nerastu tak neviem co davat nechcem kazdy den len hrusku 😅 a hippky iovocne tiez nespapa... 🙂

saska.t
23. jan 2009

pridaj do bananu hrusku a urcite sa vykaka a mozno aj jablko s bananom spapa ked ho zamaskujes 😀 nasa mala po samotnom banane tiez nemoze dobre kakat ale ked je zmiesany s hruskou alebo jablkom tak to ide jedna radost aj pridaj aj trosku oliv.alebo ineho oleja a bude sa to smykat pekne von z ritusky ako u nas ... 😀

lenockaaa
23. jan 2009

saska ja som jej ten banan doteraz davala s hruskou alebo s jablkom a neslo jej to 😅 😕 no a vravim samotne jablko nezje no ale teda skusim ten olivovy olej ked vravis ze to potom ide sup sup von 😀 😀

lenockaaa
23. jan 2009

ozaj od kedy mozu deti aj piskoty ? od osmeho mesiaca ci neskor?
😕

dididi30
23. jan 2009

lenocka my papame piskoty od 6 mesiacov 😉

caute 😀

3558
23. jan 2009

Ahojte. no maly ma asi exem, ale tu su take doktorky, ze 😝 😝 😝 v utorok som objednana, tak uvidime. zatial bude papkat mrkvicku ☹ ☹ ☹

teri3
23. jan 2009

ahojte, tak aj ja som už navarila mrkvičku a rozmixovala - bola všade možne, ale aj do pusy sa trocha dostalo, ten náš drobec je taký "jedák", že svoju porciu mliečka - 120ml papá na 2-3 razy 😕

lenockaaa, vraj dojčené deti môžu lepok od ukončeného 6. mesiaca a nedojčené od 7. - aspoň tak som sa dočítala

dzanka3
23. jan 2009

nam Dr. povedala ze od pol roka moze doobeda namiesto mliecka (my mame UM) vyzivku so susienkami (asi myslela tie bezlepkove..) ale ze on je dost velky tak len vyzivku...a dnes spapal vyzivku a stacilo mu 😵

kisska
23. jan 2009

Ahoj dzanka - vymen doktorku 😒 susienky ako prvy prikrm? Kysnuty kolac mu nemas dat? A najlepsie makovo-tvaroho-orechovy... Ak ste este nezacali s prikrmami a ponuknes ako prve sladku vyzivu, moze sa stat, ze bude odmietat nesladku zeleninu. Najlepsie je zacat jemnym mrkvickovym pyre. Uvar nakrajanu mrkvu v troche kojeneckej vody a ked bude makka rozmixuj na hladku kasicku - podla potreby pridavaj vodu, v ktorej sa varila, bude hladsia. Zo zaciatku staci par lyzciek 2-3, Matko potrebuje zistit, co s tym cudom ma robit, mozno to bude najprv sat, mozno to bude vypluvat. To vsetko je normalne, pomoze, ked do nej pridas trochu mliecka, tu chut pozna. Prajem prijemnu zabavu a vela trpezlivosti 😉