Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

maminaevina
26. aug 2008

Sirinka dakujem. A este mam jednu otazocku? Vy davate deturencom 6x masko a 1x zltok tyzdenne? Mozem aj tak ze napriklad 4x masko, 1x zltok a 2x len zeleninku?

iva211
26. aug 2008

maminaevina presne tak to niekedy robím ja nedávam mäsko každý deň, ale kedže varím vždy na dva dni tak máme 4x mäsko na piatok žĺtok (to varím len jednu dávku)a potom 2x len zeleninku.

pikoko
26. aug 2008

Ahojte baby. Aj ja mam problem s prikrmami. Mala mala vcera 7 mesiacov. Stale ju kojim, od 6. mesiaca som zacala s prikrmami. 3 tyz. som davala zeleninove prikrmy- obcas zjedla 2, obcas 3 lyzicky, sem tam sa podarilo 10....Potom som zacala davat masovo- zel. prikrmy- 4-5x tyz. a 1-2x zltok.Vcera som zacala davat aj ovocie na desiatu...ale nic moc. Skusila som jablko- ale nechutilo, tak som dnes skusila do jablka pridat postruhanu mrkvu, ale zase bez uspechu. Zaujimave ale je- ked sme boli na dovolenke- skusila som dat Hipp prikrmy.Strasne jej to chuti- dokaze sa toho az napraskat🙂))aale ked varim ja- tak max 8-10lyz., vacsinou-2-3 a potom chce mliecko.....nechapem, preco jej tie kupovane prikrmy tak strasne chutia-ked varim, nepridavam sol, nedochucujem, len uvarim zeleninku a masko vo vode, rozmixujem.......neviete mi poradit, co robit, aby jej chutila aj domaca strava???????prosiiim.Nemate nejaky grif?

maminaevina
26. aug 2008

Skus do domacej stravy primiesat trosku tej hippky. A potom menej a menej a nakoniec vobec. Kamoska to tak robila a zabralo.

junovka
26. aug 2008

pikoko, preto jej kupovane chuti, lebo to obsahuje vselijake gebuziny-sol, korenie a co ja viem, co este 😖 😝 😝 😝

pikoko
26. aug 2008

dakujem pekne. Skusim to.

maminaevina
26. aug 2008

My sme sa dnes zase mordovali s brokolicou. Nakoniec ma nou ogrckal. Saskovali sme sa a skoncila na mojej tvari 😖

sirinka
26. aug 2008

ja som davala a snazim sa to dodnes 2 dni masko, potom zltok, teraz uz cele vajce, a 1 den cisto zelenina...

denisocka
26. aug 2008

čaute....myslite,že sme sa mohli prežrať bananu??????????? maly ho už nechce,ked tak štvrťku,alebo je na chybe trstinova melasa,ktoru mu do toho miešam? dnes kakal z toho čierne hovenko?

ppipina
26. aug 2008

a čo je to trstinova melasa? 😨 Načo je to dobré?

maminaevina
26. aug 2008

Trtinova melasa? To ani ja neviem co je. Este som to ani nepocula. A davas banan casto? Jajovi chuti sam ale aj s jablkom,hruskou alebo v mliecku. Dufam ze sa ho neprezere...

junovka
26. aug 2008

trstinova melasa-je prirodne sladidlo.

Denis, a preco mu davas tu trs.melasu? 😕

ppipina
26. aug 2008

a načo je to dobré? môžem ho dať trebárs do jablčka, keď ho malý odmieta? asi sa mu zdá kyslé, aj tak sa kyslí 😝

katka2209
26. aug 2008

Baby a môzu sa pridavat do ovocia aj psenicne otruby aby dieta lepsie kakalo a nemalo tvrdu stolicu? vsak ked sa uz môze lepok od uk.7M, tak by sa mohli aj otruby nie? mate s tym niektora skusenosti?

sirinka
26. aug 2008

katka2209 ja pouzivam ovsene vlocky...

denisocka
27. aug 2008

baby,trstinovu melasu davam miesto Maltofera-železa kedže lieky do neho nechcemchať,neznašal ich dobre a toto obsahuje najsamviac železa-ta melasa .je to ako med,on to zliže aj čiste z lyžičky,ibaže je všetko zasvinene z toho,a v banane nechce,možno aj reto ho odmieta,asi to už je fest sladke 😀

rano mal už kaku normalnu,takže to bolo cz banan,kedže aj banan zčervie ak ho zabudnem z taniera umyť 😀

ppipina
27. aug 2008

a kde sa to dá kúpiť? myslím tú melasu?

