Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cessy
8. apr 2009

ahojte, aj ja varim kukuricnu kasu v pomere takom ako pise saska....vacsinou davam cerstvu hrusku a niekedy sa mi ta kasicka zda byt z tej hrusky az moc sladka..ked dam jablcko, je tiez dobrucka 😉

cessy
8. apr 2009

stanka aj ja varim na dva dni a tiez davam aj cerstvu aj mrazenu zeleninu....mrazenu davam taku, ktoru teraz nezozeniem, napr. fazulkove lusky, spenatik, kukurica.

a posledny tyzden varim ako beruska....vecer si uvarim a na druhy den mixnem. maly konecne zacal normalne papat, asi potrebuje aby to mal take odstate 😅

3558
8. apr 2009

ahojte. co je tu nove? ste vela popisali ta nestiham to citat. 😔

porubenka
8. apr 2009

Ahojte. Poradite mi prosim? Maly nam hrozne zle kaka, ako sme zacali s prikrmi je to len raz za 3 -4 dni aj to trosicku. Mame 7 mesiacov. Mozem mu dat trosku slivky spapat? Papame 1 x zeleninovy prikm do dna a vyse tyzdna uz papame aj jablcko a bananik. Este kojim. Viem ze kojene deticky mozu aj niekolko dni nekakat, no ako to je ked uz papame neviem.

mukky
8. apr 2009

saska..t dakujem k blahozelaniu 🙂 neboj,nestresujem 😀 ale vies ked je niekto alergicky na arasidy,nemusi to byt len dieta,a poznam znamu ze staci len omrvinka arasidy,a opuchne jazyk,nastanu problemy s dychanim,sok....takze preto som to napisala,ze to nie je sranda.Baby dakujem za odpovede 🙂 Nasmu malemu zatial vsetko chuti,este sa nestalo zeby nieco odmietol,takze je to fajn,ale ma mlsny jazycek po mamke 🙂 hned zbada pri prvej lyzicke ak papa nieco nove 😀 pri prvej a druhej lyzicke papa trosku pomalsie,a potom uz normalka 😀

junovka
8. apr 2009

porubenka, skusit mozes nejake pripravky zo slivkami, tusim, ze existuje nejaka vyzivka alebo stava z Hippu slivkova , popripade stava marhulova od Hippu😕 .....kedze si uz zacala s prikrmami, tak treba davat dostatok tekutin, aby dieta nezapekalo 😉

petulak
8. apr 2009

ahoj holky od kdy se dává mimku něco k pití?Nebo jí pořád stačí prso?? 😅

saska.t
8. apr 2009

petu - staci aj prso ale ponukat mozes zacat vodicku len aby si zvykla 😉

porubenko este doplnim junovku treba davat pozor na kombinacie jedla ak ma nieco s ryzou poobede nedavaj banan obe su zapekadla takze treba pridat nieco prehanacie jablcko s hruskou napr. takisto pozor na kombi. s mrkvou atd ak je obed zapekadlo olovrant musi byt prehanadlo a vyhnes sa zapcham 😉

petulak
8. apr 2009

dík saska tak já kou´pím nějaké pítko at se s tímteda hraje 😀

daskak
8. apr 2009

porubenka: uz davas lepok? ak ano nam velmi pomahalo na kakanie na ranajky zjest ovsene vlocky s jablckom..kasa, alebo tak ako pise saska pozor na kombinacie

porubenka
8. apr 2009

Babenky dakujem za rady. Viem ze bananik aj mrkva zvyknu zapekat. No nas zapekalo este predtym ako sme okostovali banan. A mrkvu sa mu snazim davat tak 1x za 3 dni. No a budem si davat pozor, ze ked bude mrkva, tak nie banan... A s tym pitim je u nas bieda, Lukasko bol 6 mesiacov cisto na MM, no a teraz sa snazim do neho dostat cajik, no ked vypije za den 30 ml tak to mam uspech.

