Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kacenka83
14. júl 2008

almika a nechces este pockat mesiac? mne pridu 4 mesiace strasne skoro na prikrmovanie...

zuzka99
14. júl 2008

len keď nekojí? asi by som sa teda poradila s doktorkou. veď od 4 mesiacov nekojené deti sa maju prikrmovať

lubecka
14. júl 2008

ono je to asi individulane, moja je stale ma MM a prikrmy len tak zmasti, vsetko jej chuti okrem zemiaka.. prikrmujem ju lne tyzden, otvar austa ako vrata, zje mi toho dost vela a tsale si pyta.. a mam zname, kotre si na UM a aj kombinovane, aj UM a MM a deti im vobec nechcu prikrmy, niektory ani len usta otvorit.. a myslim si, ze aj ked je dieta na UM a davaju mu taku stravu ako pise zuzka, to sa mi zda moc prehnane.. musi to byt velka zataz na taky maly organizmus..

kacenka83
14. júl 2008

nekojene deti by sa mali prikrmovat az od piateho mesiaca, alebo mam zle info? no kazdopadne by som sa poradila s pediatrom...

kuky8
14. júl 2008

almika - IP nefunguje, poslala som klasický mail. Nekojené deti by sa (pokiaľ na to nie je vážny dôvod, ktorý určí lekár) mali prikrmovať od ukonč. 5 mes., kojené od 6. , takže kačenka83 má dobré info 😉
Ale každé mimi je iné...

ja0 - kašami som sa dosť zaoberala. Radila som sa aj s viacerými pediatrami a záver je asi taký, že každé bábo je iné, ale kojeným deťom sa odporúča začať nemliečnymi a riediť ich buď MM alebo vodou. Mliečne by sa mali až okolo roka. To aby sa predišlo "mixovaniu" MM a UM.
Nekojeným mimi to asi bude jedno, či mliečne alebo nemliečne - len s tým rozdielom, že ak je navyknuté na určité UM, tak do tých nemliečnych vieš, čo mu dávaš. V mliečnej je už umelé, ale aké? 😕

zuzka99
14. júl 2008

s tými kašami presne súhlasím, aj ja som sa dosť o to zaujímala, ale o príkrmoch mám info, že nekojené od ukončeného 4. mesiaca čiže začiatku 5., ale netrvám na tom, len to tak všade čítam a čo poznám mamičky tak to tak začali

junovka
14. júl 2008

kuky, v mliecnych kasach je take mlieko aka je znacka kasi-t.z. ak mas nutrilon kase, tak mlieko Nutrilon, ked Hami kase, tak mlieko Hami......nam Hami mlieko nerobilo dobre a ani kase nam nerobili dobre, ale paradox je, ze Sunar mlieko nas upchavalo a kase Sunar boli ok 😒 Nekojene deti s kasami zacinaju uz od 5 mesiaca 😉

almika
14. júl 2008

ďakujem vám veľmi pekne za rady, preto som sa vás pýtala lebo neviem.. určite sa poradím aj s lekárkou 😉

kuky- ďakujem ti veľmi pekne 😉 😉 😉

denisocka
14. júl 2008

tak baby,ja už týžden nedávam prikrmy ale sme len na MM + ryža na obed kvoli hnačkám z maltoferu,asi o týžden začnem s mrkvou,zemiak vynechám ,popr.len jednu kocku pre chuť a uvidíme

ja0
14. júl 2008

Este k tym kasiam ... na zaciatok som kupila Nutrilom mliecnu ryzovu, ale obsahuje cukor. Neviete, ci obsahuju vsetky kase cukor alebo su aj bez? Ak ano, prosim ktore? Ciastocne kojim a ciastocne sme na Nutrilone AR, znamena to, ze musim kupovat len kasu Nutrilon?

junovka
14. júl 2008

ja0, ja si myslim, ze asi vsetke obsahuju cukor, ale podla mna nie je toho cukru v kasiach vela.Nemusis davat len kase Nutrilon, pokial malemu nerobia problemy.My sme vyskusali hadam kazdu znacku, hoci sme na Nutrilone, a nam od Hami kase -zvracanie a Hipp kase-zapchy nerobili dobre. 😉 Nakoniec sme aj tak skoncili pri Nutrilon kase 😉 🙂

ja0
14. júl 2008

junovka, dakujem ... ja som z toho jelen.