denisocka
27. aug 2008

v bio obchode aleb cez net.ja som kupila tu - je tu jednotne poštvne 59sk (a za moju melasu dali 83sk bpoštu) http://www.biosen.sk/index.php?main_page=produc...

katka2209
27. aug 2008

sirinka, aj ja som davala 3 dni po sebe, ked som ich zavadzala a stolica bola rovnaka. je taka tuhsia, klobasova 😀 kazdy den davam na desiatu 100g ovocia plus zamiesam do toho aj slivk.stavu od HIPP, varim iba take bez mrkvy, bez ryze a banan uz vôbec nepapkame, jedine minus je nas pitny rezim, velmi malo pijeme a fakt neviem, ako tu vodu do nej napchat. lyzickou uz nechcem, lebo potom mi bude odmietat aj prikrmy, z flasky glgne 2x /a to je uz super/ a koniec, skusam aj z pohara, tusim nieco aj vypije, lebo potom dobre odgrgne, takze pohar vitazi, ale nic moc.

baby, mate este nejake grify na zmakcenie stolice? spenat som uz skusala, nie vzdy pomôze.... 😒

denisocka
27. aug 2008

a nemate nejake na stvrduntie 😀

katka2209
27. aug 2008

denisocka, nam fakt pomaha banan, ten nas este nesklamal, alebo ryzovy odvar sa odporuca. existuje aj ta kasa od nestle na hnacku, po nej stolica stvrdne, ale pozor na zapekanie.... 😉

sirinka
27. aug 2008

katka2209 ani mne mala nechcela vodu s flasky, resp. sa s nou hrala a dudel len okusovala a skusila som vymenit dudel za vacsiu dierku a odvtedy pije bez problemov, aj kamoske to pomohlo.

zuzka99
28. aug 2008

katka2209, skus ešte marhule a ovsené vločky. na zmekčenie stolice, my sme tiež furt zapečený, malý má 8 mesiacov a banán mal raz, nechcem mu ho dávať, má s tým problémy. dávala som včera slivkovu presnidávku - nepomohlo, tak ešte tie marhule, tie vždy pomožu

zuzka99
28. aug 2008

denisocka, ty si kedysi popisovala ako si varila malému králika. mám kupené králičie stehná a kamarátka mi hovorila, že to musim variť v celku, celé to stehno a až také uvarené nakuskovať. je to pravda? alebo si ho nakrájala na kusky ešte surového a tak uvarila? a kolko dlho sa varí králičie maso pre detičky?

zuzka99
28. aug 2008

nikto nevie čo s tým králikom? ☹

denisocka
28. aug 2008

tu som 😀

uvaria som v olievke ceeho zajaca,komplet bez hlavy a vnutornosti 😀 ,potom som ho oškbala -mäso od kosti,dalo to cekom namahu,kedže bol ako z gumy-no ako zajac 😅 - tak som ho v mixeri pomixovala na ulne jemne mäsko (asko na piloviny 😀 ) a natlačia do kociek na lad,pokvapkala luckou aby sa to spojilo,dala na pár hodin do mrazaku ...... doteraz z toho ešte jeme

denisocka
28. aug 2008

vyadavaju mi písmena na klavesnici 😔

otom som t už zmrazenbe vykypala do umelej misky a dala do mrazaku,teraz vždy vyberem pred jedenim kocku a bud sa sama rozmrazi po hodinke alebo ju polejem vyvarom a "rozpadne sa"

zuzka99
28. aug 2008

denisocka dik, ja som to urobila s kuracími prsiami, mam tie kocečky ale cez vikend chcem zajaca. ja mam len stehná dve, tak ich uvarím v celku a až potom oberem a budem pokračovať ako píšeš. ako dlho si varila celého zaja?

zajtra máme 8 m a chcem mu pridať nejaký ďalí príkrm. zatial máme zeleninovo-maskový obed a ovocný olovrant. v tabulke mám napísané, že pridať chlebík na raňajky, ale on sa zadrhne, už ho vidím. večernu kašu nemože, tak čo mám pridať? jogurty chcem až od 10. mesiaca.

junovka
28. aug 2008

zuzka, na 8 mesiacov sme zacali s lepkom-chlieb, rohlik, ovs.vlocky, piskoty.Z chlebika a rohlika mu davaj tu striedku, odstipni malicko a daj do pusy mu 😉

sirinka
28. aug 2008

ja som malej tiez zacala davat ako dalsi prikrm na ranajky chlebik, davala som jej obcas aj korku do ruky a ona ju zuzlala az kym ju celu nezjedla.