Daskak - nie lepok este nedavam, ale dakujem za tip do buducna.

Skusim mu zajtra dat trosicku slivky s jablckom, dam vediet ci to pomohlo.

saska.t
8. apr 2009

porubenko - zozen susene slivky sprav z toho vyvar (nechaj prejst varom) a vodu z nej primiesaj bud do ovoc. prikrmu alebo daj vypit mozno bude chutit este som nevidela nikoho komu by to nepomohlo 😀 moze to trvat aj 2 dni kym sa ucinok dostavi 😉

3558
8. apr 2009

staci dat slivkovu hippku alebo slivkovy hipp dzusik. 😉

jana.sun
8. apr 2009

ahojte. juj, tady se toho popsalo - nestíhám!! Ale průběžně pročítám a dobré rady tu jsou, takže všem díky 😉

Dnes jsem koupila špaldové vločky, tak se těším, až budu dělat kašičky 🙂

Taky jsem zalezla ve městě do prodejny bio potravin a nakoupila čerstvou zeleninku a vařila, vařila a pak zavařovala a zavařovala 😵 jinak co neseženu čerstvé, tak taky kupuju mražené - bonduelle 😉 ovoce nebudu kupovat bio, at si prcek zvyká taky na "normální" stravu. protože dát za dvě jablíčka 40 Kč (což je asi 1,3 euro 😵 ) mi přijde postavený na hlavu - to už je fakt přeháňka 😒

Beru, kupuješ švestkový Hipp - nebo máš ještě nějaký jiný tip na "švestku"? 😉

Holky, co teď dáváte za ovoce - když teda pominu jablíčko, hrušku, banán, švestku? Díky moc za tip - nic mě nenapadá - přijde mi, že jsou všude jen samé citrusy ☹

saska.t
9. apr 2009

jani - nic ine kedze este na to nie je obdobie, ked potrebujem obmenit tak davam hipp - cucoriedka/boruvka, marhule/merunka, , ked bude obdobie budem kupovat cerstve... 😀

3558
9. apr 2009

veru ked bude sezona, tam aj ja.ale doteraz som zohnala iba jablka,hrusky a jeden raz bio slivky. takze vyber obmedzeny. potom to dohanam ovocnymi hippkami tie su tiez bio a je vacsi vyber. stale ale kupujem od 4.mesiacov. tie co su od 7. sa mi zdaju divne. uz je tam cukor,vanilka..... zrovna som to vcera kukala ale nic som nekupila. 😝 😝 a v neposlednom rade su tam tie jahody co nechceme davat. 😖

beruska2x
9. apr 2009

jani ahojky kupuju Hipp svestkovou, jinou jsem snad ani nevidela jinak jeste presnidavky od Sunarky a Hami bio... treba broskve jsou fakt mnamka, jak cerstvy prezraly 😉 ale az bude pekny normal tak zacnu davat i cerstvy ale ted to stoji z aprd 😕
jinak muzes taky koupit susene bio svestky (aby nebyly strikane nejakym svinstvem) a vyvarit, stavu muze pit a konec kncu je i muzes mixnout pak do kase a taky to protahne 😀

beruska2x
9. apr 2009

Sima ted mel kureci s ryzi, kukurici a hraskem a moc mu chutnalo, sice to bylo trosku ridke 😅 ale dobre...

piti bych ted zkusila davat jak zacina teplo, bud vodu nebo staci vyvarit jablicko.. a moc se nam to kadeni po tom zlepsilo..
ja se tesim az bude jist v lete melouna, to budou tekutiny, zapatlanej bude 😉

jani davam to ovoce co pises, jabko a banan cerstve jinak presnidavky + boruvku (zkousela jsem i domaci z mrazaku ale zdalo se mu to kysely 😝 ), broskev, merunku, ...
muze se i hrozno kdyz je pekne ale kdo by loupal kazdou kulicku 😅

3558
9. apr 2009

berus, ty davas banan? ja nie, je alergen a tak isto aj hrozno sa ma davat az od roka. sice po tom deti pekne kakaju, ale davat ho budem az od roka. 😉

cessy
9. apr 2009

aj nam vzdy zaberie hippka slivkova, alebo aj hruskova robi divi 😅 .