Teraz som objavila temu instantne kase, asi som mala pisat tam, tak sa vsetkym ospravedlnujem

junovka
14. júl 2008

nevadi, ved aj kase patria medzi prve prikrmy,nie? 😉 🙂

maminaevina
14. júl 2008

Ahojte baby. Taka som rada ze som to tu dnes objavila. Ani som nevedela ze tato stranka existuje. My mame 5 mesiacov a papame MM. Uz dva tyzdne davam mrkvu,petrzlen,zeler a kalerab. Tak mi povedala doktorka. Trosku skoro ale to asi preto ze Jajo ma uz 9 kilov. A dnes sme boli u dr.znovu a uz mam postupne davat vsetku zeleninu, ovocie a masko. A aj kase mozme. Zalezi asi fakt od dr.. 🙂

kuky8
15. júl 2008

junovka - dík za info o tom mlieku v kašiach. Som akurát rozmýšľala, že ak prestanem kojiť, aké UM budem malému dávať... lebo kravské nechcem do 3 rokov. Zatiaľ sme vyskúšali len kašu Nestlé a Hami, chutilo, ale Hami vedie.
Mám ešte Hipp (však sme využili DM kupóny 😀 ), tak mu neskôr skúsim aj to a uvidíme, pri čom ostaneme.

maminaevina
15. júl 2008

My sme skusali Nestle-ryzovu a Hipp tu obilninovu. Ale ta nestle nema chybu. Chuti aj mne aj Jarkovi. Vzdy sa po nej len zaprasi 😉

junovka
15. júl 2008

Maminaevina, len prosim ta NEPONAHLAJ sa nikam s prikrmai, lebo urobis viac zleho ako dobreho 😒 A petrzlen okamzite VYRAD z jedalnicka!!J eto alergen!Zacni tento mesiac len zeleninkou, na 6 mesiacov ovocie, na 7 masko.....ver mi.Aj ked viem, ze doverujes dokine, ale aj ja som doverovala pri prvej a dobacovala som ☹ Starsie lekarky to su mna stare skoly, a take ja, sorry, ale ja take neuznavam.....hlavne co sa tyka prikrmov 😎 😉 Zatial nam to vyhovuje a sme spokojni. 🙂 Ja sa riadim tymto: www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=489276 😉

junovka
15. júl 2008

...a taktiez ZELER!!!maminaevina 😉

maminaevina
15. júl 2008

Neboj neponahlam sa. A inac mne dokt. povedala ze mam zacat s tym petrzlenom. Zatial nie su problemy. Praveze naopak. Jajo konecne kaka. Ale asi ta posluchnem,ked s tym mas skusenosti. Dik za rady.

zuzka99
15. júl 2008

ahojte, ja sa tiež riadim tou tabulkou, ale si zoberte, že tam je petržlen medzi prvou zeleninou a junovka píšeš že vyradiť. ja som sa teda k nemu ešte nedostala, ale dnes švagriná ho dala ako uplne prvý príkrm svojej malej. fakt každý povie ináč. napr. jej dokina povedala aby malej solila polievky, tak solí hneď od dnes čiže od začiatku a má začať banánom a jablkom. chápete?

almika - ved aj v tej tabulke čo tu dala junovka je, že nekojené deti začínaju papať po ukončenom 4. mesiaci (to je 5. mesiac)

sirinka
15. júl 2008

petrzlen je podla mna ok...aj ked az po mrkve a zemiaku...ale zeler by som tiez vynechala do prveho roka. a ked dr. radi babatku nieco solit...asi nie je celkom pri zmysloch 😉

sirinka
15. júl 2008

s tou tabulkou na babatku nesuhlasim, ja sa skor riadim specialom o vyzive od mama a ja

zuzka99
16. júl 2008

mne tiež pride ta dokina akási mišuge. káže soliť, začať ovocím a mrkvou surovou, nie pyré z varenej mrkvy. a to nehovorím, že vodu od 6. mesiacov neprevárať a do čaju dať lyžičku medu 🙄 bože kedy už bude v tom systém a poriadok

kuky8
16. júl 2008

a dávate niektorá dyňu? Viem, že je o tom na MK otvorená téma, ale tam som dostala len jednu odpoveď... a ja mám rada pestrosť v názoroch 😉 😀

kacenka83
16. júl 2008

mozem dat 9 a pol mesacnemu patizon? zje vsetko co nezje jeho a cuketa je jeho najvacsia kamaratka a patizon je podobny, nie?

titkovamiriam
16. júl 2008

kacenka kludne daj- 9m,uz moze vsetku zeleninu-snad len opatrene s paradajkami 🙂

kacenka83
16. júl 2008

jej miriam, taka rychla odpoved 🙂
paradajky este nedavam a zatial sa mi vyhadzal jedine z broskyn, ale vraj to moze byt postrekom, ktory sa vstrebal... chcela by som zacat aj so strukovinami, ale neviem ako, zatial mal iba hrasok... poradite nejaky recept?

titkovamiriam
16. júl 2008

tak ja som do roka vsetko robila na vode - fazulku aj hrasok,po roku som dala aj sosovicu zatrepanu materskym mliekom.vynikajuci je duseny hrasok s mrkvou-alebo aj s kalerabkom ci karfiolom-moze sa to trosku osmahnut na masle. 🙂

kacenka83
16. júl 2008

ja zatial robim vsetko v naparovacom hrnci, ale skusim teda ten duseny hrasok, znie to dobre... dakujem

titkovamiriam
16. júl 2008

parny hrniec je asi super inak rozmyslam ze si ho kupim aj ja my sme doma vsetci taky zeleninkovy a najstarsi syn je za zdrave stravovanie,tak uprava potravy na pare sa mu bude pacit.