Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kisska
16. feb 2009

babule - myslim, ze 2.ku mlieko by ste mali davat ak uz prechadzate na prikrmy.

kisska
16. feb 2009

bianca - skus kupit hotovu mrkvicku, bud od Al Natury Bio, vacsinou byva jemnejsia ako sa nam podari urobit doma a niekedy detickam chuti viac. Pripadne ju skus zriedit s mlieckom, ktore pije, to je chut, ktoru pozna 😒 A neboj, chce to len trpezlivost, pre malu to je velka novota 😉

3558
16. feb 2009

ja si tiez myslim ze treba len skusat. ale maju este cas. mala je malinka, kludne mozu pockat dva tyzdne a zacat este raz. a mozno zachuti 😉
treba skusit: zmenit konzistenciu, pridat mliecko, alebo kupit v pohariku. nieco z toho zaberie. 😎

moj maly papa obed 250ml zeleninky a olovrant 250ml kase z ovocim. takze ja problem nemam. ani nevypluva len krici s otvorenymi ustami a a a a a naklana sa dopredu. vyzera ako by tyzden nejedol.
dokonca ani pred nim nemozeme jest,lebo on chce tiez. a nie mlieko ale to co my. pekne z taniera.takze radsej jeme tam kde neni a striedame sa pri nom. 😠

kisska
16. feb 2009

zuzi to som sa tiez minule zabavila ked som citala, ze deticky radi jedia s rodinou 😀 1. cela rodina v bezne dni som ja a pes 😀 2. kedy sa mam asi tak najest, ked krmim maleho? no a po 3. kedy by som si navarila 😉 . A to som sa dala na delenu stravu (oddnes), takze si mu sim davat pozor na to, co jem. Uz nebudem moct dojedat po malom (tie dve lyzicky co vacsinou necha).
Inak my papame presne tak isto. Dnes sa krpec zobudil skor ako som stihla dovarit(spaldove cestoviny s mrkvou, brokolicou, kuracinkou a jogurtom namiesto omacky), tak mrkvicka bola na zuvkanie. Tak statocne sa s nou pasoval, az som sa musela smiat - posuval si ju medzi predne zubky (inak od minuleho tyzdna ich uz mame 8 😉 ) a chrumkal, bol uuuplne zlaty, moj papkacik 😅 😀 😝

daskak
17. feb 2009

ahojte kocky 😉 ...
co dnes varite?
pozeram, ze ste to vcera potiahli 😉 .. my sme boli prvykrat naplavarni a vo virivke, tak sme odkecli do postele
zuzi: aj ja davam masko len kazdy druhy den, a domace kase robim bud s rozvarenej ryze +UM+ovocie, alebo z ovsenych vlociek rozvarenych + ovocie, niekedy robim aj bez mlieka... 🙂
kisska: Adamko uz papka sam?
berus:kde prosim ta kupujes kralika?
sasi: si chora?

kamiletka
17. feb 2009

AHOJ, Saska dakujem za podrobnosti ohladom papania,,, moja ma teraz 66 cm a 7280g, a 25.02. bude mat 7 mesiacov, ved sa narodila iba 2500g, a 47 cm,,,, tak tiez patri k mensim detickam,,,, ale o to zlatsim,,,nie????
chcem sa ta spytat na to aky mas kociarik, ja mam casual play s6 ale chcem terz kupit bugaboo bee, nemas nejaku skusenost?dik

saska.t
17. feb 2009

Ahojte kocky,

dasi - ano som chodim so satkou cez pusu a nos ako debil aby som malu nenakazila tak dufam ze to pomoze ...
kisska - boli sme Lopusna dolina mame chatu rovno oproti svahu takze super 😀 (Svit)
zuzi- varim ryzovu,ovsenu, kukuricnu,vsetko rozvarit s vodou a pridavam nastruhanu-hrusku, jablko, banan, podla sezony a ked nemam tak zmiesam s vyzivkou od hipp, UM malokedy pridavam, to moze mat aj v inst. kasi a mliecka pijeme dost ....

kocky je normalne ze ked dam malej ovsennu kasu je to hovnisto ako keby to nestravila take rozkuskovane? ale vsimla som si to aj ked zeleninu a ovocie iba pucim nie mixujem, ze su tam proste kusky? 😠

saska.t
17. feb 2009

kamiletka - tiez sme sa narodili a vazili 2630 g a 47 cm 😀 ale pekne to dohaname.
mam sportovy kocik Avanti Jogger (trojkolka) a som s nim velmi spojkojna 😀

beruska2x
17. feb 2009

das.. ja kralika nekupuje, pestuje nam ho dedecek 😉 ty kupovany to je des, na tech opravdu nic neni, manza jim raka atleti 😀 jinak svickova je bozska, pry 😎

jinak jsem byla s malym u Dr, ten flek mu zcervenal a mel to horsi tak nam dala roztok na obklady a masticku nam namichali v lekarne a kdyz to nepomuze tak musime na kozni ☹

dnes mame obed od vcera a zitra budeme mit ryzi s kritim masickem a nejakou zel,. to jeste nevim co 😵

bianca
17. feb 2009

ahojky

este jedna otazocka.varite v kojeneckej vode?