3558
9. apr 2009

nam aj cerstva hruska 😀

beruska2x
9. apr 2009

banan davam od zacatku...co davam ovoce, banan je hodne neutralni mi prijde, je sladky , maly ho ma rad a i kozni mi rekla ze banan a jablko muze 100%...

cristin
9. apr 2009

Ahojte holky,tak som si precitala co vsetko davate svojim detom a zistila som,ze sme dobre pozadu...lebo ja som jej este nedala ani hrasok ani brokolici ani ryzu ani zltok,takze mame co dobiehat.
Ja este kojim,a ona papa skoro celu noc,takze okolo 12 jej dam hned obed polievocku zeleninkovu s maskom alebo rybou.Potom dokojim,potom znova kojim a okolo 17 veceru bud polievocku len so zeleninkou alebo mliecnu kasu,aj ked tu posledne nechce.
Z ovocia jej chuti len hruska aj to vyziva....banan len ked si ona odkusuje a ja mam teror zo zadrhnutia.
Uz asi 2 tyzdne jej davam detsky keksik,aspon ten jej chuti.Zacala som ho davat,ked mi tyzden nic nejedla len MM.

saska.t
9. apr 2009

cristin - juj to ste toho este dost nejedli, co tak kalerab,krfiol, lusky pohanka, kukurica 😉 a preco ma 2 x denne zeleninkovy prikrm? ono staci ked bude mat raz zelen. a raz ovocny a medzi tym MM a kasu 😀 juj musite vsetko pokostovat a ona sa urcite rozpapa 😉

beruska2x
9. apr 2009

cristi ja se spis divim ze uz davas rybu... to se mi zase zda dost brzo 😕

cristin
9. apr 2009

holky, ona tej zeleninky zje k obedu dost malo,tak jej to inac striedam,raz kasu,raz opat zeleninku k vecery.
A rybku davam uz pripravenu.Inac do polievky davam mrkvu,zemiak,cukynu,por,potom pridam masko,parmezan a lyzicku oliv.oleja.
A som rada,ze som sa docitala co vsetko davate vy,tak ideme na to.
A este papa aj makky syrcek.

mamajama
9. apr 2009

ahojte, prosim poradte mi,
od ktoreho mesiaca sa moze rožok?
a jogurty ako activia?
co na to vaši pediatri?

dik

beruska2x
9. apr 2009

cristin.. nechapu jak pripravenou rybu? od roku se muze davat sladkovodni ale proti gustu, taky na syry mi prijde brzo, jsou desne tucne a z kravskeho mleka.. to di doporucila DR? nebo kde to beres 😕 docela ziram..

beruska2x
9. apr 2009

mama..

rozok? jestli myslis rohlik tak kdyz davas lepek tak asi muze ale lepsi je chleba asi ale deti hlodaji rohlik asi radi kdyz maji zoubek.. jogurty davam asi tyden a kousek, doporucuje se od 8m ale aktivii bych nedavala pokud sezenes jiny jogurt - vhodnejsi, mel by obsahovat jen mleko nebo smetanu a kulturu.. a aspon 3% tuku ale jsou i s 10% nejvic se asi dava Holandie, od Olmy ve sklenicce, z Valasska, ...koukni co je u vas v obchode 😉

jinak kazdy Dr to bere malinko jinak, poslechnout si je a udelat si vlastni nazor a prizpusobit jidelnicek diteti..

u nas je to tak ze jsem bud napred o cca tyden(jogurty) nebo dam pozdeji (lepek, chleba...)

stankatt
9. apr 2009

Tak raba sa ma davat pokolo roka 😉 teda sladkovodna a s morskymi vraj treba veeeelmi opatrne a este neskor- podla mojej dr, 😉