beruska2x
17. feb 2009

varila jsem do pul roku, ted ji davam na Um a na cajik a na piti, pokud mas vodu z bezneho verejneho radu tak musi vyhovovat a pokud mate svoji studnu tak bych radsi nechala udelat zkousku, na hygienicke stanici co vim to stalo asi 1500,-

bianca
17. feb 2009

berus dik.My sme v panelaku takze by to malo byt ok.Ja totiz pouzivam pre malu fromin(nic ine tu nemozem zohnat)a ten sa po prevareni vyzraza 😖

stankatt
17. feb 2009

bianca ahoj 🙂 kde sa flakas?
Od pol roka varim v normal vode z vodovodu, je to tak ako pise beruska 🙂

beruska2x
17. feb 2009

fromin? to je ta modra flaska ne? tam je primo napsane ze se prevaret uz nemusi....

stankatt
17. feb 2009

berus aj na ruzovej lucke je pisane, ze netreba, ale bala som sa a tak som aj tu prevarala 😉

beruska2x
17. feb 2009

tak to ja ne.. 😅

nam asi zacinaji zuby, uz jsem mu pustila pohadku na DVD jak jsem byla v koncich ☹

saska.t
17. feb 2009

tak to berus vela zdaru to poznam, ale u nas zubky este nie su aj ked symptomy ano 😒

stankatt
17. feb 2009

zubky este nec.... aj ked mozno ze sa pohli, sak nejak zacala spinkavat.... 😀

beruska2x
17. feb 2009

no neni to tak desny jen knourka... a chce si furt hrat, samy blbiny!!!

bianca
17. feb 2009

berus je a vraj nemusi ale ked budem varit zemiak tak neviem neviem.

napadlo ma ze mam este schovanu Lucku 😵

beruska2x
17. feb 2009

no prave to se ta voda prece prevari, nebo ji prevar a pak do ni hod brambor na uvareni, pro jednou se nic urco nestane a po tom pul roce uz je to normalni, to mate za chvilku 😉

stalida
17. feb 2009

Ahojte,
nas cakaju prikrmy zhruba o mesiac. Chcela by som sa opytat ako varite kase pre deticky? Citala som ze nechate rozvarit ovs. vlocky alebo ryzu, ale v normalnej vode ci kojeneckej. Pridate do toho potom aj mlieko? A ake zhruba mnozstvo je potrebne zozaciatku pre 6-7 mes. dietatko?Dakujem za odpovede 🙂

beruska2x
17. feb 2009

ahojky, zkus to tu trosku procist 😉 kase az dyl, nejdriv zeleninka, masicko a ovoce - postupne... jinak do pul roku se asi vari v kojenecke a pak v normalni ale na caj a na piti ji davam dal, ta dela kazdy trosku jinak 😀 ryzi muzes skoro od zacatku a ovesne vlocky kdyz zacnes davat lepek, to dela taky kezdy trosku jinak.. muze se od 6m pokud nemate riziko alergii ale treba ja budu od cca 7,5m 😉 😉 😉 😉

stalida
17. feb 2009

dakujem beruska, aku stravu kedy zacat davat to ovladam 🙂 , len sa dopredu chcem informovat ako sa tie kase pripravuju. Starsiemu synovi som pred 8 rokmi davala len kupenske, ale clovek fakt nevie co v nich je, preto by som mladsiemu synovi ak pride cas kasiciek radsek nejake varila. 😉

beruska2x
17. feb 2009

😀 😀 😀 aha tak sorry no ja delam zatim jen pohankovou ale je to ne jedno brdo vse... rozvaris v ve vode pohanku/vlocky/ryzi a primixujes ovoce bud cerstve nebo presnidavku nebo tesne pred dovarenim pridas mrazene... a nekdo pridava UM... 😉

stalida
17. feb 2009

😀 😀 nevadi, dakujem, a ake je spociatku potrebne mnozstvo?

beruska2x
17. feb 2009

no ty pohanky davam 2 hrsti - nabobtna to a to mame vetsinou na 2 dny

beruska2x
17. feb 2009

chce to asi vyzkouset, kazde dite toho sni jinak, zvlast napoprve..

daskak
17. feb 2009

berus: aj som si myslela, ze mate domaceho 😉 ..
ja milujem kralika na smotane s haluskami, ale uz som to straaasne dlho nejedla.... my sme boli takto uknuranimin tyzden 😒

kisska
17. feb 2009

daska - mnaaam, ja som prave dotlacila pecene maso s asi tonou zeleniny, tak som zvedava ako dlho mi to vydrzi. Maly ma nastastie odvcera 😉